Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:25:55 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 18 z 58 << < 15 16 17 18 19 20 21 > >>
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 20-07-2014 20:48
boze jaki zal


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 24-07-2014 15:06
1) True Detective też mnie zawiódł. Kilka pierwszych odcinków było zajebistych (wraz z tą pseudofilizoficzną gadką, która tworzyła niepowtarzalny, gęsty klimat), ale potem tak jakby zabrakło im siły do stworzenia fajnego zakończenia. Może to być kwestia tego, że cały sezon miał jednego scenarzystę i jednego reżysera. I generalnie skończyło się cholernie sztampowo.

2) Fargo to jedna z najlepszych premier ostatnich lat. Fantastyczna obsada, fabuła i klimat. Polecam smiley

3) Bates Motel jest dobre. Wbrew temu co mówiła Otherwoman, jest w 100% powiązane z Psychozą Hitchcocka, konkretnie w formie prequela - opowieści o tym, jak/dlaczego Norman Bates stał się psychopatycznym mordercą. Jedyna różnica to przesunięcie w czasie, czyli że zgodnie z Psychozą akcja powinna się dziać w okolicach II wojny światowej. Ale to żadna strata, a jest dużo innych nawiązań - kwestia obwodnicy, no i sam wygląd motelu.

Fabularnie szału nie ma, natomiast dzielą i rządzą dwie główne postacie - Norman i jego matka. Dla nich oglądam ten serial i muszę przyznać, że co chwilę zaskakują mnie swoim zachowaniem. Kapitalne spojrzenie na wypaczoną relację syn-matka. I genialna przestroga dla rodziców decydujących się na bezstresowe wychowanie smiley

4) Hannibal-serial do tej pory był prequelem wydarzeń z Milczenia Owiec oraz innych książek/filmów, aczkolwiek żyje swoim życiem i dokonuje wielu zmian w fabule. W najbliższym sezonie (3) dojdziemy do fabuły książki Red Dragon. Do stanu z Milczenia Owiec prawdopodobnie dojdziemy w sezonie 5. Sezon 6 ma być autorską wizją Bryana Fullera na zakończenie Hannibala (czyli nieoparte na żadnej książce - tak jak sezon 1 i częściowo 2).
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 24-07-2014 16:31
mrOTHER napisał/a:
3) Bates Motel jest dobre. Wbrew temu co mówiła Otherwoman, jest w 100% powiązane z Psychozą Hitchcocka, konkretnie w formie prequela - opowieści o tym, jak/dlaczego Norman Bates stał się psychopatycznym mordercą. Jedyna różnica to przesunięcie w czasie, czyli że zgodnie z Psychozą akcja powinna się dziać w okolicach II wojny światowej. Ale to żadna strata, a jest dużo innych nawiązań - kwestia obwodnicy, no i sam wygląd motelu.

Obejrzałem 5 odcinków jak na razie i już zaczynają mnie męczyć te wątki miłosne na linii Norman-Bradley i Norman-Emma. Gdyby nie to, że obie laski są dosyć ładne to nie dałoby się na nie patrzeć. Czarna jeszcze ujdzie, ale ta blondyna to najbardziej wkurwiająca postać ever i mam nadzieję, że ją w końcu zajebią (może sam Norman się tym zajmie). Po za tym momentami strasznie zajeżdża takim kinem wręcz familijnym, a cała historia z tymi Azjatkami jest dosyć wtórna i nie powala (przynajmniej dla mnie).

Co do powiązań z oryginałem to się oczywiście zgadzam. Wygląd motelu niemalże identyczny, a przesunięcie czasowe same w sobie nie przeszkadza, z tym że o ile w przypadku "Fargo" mogę powiedzieć, że serial dorównał, a nawet pod niektórymi względami przewyższył oryginał, o tyle "Bates Motel" do "Psychozy" nawet się nie umywa.

Na plus świetny Freddie Highmore w roli Normana, który oczywiście też jest wkurwiający jak połowa postaci w tym serialu, ale on taki właśnie ma być. Kreacja na miarę Perkinsa. No i jeszcze jego braciszek, który jest najbardziej spoko postacią w tym serialu, razem ze swoim chińczykiem.

Jak dla mnie póki co dosyć średnio, ale może się rozkręci i może to przez to, że kilka dni temu obejrzałem właśnie to genialne "Fargo" i mam zbyt wygórowane oczekiwania smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 24-07-2014 17:12
W szóstym odcinku wątek z Azjatkami dostanie porządnego kopa, także obejrzyj smiley

Co do romansów - w 2 sezonie z pewnych powodów Bradley prawie nie będzie. Romanse zostaną, ale nie będą stanowiły samodzielnego wątku, lecz będą stanowić kolejny element relacji Normana z matką.
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-07-2014 22:32
A ja zacząłem oglądać Revenge - dziś machnąłem sobie 9 odcinków.

Może dupy nie urywa, ale całkiem ciekawie się zaczęło. Na plus dobre postacie i spoko muzyka.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 24-07-2014 23:35
Umbastyczny napisał/a:
A ja zacząłem oglądać Revenge - dziś machnąłem sobie 9 odcinków.

Może dupy nie urywa, ale całkiem ciekawie się zaczęło. Na plus dobre postacie i spoko muzyka.



Ja uwielbiam Revenge smiley
Z tym, że mi się wydaje, że to serial taki bardziej babski jest smiley
Trzyma poziom przez wszystkie sezony i z niecierpliwością czekam na kolejny. W sumie poziom odcinków jest podobny, jedynie odcinki przed wielką przerwą i finałowe są takie bardziej urywające dupy smiley

btw nie masz spaczonej wizji Emily przez MP 25? smiley



Co do Hannibala, to Mr.Other, ciekawe rzeczy piszesz, bo mi się nawet nie chciało sprawdzać, jak serial ma się do pierwotnej historii. Oglądałam chyba tylko milczenie owiec, ale skoro mówisz, że 3 sezon ma nawiązywać do Red Dragon, to chyba się za to wezmę.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 24-07-2014 23:43
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 25-07-2014 00:35
Otherwoman napisał/a:
Co do Hannibala, to Mr.Other, ciekawe rzeczy piszesz, bo mi się nawet nie chciało sprawdzać, jak serial ma się do pierwotnej historii. Oglądałam chyba tylko milczenie owiec, ale skoro mówisz, że 3 sezon ma nawiązywać do Red Dragon, to chyba się za to wezmę.

"Red Dragon" to praktycznie "Milczenie owiec" tyle że w gorszym wydaniu xD Ja tam lubię Lectera i widziałem chyba wszystkie filmy o nim, więc pewnie zabiorę się za serial smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-07-2014 10:43
Other, nie mam spaczonej wizji. smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-07-2014 18:05
Ja wreszcie skończyłam Fargo!

Bardzo dobry serial smiley Trafia do mojej pierwszej dziesiątki. Dobrze jest jednak zacząć od filmu, bo serial fajnie do niego nawiązuje. Przyznam jednak, że od filmu jest o wiele lepszy! Przynajmniej moim zdaniem.
Ciekawa fabuła, oryginalna stylistyka, dobrzy aktorzy + nieco humoru (strzelanina w Fargo to moja ulubiona scena pod tym względem [smiley). Do tego ciekawe tytuły odcinków. Zastanawiało mnie, czym jest "widelec Mortona" z tytułu finałowego odcinka. jakby kogoś to jeszcze interesowało:


widelec Mortona - obojętnie co zrobisz musisz stracić - "Wywodzi się od Johna Mortona, poborcy podatkowego za czasów króla Henryka VII który opracował oryginalny sposób szacowania podatków: jeżeli ktoś był wyraźnie bogaty i dobrze mieszkał, oznaczało to, ze miał z czego zapłacić podatki, a jeżeli mieszkał biednie i nie afiszował się bogactwem, oznaczało to, że miał dużo zaoszczędzonych pieniędzy"




Jestem ciekawa, o czym będzie 2 sezon. Czy pokażą całkiem nowa historią i jedynie nasza nowa pani komendant połączą sezony? Coś jak w The Killing?




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 04-10-2014 21:39
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-07-2014 18:32
Otherwoman napisał/a:
Jestem ciekawa, o czym będzie 2 sezon. Czy pokażą całkiem nowa historią i jedynie nasza nowa pani komendant połączą sezony? Coś jak w The Killing?

GDZIEŚ SŁYSZAŁEM że nowy sezon ma być prequelem, a jedyną postacią łączącą oba sezony ma być ojciec pani komendant. Jeśli faktycznie tak będzie to moim zdaniem fajny pomysł i czekam z niecierpliwością smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-07-2014 19:22
Flaku napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
Jestem ciekawa, o czym będzie 2 sezon. Czy pokażą całkiem nowa historią i jedynie nasza nowa pani komendant połączą sezony? Coś jak w The Killing?

GDZIEŚ SŁYSZAŁEM że nowy sezon ma być prequelem, a jedyną postacią łączącą oba sezony ma być ojciec pani komendant. Jeśli faktycznie tak będzie to moim zdaniem fajny pomysł i czekam z niecierpliwością smiley


a to w sumie spoko smiley GDZIES, czyli na darltonie? smiley

bo Other tam napisałsmiley

(drugi sezon o Lou (ojcu Molly) i tajemniczych wydarzeniach w Sioux Falls w 1979 roku)



a w ogóle Mr.Other fajnie napisał na Darltonie:

Ostatecznie jednak zagadka o lisie, króliku i kapuście okazała się najważniejsza. Były dwie metody na rozwiązanie sprawy. Pierwsza - zjeść wszystkich - ją próbował zastosować Malvo. Druga - kombinatorska, czyli krążenie z jednego brzegu rzeki na drugi - to sposób postępowania Lestera. Obie zakończyły się fiaskiem ("widelec Mortona"smiley



Sama nie wpadłam na to tak od razu smiley ale jestem tępa (jak ołówek z Castoramy ;P)




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 27-07-2014 19:24
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-07-2014 19:33
darlton? fuj...

GDZIEŚ czyli nawet nie pamiętam gdzie, ale wygląda, że potwierdzone info smiley

Sama nie wpadłam na to tak od razu smiley ale jestem tępa (jak ołówek z Castoramy ;P)

No ja też, bo się nad tym nie zastanawiałem. Tak samo jak nie zwracałem uwagi na tytuły odcinków, jak widać - niesłusznie smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 27-07-2014 22:43
Wszystkie tytuły Fargo nawiązywały do pojęć z teorii logiki lub tym podobnych zagadek i bodajże zostały opisane na wikii fargo, warto ogarnąć dla ciekawości smiley

2 sezon to potwierdzone info na 100%. Będzie o sprawie w Sioux Falls, bo jak sam powiedział scenarzysta - nie bez powodu o niej tak często mówili, nigdy nie wyjawiając żadnych szczegółów. Centralną postacią będzie Lou i choć miałem cichą nadzieję na to, że spróbują odmłodzić znanego nam aktora (również z Dextera), to obawiam się, że jest to raczej niewykonalne... Ale w I sezonie casting wypadł im świetnie smiley Jedynie młody Hanks był słaby.

Ja aktualnie oglądam The Leftovers i póki co mi się podoba. Dla kogoś oczekującego akcji może zalatywać nudą, ale generalnie jest świetnym dramatem, skupia się w sporej mierze na religii/wierzeniach/filozofii... a wykonanie jest po prostu prima sort smiley

PS Ja mam manię na punkcie tytułów i zawsze je rozkminiam smiley Dlatego też zastanawiałem się nad interpretacją tych, które tutaj dano, tym bardziej, że widać było, że ktoś się wysilił, gdy je wymyślał.
Edytowane przez mrOTHER dnia 27-07-2014 22:46
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-07-2014 22:52
Te tytuły to pewnie tak po Lost zostały smiley
Ale też zwróciłam uwagę, że są niebanalne.

A ja właśnie rozważam, czy brać się za House of Cards czy Leftovers teraz, mam poważny problem z wyborem serialu smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 29-07-2014 21:26
Podpowiem: nie rozważaj, tylko oglądaj.

To zależy czy wolisz oglądać maratonem, czy na bieżąco. The Leftovers dopiero się zaczęli (4 odcinki), a House of Cards - masz przed sobą całe 26.
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 29-07-2014 22:56
mrOTHER napisał/a:
a House of Cards - masz przed sobą całe 26.


i od tego chciałam zacząć, tylko tego nigdzie nie można obejrzeć...
gdzie ty oglądałeś?

ech napisów też nie ma...

chyba obejrzę najpierw Sleepy Hollow smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 29-07-2014 23:42
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 30-07-2014 12:48
Eee, w internecie?

Nigdy nie oglądam seriali online - jakość uważam za profanację, nie mówiąc już o limitach i zacinającym się video. Jeżeli nie akceptujesz torrentów, to ja zawsze korzystam z http://releasethread.org/ lub http://rapidmoviez.com/ , ale nie gwarantuję, że znajdziesz tam świeże linki.

Co do napisów, to właśnie się załamałem smiley Jeśli nie zaczynasz poszukiwań napisów od strony http://grupahatak.pl/ , to nie oglądasz seriali smiley

EDIT: Czekaj, bo teraz zwątpiłem - mówisz o amerykańskiej wersji z Kevinem Spaceyem czy brytyjskim oryginale? smiley
Edytowane przez mrOTHER dnia 30-07-2014 12:59
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 30-07-2014 14:57
Nigdzie nie ma:
http://thepiratebay.se/search/House%20of%20Cards/0/7/0

co do napisów ściągasz program napiprojekt i twoje zaangażowanie w poszukiwania ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniego pliku wideo z dysku smiley



Edytowane przez Flaku dnia 30-07-2014 14:59
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-07-2014 15:05
chodziło mi online, ściągnąć, to wiem, skąd, tylko mi się nie chciało czyścić dysku

Flaku napisał/a:
Nigdzie nie ma:
http://thepiratebay.se/search/House%20of%20Cards/0/7/0

co do napisów ściągasz program napiprojekt i twoje zaangażowanie w poszukiwania ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniego pliku wideo z dysku smiley



lol przecież wiem, korzystam z tego od czasów Lost...
problem w tym, że nie ma smiley

dobra, pewnie nie ma do mojej wersji filmu, poszukam na hataku


aha, skoro są dwie wersje, to jest wielce prawdopodobne, że ściągnęłam nie tę, co trzeba smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 30-07-2014 15:08
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 30-07-2014 15:06
dlatego polecam ściągnąć serial z linku powyżej, a na pewno dopasujesz napisy smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 18 z 58 << < 15 16 17 18 19 20 21 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum