Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:27:05 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 9 z 58 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-12-2011 21:00
Zgadzam się, 2011 pod względem serialowym jest całkiem całkiem, choć moja lista będzie się trochę różnić. Przede wszystkim na pierwszym miejscu:

1. Once Upon A Time gatunek: fantastyka

Od dawna czekałam na ten serial (bodajże jeszcze w czasie 6 sezonu Lost było mówione, że po Lost są plany na serial baśniowy). Mi osobiście OUAT zapełnił pustkę po Lost - jest do niego podobne w konwencji, do tego pasuje mi baśniowy ( ale nie do końca) klimat. Wcale nie uważam go za cukierkowy (to określenie pasowałoby raczej do Pamiętników Wampirów). Może Emma taka jest, ale ona to akurat mały problem. Do tego uwielbiam stroje, charakteryzację i rekwizyty, czego w tym serialu jest bardzo dużo. fabuła także spełnia moje oczekiwania - czasem schematyczna, po to by za chwile schemat ten przełamać w zaskakujący sposób (tu np. śmierć księcia). Zachwycanie się Goldem/Rumplestilstkinem może już sobie daruję, bo ludzie pomyślą, że ze mną już gorzej smiley

ocena: 10/10

2. Gra o Tron gatunek:fantastyka

Podobnie, jak w OUAT - stroje, scenografia itp. itd. Jeśli chodzi o samą akcję, to czytałam książkę, więc raczej nie jest żadnym zaskoczeniem. Ciekawi mnie raczej, jak zrealizują poszczególne wątki. Póki co jestem zadowolona. Jak już wspominałam - najlepsza ekranizacja powieści, jaką widziałam.

ocena: 9/10

3. V gatunek: SF

Tak jak V na początku niezbyt mi się podobało, tak 2 sezon ostatecznie przekonał mnie do tego serialu. Mam wrażenie, że nie miał on żadnego klimatu, a mimo to był naprawdę świetny. Kilka odcinków po prostu wbijało w fotel, a finał i tak przebił je wszystkie. Nie spodziewałam się nigdy, że tak spodoba mi się jakakolwiek produkcja o przybyszach z kosmosu. Tandetne The Event i Falllig Skies mogą jej buty szorować.

ocena: 8,5/10

4. Revenge gatunek: thriller/dramat

To moje nowe odkrycie. Obejrzałam 8 odcinków prawie że na raz z powodu świątecznej przerwy w serialach. Okazało się, że serial wciąga. Motyw zemsty jest ciekawy, a jeszcze lepsza realizacja misternego planu posłania winnych do wszystkich diabłów. Podoba mi się także postać Victorii Grayson. Madeleine Stowe dostała zresztą za tę rolę Złotego Globa.

ocena: 8/10

5. Ringer gatunek: thriller/dramat

Bardzo podobny w klimacie serial do Revenge. Akcja jest wciągająca, tajemnice, napięcie i dobra gra aktorska. Polecam.

ocena: 7,5/10

6. The Vampire Diaries gatunek: fantastyka

Cóż, typowy serial dla nastolatek. Wypucowany, cukierkowy, z idealnymi postaciami i z posklejaną akcją. Ale przynajmniej coś się dzieje, ma klimat i nawet ciekawi.

ocena: 6/10

7. Camelot gatunek: fantastyka

Jakieś takie... niby mogłoby być podobne w stylu do OUAT albo Gry o Tron, ale jakieś to drętwe. Podobała mi się tylko postać Morgany la Fey i oczywiście kostiumy bohaterów. Za to za każdym razem, jak patrzyłam na króla Artura, miałam odruch wymiotny. Ogólnie fabuła strasznie trywialna i bajkowa, ale w złym znaczeniu. Zupełnie nie przystaje do misternej fabuły OUAT. Jest strasznie sztuczna, naciągana i naiwna.

ocena: 5/10

8. Terra Nova gatunek: SF

Z tym serialem także wiązałam pewne nadzieje i tym razem nie spełniły sie one. Pisałam już w podsumowaniu na darltonie: dobry pomysł, fajny motyw podróży w czasie i fajne dinozaury, ale ociekające "amerykańską zajebistością" postacie i akcja jednak nie pozwala przywiązać się do serialu. Finał okazał się być nawet nawet, a wątek statku zachęcił do 2 sezonu.

ocena: 5/10

9. The Walking Dead gatunek: ??? coś między SF, grozą, fantastyką z obrazem pokatastroficznym

W sumie powinno być na równi z TN. Serial w przeciwieństwie do Terra Novy ma klimat, co na plus. Niestety akcja czasem się koszmarnie wlokła (W TN chociaż się coś działo). Reszta podobna - mam na myśli problemy głównej rodzinki. Finał zaś był naprawdę dobry, a w szczególności scena ze stodołą. Udało im się uzyskać naprawdę dobry klimat i wpływ na emocje widza.

ocena: 5/10

10. Person of Interest gatunek: sesnsacja

Cóż, typowy serial kryminalno-sensacyjny, choć trzeba przyznać, że dobry w swojej kategorii. Na plus ciekawe ujęcia miasta, obrazy z kamer i Emerson.

ocena: 5/10

11. Fringe gatunek: SF, sensacja

Kurde, kiedyś nawet lubiłam ten serial, ale tegoroczny sezon jakoś mnie nie przekonuje. Wręcz zmuszałam się do oglądania odcinków...

ocena: 5/10

12. Falling Skies gatunek: SF

No niestety, panu Spielbergowi coś nie wyszło.

2/10


Tak patrzę po tym rankingu i widzę, że przeważa u mnie chyba zainteresowanie fantastyką smiley pomyśleć, że kiedyś za nią nie przepadałam...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 27-12-2011 21:20
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 31-12-2011 19:43
No co tam, nabiję sobie posta smiley

Zaczęłam oglądać osławione American Horror Story. Po wielu skrajnych opiniach na temat tego serialu, postanowiłam zweryfikować poziom jego zajebistości, bądź stwierdzić brak takowej. Nie obejrzałam na razie zbyt wiele, więc nie wypowiem się na temat całego sezonu, ale cokolwiek mogę już stwierdzić. Otóż... serial nawet mi się podoba smiley Tak wiem, to niezwykle mądre stwierdzenie niewiele powie komukolwiek. Można się po nim jedynie domyślić, że jest tam albo dużo trupów albo odcinki są schizowate. Będzie to całkiem trafny wniosek, gdyż mamy tam oba te elementy. Jako horror może nie jest bardzo straszny, ale ma naprawdę świetny klimat. Nie wiem, do czego go porównać, ale jego dziwność zahacza o klimaty Lyncha. Wiele scen jest po prostu... no... takich, jakby twórca palił jakieś dobre zielsko. "Weird" to dobre określenie. Tematyka przypomina bardzo "Lśnienie", ale samo wykonanie jest według mnie lepsze. Do tego ten zakręcony klimat, czasem nawet nie wiadomo, czy się wystraszyć, czy zacząć śmiać. Jak ten typ ze spaloną twarzą przywalił dziewczynie łopatą, to nie mogłam się nie roześmiać i jak dotąd nie wiem, czy aby na pewno taka była intencja reżysera tej sceny. I to: "Jeszcze się rusza" jeb jeb smiley No dobra, ale to nie o tym...
Zatem: serial raczej nie stanie się moją obsesją (jak LOST, czy OUAT), ale póki co zaliczam go do tych lepszych smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 31-12-2011 19:46
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 31-12-2011 19:53
Otherwoman napisał/a:
jego dziwność zahacza o klimaty Lyncha.

Aż tak to chyba nie smiley

Otherwoman napisał/a:
Tematyka przypomina bardzo "Lśnienie", ale samo wykonanie jest według mnie lepsze.

Nie czytałem "Lśnienia", ale dla mnie jego kinowa adaptacja jest mocno przereklamowana, dlatego zgadzam się smiley

Otherwoman napisał/a:
Jako horror może nie jest bardzo straszny, ale ma naprawdę świetny klimat.

No straszny specjalnie nie jest, ale chyba nie o to w nim do końca chodzi (najstraszniejsza jest czołówka smiley, zresztą całkiem fajna smiley). Klimat rzeczywiście dobry.

Myślę, że ważnym atutem AHS jest złożoność fabularna (prawie jak w Lost xD), bo naprawdę po kilku pierwszy odcinkach można się czuć nieco zagubionym. Później oczywiście wszystko nabiera sensu smiley

Dodatkowo bardzo podobają mi bohaterowie i ich odtwórcy (Violet jest bardzo ładna xD). O wiele lepiej się cokolwiek ogląda, kiedy postacie są odpowiednie smiley



Edytowane przez Flaku dnia 31-12-2011 19:58
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 31-12-2011 20:02
Flaku napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
jego dziwność zahacza o klimaty Lyncha.

Aż tak to chyba nie smiley


No może przesadziłam, ale nie wiem, jak inaczej opisać te różne dziwne sceny, które mogą wydawać się bez sensu albo jakby nie na miejscu smiley


Nie czytałem "Lśnienia", ale dla mnie jego kinowa adaptacja jest mocno przereklamowana, dlatego zgadzam się smiley


Zatem przeczytaj książkę, gdyż jej ekranizacja bardzo odbiega od pierwotnego tekstu. Jest dobra smiley



No straszny specjalnie nie jest, ale chyba nie o to w nim do końca chodzi (najstraszniejsza jest czołówka smiley, zresztą całkiem fajna smiley). Klimat rzeczywiście dobry.


Nie o to chodzi (nie o bycie strasznym), dlatego podoba mi się mimo wszystko. Przede wszystkim właśnie ze względu na klimat. Bohaterowie akurat działają mi na nerwy. Nie wiem, czy to już taki zwyczaj, by główna rodzinka musiała być irytująca...

Myślę, że ważnym atutem AHS jest złożoność fabularna (prawie jak w Lost xD), bo naprawdę po kilku pierwszy odcinkach można się czuć nieco zagubionym. Później oczywiście wszystko nabiera sensu smiley


Na razie nie widzę, aż takiej złożoności fabularnej, aczkolwiek pogubić się trochę można. Pewnie przez te sceny wyrwane jakby z kontekstu i przedstawiające czasem nie wiadomo do końca co właściwie smiley

A czołówka wymiata, uwielbiam ją oglądać smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 31-12-2011 20:03
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-01-2012 21:46
Casines prosił o mój post odnośnie 8 odcinka OUAT (spoilery dla tych, co nie oglądali), więc wklejam z Darltona:




Widzę, że inni podobnie, jak ja mieli problemy z oceną tego odcinka.
Na wstępie chciałam powiedzieć tez, że nie do końca zgadzam się z Mr. Otherem i Umbastycznym. Ale może po kolei.
Trudności z oceną wynikały pewnie z zaburzenia pewnego schematu, odcinek bowiem przypomina szóstosezonowe odcinki o Richardzie i Jacobie. No właśnie, historia Rumpla jest prawie że kopią historii Richarda. Mamy zatem człowieka tajemniczego, znanego z jakiś niezwykłych mocy, a gdy odkrywa się jego historia poznajemy życie człowieka zwykłego, o najniższym statusie społecznym, nie wyróżniającego się niczym szczególnym. zaś jego przemiana wynika z przypadku. Tutaj jednak trzeba dodać coś więcej. Po pierwsze, nie zgodzę, się, jakoby ta historia mówią być wybielaniem postaci. Pokazuje raczej motywy jej działania, bo przecież każdy ma motywy, a ludzkie postępowanie musi mieć swój sens. Każdy jednak na podobne motywy odpowiada innym działaniem. Akurat Rumpel i Zła Królowa wybrali drogę... można powiedzieć dla uproszczenia, że zła (choć to też bardziej skomplikowane). Po drugie, każde zdarzenie w życiu wynika tak naprawdę z przypadku. Idzie o to, by w odpowiedni sposób ów przypadek wykorzystać. Każdy ma wybór, jak powtarzał Zozo i potem Rumpel. Seria takich wyborów prowadzi bohaterów do tego, kim są w danej chwili.
Kolejna sprawa to owo "zło", które niby zostało wybielone. Podziękowałam Losties, gdyż ona to trafnie ujęła. Rumpla można ocenić bardziej jako egoistycznego niż złego. Rumpel tak naprawdę się nie zmienił. Zarówno w swojej mało chlubnej przeszłości dbał o siebie (ucieczka z pola walki) oraz... o to, co należy do niego. Scena, gdy określa syna swoją własnością jest dosyć wyrazista. Jak się jednak mówi: "Każdy orze jak może". Póki Rumpel był biedakiem, poddanym, a właściwie własnością tego gburowatego księcia, nie mógł postawić się w żaden sposób. Można łatwo oceniać takiego człowieka jako "łajzę", ale wystarczy przypomnieć sobie choćby z historii lata niewoli chłopskiej. Kiedy uzyskał władzę, mógł przestać chować się po kątach i wykorzystać ją na swój egoistyczny sposób. Osobiście nie potępiam go nawet za ucieczkę z wojny. Przecież to była nierówna walka o nie swoją sprawę, a wszyscy ci chłopi byli brani do niej po prostu jako mięcho armatnie. Walczyli bez sensu, bo tak nakazywał im ich pan. Dopiero możliwość zmiany, jak pojawiła się w życiu Rumpla z przypadku, sprawiła, że odmienił swoje życie. Analogiczna sytuacja zresztą do przemiany Kopciuszka. Można mieć wrażenie, że twórcy chcą widzom przekazać, jakoby każdy miał w życiu szansę na odmianę swojego losu i warto mieć taką nadzieje smiley
Wszystko ma jednak swoją cenę i taką też Rumpel zapłacił. Czy jednak warto było? Według mnie to oczywiste, że tak. Sam tez raczej nie wygląda, żeby żałował. Zatem doskonale dał sobie z tym radę w przeciwieństwie do swojego poprzednika.
W tym momencie można przejść do historii Golda i jego manipulacji z wyborami. Już nie tak ciekawi mnie, do czego Gold potrzebuje Emmę u władzy, czyli jaka będzie ta przysługa. Zapewne dowiemy się w odpowiednim czasie. Zastanawia mnie jednak co innego. Mianowicie sprawca z przewidzeniem zdarzeń. Gold z łatwością mógł przewidzieć zachowanie Emmy, że mu się postawi. Jest w tym raczej dobry. Zastanawia mnie jednak, że całość opierała się także na pewnym przypadku. No bo skąd Gold mógł wiedzieć, że Regina po prostu nie ucieknie, że akurat skręci sobie kostkę i wszystko się ułoży, jak trzeba... Zastanawia mnie, hm... czy Gold, prócz intuicji, ma nada ten swój dar przewidzenia przyszłości.

Co do samego odcinka: główne zalety, to dużo Golda, dużo Golda i dużo Golda. Podobały mi się też nawiązania do poprzednich odcinków, a także powtarzanie cytatów, co splata ładnie w całość retrospekcje z rzeczywistością.

Hm... miałam chyba jeszcze coś napisać... no nic, jak mi się przypomni smiley

ocena: 8,5?




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Ala
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Mary Carraway

Postów: 1541

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-01-2012 00:16
Otherwoman napisał/a:
No właśnie, historia Rumpla jest prawie że kopią historii Richarda. Mamy zatem człowieka tajemniczego, znanego z jakiś niezwykłych mocy, a gdy odkrywa się jego historia poznajemy życie człowieka zwykłego, o najniższym statusie społecznym, nie wyróżniającego się niczym szczególnym. zaś jego przemiana wynika z przypadku.


Sama bym na to nie wpadła, ale rzeczywiście to ciekawe podobieństwo.

A co do samego odcinka, to według mnie naprawdę dobry i ciekawy ^^ Osobiście bardziej podobał mi się świat realny niż baśniowy ; ) Fajne były takie mniej znaczące "szczegóły" jak Archie przygotowujący się do prowadzenia debaty czy sceny z Ruby. Btw. wie ktoś może kiedy zobaczymy ją (tzn. Kapturka) w baśniowym świecie? smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-01-2012 19:42
Btw. wie ktoś może kiedy zobaczymy ją (tzn. Kapturka) w baśniowym świecie?


Zdaje się, że nie tylko ty na to czekasz, bo Amelia pewnie nie może się doczekać smiley
Niestety jednak nie będę zbyt pomocna, bo nie wiem, kiedy, ale za to w przyszłym tygodniu ma być:


smiley


Btw. też lubię szczegóły - cieszę się, że o nie dbają, bo w wielu serialach zupełnie zapomina się o drugim planie i różnych smaczkach wypełniających pustki w świecie przedstawionym




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Ala
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Mary Carraway

Postów: 1541

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-01-2012 21:53
Otherwoman napisał/a:
ale za to w przyszłym tygodniu ma być:

Jej *_* Jak fajnie! smiley Muszę obejrzeć sobie sneak peeki ^^



Otherwoman napisał/a:
Btw. wie ktoś może kiedy zobaczymy ją (tzn. Kapturka) w baśniowym świecie?

Zdaje się, że nie tylko ty na to czekasz, bo Amelia pewnie nie może się doczekać smiley
Niestety jednak nie będę zbyt pomocna, bo nie wiem, kiedy

Trochę sobie pogooglowałam i znalazłam odpowiedź smiley:

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-01-2012 19:13
AMERICAN HORROR STORY

Serial był ostatnio na topie. Dużo osób o nim pisało, czy też (w moim otoczeniu) mówiło. Jako, że tematyka wydawała mi się ciekawa, postanowiłem samemu sprawdzić co i jak.

Odpaliłem pierwszy odcinek i od razu polubiłem ten klimat. Jak dla mnie jest on lekko straszny ( bo na pewnie nie po prostu straszny, przerażający czy coś takiego) czy też troszkę mroczny, ale co dla mnie ważny na pewno serial jest megadziwny i po prostu... pojebany. Pojebany to dobre słowo. Niektóre sceny były po prostu zabójcze i zastanawiałem się czy powinienem się bać czy śmiać - choć częściej się uśmiechałem z lekkim szeptem: Ja pierdole...

Sceny, gdy Tate wbija metalowy pręt w odbyt zmarłemu gejowi czy też Ben z kochanką się kłócą, a nagle ten "przypalony pan" okłada ją łopatą... No dla mnie to dość zabawne smiley AHS miażdży właśnie taką swoją dziwnością i psychopatycznością.

Że nie wspomnę o Jackface'owej szafie dla Addy

Co do poziomu. Dla mnie ogólnie początek był bardzo dobry, poziom rósł i rósł, pod koniec trochę mi się mniej podobało, a na końcu było moim zdaniem bardzo dobre zakończenie. To takie interesujące, że było jednocześnie szczęśliwe i nieszczęśliwie: główni bohaterowie giną, ale po śmierci są prawdziwą rodzinką i w końcu są razem.

Ogólnie serial oceniam bardzo pozytywnie i oczekuję, że nowa historia będzie równie pokręcona i ryjąca mój zryty mózg. smiley
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-01-2012 20:48
Niektóre sceny były po prostu zabójcze i zastanawiałem się czy powinienem się bać czy śmiać - choć częściej się uśmiechałem z lekkim szeptem: Ja pierdole...


Dokładnie. Od początku zastanawiałam się, jak opisać ten klimat i cały czas narzucało mi sie to "ja pierdolę" najlepiej określający moje reakcje smiley

Sceny, gdy Tate wbija metalowy pręt w odbyt zmarłemu gejowi czy też Ben z kochanką się kłócą, a nagle ten "przypalony pan" okłada ją łopatą...


Czyli jednak jestem normalna - miałam tak samo smiley

Ogólnie serial, tak jak pisze Umba, ma klimat i naprawde dobrze się go ogląda. Z drugiej strony mam wrażenie, że nie widzimy tam nic nowego: Inni, Dziecko Rosemary, Lśnienie, Królestwo... taki misz masz wszystkiego, co już znamy. Główny plus to tak naprawdę za chory klimat, za którym przepadam. smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-01-2012 22:19
To może moja opinia na temat American Horror Story smiley

O samym serialu usłyszałam już jakiś czas temu, potem również polecało mi go parę osób. Ja i horrory to raczej połączenie nie mające prawa bytu z jednego prostego powodu: po prostu za bardzo się ich boję. smiley Postanowiłam jednak zrobić podejście chociażby do Pilota (mając w pogotowiu 3 odcinki The Big Bang Theory, w momencie gdyby okazał się na tyle straszny że będę musiała się "reanimować" czymś lekkim i przyjemnym). Obejrzałam, przeżyłam, ale jakoś pierwszy epizod nie zainteresował mnie na tyle, żeby sięgnąć po kolejny, a tak właściwie po obejrzeniu intro uznałam że jednak to nie dla mnie, bo jest po prostu zbyt straszne.smiley Słysząc że to właśnie intro z tego wszytkiego będzie najstraszniejsze no i Other powiedziała że widzi pewne podobieństwo do klimatu Królestwa (<3), parę dni później zrobiłam podejście numer dwa i..dzisiaj obejrzałam dwunasty, finałowy odcinek.

Ogólne wrażenie? Raczej pozytywne, mocne 6/10. Nie pamiętam żeby któryś odcinek jakoś szczególnie mnie przeraził, a chyba powinien skoro serial sklasyfikowany jest jako horror. Cóż, przyznać muszę że oglądałam go tylko przy świetle dziennym bo jak tylko robiło się ciemniej za oknem to już jakoś robiło się dużo straszniej no i intro obejrzałam tylko raz, podczas pilota, bo tak to przewijałam, zamykając oczy.smiley Fabuła raczej chaotyczna (chociaż mam wrażenie że taka była w zamyśle), zdjęcia/reżyseria jakoś szczególnie nie powalają. Okropnie wręcz denerwowała mnie postać Vivien, dwie miny przez cały serial. Bardzo spodobał mi się jednak sam klimat, który właśnie nie przerażał jak niektóre horrory ale był taki specyficzny i momentami chory, a czasem nawet śmieszny. Na pewno nie jest to jakieś zwalające z nóg arcydzieło, ale na parę wieczorów (no, w moim przypadku niekoniecznie wieczorówsmiley) na pewno fajna opcja. smiley
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-01-2012 00:55
Ja jestem właśnie po obejrzeniu całego sezonu. Osobiście oceniam go pozytywnie, ale finał jak dla mnie trochę rozczarowujący. SPOILER! [Sam finał: o ile to szybkie uśmiercenie głównych bohaterów da się przeżyć, o tyle wprowadzanie wątku kolejnej rodzinki i uśmiercanie ich po 5 minutach jest bez sensu.] Autorowi chyba puściły wodze fantazji, bo trochę przekombinował i z tego dotychczas niezłego chorego klimatu zrobił małą parodię. Oczywiście to tylko jeden odcinek, ale finał, który w moim mniemaniu powinien być świetny, a taki nie był. Plus jedynie za ostatnią scenę, która wymiotła smiley Generalnie zakończenie nie do końca mi się podobało, dlatego za całość daję 7, a nie tak jak wcześniej planowałem - 8. Teraz poczekamy do września, ale nie jestem za bardzo przekonany do drugiego sezonu, bo nie wiem, co jeszcze można by wycisnąć z tej historii smiley



Edytowane przez Flaku dnia 14-01-2012 12:49
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-01-2012 19:36
Dzisiaj w nocy było rozdanie Złotych Globów smiley Najlepszym serialem dramatycznym okazał się "Homeland", a komediowym "Modern Family". Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś to tu oglądał smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 17-01-2012 18:39
AHS nawet dostało statuetkę za najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym dla Jessiki Lange (Constance) smiley W sumie to nawet zrozumiałe, bo gra bardzo dobrze i jest raczej najlepsza z nich wszystkich smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 28-01-2012 22:55
How LOST Should Have Ended:






We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 28-01-2012 22:56
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-01-2012 15:36
najnowszy teaser 2 sezonu Gry o Tron:






We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 30-01-2012 18:23
Połącz posty powyżej smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-03-2012 19:14
nowiutki trailer 2 sezonu Gry o Tron:



Przyznam, że nie mogę się doczekać smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-03-2012 20:01


<3 smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-03-2012 00:15
To pewnie z tego pedalskiego "Miasteczka Twin Peaks" smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 9 z 58 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum