Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 17 2024 10:25:54 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 4 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku 9 weeks
shimano11 weeks
Amaranta21 weeks
Andzia38 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | Lost - rewatch
Autor 1x16 "Outlaws"
Lion


Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-02-2015 19:02
Czas rewatchu: 26-28 lutego

Zagubieni: Sezon 1



1x16 "Outlaws"


Retrospekcje: Sawyer (#2)
Premiera: 16 lutego 2005 (ABC), 30 kwietnia 2005 (AXN), 22 grudnia 2005 (TVP)
Oglądalność: 17.87 mln (ABC), 5.36 mln (TVP)
Reżyseria: Jack Bender (1x03, 1x04, 1x07, 1x12)
Scenariusz: Drew Goddard (debiut)


Telewizyjny zwiastun 1x16:


Fanowskie strzeszczenie 1x16:


Ciekawostki:
- Imię Sawyera jest wyjawione podczas rozmowy z Frankiem przy budce z krewetkami.
- Od tego odcinka Emilie de Ravin zaczęła regularnie pojawiać się w serialu. W poprzednich była jedynie wymieniana w czołówce.
- Ian Somerhalder i Maggie Grace (Boone i Shannon) nie pojawiają się w odcinku.
- Malcolm David Kelley, Daniel Dae Kim Yunjin Kim i Harold Perrineau (Walt, Jin, Sun i Michael) pojawiają się w epizodzie, lecz nie mają żadnych kwestii.
- W odcinku tym po raz pierwszy widzimy tratwę.
- Gdy Charlie i Hurley chowają Ethana, wyraźnie widać iż pod kocem kryje się aktor, gdyż po jego unoszącej się i opadającej klatce piersiowej można zauważyć iż oddycha.
- Podczas gry w "NIGDY!" poziom tequilli w butelce zmienia się między ujęciami.
- Gdy Sawyer goni dzika i wpada w błoto, w tle widać słabo ukryte ogrodzenie. W dodatku DVD "Lost: On Location" pokazane było kręcenie ów sceny, która odbywała się wewnątrz mini-ogrodzenia.
- Gdy Frank wynosi śmieci z krewetkowej budki, Sawyer sprawdza stan amunicji w rewolwerze. Tym razem przekręca cylinder w inną stronę, niż kręcił w każdej poprzedniej.
- Pojawiało się wiele teorii na temat dzika, jakoby miał on być wcieleniem Czarnego Dymu. Twórcy zdementowali tę plotkę.
- Odcinek zaczyna się zbliżeniem na oko młodego Jamesa (jest to jeden z znaków rozpoznawczych serialu).
- Oprócz zbliżenia kadru na oko bohatera, jednym z wielu innych znaków rozpoznawczych Lost jest pojawienie się deszczu w dramatycznych chwilach, bądź tuż przed nimi (ot, choćby przed śmiercią Shannon). Deszcz zaczyna padać gdy Sawyer czyta list Frankowi po tym, jak go postrzelił. Potem dowiaduje się, iż zabił nie tą osobę co trzeba.
- W finale sezonu, "Exodus", jedna ze scen zostaje wspomniana w dialogu między Jackiem a Sawyerem. Mianowicie chodzi o rozmowę Jamesa z Christianem- ojcem Jacka w barze w Australii. Sawyer przekazuje Jackowi słowa wybaczenia od Christiana i mówi, że mężczyzna był wtedy dumny z syna.



zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 1x16 "Outlaws"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 28-02-2015 17:17
Jeden z tych odcinków, w którym retrospekcje były lepsze od wydarzeń na Wyspie.

Ogólnie retrospekcje jedne z lepszych do tej pory. Po pierwsze dlatego, że dotyczyły wydarzeń bezpośrednio przed katastrofą, co zawsze jest ciekawe - w jaki sposób rozbitkowie trafili do samolotu - a w przypadku Sawyera trochę ich brakowało, jako że jego pierwsze retrospekcje z oczywistych przyczyn (chcieli wyjawić, że Sawyer przejął imię po prawdziwym Sawyerze pod koniec odcinka) dotyczyły wcześniejszych wydarzeń.

Po drugie i może ważniejsze - jest to tak naprawdę pierwsze poważne powiązanie z innymi bohaterami. Pamiętam, że gdy oglądałem odcinek pierwszy raz, to bardzo się wkurzyłem, że Sawyer nie powiedział Jackowi o spotkaniu z Christianem smiley Na szczęście co się odwlecze, to nie uciecze.
Jeszcze jedno - nie rozumiem, dlaczego Jack użył powiedzonka o Red Soxach w rozmowie z Sawyerem smiley niby jak sytuacja z Kate miała się do bycia "przeklętym"? Scenarzysta mógł bardziej się wykazać.

Oprócz tego podkreślają one po raz kolejny motyw odwagi, który jak się okazuje łączy Sawyera i Jacka (patrz Hibbs, który posługuje się Christianowo-Jackowym wyrażeniem "having what it takes"smiley. Kolejny dowód na to, że kontrast pomiędzy tymi dwoma bohaterami jest genialny, dopóki Kate nie stanie po środku nich.

BTW, po nich można odnieść wrażenie, że prawie wszyscy bohaterowie są mordercami smiley Z resztą, dopiero teraz sobie uświadomiłem, że w grze w Nigdy była to jedyna rzecz, która łączyła Sawyera i Kate (pewnie się temu dziwicie, ale ja tej sceny nigdy sobie nie powtarzałem - jakoś nie należała do mojego osobistego kanonu scen ulubionych).

Na Wyspie nic wielkiego się nie działo. Akcja z dzikiem typowo psychologiczna. Ciekawa, choć szkoda, że twórcy obalili teorię o tym, że dzik był wcieleniem Dymu. To by miało sens. Jest jeszcze sprawa szeptów... I tutaj coś bardzo ciekawego. Generalnie przez wszystkie sezony łączyłem szepty z Innymi, dlatego też w 6 sezonie wyjaśnienie, że są to szepty zmarłych, totalnie mi nie odpowiadało, wydawało się wymyślone na kolanie. Ale akurat w tym odcinku miałoby to sens, gdyż spośród szeptów wyróżniają się ostatnie słowa ofiary Sawyera smiley Może jednak twórcy mieli ten pomysł w głowie... Czyli że co, zmarli zwoływali się zawsze wtedy, gdy coś ciekawego się działo, niczym publika w teatrze? smiley
O, i w tym miejscu chyba zaczęły się teorie o tym, że Wyspa to czyściec ;p

- W odcinku tym po raz pierwszy widzimy tratwę.

Lol, chyba nie zauważyłem? smiley

Retrosy: 8/10
Odcinek: 7/10
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 1x16 "Outlaws"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-02-2015 22:17
mrOTHER napisał/a:
Jeden z tych odcinków, w którym retrospekcje były lepsze od wydarzeń na Wyspie.

Dokładnie! Od tego planowałem rozpocząć mój wywód smiley

mrOTHER napisał/a:
Jeszcze jedno - nie rozumiem, dlaczego Jack użył powiedzonka o Red Soxach w rozmowie z Sawyerem smiley niby jak sytuacja z Kate miała się do bycia "przeklętym"? Scenarzysta mógł bardziej się wykazać.

Dokładnie! To było tak bardzo z dupy i nijak nie pasowało.

mrOTHER napisał/a:
- W odcinku tym po raz pierwszy widzimy tratwę.

Lol, chyba nie zauważyłem? smiley


Na samym końcu chyba przy rozmowie Claire i Charliego na plaży są takie randomowe sceny, np. Walt bawi się z Vincentem i chwilę później widać jak Michael i jakiś statysta pracują przy tratwie.

Co do odcinka. Cholernie mnie wynudził. Dopiero drugi odcinek gdzie zerkałem na zegarek, a teraz robiłem to często. Narzekaliście na odcinek o bieganiu za walizką, ale mnie własnie odcinek o bieganiu za dzikiem wynudził o wiele bardziej. smiley

Chyba największymi plusami akcji na wyspie były totalne pierdoły jak gra w "I never", opowieść o psie Johna czy Hurley, który opowiada o zmarłym Ethanie smiley. No i Szepty zawsze są spoko <3. Cała akcja z dzikiem była mierna, może momentami zabawna, ale ogólnie słabo. Muszę jednak stwierdzić po tym epie, że Skate na obecną chwilę jest o wiele lepsze od Jate. Jate jest mega irytujące, a Skate mogę strawić.

Retrosy rzeczywiście lepsze, ale też nie szałowe. Na pewno duży plus za Christiana, świetne łączenie postaci. W sumie pamiętałem, że Sawyer zabije tego gościa od krewetek, ale nie pamiętałem jak się okaże, że to nie gość, którego ściga, więc miałem dodatkową zagadkę. smiley I co to za biznes: sprzedawanie krewetek na jakimś zadupiu? smiley

A, i ep zaczął się okiem, więc też taki mały plusik.

Retrosy oceniam na 7, ale ep na 4/10 - najgorzej do tej pory.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum