Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 09:52:33 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny13:41:07
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 18:38
panda napisał/a:
każdy artysta wystawiając gdziekolwiek swoje dzieła jest w pewien sposób komercyjny


uwaga: wziąłem do ręki słownik języka polskiegosmiley

komercja - działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności

myślę, że nie wszyscy artyści nastawiają się jedynie na zysk, bo wtedy wszystko byłoby popemsmiley a wszystko popem nie jest, przykład jeden z setki: shoegaze (styl rocka alternatywnego/indie rocka/indie popu, powstały pod koniec lat osiemdziesiątych w Wielkiej Brytanii. [...] Najważniejszym elementem brzmienia shoegaze'u jest gitarowa ściana dźwięku i ściszony, "niewyraźny", lecz bardzo melodyjny wokal. Muzyka shoegaze ma introspekcyjny, emocjonalny charakter. Za najważniejsze płyty uznaje się m.in. Loveless My Bloody Valentine i Nowhere Ride; ta pierwsza często pojawia się na szczycie rankingów podsumowujących lata dziewięćdziesiąte czy całą historię muzyki popularnej. Wśród protoplastów gatunku wymienia się m.in. The Jesus and Mary Chain, Spacemen 3, Cocteau Twins i Galaxie 500.) Większość ludzi nie słyszała takiego słowa, żadnego z tych zespołów, a 95% nie potrafiłoby wymienić co to dokładnie jest.

więc: shoegaze popularną muzyką nie jest... więc wykonawcy tej muzyki nie są nastawieni na komercjęsmiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 18:39
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 18:47
ale 5 procent portafiłoby wymienić. i te 5 procent przeważa. to, że gatunek, czy zespół nie jest popularny, nie znaczy, że nie jest komercyjny. Poza tym, napisałam w pewien sposób, a nie po prostu komercyjny, a to różnica. Nie napisałam, że każdy artysta pisze tylko dla kasy. Większość ma super zabawę z komponowania, oddaje jakoś swoje emocje (tutaj muszę niestety stwierdzić, że chyba nie potrafię rozpoznać emocji w utworze 'Papa Americano', czy jakoś tak. może kwarta glissando powtarzająca się co kilka sekund ma symbolizować dobrą zabawę? nie znam się.), a kasa jak przychodzi, to jest jeszcze fajniej. bo bez kasy, nie oszukujmy się, większość popularnych teraz i kiedyś zespołów nie miałaby racji bytu.
Edytowane przez panda dnia 08-10-2010 18:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 18:51
Lion napisał/a:
myślę, że nie wszyscy artyści nastawiają się jedynie na zysk, bo wtedy wszystko byłoby popemsmiley a wszystko popem nie jest,


No weź nie przesadzaj. Czyli nikt tworzący pop nie tworzy go bo lubi i czuje tylko każdy dla zysku? I nikt z przedstawicieli techno, rapu, metalu, rock&rolla nie tworzy go wyłącznie dla zysków?? Trochę naciągane. Co Ty tak popu nie lubisz? smiley
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 18:53
oczywiście, że pieniądze są potrzebnesmiley ale można ich dostawać więcej lub mniejsmiley wykonawcy komercyjni stawiają na większe, a wykonawcy niszowi bardziej na sztukę dla sztukismiley szkoda tylko, że żyjemy w takich czasach gdy pop jest po prostu słabysmiley

Umbastyczny napisał/a:
Lion napisał/a:
myślę, że nie wszyscy artyści nastawiają się jedynie na zysk, bo wtedy wszystko byłoby popemsmiley a wszystko popem nie jest,


No weź nie przesadzaj. Czyli nikt tworzący pop nie tworzy go bo lubi i czuje tylko każdy dla zysku? I nikt z przedstawicieli techno, rapu, metalu, rock&rolla nie tworzy go wyłącznie dla zysków?? Trochę naciągane. Co Ty tak popu nie lubisz? smiley


co to znaczy czuć pop? smiley czuć potrzebę bycia komercyjnym i popularnym oddalając sferę muzyczna no taksmiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 18:56
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:01
Lion napisał/a:
oczywiście, że pieniądze są potrzebnesmiley ale można ich dostawać więcej lub mniejsmiley wykonawcy komercyjni stawiają na większe, a wykonawcy niszowi bardziej na sztukę dla sztukismiley szkoda tylko, że żyjemy w takich czasach gdy pop jest po prostu słabysmiley

Umbastyczny napisał/a:
Lion napisał/a:
myślę, że nie wszyscy artyści nastawiają się jedynie na zysk, bo wtedy wszystko byłoby popemsmiley a wszystko popem nie jest,


No weź nie przesadzaj. Czyli nikt tworzący pop nie tworzy go bo lubi i czuje tylko każdy dla zysku? I nikt z przedstawicieli techno, rapu, metalu, rock&rolla nie tworzy go wyłącznie dla zysków?? Trochę naciągane. Co Ty tak popu nie lubisz? smiley


co to znaczy czuć pop? smiley czuć potrzebę bycia komercyjnym i popularnym oddalając sferę muzyczna no taksmiley



nie to znaczy go lubić tak najprościej mówić i może umieć śpiewać. ja strasznie fałszuje, ale jak miałbym być wykonawcą to wybrałbym bym styl, który lubię i do którego się nadaję, a nie taki w którym mało zarobię, ale nikt mnie nie posądzi o komercję.

Muzyka pop r11; ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

W węższym zakresie popem nazywa się bardziej "miękki" i nastawiony na masowego odbiorcę odłam muzyki rockowej, charakteryzujący się prostotą, melodyjnością i szerszym niż w klasycznej muzyce rockowej użyciem syntezatorów i studyjnych technik nagraniowych. Często style popowe są "łagodniejszymi" odmianami pierwotnych stylów wyrosłych z różnych odmian muzyki rozrywkowej (nie tylko rockowej), lub kombinacjami tych odmian tak zestawianymi, aby usunąć brzmienia nietolerowane w danym momencie przez większość potencjalnych słuchaczy, oraz aby zachować brzmienia, które są aktualnie modne.

W jeszcze węższym zakresie pop uważany jest za przeciwieństwo muzyki rockowej, gdyż jego głównym zadaniem jest podobanie się publiczności, która w większości najchętniej słucha rzeczy miłych, lekkich i przyjemnych, podczas gdy teoretycznie ideą rocka jest przekaz odautorski.




Jak widać z tej definicji nie wynika, że pop= nastawienie na kasę.
Równie dobrze ktoś może być sprytny i pomyśleć. Nie ma w Polsce dobrego zespołu soul, r&B, country czy gospel. Zacznę tak śpiewać, będę niszowy i zarobię na tych znudzonych popem. Znajdzie się dużo chętnych na ten niszowy styl.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:03
Lion nie lubi tylko popu. On chyba jest ograniczony na jeden/dwa/może trzy duże gatunki. Jak masz zamiar robić muzykę, to ja ci powodzenia życzę. Jak zobaczę jako krytyk twoją płytę, to przypomnę sobie, jak po Chopinie kiedyś jechałeś i do czego porównywałeś i napiszę odpowiednią recenzję smiley
pop nie jest słaby w dzisiejszych czasach. nie ocenia się po kilku wykonawcach. są bardzo dobrzy wykonawcy popowi.
a co do twojego podziału: nieprawda (ależ oryginalnie). wykonawcy 'niszowi'(w cudzysłowie celowo, bo ten podział to brednie) często wychodzą z piwnic, żeby nie tylko ograniczona grupa ludzi się o nich dowiedziała, i bardzo dobrze, dzięki temu ludzie mają okazję szybciej do takich dotrzeć. i tworzą zajebiście mimo tego, że wyszli do ludzi.
Edytowane przez panda dnia 08-10-2010 19:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:06
gdzie ja jechałem po Chopiniesmiley cóż, chyba większość ludzi jest ograniczona na jeden gatunek więc nie jest ze mną tak źlesmiley

Umbastyczny napisał/a:
Jak widać z tej definicji nie wynika, że pop= nastawienie na kasę.


z tej tez nie:

Taboret - (z franc. - tabouret) rodzaj mebla, służący do siedzenia.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:08
? smiley
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:10
poza tym chyba jednak wynikasmiley

W węższym zakresie popem nazywa się bardziej "miękki" i nastawiony na masowego odbiorcę odłam muzyki rockowej, charakteryzujący się prostotą, melodyjnością i szerszym niż w klasycznej muzyce rockowej użyciem syntezatorów i studyjnych technik nagraniowych. Często style popowe są "łagodniejszymi" odmianami pierwotnych stylów wyrosłych z różnych odmian muzyki rozrywkowej (nie tylko rockowej), lub kombinacjami tych odmian tak zestawianymi, aby usunąć brzmienia nietolerowane w danym momencie przez większość potencjalnych słuchaczy, oraz aby zachować brzmienia, które są aktualnie modne.
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 19:13
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:16
a gdzieś ja tu wspomniałem o moich gustach?smiley mówimy obiektywniesmiley

Każda muzyka jest dla ludzi!


ale jest lepiej wykonana i gorzejsmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:25
LION, pop nie równa się słowu słabe. tak samo określenie muzyka dla mas również nie równa się słowu słabe. pop może być świetnie wykonany, mimo tego że jest prostym gatunkiem to trudno jest się wybić z całej rzeszy wykonawców popowych. mało słuchasz innej muzyki, Lion. może w swoich gatunkach jesteś mistrzunio, ale w pozostałych niestety cienko.
Cas masz u mnie soczek smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:28
tego uczą w szkole muzycznej?smiley

i dobrze. trudno jest wykonywać 5 gatunków narazsmiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 19:29
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:32
Lion napisał/a:
tego uczą w szkole muzycznej?smiley

i dobrze. trudno jest wykonywać 5 gatunków narazsmiley


a ograniczanie się do jednego gatunku muzyki jest po prostu zwykłym zacofaniem i powiem szczerze że tylko idioci ograniczają się do jednego gatunku nie ważnego co by to nie była za muzyka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:33
tak, uczą. szkoła muzyczna kształci u ludzi szerokie horyzonty i otwartość na innowacje muzyczne. właśnie tego ci brakuje.
nie mówię o wykonywaniu 5 gatunków muzyki, ale na każdym trzeba się choć trochę znać, żeby mieć pogląd, jak co brzmi i co jest fajne, a co nie. myślisz że taki Rafał Blechacz nie słucha popu już wcześniej wspominanego? Też się na tym zna, bo to jest potrzebne wbrew pozorom.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:36
to ja jestem chyba za stary żeby pójść do szkoły muzycznej, szkodasmiley

(chociaż nie wiem czy jest jakiś gatunek muzyki który ma więcej podgatunków, mieszanin i stylów wewnętrznych niż rocksmiley to też ciężko wszystko ogarnąćsmiley)

adi daj spokój. jak ktoś nie słucha jakiejś muzyki to jest idiotą?smiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 19:40
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:44
nie jesteś smiley
przecież nawet na Akademię Muzyczną można pójść bez przygotowania. Przyjmują cię na próbę i jeśli będziesz ciężko pracować, to skończysz na porządnych ocenach. do mnie do 2st. przyjmują bez 1st, ale tylko na instrumenty dęte bo są łatwiejsze. tylko trzeba sporo nadrabiać, ale w przeciwieństwie do mojego gimnazjum szkoła jest dla uczniów, a nie uczniowie dla szkoły i można mieć korki z danego przedmiotu za darmo. mam dwóch kolegów, którzy chodzili bez 1st i radzą sobie całkiem całkiem.
gdybym miała wybór drugi raz czy iść czy nie iść do muzycznej bez wahania odpowiedziałabym, że idę. myślę że bez tej szkoły teraz nie miałabym laureata z muzyki, czy innych nagród. wbrew pozorom wszystko się łączy, uczę się dużo szybciej od kolegów i koleżanek (czyli w ogóle, samo słuchanie na lekcji wystarcza. 9 lat nauki nut na pamięć robi swoje.). a jaka frajda, jak się ogląda filmik z 3 klasy podstawówki, jak grałam z zespołem temat z Mission Impossible smiley
muzyczną polecam wszystkim smiley
Edytowane przez panda dnia 28-12-2010 16:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:48
ahasmiley

tylko co teraz - zostać muzykiem czy muzykoznawcąsmiley zawsze dręczyło mnie to pytaniesmiley bo widzę, że ty mimo talentów muzycznych własnych artystką być nie zamierzaszsmiley

po drugie ja nie chcę grać na trąbcesmiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 19:50
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:52
nie, za słaba jestem. poza tym ze słuchem absolutnym chyba lepiej mi jest iść na teorię muzyki, która jest dla mnie ciekawsza i fajniejsza. tak samo historia muzyki - najlepsze połączenie dwóch dziedzin, które uwielbiam.

jak chcesz zostać muzykoznawcą to czeka cię chyba jeszcze więcej pracy niż jak chciałbyś być muzykiem.

CZEMU? Trąbka jest świetna!
Wgl każdy instrument jest fajny na swój sposób. Trzeba tylko odpowiedniej muzyki na dany instrument słuchać.
Edytowane przez panda dnia 08-10-2010 19:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:56
adi1991 napisał/a:
Lion napisał/a:
tego uczą w szkole muzycznej?smiley

i dobrze. trudno jest wykonywać 5 gatunków narazsmiley


a ograniczanie się do jednego gatunku muzyki jest po prostu zwykłym zacofaniem i powiem szczerze że tylko idioci ograniczają się do jednego gatunku nie ważnego co by to nie była za muzyka



zupełnie się z Tobą nie zgadzam... tzn, jak ktoś lubi tylko i wyłącznie jeden gatunek muzyki to co? uważasz, że jest idiotą tak? smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 19:59
uczyłem się na pianinie od 2 klasy podstawówki i właściwie tylko te dwa instrumenty - pianino i gitara mnie że tak powiem ekscytują (no może jeszcze tamburyn, ale do tego nie trzeba chyba specjalnej szkoły przechodzićsmiley) więc nie ma mowy o żadnej trąbce. Nie widziałem Johna Lennona lub Kurta Cobaina grających na trąbce. Ani pana Blechacza z gitarą basowąsmiley niech każdy sobie gra na czym chcesmiley

jak chcesz zostać muzykoznawcą to czeka cię chyba jeszcze więcej pracy niż jak chciałbyś być muzykiem.


jeśli tak to chyba jeszcze bardziej się skłonię do tego drugiegosmiley a w pierwszym pomoże mi na pewno kilka mądrych książek i własne doświadczenie z muzyką którą chcę wykonywać.

koniec tematusmiley

a ten słuch absolutny to polega na tym, że jak usłyszysz jedną nutę to potrafisz powiedzieć jaka to nuta, czy coś jeszcze bardziej extra?smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum