Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 02 2024 23:04:47 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny03:34:52
Otherwoman08:05:33
chlaaron 6 days
Lincoln 3 weeks
mrOTHER 3 weeks
Diego 3 weeks
Flaku 7 weeks
shimano 8 weeks
Amaranta19 weeks
Andzia36 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | Lost - rewatch
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Autor RE: Rozmowy ogólne.
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 03-12-2015 01:39
adi, Ty skończyłeś rewatch tak? I oglądałeś serial drugi raz?

PS Generalnie czuję, że z rewatchem zostaniemy tylko we trójkę, chyba że np. taki Lion wystrzeli z niecierpliwości sam do przodu, to już w ogóle będzie Fargo Kongo ;p



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 03-12-2015 01:40
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-02-2021 21:15
Lol nie skończyliśmy rewatchu? smiley


Ja sobie robię właśnie swój prywatny rewatch i po dłuugim czasie włączyłam 3x20. I jak tak oglądam to z perspektywy czasu to mam trochę inną teorię na ten temat, w której wątek chatki bardziej trzyma się kupy i nie gryzie się z rozwinięciem wątku Jacoba.

Zatem tak:

Ben wciska Locke'owi historię o Jacobie na odwal się. Jest w niej jakieś ziarno prawdy, bo Jacob istnieje i zapewne Ben zdaje sobie z tego sprawę. Faktycznie jednak Jacob z Benem się nie kontaktuje (co zresztą ma potwierdzenie w 6 sezonie). Locke jednak nie daje za wygraną i ciśnie dalej. Chce spotkać tego legendarnego Jacoba i robi Benowi siarę przy wszystkich. Benowi pozostają zatem dwa wyjścia. Spróbować wcisnąć Johnowi kit z Jacobem w chacie lub zabrać Johna w ustronne miejsce i usunąć. Zatem wyprawa do chaty służy obu tym rozwiązaniom.

Z odcinka 4x06 wiemy, że Ben dobrze ogarnia kwestię Czarnego Dymu. Z sezonu 6 wiemy też, że popiół blokuje Dymkowi drogę. Chata i teren wokół niej jest obsypany popiołem i Ben zapewne jest świadom, że tam właśnie uwięziony jest Dym i przy odrobinie szczęścia zakatrupi Locke'a.

W chacie oczywiście odstawia teatrzyk i dobrze wie, że żadnego Jacoba tam nie ma. Nie wie jednak, że jego braciszek jest w pobliżu i zamiast zabijać Locke'a chce go wykorzystać jako drogę ucieczki. Odstawia swoje show wraz ze słowami "Help me". Ben jest zaskoczony ale improwizuje i próbuje wykorzystać to zdarzenie na swoją korzyść i dalej wciska Johnowi, że to Jacob i lepiej z nim nie zadzierać.

Locke niby nie do końca wierzy, ale ziarno zostało zasiane. I ogólnie, znając zakończenie, ten Locke to taki biedny, bo po raz kolejny został po prostu wykorzystany. Jak nie przez ojca, to przez MiBa. Może MiB wiedział, że ten typ będzie na to podatny.


PS. Brakuje mi dyskusji o odcinkach...





We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Lion


Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-02-2021 15:42
Pani Arleto proszę mi wytłumaczyć skąd jack ma brode bo to też jedna z najbardziej zagadkowych zagadek smiley

btw. aż mi Pani przypomniała o czasach koło 2006 gdzie wchodzilo sie jeszcze na lost.xn czy cos takiego i najwieksza tajemnica losta przez moment był dziad z lasu Tom "Zeke" xD



i puszczali wtedy jeszcze seriale typu 4400 i herosi i cżłowiek to oglądał po lekcjach w podstawowce xD
Edytowane przez Lion dnia 07-02-2021 16:24
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Lion


Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-02-2021 16:24
czołówka ewidentnie najlepszym elementem serialu xD


Edytowane przez Lion dnia 07-02-2021 16:25
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Lion


Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-02-2021 16:32
Albo ten typek z Heroes który ciął ludziom czoła siłą woli xD

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
shimano
Użytkownik

Postać:
Spamer

Postów: 397

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-02-2021 16:51
jepać pis


Ekwipunek: aparat fotograficzny, ładowarka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-02-2021 19:47
Lion napisał/a:
Pani Arleto proszę mi wytłumaczyć skąd jack ma brode bo to też jedna z najbardziej zagadkowych zagadek smiley


To największa tajemnica wyspy. Szkoda, że tego nie wyjasnili.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 04-03-2021 15:45
Ja jestem na 3x08 teraz. Fajnie, bo część odcinków z 3 sezonu widziałem chyba tylko raz w życiu... a zatem trochę czasu minęło smiley

Z odcinka 4x06 wiemy, że Ben dobrze ogarnia kwestię Czarnego Dymu. Z sezonu 6 wiemy też, że popiół blokuje Dymkowi drogę. Chata i teren wokół niej jest obsypany popiołem i Ben zapewne jest świadom, że tam właśnie uwięziony jest Dym i przy odrobinie szczęścia zakatrupi Locke'a.


To nie ma sensu, bo przecież długo przed 3x20 Dym całkiem swobodnie hasał sobie po Wyspie i zabijał rozbitków. Inni musieli o tym wiedzieć.

Raczej było dokładnie odwrotnie - to Jacob kiedyś korzystał z Chatki i obsypał ją popiołem dookoła dla bezpieczeństwa osób wizytujących. Ktoś jednak przerwał okrąg jeszcze przed 3x20, dzięki czemu MiB mógł wejść do Chatki i odstawić przed Benem oraz przede wszystkim Lockiem swoje show.

Oczywiście szczegóły tej historii nadal się nie zgadzają lub są niejasne (dlaczego Jacob przeprowadził się ze Statuy do Chatki po czystce Dharmy? Dlaczego wrócił do Statuy potem? Kto, kiedy, dlaczego i czy świadomie przerwał krąg?), ale powiedzmy że główne punkty historii się zgadzają.
W sumie wersja, w której Dym przez krótki czas był więziony w Chatce też miałaby sens, ale wtedy pytań jest więcej... (dlaczego Jacob przeprowadził się ze Statuy do Chatki po czystce Dharmy? Dlaczego potem uwięził tam MiBa? Kiedy i w jaki sposób? Kto go uwolnił? Dlaczego pomimo tego chatka była nazywana przez Innych "chatką Jacoba" a nie "chatką w której jest potwór, nie wchodzić albo Richard będzie zły"?)

Swoją drogą szukałem czy np. encyklopedia Lost coś dodaje w tej sprawie, ale nic z tego. Za to na lostpedii znalazłem wzmiankę, że w 4x03 Locke w tym samym miejscu w którym chatka była w 3x20 znalazł sam krąg popiołu. Co też się nie trzyma kupy, bo po co robić zabezpieczenie w miejscu, w którym chatka jest tylko czasami smiley Niestety, jakby się nie kombinowało, pewnych szczegółów nie da się załatać, bo ewidentnie twórcy mieli inny plan na to (o ile mieli jakikolwiek). Ale ja bym powiedział że w kwestii chatki najważniejsze rzeczy się zgadzają (gorzej z Szeptami, oglądając sezony 1-2 odczułem na nowo jak wielkim "splunięciem" na widzów było rozwiązanie, które "tfurcy" zaproponowali w sezonie 6).

I ogólnie, znając zakończenie, ten Locke to taki biedny, bo po raz kolejny został po prostu wykorzystany. Jak nie przez ojca, to przez MiBa. Może MiB wiedział, że ten typ będzie na to podatny.


To akurat dla mnie jasne, jakby przeanalizować historię Locke'a z całego serialu, to jest to historia spójna, genialna, a przede wszystkim cholernie smutna. W ogóle jedną z rzeczy, która mnie zaskoczyła po latach najbardziej, było to, że tak naprawdę Locke pierwsze poważne "zwątpienie" miał nie tyle po odkryciu Perły, co już na samym początku wciskania przyciska. Ja to zapamiętałem inaczej, tzn. że robił to całkiem ochoczo, tymczasem widać ewidentnie, że już na samym początku drugiego sezonu był mocno zawiedziony tym, co zastał w bunkrze.

PS. Brakuje mi dyskusji o odcinkach...


Mi jak się okazuje też smiley Ciekawe kiedy ostatnio napisałem tak długiego posta/wiadomość o Zagubionych (nie mówiąc o jakimkolwiek innym serialu) smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-03-2021 19:13
To akurat dla mnie jasne, jakby przeanalizować historię Locke'a z całego serialu, to jest to historia spójna, genialna, a przede wszystkim cholernie smutna. W ogóle jedną z rzeczy, która mnie zaskoczyła po latach najbardziej, było to, że tak naprawdę Locke pierwsze poważne "zwątpienie" miał nie tyle po odkryciu Perły, co już na samym początku wciskania przyciska. Ja to zapamiętałem inaczej, tzn. że robił to całkiem ochoczo, tymczasem widać ewidentnie, że już na samym początku drugiego sezonu był mocno zawiedziony tym, co zastał w bunkrze.



No tak.On ciągle miał jakie wygórowane oczekiwania a potem się zawodził: bunkier, ale też wcześniej samolot, do którego wysłał Boona, Inni i Ben, w końcu chatka i pseudo Jacob. To była taka sinusoida. W ogóle to nawet Wyspa go wykorzystała: miał przekręcić koło, po czym wylądować gdzieś i kiedyś na pustyni praktycznie bez możliwości znalezienia drogi powrotnej.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
shimano
Użytkownik

Postać:
Spamer

Postów: 397

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-03-2021 08:29
nie chce mi się tego wyżej czytać smiley
powiem tylko jedno!
albo nic nie powiem smiley


Ekwipunek: aparat fotograficzny, ładowarka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 20-03-2021 17:37
Otherwoman napisał/a:
To akurat dla mnie jasne, jakby przeanalizować historię Locke'a z całego serialu, to jest to historia spójna, genialna, a przede wszystkim cholernie smutna. W ogóle jedną z rzeczy, która mnie zaskoczyła po latach najbardziej, było to, że tak naprawdę Locke pierwsze poważne "zwątpienie" miał nie tyle po odkryciu Perły, co już na samym początku wciskania przyciska. Ja to zapamiętałem inaczej, tzn. że robił to całkiem ochoczo, tymczasem widać ewidentnie, że już na samym początku drugiego sezonu był mocno zawiedziony tym, co zastał w bunkrze.



No tak.On ciągle miał jakie wygórowane oczekiwania a potem się zawodził: bunkier, ale też wcześniej samolot, do którego wysłał Boona, Inni i Ben, w końcu chatka i pseudo Jacob. To była taka sinusoida. W ogóle to nawet Wyspa go wykorzystała: miał przekręcić koło, po czym wylądować gdzieś i kiedyś na pustyni praktycznie bez możliwości znalezienia drogi powrotnej.


Nie tyle Wyspa, co MiB w postaci Christiana. Tak naprawdę ingerencji Wyspy/Jacoba w życie Locke'a nie było za dużo. Co najwyżej kilka snów. No i oczywiście uleczenie.

Swoją drogą, jestem świeżo po 5x01 i w pewnym sensie mam kolejne odkrycie. Mianowicie jak cholernie ważną sceną było spotkanie Richarda z Lockiem w 5x01, gdy Richard na polecenie MiBa (5x15) powiedział Locke'owi, że John musi go odwiedzieć w latach 50, a potem opuścić Wyspę i zginąć.

Po pierwsze w ten sposób okazuje się, że to MiB stał za tym, że wśród Innych rozeszła się opinia, że Locke jest wybrańcem. Oczywiście doszło do tego, ponieważ Richard zainteresował się tematem, gdy Locke wyparował mu sprzed oczu w latach 50 - stąd późniejsze odwiedziny w trakcie narodzin i "test" z przedmiotami za młodu. Ale jakoś nigdy nie spojrzałem na to z tej perspektywy, że pierwotną przyczyną zamieszania był właśnie MiB. Gdyby nie on, Locke nie udałby się do obozu Innych w trakcie podróży w czasie.

Po drugie... jak oglądałem sobie teraz 4 sezon, począwszy od "we have to go back", to się zastanawiałem - dlaczego tak naprawdę Jack chce wrócić na Wyspę? Jednym z powodów była oczywiście chęć uratowania całej reszty, np. Claire i Sawyera. Z tym że mam wrażenie, że na to postawili akcent trochę później. Pierwotnym powodem, który był kilka razy akcentowany w 4 sezonie, było to, że jakieś straszne rzeczy wydarzyły się na Wyspie po tym, jak Oceanic 6 ją opuściło.

Ale tak naprawdę co? To że podróżowali w czasie? Ok, zginęło sporo osób, w szczególności w trakcie tego ataku płomieniami, ale opuszczenie Wyspy przez kilka osób nie miało na to wpływu - powodem było pojawienie się statku Widmore'a w okolicy i przeniesienie Wyspy, rozbitkowie tylko skorzystali z okazji i w żaden sposób na to nie wpłynęli. Co więcej, powrót Oceanic 6 nic nie zmienił.

No więc raczej w mojej pamięci funkcjonowało to tak, że twórcy w 3 sezonie chcieli zaszokować widza, ale potem zabrakło im trochę pomysłów na to, w jaki sposób opuszczenie Wyspy miałoby spowodować coś strasznego - no i wyszło jak wyszło, troszkę na słowo honoru, a potem troszkę zmienili motywację.

Ale teraz spojrzałem na to z innej perspektywy. Tak naprawdę Jack dowiedział się o tych "strasznych rzeczach" od Locke'a. A Locke powiedział Jackowi, że jedyną metodą na uratowanie Wyspy jest powrót Oceanic 6, ponieważ... Richard mu kazał. A zatem tak naprawdę wychodzi na to, że te "straszne rzeczy" to była tak naprawdę ściema, którą uknuł MiB po to, aby Jack sprowadził ciało Locke'a na Wyspę. Równie dobrze wszyscy na Wyspie zamiast podróży w czasie mogliby leżeć pod palemkami i spijać drinki.

A zatem wychodzi na to, że w pewnym sensie ta jedna scena (pokazana w dwóch różnych odcinkach z dwóch różnych perspektyw) była "kamieniem węgielnym" dwóch bardzo dużych wątków smiley



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 20-03-2021 17:40
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-03-2021 20:17
Ale tak naprawdę co? To że podróżowali w czasie? Ok, zginęło sporo osób, w szczególności w trakcie tego ataku płomieniami, ale opuszczenie Wyspy przez kilka osób nie miało na to wpływu - powodem było pojawienie się statku Widmore'a w okolicy i przeniesienie Wyspy, rozbitkowie tylko skorzystali z okazji i w żaden sposób na to nie wpłynęli. Co więcej, powrót Oceanic 6 nic nie zmienił.



No więc raczej w mojej pamięci funkcjonowało to tak, że twórcy w 3 sezonie chcieli zaszokować widza, ale potem zabrakło im trochę pomysłów na to, w jaki sposób opuszczenie Wyspy miałoby spowodować coś strasznego - no i wyszło jak wyszło, troszkę na słowo honoru, a potem troszkę zmienili motywację.




No tak. Takiego smaka narobili tymi strasznymi rzeczami, a de facto nie zdarzyło się nic istotnego. Bo nawet podróże w czasie faktycznie niczego nie zmieniły. Chyba, że i. Bo gdyby Jack nie wrócił, nie wysadziłby bomby. Awłaśnie o to chodziło. Przeznacznie (czy jak to tam zwać) zmuszało jakby Jacka do powrotu. Musiał to zrobić, bo to już zostało zrobione w przeszłości. Bez Jacka w przeszłości nie mogłoby być teraźniejszości. Tak więc powrót Oceanic 6 właściwe był niezbędny.




Ale teraz spojrzałem na to z innej perspektywy. Tak naprawdę Jack dowiedział się o tych "strasznych rzeczach" od Locke'a. A Locke powiedział Jackowi, że jedyną metodą na uratowanie Wyspy jest powrót Oceanic 6, ponieważ... Richard mu kazał. A zatem tak naprawdę wychodzi na to, że te "straszne rzeczy" to była tak naprawdę ściema, którą uknuł MiB po to, aby Jack sprowadził ciało Locke'a na Wyspę. Równie dobrze wszyscy na Wyspie zamiast podróży w czasie mogliby leżeć pod palemkami i spijać drinki.



A to jest w sumie jakby kwestia równoległa.



A zatem wychodzi na to, że w pewnym sensie ta jedna scena (pokazana w dwóch różnych odcinkach z dwóch różnych perspektyw) była "kamieniem węgielnym" dwóch bardzo dużych wątków smiley



Musze kontynuować rewatch, żeby to sobie przypomnieć, bo skończyłam na 3x21. Może sobie zaraz finał odpale smiley


PS. cy też masz jakieś dziwne skojarzenia widząc teraz Bernarda smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 20-03-2021 20:27
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 20-03-2021 21:27
nie smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Lion


Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-03-2021 08:14
xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rozmowy ogólne.
Arctic
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 5455

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-03-2021 17:47
Tymczasem Bernard jadł papaję


Fear of a name increases fear of a thing itself.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum