Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:51:09 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 30 z 58 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>
Autor RE: Seriale
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-06-2015 23:39
Naprawdę ludzie są tacy dobrzy? smiley a te wszystkie przekręty, naginanie zasad, obmawianie, wybijanie się na nieszczęściu innych? granie na czyjejś śmierci na swoją korzyść? podsłuchiwanie? Jedyna różnica jest taka że w naszej kulturze nie jest akceptowana przemoc, co zresztą widać po tym jak karana jest przestępczość gospodarcza a jak zabójstwo czy gwałt.

lol. dopiero się zorientowałem jakiego miałem gifa. smiley



Edytowane przez Faraday dnia 15-06-2015 23:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 15-06-2015 23:40
Otherwoman napisał/a:
Dopiero co wszyscy narzekali na "Zapach kobiety", że zakończenie do dupy, bo zasady moralne wygrały.

Nie chodzi o to że zasady moralne wygrały tylko o sposób w jaki to przedstawiono.



Edytowane przez Flaku dnia 15-06-2015 23:40
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-06-2015 23:44
Naprawdę ludzie są tacy dobrzy? smiley a te wszystkie przekręty, naginanie zasad, obmawianie, wybijanie się na nieszczęściu innych? granie na czyjejś śmierci na swoją korzyść? podsłuchiwanie? Jedyna różnica jest taka że w naszej kulturze nie jest akceptowana przemoc, co zresztą widać po tym jak karana jest przestępczość gospodarcza a jak zabójstwo czy gwałt.



No dokładnie. Po prostu warunki naszego społeczeństwa pozwalają na wersję soft, ale gdyby warunki się zmieniły, to i zachowanie by się zmieniło. Wystarczy sobie wyobrazić stan wojny.


Nie chodzi o to że zasady moralne wygrały tylko o sposób w jaki to przedstawiono.


No raczej o to. Przeczytaj, co Umba napisał w podsumowaniu smiley --> Dobro wygrało, choć w życiu tak nie bywa.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 15-06-2015 23:46
No raczej o to. Przeczytaj, co Umba napisał w podsumowaniu smiley --> Dobro wygrało, choć w życiu tak nie bywa.

No ok, ale mówiłem o sobie akurat smiley Po za tym w życiu dobro też czasem wygrywa więc bez przesady.



Edytowane przez Flaku dnia 15-06-2015 23:49
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-06-2015 23:49
Flaku napisał/a:
No raczej o to. Przeczytaj, co Umba napisał w podsumowaniu smiley --> Dobro wygrało, choć w życiu tak nie bywa.

No ok, ale mówiłem o sobie akurat smiley Po za tym w życiu dobro też czasem wygrywa więc bez przesady.


No czasem tak, ale nie w 99% przypadków smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 00:01
Nie chcę tu wchodzić znowu w dyskusję gdzie ja uważam tak, a wszyscy inni inaczej więc napiszę krótko. To co napisał Faraday to w dużej części prawda, ale te zachowania są najbardziej nagłaśniane i przez to są tak znane. Przynajmniej połowa ludzi jakich znam nie robi rzeczy z postu Faradaya umyślnie, a większa część z drugiej ma hamulce i wiedzą co to umiar. Do tego co lepiej się sprzedaje? Przykładne, uczciwe zachowanie czy złe? Oczywiście, że to drugie, a do tego media w Polsce tylko napuszczają wszystkich na siebie nawzajem. Jakoś będąc w innych krajach nie widziałem tego zjawiska na taką skalę jak u nas.

Kończąc tą wypowiedź w temacie o serialach w Grze o Tron przeszkadza mi to, że nie ma już prawie szarości, a jest tylko biel i czerń, a raczej tylko czerń. No i ogień i krew.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-06-2015 00:11
Szarości są nudne smiley
Nie chce nikogo urazić, ale nie tylko w serialach, dotyczy to także rzeczywistości smiley

A co do tego, że większość ludzi ma hamulce, to wynika z prostej przyczyny - groźby bycia ukaranym, nie tylko w kwestii prawnej.

Jestem pewna, że gdyby nagle te wszystkie osoby wrzucić do świata np. GoT, albo chociażby Bastionu, czy The Walking Dead, to nagle przestaliby mieć te hamulce. Albo by skończyli marnie.

A co do zachowań sadystycznych, to nie ma dnia, zeby na fejsbuku nie było informacji o takich zachowaniach (a trzeba pamiętać, jak niewielki procent jest w ogóle wykrywany). Dotyczy to głównie zwierząt, bo ludzie są tutaj bezkarni, ale gdyby to samo można było robić ludziom, to raczej by się nie wahali.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 03:27
Przerwę Wam dyskusję smiley


Trafny wybór, serial na podstawie powieści J.K.Rowling

W związku z tym, że wyszedł już pierwszy z trzech planowanych odcinków: widział ktoś? Warto? Powiem szczerze, że książka średnio mi się podobała, ale może serial wyszedł lepiej? smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-06-2015 10:26
agusia napisał/a:
Przerwę Wam dyskusję smiley


Trafny wybór, serial na podstawie powieści J.K.Rowling

W związku z tym, że wyszedł już pierwszy z trzech planowanych odcinków: widział ktoś? Warto? Powiem szczerze, że książka średnio mi się podobała, ale może serial wyszedł lepiej? smiley



Ja go nie widziałam i się na początku też nad nim zastanawiałam.
Słyszałam natomiast, że serial jest gorszy od książki (żadna niespodzianka). Pozmieniano w nim niewygodne wątki, w tym zakończenie, żeby nie był taki pesymistyczny, jak książka. Recenzje ma ponoć nie najlepsze i ja osobiście nie zamierzam oglądać tego serialu smiley

Książkę mam, ale jeszcze jej nie czytałam. Moja mama jednak przeczytała i trochę mi opowiadała i chyba ma podobne odczucia, jak ty smiley


Ale niech się wypowie ktoś, kto widział smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-06-2015 16:08
http://quizy.kwejk.pl/quiz/2/wynik

Targaryenowie smiley






We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 16:11
Odpowiedź: Ród Lannisterów



Jest to starożytny ród, w ich żyłach płynie krew andalskich poszukiwaczy przygód, wywodzą się od Lanna Sprytnego z Ery Herosów. Cechą charakteryzująca Lannisterów jest ich nieprzeciętna uroda, mają jasne włosy, są wysocy (poza jednym małym wyjątkiem). Lannisterowie są najbogatszym rodem w Westeros dzięki złożą złota jakie znajdują się pod Casterly Rock i Złotym Zębem. Jednak bogactwa i wysoka pozycja wśród rodzin szlacheckich niejednokrotnie przyczyniały się do burzliwych i niespokojnych losów jakie nękały rodzinę.

smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 16:51
Odpowiedź: Ród Starków
Ród Starków z Winterfell jest jednym z Wielkich Rodów Westeros i głównym Rodem Szlacheckim Północy; wiele mniejszych rodów jest im zaprzysiężonym. W dawnych czasach rządzili jako Królowie Północy; od Podboju Targaryena byli oni Namiestnikami Północy. Ich siedziba, Winterfell, jest antycznym zamkiem słynącym z wytrzymałości. Ich znakiem jest wilkor biegnący po białym polu, a zawołaniem słowa "Nadchodzi Zima," jedne z niewielu wśród innych rodów, które są przestroga, a nie przechwałkami. [1] Członkowie rodziny mają zazwyczaj chudą budowę ciała i podłużną twarz, czarne włosy i szare oczy. Kilka głównych postaci serii należy do tego rodu.


Spodziewałem się tej odpowiedzi już po pytaniu o pory roku i mojej odpowiedzi ZIMA.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 18:13
Ja odpowiedziałem, że LATO a i tak wyszli mi Starkowie. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-06-2015 21:23
Ród Baratheon z Końca Burzy - jeden z wielkich rodów Westeros i główny dom Krain Burzy. Jego siedziba, Koniec Burzy, to starożytny zamek wybudowany przez Królów Burzy. Herbem Baratheonów jest ukoronowany czarny jeleń na złotym tle. Członkowie rodziny zazwyczaj są wysocy, potężnie zbudowani, mają czarne włosy i niebieskie oczy. Są oni znani ze swojego nieokiełznanego temperamentu. Mottem domu Baratheon są słowa Nasza jest Furia.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 17-06-2015 19:34
Baratheon smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-06-2015 17:11
Nadrobiłam wreszcie 3 sezon House of Cards.

O ile dwa pierwsze sezony trzymały poziom, tak to, w jaką stronę to szło w 3 sezonie, nie podobało mi sie totalnie.

Wątek Douga... no masakra, jak ten człowiek mnie irytował to nie potrafię znaleźc słów. Jak ktoś go weźmie kiedyś do MP...

Claire... niewiele lepiej. Kompletnie mi się nie podoba, jak rozwinęła się relacja między Francisem i Claire, a odcinek finałowy w ogóle mnie zawiódł.

Ogólnie całość była bez większych rewelacji i nie wiem, czy będę w ogóle miała ochotę na 4 sezon, ech




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 22-06-2015 17:13
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-06-2015 17:38
True Detective 2x01.

Bardzo dobry pilot, choć trochę "typowy" - czyli przedstawienie kilku postaci, standardowych "gliniarzy z problemami", których losy zostają połączone, gdy muszą rozwiązać skomplikowaną sprawę.

Mimo wszystko trzymał w napięciu, aż z tego wszystkiego mam ochotę obejrzeć go jeszcze raz, aby poukładać sobie, który z policjantów wykonuje jaką pracę i dlaczego został wezwany na miejsce zbrodni smiley Tempo wydarzeń było dość szybkie i dobrze odzwierciedlało klimat zindustrializowanej Kaliforni, zupełnie odmienny od melancholijnej Luizjany sprzed roku.

Czy to oznacza, że 2 sezon powtórzy sukces 1? Abstrahując od mojej opinii na temat zakończenia 1 sezonu (czytaj: wielkie rozczarowanie i mentalna papka... zupełnie niczym w "Filozofach" z klubu filmowego), potencjał jest, jednakże to, co pokazano w pilocie, czyli grupkę głównych bohaterów, na pewno nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze interesująca fabuła, która wyróżni Detektywa spośród tłumu innych seriali/filmów kryminalnych. Czy tak będzie? Na to pytanie pilot nie odpowiada, ponieważ do ostatniej minuty odcinka nawet nie było żadnej zbrodni smiley Na razie możemy być pewni, że McConaghuey oraz Harrelson mają dobrych następców i o jakość wykonania nie musimy się martwić, a postacie na pewno nie będą nas nudzić i scenarzyści kolejnych odcinków mieli na czym budować.



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-06-2015 20:14
Właśnie skończyłem oglądać True Detective i zgadzam się, że był dosyć typowy ale nie oszukujmy się, 1 sezon po za świetnym klimatem i pseudointelektualnymi dialogami też nie był jakiś super nowatorski. Co do zakończenie to prawie go nie pamiętam, ale też mi się nie podobało. Tutaj na plus znacznie lżejsza retoryka i nieco lżejszy, choć nadal fajny klimat. No i mamy przede wszystkim trzech "detektywów" więc domniemam że intryga będzie jeszcze bardziej skomplikowana niż w jedynce zgodnie za zasadą: druga część = jeszcze więcej i jeszcze mocniej. No i oczywiście nie obyło się bez sztampy czyli policjant alkoholik, dziwki, gwałty, lewe interesy i cała reszta. Dobrze, że o sekcie religijnej nie zapomnieli. Na razie mam podobnie jak mrOTHER czyli muszę sobie wszystko poukładać, ale ogólnie nie spodziewam się niczego szczególnego po za solidnym kryminałem.



Edytowane przez Flaku dnia 22-06-2015 20:14
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-06-2015 20:46
No i mamy przede wszystkim trzech "detektywów" więc domniemam że intryga będzie jeszcze bardziej skomplikowana niż w jedynce zgodnie za zasadą: druga część = jeszcze więcej i jeszcze mocniej.

Mam nadzieję, że dzięki temu główni bohaterowie nie będą nietykalni. Obstawiam, że ten wojskowy z bliznami kopnie w kalendarz.

Dobrze, że o sekcie religijnej nie zapomnieli.


Nie do końca smiley Patrz ojciec tej policjantki. Swoją drogą, tam było coś napisane o Dharmie...
O, mam:
"Thank you for supporting the longevity of the dharma through a monetary donation" ;p



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-06-2015 21:21
mrOTHER napisał/a:
Mam nadzieję, że dzięki temu główni bohaterowie nie będą nietykalni. Obstawiam, że ten wojskowy z bliznami kopnie w kalendarz.

No bo jest najmniej "główny" ze wszystkich głównych bohaterów smiley

Nie do końca smiley Patrz ojciec tej policjantki. Swoją drogą, tam było coś napisane o Dharmie...

No to mówię: NIE zapomnieli smiley



Edytowane przez Flaku dnia 22-06-2015 21:27
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 30 z 58 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum