Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 13:33:04 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny17:21:37
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | Twin Peaks
Autor 2x14 Double Play
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-01-2016 11:30



Double Play



Reżyseria: Uli Edel
Scenariusz: Scott Frost
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 2x14 Double Play
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-01-2016 17:31
No i to był porządny odcinek smiley

Skupiał się w sumie głównie na dwóch ciekawych wątkach:
Windome Earke i Thomas Eckahrt. Obie postacie są dość tajemnicze, choć Eckhartowi do Windoma daleko. Ciekawe, czy Windom jest pod wpływem Boba... Ale to bardzo możliwe, biorąc po d uwagę nagłe ozdrowienie Leo. Chociaż wspominali, że jest to możliwe, to jednak wyglądało tak, jakby maczała w tym "palce" jakaś wyższa siła. Czyżby Bob stał za odzyskaniem przez Leo świadomości, by użyć go jako pomocnika Windoma? Ogólnie ta chatka z końcówki była bardzo klimatyczna smiley

No i teraz mam tym bardziej ochotę obejrzeć "Fire walk with me", bo film jest chyba związany z tą sprawą o której była mowa w odcinku.

Ze spraw pobocznych to Horn, James i wdowa - wszystkie te wątki są niestety mega irytujące...

Humoru tym razem nie było wiele. Andy i Dick tacy sobie, ale ujdą..


8/10




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 2x14 Double Play
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-01-2016 22:27
8/10

Odcinek spoko. Nie mogłem tylko jak przez moment puścili hit Jamesa, chyba głównie dla beki z niego.

Końcowa scena i chata kojarzyła mi się z... chatą jacoba z lostów

Na posterunku w Twin Peaks... okej.

Co robi Ben Horne to ja nie wiem. Ciekawe czy jest jakikolwiek inny powód niż po prostu zrobienie zamieszania jego odpałami.

No i generalnie na pochwałę zasługuje samo "przeciągnięcie" serialu. Wydawać by się mogło, że sprawa Laury jest kluczowym motorem napędowym serii, a była właściwie tylko wprowadzeniem i pretekstem do jeszcze bardziej tajemniczych zagadek Twin Peaks i po przejściu kulminacji związanej z jej sprawą, akcent jest przesunięty na inne wątki. Właściwie tak jakby to był trzeci sezon.

"Fire walk with me" tez bardoz chce obejrzec, bo z racji tego, że nie dokończyłem Twin Peaks, jest to jedyny film mojego ulubionego reżysera, którego nie widziałem.

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 2x14 Double Play
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-01-2016 22:38
No właśnie mi się 2 sezon TP wydawał zawsze taki rozbity, jakby to były dwa sezony,dwie historie... i się wydaje, że bardzo mocno widać tę nieciągłość...

Natomiast tak właściwie głownym motywem jest... chyba dość tradycyjny i powszechny motyw dobro vs. zło. Jak dla mnei bardzo spoko, bo bardzo to lubię i czekam na więcej mroku smiley

No a ta pioseneczka emoJamesa faktycznie jest irytująca...

Co do chaty, to mi się teraz każda chata z tym kojarzy smiley Pamiętam, że jak pierwszy raz oglądałam TP i była mowa o białej i czarnej chacie, to miałam nadzieję na coś podobnego, jak w Lost smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 2x14 Double Play
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 13-01-2016 01:51
Czy jest życie po Laurze Palmer? Ten odcinek zdaje się sugerować, że jednak tak. Tak jak mówicie: od rozwiązania sprawy widoczna poziom mocno spadł, gdyż została postawiona gruba kreska i zaczęto/kontynuowano rozwijanie innych wątków. Dopóki dużo było pytań, oglądało się to słabo, ale teraz, gdy np. wiemy skąd "Tojamura" wziął tyle kasy i o co chodzi z Eckhardtem oraz Windomem, robi się naprawdę ciekawie. Oba wątki - nawet Eckhardta powiązanego wszak z irytującą Josie - zapowiadają się cholernie ciekawie.

Tym bardziej, że twórcy nie zapominają o "źródle" klimatu serialu... Tak jak mówisz Otherka, mi też się skojarzyło, że Leo (który nie tylko nagle wstał z wózka, ale był w stanie nawet RZUCIĆ Shelly o ścianę) jest pod wpływem Boba. Sugestii było dużo: jego uzdrowienie, sowa którą napotkał, ujęcie na dziurę w ścianie przez którą uciekł (było podejrzanie długie i podkład dźwiękowy - tak istotny u Lyncha - był specyficzny), nawet podejrzanie wyglądająca chatka. Nawet w przypadku Eckhardta można by doszukać się nawiązania, np. płomień odbijający się w jego okularach, gdy wpatruje się w kominek.

Paradoksalnie, wizyta majora Briggsa na posterunku - jedyna scena, w której o Bobie i Chatach jest mowa wprost - jest tutaj najmniej istotna. Ale także ciekawa.

Wątki poboczne? Horna da się przeżyć, Jacoby odegrał fajną rolę w tym odcinku. Jamesa nie trawię, kropka, choć zaskoczyło mnie, że ostatecznie ta żonka nie chciała go wrobić, lecz rzeczywiście pomogła mu uciec (wydawało mi się, że chce go perfidnie wykorzystać). Za to pozytywnie zaskoczył mnie wątek wdowy. Łaszenie się szeryfa i reszty do niej cały czas mnie irytuje (choć z drugiej strony pokazuje, z jaką łatwością Lynch bawi się formą - mamy powagę sytuacji, aż tu nagle policjanci robią sobie "przerwę", aby pogapić się na nogi tej kobiety), lecz pomysł Coopera na rozwiązanie konfliktu z Burmistrzem - genialny! Jak wszyscy wyszli i zorientowałem się, co planuje, to miałem sporego banana na twarzy smiley

BTW, "Fire Walk With Me" jest o Laurze przecież, jej poczynania przed śmiercią, spotkania z Bobem, a także noc morderstwa.

2x10 - 8/10
2x11 - 7/10
2x12 - 6/10
2x13 - 6/10
2x14 - 8/10

Dałbym nawet 9, no ale 9 dałem odcinkowi, w którym Leland zabił Maddy, więc... nie.



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum