Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 19:48:34 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 1 day
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 7 z 21 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Autor RE: Książki
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:22
mremka napisał/a:
Lion napisał/a:
Czytacie?smiley mam czekac z opinią te 2 tygodnie, czy zasady beda jak w filmowym klubie? W sumie na tak chudą ksiazke troche za duzo czasu ;P


U mnie w Grudziądzu w żadnej bibliotece tej książki nie ma (bieda mocno), a czytanie w pdfie średnio mi się uśmiecha przy mojej wadzie wzroku -milion dioptrii, dlatego ja chyba odpuszczę smiley


U mnie to samo. Nigdzie tego nie ma(nawet kupić nie możnasmiley). A ja podobnie jak mremka ślepy jestem w znacznym stopniu i czytać na komputerze to mogę co najwyżej 2-stronicowe teksty czytać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:32
Mremka pochwal sie wadą. Ja mam -5 lub -6 xD

A tak powaznie to bieda, bo nie wiadomo co dawac jak Kinga nie mają. Chyba lektury szkolne

Otherwoman, czytasz wersje sprzed czy po 2003 roku? Bo ti spora różnica jak sie okazuje, ta wczesniejsza to zbior pieciu opowiadan ktore nie do koncs pasuja z reszta tomów, a ta edytowana jest niby płynniejsza, bardziej dopracowana i pasuje. Ja oczywiscie mam tą slabszą xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:33
adi1991 napisał/a:
A ja podobnie jak mremka ślepy jestem w znacznym stopniu i czytać na komputerze to mogę co najwyżej 2-stronicowe teksty czytać.


<3

Nawet okularów nie masz, więc nie jest z Tobą tak źle smiley

Lion napisał/a:
Mremka pochwal sie wadą. Ja mam -5 lub -6 xD


-5,5 na prawe, -2,5 na lewe smiley A Ty z tak dużą wadą dajesz sobie rady w soczewkach?
Edytowane przez mremka dnia 18-05-2015 22:37
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 18-05-2015 22:40
Mremka pochwal sie wadą. Ja mam -5 lub -6 xD


też mam na jedno oko -5,5 a na drugie -6 smiley
do tego prawie codziennie siedze przy mikroskopie...


Otherwoman, czytasz wersje sprzed czy po 2003 roku? Bo ti spora różnica jak sie okazuje, ta wczesniejsza to zbior pieciu opowiadan ktore nie do koncs pasuja z reszta tomów, a ta edytowana jest niby płynniejsza, bardziej dopracowana i pasuje. Ja oczywiscie mam tą slabszą xD



lol serio są dwie wersje? smiley
no ja czytam tę starą, żal ;(




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 18-05-2015 22:40
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:43
Otherwoman napisał/a:
Mremka pochwal sie wadą. Ja mam -5 lub -6 xD


też mam na jedno oko -5,5 a na drugie -6 smiley
do tego prawie codziennie siedze przy mikroskopie...



Przynajmniej masz soczewki smiley Mikroskop+okulary to mega słabe połączenie, ja wolę zdjąć i sobie wyregulować ostrość śrubą mikrometryczną niż walczyć i ogarniać mikroskop w okularach, szczególnie że mam spore oprawki. smiley

Ogólnie podziwiam ludzi noszących soczewki, ale to już rozkmina do innego tematu.
Edytowane przez mremka dnia 18-05-2015 22:45
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:47
Ja nie wiem jaką mam wadę ale też z pewnością dużą gdyż ja nawet tytułów slajdów na wykładach nie widzęsmiley A okularów nie noszę bo się kiedyś tablicy tej z literkami nauczyłem na pamięć przed prawem jazdy i komisja wojskowąsmiley

Tak poza tym jak się nie widzi tego co daleko to krótko czy dalekowzroczność i analogicznie to plusy czy minusy bo ja nigdy tego rozróżnić nie umiałemsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 22:58
adi1991 napisał/a:
Ja nie wiem jaką mam wadę ale też z pewnością dużą gdyż ja nawet tytułów slajdów na wykładach nie widzęsmiley A okularów nie noszę bo się kiedyś tablicy tej z literkami nauczyłem na pamięć przed prawem jazdy i komisja wojskowąsmiley


Mi na komisji wojskowej kazali zdjąć okulary i czytać najniższy rządek. Bez okularów to ja im mogłam co najwyżej pokazać gdzie jest tablica smiley
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:06
mremka napisał/a:
adi1991 napisał/a:
Ja nie wiem jaką mam wadę ale też z pewnością dużą gdyż ja nawet tytułów slajdów na wykładach nie widzęsmiley A okularów nie noszę bo się kiedyś tablicy tej z literkami nauczyłem na pamięć przed prawem jazdy i komisja wojskowąsmiley


Mi na komisji wojskowej kazali zdjąć okulary i czytać najniższy rządek. Bez okularów to ja im mogłam co najwyżej pokazać gdzie jest tablica smiley


no ja się nauczyłem jak mnie ważyli i stałem może z pół metra od tablicy, z tej odległości co mierzą to ja może 3 górne rzędy widzęsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 18-05-2015 23:10
mremka napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
Mremka pochwal sie wadą. Ja mam -5 lub -6 xD


też mam na jedno oko -5,5 a na drugie -6 smiley
do tego prawie codziennie siedze przy mikroskopie...



Przynajmniej masz soczewki smiley Mikroskop+okulary to mega słabe połączenie, ja wolę zdjąć i sobie wyregulować ostrość śrubą mikrometryczną niż walczyć i ogarniać mikroskop w okularach, szczególnie że mam spore oprawki. smiley

Ogólnie podziwiam ludzi noszących soczewki, ale to już rozkmina do innego tematu.


Ja sobie totalnie nie wyobrażam pracy przy mikroskopie w okularach smiley
to się w ogóle tak da? smiley

A soczewek też nie mogłam kiedyś nosić, próbowałam w podstawówce, ale nie dawałam rady. To się zmieniło, gdy ojciec mojego znajomego wcisnął mi stówę do ręki, mówiąc, żebym sobie kupiła soczewki. No i chcąc nie chcąc, musiałam to zrobić, bo głupio byłoby ją wydac na coś innego. I jakoś tak zaczęłam wtedy i nosze cały czas i jestem zadowolona, bo dzięki temu mogę teraz chodzić na basen, nie bojąc się, że nie zauważę nawet, gdzie jest w ogóle zbiornik z wodą smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:10
Haha na komisji wijskkwej tez gosciu pokazywal te najwiekszee litery a ja nic xD
I dali mi A mimo dodatkowego plaskostopia i nierozrozniania czerwirni z zielenia ponoc chociaz to jakies czary

Minusy to bliskowzrocznosx.

Ja bylem zrazony do soczewek prze kilka lat bo jako gimnazjalista nie mialem dl nich cierlliwosci, w zeszlym roku zas uznalem ze trzebs no i najpierw zakladanie zajmowalo pol godziny serio, z grzebaniem w oczach i wyginania palcow w kazden mozliwej konfiguracji, ale w ciagu tygodnia zeszlo to do minuty, dzis jest nawet krocej, bo po prostu od razu. Polecam ;P
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
mremka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3037

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:16
Ja nosiłam soczewki jak miałam wadę po -2 na prawe i lewe, przez jakieś 2 miesiace i za kazdym razem tak samo przerażało mnie dotknięcie palcem oka, a raz tak założyłam beznadziejnie że mi soczewka wypadła na ulicy smiley. Żeby było śmieszniej to z tego "gorszego" oka i nagle stałam się praktycznie ślepa i musiałam dzwonić po siostrę żeby mnie zaholowała do domu, i nie chciała mi uwierzyć ze nie jestem pijana (mimo iż była to godzina 13 smiley), ale to akurat dłuższa historia. smiley Teraz wada mi się trochę rozjechała, okulista postraszył mnie że dużo lepsze byłoby -10 w obu oczach niż róznica większa niż 2 dioptrie między prawym a lewym tak jak mam teraz, bo niby grozi utrata widzenia w trójwymiarze smiley
z24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 18-05-2015 23:17
Nom, Lion prawdę mówi, tylko na początku jest ciężko je wkładac, ale potem nabiera się wprawy i zajmuje to kilka sekund smiley

a na wszystkie wyjazdy nosze soczewki, w których można spać, więc w ogóle odchodzi wkładanie i zdejmowanie, co jest mega wygodne ;o


no ale fakt, mega rożnica smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 18-05-2015 23:18
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:28
Moh tato ma -10/-11 i generalnie on wgl nie nosil okularow az do 40 roku zycia. Szczerze to probuje sobie przypomniec jak to mozliwe, ale nie moge, mpze mial jakies supsrmoce xd przeciez z taka wada widzisz ksztalty, nie przeczytasz sie nic. Ja z wada -5 nie bylem w stanie bez okularow przeczytac numer nadjezdzajacego ajtobusu i wsiadlem w ciemno tamten raz (troche Mr. Awkward), bo oczywiscie w zyciu bym nie dpytal kogos "jaki to autobus" xD xD xD

Tak wgl to dzisiaj ludzie maja wieksze wady wzroku niz kiedys, czy po prostu nie przywiazywano do tego wagi, bo byl wysoki procent analfabetyzmu? Jak sobie wgobraze srednilwiecze ze polowa miala wady wzroku jak dzis i zero okularow, to rzeczywscie CIEMNE wieki byly to smiley

A soczewki sa bardzo praktyczne np do sportu, tenis ziemny uprawialem w okularach i czulem sie glupio, natomiast kendo gdy zdarza sie dostac mieczem po glowie to juz by praktycznie nie mialo sensu ;P
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:34
Lion napisał/a:
Moh tato ma -10/-11 i generalnie on wgl nie nosil okularow az do 40 roku zycia. Szczerze to probuje sobie przypomniec jak to mozliwe, ale nie moge, mpze mial jakies supsrmoce xd przeciez z taka wada widzisz ksztalty, nie przeczytasz sie nic. Ja z wada -5 nie bylem w stanie bez okularow przeczytac numer nadjezdzajacego ajtobusu i wsiadlem w ciemno tamten raz (troche Mr. Awkward), bo oczywiscie w zyciu bym nie dpytal kogos "jaki to autobus" xD xD xD


no ja mam podobnie jak twój tata tylko pewno wada mniejsza, ale numerków autobusów starych też nie widzę i kilka razy przez to pojechałem całkiem gdzie indziej niż miałem zamiar, ale to i tak lepsze niż jeden z egzaminów kiedy pytań nie mogłem przeczytać, a prowadzący ich nie czytałsmiley

tak poza tym zadam głupie pytanie ale ja nigdy z okularami/soczewkami nie miałem do czynienia i czy to faktycznie wszystko widać jak się je założy?smiley
Edytowane przez adi1991 dnia 18-05-2015 23:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:39
Tak adi, HQ. smiley lol nie ma to jak zycie we mgle
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 18-05-2015 23:42
tak poza tym zadam głupie pytanie ale ja nigdy z okularami/soczewkami nie miałem do czynienia i czy to faktycznie wszystko widać jak się je założy?


smileysmileysmileysmiley

Jeśli chodzi o okulary, to nie, bo nie widzisz z boku z góry i z dołu, co trochę wkurza.

Ale w soczewkach widzi się tak, jakby się miało normalnie zdrowe oczy smiley


Lion, mi się wydaje, że raz to faktycznie kiedyś nie przywiązywali takiej wagi do wzrokum

Może tez nie było to aż tak powszechne, bo wada wzroku jest dziedziczna i jak ktoś był ślepy, to może sięnie rozmnażał smiley


Ja sobie nie wyobrażam, jak wy możecie tak funkcjonowac, nie widząc np numerów autobusów. Czasem mnie niezmiernie wkurza, jak nie widzę numeru autobusu, który stoi gdzieś daleko na światłach (jak ma już stare soczewki, bo w nowych raczej widze), a co dopiero jakby go nie widziała nawet po tym, jak podjedzie na przystanek smiley

Już nie mówiąc o chodzeniu na zajęcia, do kina z napisami itp...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 18-05-2015 23:43
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:49
No przez mgłę widzę przez przynajmniej pół życia, ale za to wyrobiłem sobie dobrą pamięć bo pamiętam co ludzie mówili choćby 10 lat, a oni sami tego nie pamiętają. Podobnie mam z nauką. Na wszystko chodzę bo jak słyszę to nie muszę się uczyć, a slajdów i tak nie widzę poza obrazkami i bardzo dużymi napisami(czyli zazwyczaj tytułami) więc poniekąd nie mam wyboru.

Podsumowując chyba jednak mimo wszystko trzeba by było się kiedyś wybrać do okulisty, ale u mnie soczewki raczej nie przejdą bo ja lubię dłubać sobie w oczach, ale może to przez to, że jestem trochę ślepysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2015 23:53
No to bylo raz...

Fakt z tym kwadratowym widzeniem w okularach. W dodatku idiotycznie jest nosic okulary przeciwsloneczne na zwyklych co jako dziwak uskutecznialem, a w soczewkach to luzik. Soczewki -okulary 7:0
Podsumowujac, co dalej z klubem ksiazkowym? Mam zadac cos innego czy moja kolejka przepada czy klub przepada, czy to koniec wszechświatów?smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 19-05-2015 00:00
no nie przepada, najwyżej tylko my się wypowimy o tek książce ;D




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 19-05-2015 00:14
Ok to napjsze wtedy co ty zeby rownoczesnie pogadac ;P
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 7 z 21 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum