Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 11:13:56 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny15:02:30
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Autor Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 01:37
Ponieważ istniejący temat sportowy na tym forum jest bezużyteczny, pierdolnę temat o tej piłkarskiej imprezie, która się zacznie dokładnie za miesiąc i skończy dokładnie za dwa.

Na początek wrzucam dwa różne symulatory

http://euro2016.eurosport.co.uk/

1/8:
Polska-Szwajcaria
Hiszpania-Węgry
Anglia-Ukraina
Portugalia-Włochy
Niemcy-Rosja
Belgia-Chorwacja
Francja-Szwecja
Walia-Austria
1/4:
Polska-Hiszpania
Anglia-Portugalia
Niemcy-Belgia
Francja-Austria
1/2:
Hiszpania-Anglia
Niemcy-Francja
Finał:
Hiszpania-Francja

http://ultra.zone/UEFA-EURO-2016-Group-Stage

1/8:
Polska-Szwajcaria
Hiszpania-Irlandia
Anglia-Rumunia
Portugalia-Włochy
Belgia-Chorwacja
Niemcy-Węgry
Walia-Austria
Francja-Ukraina
1/4:
Polska-Hiszpania
Anglia-Portugalia
Niemcy-Belgia
Francja-Austria
1/2:
Hiszpania-Anglia
Niemcy-Francja
Finał:
Hiszpania-Francja

Jako króla strzelców obstawiłbym Griezmanna, bo nastrzela Rumunom, Albańczykom, Ukrainie czy Austrii. Ewentualnie Harry Kane



Edytowane przez Lion dnia 10-05-2016 01:40
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 10-05-2016 14:54
widzę że symulator bardzo zgodny ;p

zróbmy MP: Euro2016



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 15:21
Powiem tak, jak Francja tego nie wygra to się zdziwię gdyż Niemcy to już nie to co na MŚ choć finał pewno będzie, Hiszpania raczej nie obroni trofeum po raz 2. i max półfinał będzie, Anglia zesra się jak zawsze i już pewno w okolicy ćwierćfinału padnie, Włosi to zagadka, ale tak słabej kadry to oni od lat nie mieli.

Do półfinałów raczej pewniaki to Francja, Niemcy, Hiszpania. Czwórkę uzupełni ktoś z trójki Włochy, Chorwacja, Belgia. Polska maks ćwierćfinał choć ja się będę umiarkowanie cieszył jak już z grupy wyjdą bo to spowoduje, że kadra się znowu nie rozpadnie jak było u Beenhakera po słabiutkim euro 2008.

Pozytywnie zaskoczą: Polska, Chorwacja, Austria
Zawiodą: Anglia, Portugalia, Rosja
Edytowane przez adi1991 dnia 10-05-2016 15:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 16:11
Według mnie ten turniej moze byc przełomowy dla Anglików, którzy mają dość świeżą generację na tyle mocną aby pokonać Portugalię, chociaż do finału może to być za mało, szczególnie jak trafią na Hiszpanię, która zrobi wszystko aby zmazać plamę po mundialu i wygrać Euro 3 raz z rzędu (co im się nie uda).

Zgodzę się co do Niemiec, bo nie dość, że nie są tak silni i powtarzalni jak 2-3 lata temu, to jeszcze kontuzje Schweinstigera, Khediry, Gundogana, Draxlera, nie mówiąc o klasowych graczach, którzy przestali grać typu Klose, Lahm, Mertesacker i o tym, że Gomez czyli zdaje się ich główny napastnik jest stary i gra w Turcji, tak jak najlepszy strzelec ich kadry Podolski, no i Goetze wiadomo grzeje ławę, ale akurat on zwykle daje więcej reprze podobnie jak Kuba u nas. Można jeszcze zwrócić uwagę na niestabilną obronę, gdzie Hummels jest pewniakiem, a oprócz tego nikt, Boateng dopiero wraca po kontuzji i nie wiadomo jak z formą, a pozostali to jednak nie ten poziom. Także tutaj trochę przeciwnie do Anglii, bo złota generacja się cześciowo wypaliła

Włochom nie daje większych szans (szczególnie że wypadło dwóch kluczowych w środku pola czyli Marchisio i Veratti), Portugalia powinna ich pokonać, bo Portugalia to drużyna która praktycznie zawsze daleko zachodzi ale rzadko do finału, Belgia mogłaby coś ugrać gdyby nie to, że trafi na Niemców, którzy po ciężkim meczu wymęczą zwycięstwo (ale nie miałbym nic przeciwko niespodziance). Austria mi dwa razy wyszła w 1/4, bo prostu ma potencjalnie słabych rywali z którymi powinna sobie poradzić, szczególnie patrząc na to jak zmiażdżyli swoją grupę eliminacyjnę z Rosją, Szwecją i Czarnogórą.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że na takich imprezach zawsze są niespodzianki i zapewne któreś drużyny z tych skazywanych na pożarcie pewnie awansują i jeszcze przejdą 1-2 mecze w play-offach. Wystarczy przywołać Kostarykę z mundialu, która trafiła do grupy, gdzie grały 3 drużyny które łącznie zdobyły 7 mistrzostw świata (Anglia, Włochy, Urugwaj), a Kostaryka nie dość, że grupę wygrała, to jeszcze doszła do ćwierćfinału, gdzie odpadła pechowo po karnych z brązowymi medalistami Holandią (tym samym nie przegrywając ani jednego meczu w regulaminowym czasie gry). Także to co na papierze to jedno, a co w praktyce pokaże Walia, Islandia, Węgry, Chorwacja, Polska, Irlandia, Szwajcaria, Albania, Rosja, Słowacja, Turcja, Czechy, to drugie.


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 20:57
O Anglii co turniej mówi się, że to już czas i zawsze jest lipa. Główny powód to chyba brak przerwy w święta(bo nawet 2 tygodnie jak u Hiszpanów i Włochów przy takiej intensywności robią swoje) oraz co chyba najważniejsze żaden Anglik nie gra poza ligą angielską gdzie styl jest specyficzny i według mnie przez ten duży napływ kasy coraz bardziej nieprzystosowany do reszty. To jest ich największa bolączka co widać choćby w pucharach gdzie drużyny, które zachodzą wysoko nie grają praktycznie Anglikami(Chelsea, City czy Liverpool w tym sezonie).

Włochów za to bym nie skreślał. U nich jak się wali to potrafią zrobić wynik, choć nie zdziwię się jak z grupy nie wyjdą nawet bo mają najcięższą. Co do zaś Portugalii to oni poza euro 2012 gdzie był półfinał to też nie zaszli nigdzie daleko od mundialu w Niemczech co był 10 lat temu. Oni poza Cristiano mają w większości przeciętniaków i jeśli by odjąć właśnie Ronaldo z ich reprezentacji, a u nas Lewandowskiego to Polska byłaby lepsza według mnie.

Belgia to taki trochę papierowy tygrys. Niby wysoko w rankingach, a raczej poza ćwierćfinał głowy nie wychylą choć wtopy u nich też nie przewiduję.

Potencjał dla mnie ma Chorwacja i jeśli się nie połamią bądź pokłócą co im się zdarza mogą zajść bardzo wysoko. Ciekawie może być też z Rumunami. Niby grają sami mało znani piłkarze ale jeśli w grupie ograją Szwajcarów co nie jest jakimś s-f to w 1/8 mają Polskę/Ukrainę raczej co również jest do przejścia, a ćwierćfinał Rumunów byłby niespodzianką.


Na koniec dodam tylko, że ciekawie wygląda sprawa u Szwajcarów i Albańczyków bo przed euro ma powstać w FIFA i UEFA Kosowo i wszyscy piłkarze muszą zdecydować przed euro czy grają tam gdzie wcześniej czy w Kosowie. U Szwajcarów to chyba 3 z podstawowego składu, a u Albanii ze 4 chyba. Trochę to kontrowersyjne że taki twór dopuszczają do organizacji piłkarskich bo zaraz to z 10 reprezentacji nie będzie ze sobą mogło grać w eliminacjach bo się nie lubią. Już teraz jest to Armenia-Azerbejdżan, Turcja-Rosja, Cypr-Turcja, Rosja-Ukraina, Serbia-Albania. Trochę tego za dużo się robi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 21:26
mrOTHER napisał/a:
widzę że symulator bardzo zgodny ;p

zróbmy MP: Euro2016


Byłyby dwie grupy: policjanci i młodzi Belgowie pochodzenia arabskiego, którzy walczą ze sobą o to, aby mecze mogły jednak odbywać się z udziałem publiczności a w strefach kibica zjawiał się ktokolwiek. smiley

A co do aspektów sportowych - dziwi mnie, że jest dosyć spokojnie z pompowaniem balona biorąc pod uwagę, iż indywidualnie reprezentacja Polski wygląda najmocniej od lat (dosyć symboliczne jest to, że w najsłabszej formacji nie mieści się do repry rezerwowy mistrza Anglii) i jeżeli teraz nie wyjdą z grupy to już nigdy tego nie zrobią. smiley Ogólnie turniej wydaje się bardzo ciekawy bo się mocno wyrównał poziom europejskiej piłki - Niemcy czy Hiszpanie osłabli a pojawiło się dużo solidnych średniaków mogących pokonać każdego (Belgia, Islandia, Rumunia, Bośnia). Gdyby Benzema sam nie wyeliminował się z gry to stawiałbym na gospodarzy a tak to może być bardzo różnie.
Edytowane przez Faraday dnia 10-05-2016 21:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 22:05
adi1991 napisał/a:
Co do zaś Portugalii to oni poza euro 2012 gdzie był półfinał to też nie zaszli nigdzie daleko od mundialu w Niemczech co był 10 lat temu. Oni poza Cristiano mają w większości przeciętniaków i jeśli by odjąć właśnie Ronaldo z ich reprezentacji, a u nas Lewandowskiego to Polska byłaby lepsza według mnie.


Portugalia na 5 ostatnich Euro:
1996: ćwierćfinał, 5. miejsce
2000: półfinał, 3. miejsce
2004: finał, 2. miejsce
2008: ćwierćfinał, 7. miejsce
2012: półfinał, 3. miejsce

Jednak bym uznał, że dochodzą daleko, w dodatku jeśli odpadają w 1/4 to i tak tylko z finalistami, co stawia ich tak jak pisałem zwykle na wysokich pozycjach, chociaż niekoniecznie w finale. Na MŚ 2014 co prawda nie wyszli z grupy, tyle że zadecydowały bramki względem USA spowodowane ich 0:4 z mistrzami świata (a USA wymęczyło 0:1), więc też bym za dużych wniosków nie wyciągał. Podobnie z resztą na MŚ w 2010 gdzie odpadli z mistrzami już w 1/8, no a w 2006 tak jak wspomniałeś nieszczęsne 4. miejsce oczywiście znów po porażce z mistrzami. Podobnie będzie również na tym Euro, a nawet z tego wywodu (czyli Portugalia jako drużyna która przegrywa tylko z finalistami od 2004 roku) by wynikało, że mogą być faworytem z Anglią w 1/4.

Co do tego wyjmowania liderów to kto wie, ale jakie to ma znaczenie skoro obaj zagrają o ile nie złapią ich kontuzje w tych 3-4 meczach co im zostały w tym sezonie

co do reszty to zgoda tylko że mimo wszystko widze Anglie w półfinale, a Włochy to albo są w finale albo w ogóle nie wychodzą z grupy, tym razem moim zdaniem wyjdą ale nie przejdą Portugalii w 1/8

Chorwacja ma klasowych graczy, ale co z tego skoro podobnie ma Belgia, a Belgia wystrzeliła znikąd w ostatnich latach podczas gdy Chorwacja ma ten poziom ileś lat i w tym wieku tylko raz na MŚ lub ME wyszła z grupy a potem i tak od razu odpadła. Dlatego w prawdopodobnym zderzeniu tych sił postawiłbym na Belgię, która ostatni sukces miała prawie tak dawno jak my (4. miejsce w 1986 roku) i na pewno będzie chciała maksymalnie wykorzystać swoją szansę, bo im się to tak często nie trafia, a wykonawców do tego jak najbardziej ma.

A co do aspektów sportowych - dziwi mnie, że jest dosyć spokojnie z pompowaniem balona biorąc pod uwagę, iż indywidualnie reprezentacja Polski wygląda najmocniej od lat (dosyć symboliczne jest to, że w najsłabszej formacji nie mieści się do repry rezerwowy mistrza Anglii) i jeżeli teraz nie wyjdą z grupy to już nigdy tego nie zrobią.


Wg mnie Wasyl może nawet pojechać na majowe zgrupowanie kadry 28-osobowej szczególnie, że Szukała, który miał dotąd pewne miejsce w kadrze stał się rezerwowym w tureckim średniaku i praktycznie w ogóle nie gra, a za młody tez nie jest, więc pod względem hierarchii bardziej logicznym wyborem byłby Wasyl. Oczywiście szanse na jego grę na mistrzostwach są minimalne, ale jako solidny, twardy rzemieślnik i dobry duch drużyny (drugi Borubar) mógłby być czwartym docelowym stoperem. Inna sprawa, że przypomina mi się bramka z Czechami na Euro 2012, gdzie Wasyl dał się nabrać na jeden zwód i pośliznął się w polu karnym w decydującym momencie... no i fakt, że długo go w tej kadrze nie ma i że powroty w takim wieku nie mają praktycznie miejsca. Więc pojechać może jednak Cionek, który gra regularnie w Serie A no albo ten Szukała, który jednak w eliminacjach raczej nie zawodził (albo Nawałka sypnie jakąś niespodzianką) smiley

Jeszcze co do wyjścia z grupy to jak dla mnie prawdziwym wyjściem z grupy jest awans do ćwierćfinału. Nie trzeba chyba mówić dlaczego, po prostu ilość drużyn po fazie grupowej to 16, czyli tyle ile w ostatnich latach w ogóle się kwalifikowało na mistrzostwa... Awans do 1/8 i porażka ze Szwajcarią czy Rumunią to niestety będzie dla mnie zawód, a nie krok naprzód co można by też wywnioskować bo "wyszli z grupy".

Wgl moim zdaniem to już będzie widac po meczu z Irlandią Płn... jesli beda sie meczyc i bedzie jakis remis albo wygrana ledwo ledwo to nie ma o czym mówić... My powinniśmy taką Irlandie Płn. pokonać 2-3 golami, bo taki mamy teraz potencjał no i fajnie byłoby wygrać pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w naszej historii z przytupem smiley Nie można tez lekceważyć bramek, bo przy remisie z Ukrainią co nie jest jakieś nieprawdopodobne, o 2. miejscu zadecydują najpewniej bramki, a dokładniej: jak wysoko się wygrało z Irlandią i jak nisko się przegrało z Niemcami. Lepiej jednak bramkami być zdecydowanie przed Ukrainą, bo chyba wolimy trafić na Szwajcarię/Rumunię, a nie na Francję smiley Chyba że Francja zacznie mistrzostwa od jakiejś wpadki i skończy na 2. miejscu, to wtedy oczywiście należałoby zająć 1. lub 3. miejsce smiley

Bośnia


Bośnia akurat nie gra smiley



Edytowane przez Lion dnia 10-05-2016 22:24
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 22:19
Btw. zróbcie te symulatory i napiszcie jak wam wyszło, bo szczegółowego typera nie będzie smiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 22:20
Co do Portugalii bo zresztą się poniekąd zgadzam choć ciut wyżej stawiam Chorwatów od Belgów ale te dwie drużyny mogą zaskoczyć więc nie neguję, że ktoś pisze pozytywnie o Belgach choć oni pewnego poziomu(czytaj ćwierćfinały na wielkich imprezach) nie przeskoczą, ale w tym przypadku mogę się mylić. Wracając jednak do Portugalii to u nich sytuacja wygląda słabo. Mają Cristiano i długo, długo nic. Obrona to w większości gracze powyżej trzydziestki gdzie większość jest słaba albo co najwyżej średnia. W pomocy wciąż grają Nani i Quaresma, których poważnymi zawodnikami nazwać nie można(kilka pięknych bramek przy słabych sezonach nic nie zmieniają, zresztą gra w lidze tureckiej coś o nich mówi). Jest jeszcze Moutinho, ale to taki niespełniony talent co ma już 29 lat. Ciekawy jest chyba tylko Bernardo Silva z Monaco(21 lat) i Renato Sanches(ten co właśnie w Bayernie wylądował, 18 lat), ale ten drugi się może spalić i gówno będzie z jego kariery. Atak poza Cristiano jest zwyczajnie żałosny.

Trochę też bezsensu rozpatrywać same euro bo liczą się też eliminacje, w których Portugalia gra słabiutko i MŚ gdzie ostatnie to grupa i 1/8. Stare pokolenie odeszło, a i Ronaldo długo już nie pogra(pewno do Rosji jeszcze pojedzie na dobrym w miarę poziomie ale to tyle), a następców nie widać. Portugalia ma niby łatwą grupę ale oni z każdym mogą przegrać w niej jak Cristiano nie będzie miał dnia.

Symulacja:

1/8

Polska - Rumunia
Hiszpania - Irlandia
Anglia - Szwajcaria
Portugalia - Italia
Niemcy - Islandia
Belgia - Chorwacja
Francja - Czechy
Walia - Austria

1/4
Polska - Hiszpania
Anglia - Italia
Niemcy - Chorwacja
Francja - Austria

1/2
Hiszpania - Italia
Niemcy - Francja

FINAŁ

Italia - Francja
Edytowane przez adi1991 dnia 10-05-2016 22:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 22:31
z moich typów Portugalia odpadnie w 1/4 z Anglią, więc też bez przesady że ja ich uważam za nie wiadomo jak mocnych... jedynie odnosiłem się do tego, że na turniejach po prostu nie zawodzą i zachodzą tak daleko na ile mogą, czyli dość daleko.

Ty z kolei widzę, że faworyzujesz trochę Włochów, no ale kto wie smiley Poza nimi podobna symulacja do mojej


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2016 23:38
No z Włochami to jest tak, że jakaś niespodzianka zawsze się trafia i teraz daję Włochów bo oni albo z grupy nie wyjdą, albo do półfinału/finału dojdą.

Dalej jednak obstawiam przy stanowisku, że jak Francja nie wygra to się zdziwię najbardziej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-05-2016 18:17
Pięciu do odstrzału wg mnie:
- Tytoń
- Dawidowicz
- Starzyński
- Peszko
- Sobiech





Edytowane przez Lion dnia 12-05-2016 19:07
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-05-2016 19:31
nie wiem jak tam z formą Mączyńskiego po kontuzji, ale jeśli jest słaba to zostawiłbym Starzyńskiego za niego właśnie, z resztą typów do odstrzału się zgadzam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 13-05-2016 12:46
chciałem napisać to, co adi smiley

co do skrzydłowego, to wcale nie jest takie oczywiste, bo ostatnio Kapustka gra gorzej, a Peszko lepiej... ciekawe bezpośrednie porównanie będzie w niedzielę smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2016 17:06
Właśnie mrO ty pewnie oglądasz mecze Lechii, więc jak ten Peszko wygląda? serio grał totalną padake przez cały sezon tak jak ludzie mówią, czy jakiś tam poziom prezentował, ale nie błyszczał jak za dawnych lat? Co do Mili mam podobne pytanie (chociaż to już z ciekawości bo nie ma go w kadrze), bo jeszcze jak był w Śląsku to grał spoko, a Lechia coś go zepsuła smiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2016 18:14
Nie ma to jak mieć 2 napastników po bokach obrony smiley




zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2016 18:59
Lion napisał/a:
Co do Mili mam podobne pytanie (chociaż to już z ciekawości bo nie ma go w kadrze), bo jeszcze jak był w Śląsku to grał spoko, a Lechia coś go zepsuła smiley


Ja nie miałem wątpliwości jak to się z Milą skończy gdy słyszałem kiedyś o problemach Mili z nadwagą a potem na zlocie MrOther opowiadał, że Mila dosyć często pizzę zamawiasmiley.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2016 17:41
Tymczasem Sobiech jak na złość się rozstrzelał... w ostatnich 6 meczach 4 gole. Dla porównania Lewy w ostatnich 6 meczach również 4 gole, Milik 5 goli (w tym 2 karne) a Stępiński zaledwie 1 bramka i to 5 meczów temu, w dodatku po drodze miał też niestrzelonego karnego, a w dodatku nie gra w lidze niemieckiej czy holenderskiej, a w polskiej smiley

Niemniej na przestrzeni całego sezonu ligowego (w nawiasie gole we wszystkich rozgrywkach) Sobiech wypada tragicznie i nie wiem czy można traktować poważnie jakiegokolwiek napastnika, który strzela mniej niż 10 bramek w sezonie. To już Brożek, Piech, Rybus czy Grosicki strzelili więcej, a żaden z nich nie będzie napastnikiem na Euro.

Lewy 30 (42)
Milik 21 (24)
Stępiński 15 (15)
Sobiech 7 (8)

Pytanie co się bardziej liczy- cały sezon, czy ostatnie kolejki. Dwa razy więcej goli w lidze polskiej, czy dwa razy mniej w niemieckiej. Gra w kratkę w spadkowiczu Bundesligi, czy regularna gra w przeciętnej drużynie Ekstraklasy. Piłkarz solidny na określonym poziomie, czy piłkarz młody, który może być drugim Janczykiem czy Matusiakiem, a może też być następnym Milikiem czy Lewym...

Jak dla mnie szala i tak się przechyla na korzyść Stępińskiego.



Edytowane przez Lion dnia 14-05-2016 18:35
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2016 19:45
Z Sobiechem jest jeden problem. Zagra kilka meczów dobrych i się łamie. Tak swego czasu podobnie miał Fabiański w Arsenalu. Podsumowując Sobiech jest lepszym piłkarzem, ale kontuzje go niszczą regularnie. Nawałka będzie ich widział przez kilka dni na treningach i zdecyduje bo tak teraz to nikt z nas nie wie jak z nimi sytuacja wygląda do końca.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Euro 2016
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 15-05-2016 00:34
A jakie to ma znaczenie?

Jeżeli kontuzję złapie Lewy - będzie 4-5-1 z Milikiem na szpicy.
Jeżeli kontuzję złapie Milik - będzie 4-5-1 z Lewym na szpicy.
Sobiech/Stępiński w naszej reprze mogą zagrać w dwóch przypadkach: albo obaj napastnicy złapią kontuzję ( smiley ) albo będziemy przegrywać i Nawałka zechce gonić wynik... choć w takim wypadku i tak wprowadzanie 3 napastnika jest desperacją i prędzej widziałbym ofensywną zmianę w linii pomocy.

Suma summarum - skoro napastnik i tak raczej nie zagra, to lepiej wziąć młodszego.

Co do Peszki i Mili.

Gdy Mila przyszedł do Lechii grał całkiem dobrze, ale brakowało przełamania (bramek/asyst). Później jednak forma regularnie spadała. Ciężko powiedzieć, czy to wina Brzęczka (trenera przeciętnego, który zabrylował tylko dzięki temu, że w jednym okienku dostał Gersona, Wawrzyniaka i Wojtkowiaka, dzięki czemu mieliśmy świetną obronę u siebie i w sumie graliśmy mocno defensywnie), czy też stylu życia Mili. Nie raz w pracy rozmawiałem z kumplami i dziwiliśmy się, jak to możliwe, że nie może on się powstrzymać przez pół roku od jedzenia pizzy przed potencjalnie najważniejszą imprezą sportową życia. Nie wiem, co mu zrobił Pawłowski w Śląsku, ale widać było, że do Mili argumenty nie trafiają, i może nawet kondycyjnie wygląda dobrze, ale ma problemy ze zwinnością, przyspieszeniem itp... A kto pamięta świetny w jego wykonaniu mecz ze Szkocją i drybling, po którym bodajże Grosik wyszedł na sam na sam, ten wie, jak ważna dla Mili jest dobra dyspozycja fizyczna. Wbrew pozorom wcale nie ma on takiej świetnej techniki czy też przeglądu pola (stałe fragmenty wykonuje według mnie gorzej od Peszki, Chrapka i kilku innych grajków; w ogóle nie gra prostopadłych piłek i jego własne porównania do stylu gry Pirlo w ogóle do mnie nie trafiają). Mam wrażenie, że grał dobrze, jak grał szybką, kombinacyjną piłkę - a do tego trzeba dołożyć grę ciałem.

Z Peszkinem było podobnie, tylko że wziął się w garść. Jak przyszedł do Lechii to grał piach, ale miała też znaczenie jego spina z von Hessenem, z którym się nienawidzili (ostatnio w Liga+ Ekstra powiedział, że nie nazwałby go w ogóle trenerem). Po prostu nie miał ogrania, bo pod koniec pobytu w Bundeslidze siedział na ławce, a TvH w ogóle na niego nie stawiał i wpuszczał na końcówki. Szansę dał mu dopiero pod koniec, ale wtedy cała drużyna była w kryzysie. Na wiosnę jest o wiele lepiej. Nowak dał mu szansę, pod nieobecność Maka Peszko gra na lewym skrzydle i często schodzi do środka... Powiedziałbym, że jest jedną z lepszych postaci w drużynie od jakichś dwóch miesięcy. Wcześniej było różnie. Z tym, że widać też, że ostro zapierdala na treningach, bo jak przychodził to po 60 minutach oddychał rękawami, a teraz, w 3-5-2 jako wahadłowy musi latać prawie jak Piszczek w Borusii i jednak to wytrzymuje. A, no i dużo daje Lechii w obronie. Takie ustawienie. To też cenna wskazówka na Euro - można go wpuścić na utrzymanie wyniku.

Generalnie formę ma dobrą, powiedziałbym nawet że jak za starych lat (czyli nadal ma problemy z wykończeniem akcji smiley ), ale robi sporo szumu. Czy na Euro to wystarczy? Na 15 minut w meczu z jakimiś zmęczonymi drewniakami z Irlandii - czemu nie.



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 15-05-2016 00:49
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum