Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 04 2024 00:44:36 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny07:44:16
Otherwoman 1 day
chlaaron 1 week
Lincoln 3 weeks
mrOTHER 3 weeks
Diego 3 weeks
Flaku 8 weeks
shimano 9 weeks
Amaranta19 weeks
Andzia36 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Gry planszowe
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:13
Witam po dłuższym czasie!

Ostatnio dowiedziałam się że "wracają do mody planszówki" i niezwykle hipstersko jest spotkać się ze znajomymi nie na najebkę przy czipsach, a właśnie na wieczorek z kostkami i planszą. Bardzo mnie to zadziwiło i obeśmiało, jako iż w gry planszowe gram od zawsze, czy to z rodziną czy znajomymi, poczynając od "Bajkolandu z drabinami" za wczesnego dzieciaka smiley Dlatego więc chciałabym Was zapytać o Wasze doświadczenia w tym temacie, w co lubicie grać, jakie gry posiadacie (tak, węszę co od kogo można pożyczyć) aż wreszcie, w co możemy popykać na jakimś zlocie smiley

Sama wypowiem się na ten temat trochę dłużej o ile chwyci, jak nie to mode banuj smiley
Edytowane przez mremka dnia 15-01-2017 22:13
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:16
mremka czy ty lurkujesz? smiley

Scrabble od zawsze z rodzicami
Monopol ze znajomymi ale zawsze komuś w końcu zaczyna się nudzić i rzuca pieniędzmi, więc to mnie wkurwia smiley ostatnio cisnelam z kumplami w zajebista edycje z GoT!
Kolejka! zajebista gra, kupiłam ją w sumie bez przekonania dla przyjaciółki a butelek wina przy tej grze poszly nam setki
Tabu, to w sumie średnio planszowe ale grywam często z kuzynkami młodszymi, tak samo jak w superfarmera

Rzadziej Carcassonne, bo srednio mam z kim smiley
wiec typowy planszowkowy mainstream
Edytowane przez panda dnia 15-01-2017 22:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-01-2017 22:18
Grzybobranie smiley

Jako dziecko miałam chyba ze trzy wersje i uwielbiałam w to grać smiley


A z takich gier późniejszych to oczywiście Eurobiznes i Monopol, no i oczywiście Scrabble.
Grałam też w Cluedo z raz może.


Generalnie ja bym bardzo chętnie pograła w jakieś gry, bo jest ich ogrom, a ja lubię takie rzeczy. Tylko nie bardzo mam z kim, bo moi znajomi średnio interesują się takimi grami. A szczególnie przy grach na wiele osób nie uzbieram graczy smiley


A jak coś, to jestem chętna na jakiś zlocik z planszówkami smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 15-01-2017 22:20
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:19
LURKUJESZ, SPRAWDZIŁAM <3333333333333333333333333333333 ale czemu nie ma cie na jbwa matce też? smiley

ps sory za offtop
Edytowane przez panda dnia 15-01-2017 22:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:24
byłam, wyjebano mnie za rozrabianie smiley
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:25
jesteś szurem wierzącym w globcio czy spamowałaś czy co? na altmem tez cie nie ma, zenada.........
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-01-2017 22:34
Za dużo grup to też burdel, ograniczam się do tych podstawowych smiley///

A WIĘC

Dla mnie gry planszowe są super opcją spędzania wolnego czasu, bardzo często kupuję nowe gry i ogólnie wszyscy moi znajomi wiedzą że jak do Borowskiej to na wino i planszówki smiley Grywałam z mamą i siostrą, gram ze znajomymi jak uda mi się zjechać do Grudziądza na weekend i spotkać na dłuższą chwilę. Często z Maksem zdarza nam się poświęcić pół weekendu na kilka partyjek naszych ulubionych gier smiley W grach planszowych lubię różnorodność rozrywki jakiej dostarczają; bywają lekkie i imprezowe typu Ego, Jenga czy Wykrywacz Kłamstw, tak jako dodatek do spotkania towarzyskiego, ale bywają też takie wymagające większego skupienia i dostarczające wielu emocji, nierzadko tych negatywnych, takich jak Osadnicy z Catanu czy Carcassonne.

z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-01-2017 01:22
osobiście wole chlanie wódy na umór do rzygania i zgonu, ale planszówki też są spoko


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-01-2017 09:35
wiele gier ma swoje alko wersje, więc może powinieneś pójść tą drogą



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
April
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Christopher Jones

Postów: 6303

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-01-2017 09:52
Często gram w gry planszowe, bo mam z kim(póki co, na szczęście) smiley Nie wiem, czy to było modne, bo ja też od zawsze lubiłam w zasadzie grać.
Catan - wszelakie dodatki, bo sama podstawka jest nudna smiley
Ego - polecam zwłaszcza jak ktoś właśnie się dosyć dobrze zna, bo można się nieźle uśmiać przy tym. smiley
Korporacja - też typowo na pośmianie się z korposzczurów, podkładanie świni, fakapy itp smiley
Rumikub - coś jak Remik, też trochę na myślenie, jak poprzestawiać kostki domina żeby pozbyć się wszystkich i wygrać.
Splendor - Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój, coś powiedzmy jak Catan, ale krótsza rozgrywka.

No i reszta gier typu Monopoly, Postaw na milion(na podstawie programu telewizyjnego).
mremka, napiszesz coś więcej o Carcassonne? Bo nigdy nie grałam i jakoś mnie zaintrygowało.
Edytowane przez April dnia 16-01-2017 09:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 16-01-2017 14:20
Nie wiem o czym rozmawiały mremka i panda, to chyba dobrze?

W planszówki gram regularnie co jakiś czas. Gry?

- monopoly (rzadko)
- Bang (taka prosta, karciana "mafia" - wiecie o co chodzi, bo w różnych częściach polski to się chyba różnie nazywa? - w klimatach westernu)
- 7 cudów świata (na pierwszy rzut oka dość skomplikowana, ale potem bardzo wciągająca, rozwija się starożytne miasto oczywiście kosztem innych graczy i zdobywa za to punkty, są różne kierunku rozwoju w jakie można pójść: wojna, nauka itd.)
- Wsiądź do pociągu (chyba moja ulubiona... buduje się trasę kolejową na mapie Europy/Ameryki/Indii - jest kilka wersji tej gry. Dostaje się trasę do zrealizowania i trzeba ją zbudować, w czym oczywiście przeszkadzają inni gracze i brak szczęścia do kart. Karty są dość istotne, ale nie kluczowe. Tutaj utrudnieniem jest liczenie punktów, co najlepiej robić na bieżąco, ale mało komu się chce ;p Dlatego też całkiem fajna jest wersja online, gdzie można się trochę "nauczyć" tej gry)
- Munchkin (bardzo zabawna gra polegająca na walce z różnymi potworami i rzucaniem klątw na innych graczy, choć jej zasady - a właściwie brak zasad, bo np. oszukiwanie gdy ktoś nie widzi jest oficjalnym elementem gry - czasami powodują konflikty smiley )
- Dixit (GENIALNA gra na zakrapianą imprezę, w skrócie: składa się z bardzo abstrakcyjnych kart, do których mówi się skojarzenia i potem trzeba odgadnąć, której karty dotyczyło skojarzenie, dla osób o wybujałej wyobraźni jest super ;p )
- w Rummikub grałem kiedyś, i też kilka razy grałem w inne gry, których nazw nie pamiętam... Jedna polegała na staniu w kolejce do sklepu za czasów komuny czy jakoś tak smiley (o, to chyba Kolejka! opisywana przez pandę). Inna polegała na budowaniu dróg, osad i miast z surowców, wygrywało się po osiągnięciu 10 poziomu...

Również czekam na opis Carcassonne, bo widzę, że rebel.pl (trójmiejski sklep z planszówkami) poleca.
Monopol GOT?



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-01-2017 14:23
- Munchkin (bardzo zabawna gra polegająca na walce z różnymi potworami i rzucaniem klątw na innych graczy, choć jej zasady - a właściwie brak zasad, bo np. oszukiwanie gdy ktoś nie widzi jest oficjalnym elementem gry - czasami powodują konflikty



o, w to tez grałam smiley


Dixit (GENIALNA gra na zakrapianą imprezę, w skrócie: składa się z bardzo abstrakcyjnych kart, do których mówi się skojarzenia i potem trzeba odgadnąć, której karty dotyczyło skojarzenie, dla osób o wybujałej wyobraźni jest super ;p )



Dobra opcja dla Mistrzów smiley







We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-01-2017 14:35
Mro, powiedzmy ze dobrze ale trochę Cię omija smiley

Carcassone to dla mnie połączenie internetowej gry w plemiona, trochę hirołsówsmiley w skrócie buduje się i rozwija swoje miasto takimi jakby... kafelkami, puzlami? I potem musisz tego pilnowac. Brzmi nudno ale jest spoko.

Jest monopol gra o tron, drogi ale jest smiley gra się rodami i stawia się takie śmieszne chatki

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-01-2017 14:37
panda napisał/a:




Monopol jest juz chyba w każdej wersji ;p
Jest tez HP smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2017 02:01
Właśnie! Dlaczego ja wcześniej nie widziałam tego tematu? U mnie w domu gra się tylko w monopol i kalambury dlatego właśnie chciałabym zakupić coś dobrego, co polecacie?

Słyszał ktoś o grze ALIAS albo 5 sekund? Widzę, że dostępnych jest wiele wersji tej gry a słyszałam wiele pochlebnych opinii tak samo właśnie o EGO. Chcę zakupić kilka pozycji a na rynku jest tego naprawdę dużo i ciężko się zdecydować. smiley


all we really need to survive is one person who truly loves us
-Penelope Widmore



Edytowane przez jazeera dnia 02-02-2017 02:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 02-02-2017 02:24
Dużo gier było tu wymienionych, na pewno dla siebie znajdziesz smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2017 02:34
5 sekund spoko! w tym roku na dworcu w Gdyni przy okazji nudy podczas ladowania telefonu wymyslilam z siostra te sama zabawę w ogole nie wiedzac, że coś takiego istnieje smiley z kuzynkami grałysmy jakies pół roku później i generalnie jest okej, ale ma dwie zasadnicze wady:
- trochę dziwny poziom trudności pytan - w oryginale jest ich ok 730; dużo z nich prostsze niż pytania adiego na ostatnim quizie, a niektore na pewno nie dla dziecka które sugeruje wiek na pudełku, i tak naprawdę nie wiadomo, dla kogo ta gra jest przeznaczona
- czasem 5 sekund nie starcza, kiedy np. jedna z nazw jest dłuższa i w praktyce często zdarzało nam się wydluzac czas, to samo w sytuacji kiedy pytanie miało kilka mozliwości interpretacyjnych (np. w pytaniu wymień trzy irlandzkie miasta siostra wymieniła jako pierwszy Belfast, co spowodowalo protesty bo to nie Irlandia Irlandia itepe)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
April
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Christopher Jones

Postów: 6303

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2017 08:43
Bierz ego i zagraj z przyjaciółmi, możecie się nieźle zdziwić ile o sobie jeszcze nie wiecie. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2017 12:49
Z tych dwóch gier Zosia to polecam Party Alias. 5 sekund jest w porządku jako gra imprezowa, co prawda niektóre pytania sa trochę fur Idioten typu "wymien 3 owoce", ale jak dochodzi alkohol, luzna atmosfera i trudniejsze pytania typu "wymień 3 znanych Aleksandrów", to juz tak banalnie nie jest smiley A Party Alias jest super gra ze wzgledu na roznorodnosc katehorii, bo jest i coś w stylu Tabu, i Guess Who, i kalambury, i rymowanie, i wymienianie 20 rzeczownikow na dana litere (serio, trudniejsze niz sie wydaje, chyba tylko raz mi sie udało w to 30 sekund). Teraz jest jeszcze nowe wydanie, poszerzone o konkurencje ruchowa (typu zrob pompkę na jednej rece) oraz manualne z plastelina (ulep szopke bożonarodzeniowa), oczywiście wszystko w limicie 30 sekund. Zabawa jest naprawdę super, szczegolnie w wiekszym gronie. Jakby co mam obie te gry i jestem gotowa dostarczyć na zlot smiley
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gry planszowe
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-02-2017 18:19
Kupiłam koleżance na urodziny Monopol Gra o Tron. Mam nadzieję, że mnie zaprosi na jakąs partyjkę, bo ciekawi mnie ta gra smileysmiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum