Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 13 2024 07:41:03 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny18:00:41
Otherwoman 1 week
chlaaron 2 weeks
Lincoln 4 weeks
mrOTHER 4 weeks
Diego 5 weeks
Flaku 9 weeks
shimano10 weeks
Amaranta21 weeks
Andzia38 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | Uniwersum Mistrza Przetrwania
Strona 99 z 127 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>
Autor RE: Kolejne MP
Diego
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Joel Rothschild

Postów: 728

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-12-2014 22:57
Otherwoman napisał/a:
- Władca Pierścienic

Co to, jakieś sadomaso z dżdżownicami? smiley


A ten kto przetrwa, zostanie Mistrzem...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-12-2014 22:57
Homeland spoko, od razu rezerwuję Carrie smiley

(serial o szuszwolach i turbaniarzach smiley )

Diego, lepiej nie wiedzieć ;O

może Titanic? smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 26-12-2014 22:58
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 26-12-2014 22:59
Homeland to taki serial, który opowiada o pracy agentach CIA. Częściowo ma miejsce w USA, częściowo na Bliskim Wschodzie, najnowszy sezon jest praktycznie w całości w Pakistanie. Z typowych wątków (przykłady): śledzą terrorystów, był też zamach na ambasadę USA, porwanie byłego szefa CIA oraz próby zamachu na przywódcę organizacji terrorystycznej.

Generalnie chodziło mi o motywy szpiegowskie na Bliskim Wschodzie. Ale chyba zimna wojna to lepsza opcja (to zamiast PRL, bo to prawie to samo)



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 26-12-2014 22:59
Może slasher na Titanicu w czasach komuny smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-12-2014 23:06
PRLsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 00:20
Mistrz Przetrwania PRL: Gra o Srajtaśmę


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Walder Frey
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
NPC

Postów: 278

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 00:24
to może MP święta: gra o karpia?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-12-2014 02:16
Mi się pomysł ze slasherem podoba, czyli może być śmiesznie, mało ambitnie i oczywiście dewiancko, a do tego nawet ciekawie jeśli zrobilibyśmy tak że wśród graczy wybrałoby się morderce i gra opierałaby się na jego zdemaskowaniu. Ale to by zmieniło chyba znacząco formułę MP i trzeba by to jakoś sensownie obmyślić i nawet nie wiem jak. Ale sam zamysł dla mnie oksmiley

Lion twój pomysł, więc rozwiń może:
[b] typowy slasher moze byc- grupa mlodych ludzi w osrodku w lesie nad jeziorem i morderca ktory jest jednym z nichsmiley jesli sie "mordercze" mp nie przejadły

smiley



Edytowane przez Flaku dnia 27-12-2014 02:17
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 02:49
wśród graczy wybrałoby się morderce i gra opierałaby się na jego zdemaskowaniu


co do tego "obcego" wsrod graczy to kiedys przemknelo mi tez przez mysl MP oparte na Agencie, moze ktos to pamięta, leciało to w latach 2000-2002, a mi jakos to zapadło w pamiec, szczegolnie losowanie tych kolorowych piórek na koniec smiley czyli ogólnie, że agent nie będzie oznaczał tylko szpiega w fabule, ale gracza, ktory swoja postacią powoduje korzystne dla swojej grupy sytuacje i niekorzystne dla drugiej, co tez oznacza blizszą niz zwykle wspolprace dwóch grup (moze powrot do zadan/immunitetów??). ale nie wiem czy to wykonalne w praktyce



a co do konkretnie slashera to pomysl wziety z Piątku Trzynastego ktory niedawno ogladalem i nie wiem za bardzo co moge dodac- byloby to zblizone do schematu MP12/MP19 czyli miejscówka na odludziu, gdzie grasują złoczyńcy tylko ze nie hotel jak w tych 2 przypadkach tylko cos w stylu domkow w tym lesie nad tym jeziorem i troche z Projektu: MP, bo najlepiej jakby to były nastolatki, co jest rzadkie w MP.. albo zorganizowany wyjazd tam jakiegos klubu/firmy/szkoły, chodzi o to zeby odroznic sie od 12 i 19 tym, ze osoby sie troche juz znają (moznaby zasugerowac tworzenie powiązanych postaci co tez jest rzadkie) a mimo tego jeden z nich najwyraźniej morduje co rodzi nieufność w tym gronie smiley





ale to juz co kto woli, bo to bylby taki krwawy horror glownie z zagadką kto zabija, a sequel/prequel mp19 jak wiadomo z jedynki zawiera elementy psychodelii, szalenstwa, orgii, paranormalnych sytuacji itd. smiley

no i jeszcze ten szpiegowski/kryminał/PRL/zimna wojna czyli cos zwyklejszego, ale tez mozna w kazdą fabułe wszczepic wątek tego agenta, infiltracja w obu grupach itp. itd. Jak juz coś sie wybierze, to łatwiej będzie wymyślić jak to zrobić najlepiej, bo np. jak wiadomo postać nie moze zabijac gdy jest w grupie bo sie zdemaskuje, ale nie moze tez wychodzić tak o na spacer, a po chwili w fabule sie pojawia info ze inna postac nie zyje smiley fajnie jakby wyszło to realnie, że nikt z grających nie wiedział kto jest agentem. Można tez zrobic zasade, ze nie trzeba pisać o wszystkich swoich akcjach, ale tylko o tych, ktore sa widoczne przez inne postacie, zeby jeszcze dodac realizmu (przyblizyc graczy do aktorów, a nie narratorów którzy wiedzą o tym czego nie widzą ich postacie przez po prostu czytanie innych postów). np: jesli ktos sie wykradł i zrobił to i to, nie musi o tym pisać, ale wysyła info do GM co zostało zmienione w otoczeniu i GM opisuje to w fabule niekoniecznie zdradzając kto za tym stoi. No ale to tylko pomysły zeby udziwnić to i sam nie jestem do nich przekonany smiley

z PRL-em na pewno będzie zabawniej, mozna wybrac np. lata 50. lub 80. bo to tez troche inne klimaty:



a jakis kryminal to bym widzial tez najpozniej w latach 60. zeby miec fajniejszy klimatsmiley

cos w stylu bardziej szpiegowskim, "James Bond", przechwytywanie informacji, czarne kino, fortele, ew. zimna wojna itp.

lub cos niepolitycznego jak po prostu dwa gangi/mafia/rabusie


mozliwosci jest nieskonczonosc, mozna rozne koncepcje łączyć- z PRL-u jak zauwazyl mrOTHER mozna zrobic kryminał noir, a rownie dobrze jajcarski komediodramat jak z Bareismiley Ankieta jak poprzednio wyjaśni dużo, ale niech te wątki będą wpisane tam osobno, a polaczyc je dopiero jak sie znajdą razem wysoko smiley
Edytowane przez Lion dnia 27-12-2014 08:40
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 12:11
Jak zorganizować slashera? Jak wyobrażacie sobie grę postacią, która miałaby mordować w tajemnicy przed innymi graczami?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-12-2014 12:55
mi tez sie chyba podoba najbardziej pomysł Liona, ale faktycznie pewne problemy by się pojawiły. Chociaz myślę, że da sie o rozwiązać jakoś smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 27-12-2014 13:33
Nie no, brzmi super, ale niestety dla mnie pomysł z jednym mordercą odpada, bo jeden z graczy będzie wyróżniony, a reszta poszkodowana. Morderca NPC też odpada, bo wtedy trzeba by dać kilka NPC i wchodzimy w problemy z MP 28, czyli za mały ciężar gry spoczywa na graczach.

Więc trzeba by to obmyślić w jakiś inny sposób. Z drugiej strony dyskusja w tym temacie też nie jest dobrym pomysłem, bo może się okazać, że zanim zaczniemy grać, zdradzimy całą fabułę smiley

Nie za bardzo rozumiem Agenta.



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-12-2014 15:01
mrOTHER napisał/a:
Z drugiej strony dyskusja w tym temacie też nie jest dobrym pomysłem, bo może się okazać, że zanim zaczniemy grać, zdradzimy całą fabułę smiley

To gdzie mamy dyskutować? smiley

mrOTHER napisał/a:
Nie no, brzmi super, ale niestety dla mnie pomysł z jednym mordercą odpada, bo jeden z graczy będzie wyróżniony, a reszta poszkodowana.

Czy ja wiem, czy poszkodowany? Można by ustalić, że morderca wybierany byłby w drodze losowania przez GM-a i informowany o tym na PW przed rozpoczęciem gry. Ktoś musi nim być, a w przypadku slashera nie widzę innego wyjścia. Postacie byłyby luźne, bez większej historii, bo w tej konwencji prawdopodobnie nie będzie to aż tak istotne. Nie muszą się nawet znać, o ile wymyśli się sensowną fabułę, dlaczego i jak się tam znaleźli. Albo dla ułatwienia zamienić domek nad jeziorem na powiedzmy miasteczko z Krzyku - większe pole manewru, nikt nie musi się znać i o wiele łatwiej wymyślić fabułę (po za tym Krzyk jest lepszym filmem od Piątku xD).

Jak wyglądałby sam przebieg gry to już trudniejsza sprawa. Powiedźmy, że odbywałyby się normalne rady jak zawsze, w których eliminowalibyśmy najsłabsze osoby. Trzeba liczyć się z tym, że nie wszyscy będą grać, a nawet może się okazać, że morderca nie będzie grał, ale to nie powinno być problemem. Morderca będzie oczywiście w jakimś stopniu wyróżniony, ale nie będzie chroniony czy coś w tym stylu - może odpaść na radzie jak każdy i wtedy wybierany byłby kolejny morderca (lol). Oczywiście wątek śmierci mordercy i pojawienia się następnego byłby sprytnie wtopiony w fabułę przez GM-a. Równolegle odbywałyby się rady "na morderce" i jeśli udałoby się go zdemaskować to wtedy morderca... też odpadałby z gry, a w zamian za niego oczywiście wybrany byłby nowy morderca (lol). Wtedy wyszłoby na to, że bycie mordercą wcale nie jest takie fajne, bo można łatwiej odpaść. Pozostaje tylko kwestia ustalenia, co pozostałym graczom dawałoby zdemaskowanie mordercy. Sam nie wiem co przed chwilą napisałem, więc wybaczcie jakby co.

Raczej trudne do realizacji, ale jak ktoś ma chęć się tym zająć i udoskonalić (Lion?) to ja jestem otwarty na eksperymenty. Nie wiem czy będę miał czas na pisanie, ale postaram się, bo pół roku nie grałem w MP.



Edytowane przez Flaku dnia 27-12-2014 15:07
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Walder Frey
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
NPC

Postów: 278

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 15:06
Generalnie to się wydaje być ciekawym pomysłem. Flaku całkiem fajnie to przedstawił smiley
W sumie można by zrobić takie nietypowe MP, żeby troszeczkę odejść od schematu smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 16:14
Mi się wydaje, że mordercę bardzo łatwo byłoby odnaleźć w tym gronie. Każdy ma swój styl pisania znany praktycznie każdemu i byłoby widać prawie od razu kto jest owym mordercom. Jakby to było pierwsze MP gdzie nikt się nie zna to może by wypaliło, a tak to nie wypali według mnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-12-2014 16:25
adi1991 napisał/a:
Mi się wydaje, że mordercę bardzo łatwo byłoby odnaleźć w tym gronie. Każdy ma swój styl pisania znany praktycznie każdemu i byłoby widać prawie od razu kto jest owym mordercom. Jakby to było pierwsze MP gdzie nikt się nie zna to może by wypaliło, a tak to nie wypali według mnie.

Jeśli mielibyśmy robić tak, że morderca pisze z innego konta to zgadzam się, że raczej by to nie przeszło. Ale tutaj mowa o grze na swoich kontach i nie publikowaniu części fabuły bezpośrednio istotnej dla rozpoznania mordercy, o czym wspomniał kilka postów temu Lion smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Joffrey Banefort
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Joffrey Banefort

Postów: 35

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 18:11
Jak tak bardzo chcecie się mordować to może zróbmy coś w stylu Cube albo Piły? smiley miałem kiedyś fajny pomysł na taką fabułę. mogę go komuś sprzedać smiley




JOFFREY TO TRÓ KING
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-12-2014 18:19
Joffrey Banefort napisał/a:
Jak tak bardzo chcecie się mordować to może zróbmy coś w stylu Cube albo Piły? smiley miałem kiedyś fajny pomysł na taką fabułę. mogę go komuś sprzedać smiley



haha z dobrego konta o tym piszesz smiley

jak jest gotowa fabuła, to czemu nie ;p




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 27-12-2014 19:55
To gdzie mamy dyskutować? smiley

Chodzi o to, że jeśli ktoś wymyśli coś, co mogłoby być "spoilerem", to niech lepiej zachowa to dla siebie i weźmie się za robienie edycji na bazie swojego pomysłu smiley choć oczywiście tak nie musi być, jeśli ustalamy tylko zasady rad.

Przykładowo... gdyby ktoś wymyślił, że w slasherze wszyscy będą umierać i szukać mordercy wśród nich, a na koniec okaże się, że nie ma żadnego mordercy, wszystko było ukartowane i to tylko taki żart/eksperyment. Głupie, ale chodziło mi o przykład, że tego nie mógłby napisać smiley

Ale pomysł Flaka jest ok, tylko ktoś musiałby to poukładać i poprowadzić. smiley



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 27-12-2014 19:56
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolejne MP
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-12-2014 21:13
no pomysly fajne tylko ze wypowiada sie z 5 osob a lepiej miec pewnosc ze tego ogół ludu chce zeby potem było komu grac wiec jak jeszcze jakies pomysly to wpisac smiley

- Noc Przeczyszczenia
- Łowcy
- HP
- Igrzyska
- Ogólnie horror
- Wampiry
- Slasher
- PRL
- Spartacus
- Userówka
- Druga odsłona MP19
- Władca Pierścieni
- Kryminał/szpiegowski
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 99 z 127 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum