Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 08:02:53 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny11:51:27
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:05
nie, żadnych super mocy smiley rozpoznaję nie tylko pojedyncze dźwięki, tylko całe współbrzmienia. np zagrasz mi na pianinie akord C dur(nie ważne w jakim przewrocie), to ja ci mówię, jaki to akord i wymieniam wszystkie jego składniki (czyli dźwięki). Tak samo z dominantami septymowymi.
A bycie multiinstrumentalistą jest fajne. Mimo tego, że to ci się nie przydaje to świetna zabawa, jak taką samą melodie można inaczej na kilku instrumentach naraz, to pomaga jak układasz utwór na wiele instrumentów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:09
a jakby ktoś ci zagrał całą melodię złożoną np. z 15 dźwięków to już nie da się tego odtworzyć z pamięci?smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:12
to zależy jaki byłby ambitus pomiędzy tymi dźwiękami i czy to byłaby melodia jedno, czy więcej głosowa. ale myślę, że tak.
przecież z zapisywania melodii my mamy w muzycznej kartkówki. Puszcza klasie 10 razy ileś taktów melodii, a my to zapisujemy. my to traktujemy jako dyktanda.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:12
jazeera napisał/a:
adi1991 napisał/a:
Lion napisał/a:
tego uczą w szkole muzycznej?smiley

i dobrze. trudno jest wykonywać 5 gatunków narazsmiley


a ograniczanie się do jednego gatunku muzyki jest po prostu zwykłym zacofaniem i powiem szczerze że tylko idioci ograniczają się do jednego gatunku nie ważnego co by to nie była za muzyka



zupełnie się z Tobą nie zgadzam... tzn, jak ktoś lubi tylko i wyłącznie jeden gatunek muzyki to co? uważasz, że jest idiotą tak? smiley


nie oto mi chodzi, tylko jak się pisze jak to Lion jakim to się nie jest znawcą na dany temat to ograniczenie się w tym przypadku do jednego gatunku tylko i brak wiedzy jakiejkolwiek o innych gatunkach muzyki to idiotyzm, do tego czy się lubi czy nie lubi danej muzyki nie ma to żadnego odniesienia bo żeby być muzykiem jak to Lion zamierza trzeba coś znać ponad to co on sam słucha i lubi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:15
ale każdy chyba mógłby w myślach zaśpiewać do re mi i dojść po jakiejś chwili co to za dźwięk... to rozumiem, że w słuchu absolutnym chodzi o to, że wszystko wiadomo od razu, bez zastanowienia tak?smiley

tak jak z klawiaturą w komputerze i gitarą? początkujący muszą śledzić każdy klawisz i każdy próg. po kilkunastu/kilkudziesięciu miesiącach nie trzeba już patrzeć, tylko palce same się układająsmiley to ci ze słuchem absolutnym są tacy pro i mają ten wyższy poziom od razu. tak?smiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 20:16
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:23
pod warunkiem, że wiesz, jaką wysokość ma do(a raczej c, solmizacja jest dla klas 1-3, potem praktycznie się jej nie używa), a raczej bez słuchu absolutnego nie wiesz. soł podają ci pierwszy dźwięk i rozpoznajesz interwały, które następują kolejno po sobie tworząc melodię.
no klawiaturę pianina to każdy zna w 1 klasie. To jest, jakby to powiedziała moja dawna nauczycielka, 'podstawowa podstawa'. Poza tym, co tam jest trudnego? jak się zna dźwięki po kolei, to leci. jak nie masz czarnego klawisza między dwoma białymi to półton naturalny, czyli albo e i f, albo h i c smiley
ale osoby ze słuchem absolutnym często mają większe problemy z graniem niż ci normalni. Mają wszystko w głowie, tylko trudniej im to przełożyć na instrument.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:26
adi kocie a co ty wiesz o mojej wiedzy nt. innych gatunków muzycznych? smiley słuchałem wszystkiego po trochu (mam stare płyty różnorakich gatunków do których wracam często - Nelly Furtado (tak! lubię nelly furtado a to podobno pop!), Timbalanda (to chyba hip hop lub r&b ), MJ (klasyczny pop), Anny Marii Jopek (jazz, chillout nie wiem), Ani Dąbrowskiej oraz Feela (te ostatnie 3 mojej mamy) ale stwierdziłem, że to właśnie klasyczny czy indie lub psychodeliczny lub progresywny lub hard lub experimental rock, punk, metal, rock&roll czy jak to nazwać odpowiada mi najbardziejsmiley mam tendecję do słuchania nie jakichś pojedynczych utworów, ale całych albumów (wszystkie danego zespołu po kolei), dlatego nie wiedziałem nigdy jak się zabrać za klasyczną muzykę co nie znaczy, że jej nie lubię.
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 20:29
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:31
Jejusiu, ale się tu dyskusja narodziła smiley

Ja powiem Wam jedynie, że muzyka to spora część mojego życia- słyszę ją rano, gdy wstaję i wieczorem, gdy zasypiam. Bez muzyki na pewno nie byłabym osobą, którą jestem i... muzyka jest zajebista. Każda. smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:33
agusia napisał/a:
Jejusiu, ale się tu dyskusja narodziła smiley

Ja powiem Wam jedynie, że muzyka to spora część mojego życia- słyszę ją rano, gdy wstaję i wieczorem, gdy zasypiam. Bez muzyki na pewno nie byłabym osobą, którą jestem i... muzyka jest zajebista. Każda. smiley


taksmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:42
dobrze gada, polać jej
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 20:51
a co to?smiley

odpiszsmiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 20:56
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:05
Casines napisał/a:
To jest na prawdę dla Ciebie klasyczny rock?


niesmiley skąd taki pomysł dziwny?smiley
Edytowane przez Lion dnia 08-10-2010 21:08
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:08
Tylko czym jest muzyka?
Ja na przykład uważam, że disco, techno i pop, taki typowo współczesny pop, nie są Muzyką. Tzn. niby mają tam jakieś dźwięki, spełniają wszystkie wymogi definicji muzyki, ale nie są Muzyką przez wielkie M.
To nie jest tak, że ja tego nie lubię, więc uważam to za jakieś podgatunki... Np. Feela nie znoszę, a jednak uważam, że to jest jakaś formą Muzyki. Bo oni... grają! I właśnie oto chodzi! muzykę trzeba grać, wtedy tworzy się coś wielkiego, prawie mistycznego... Oczywiście, ja tam w Feelu mistycyzmu nie dostrzegam, ale rozumiem, że inni mogą.
Co innego techno itp. To nie jest Muzyka, bo robi ją nie człowiek, a maszyna. Jak powiedział Lucjano (gra chłopak reggae): "Bo w tej muzyce jest moc! Jest tajemnica! Nie to co w tej muzyce robionej przez dzieciaki na komputerach...".

Zresztą widać, ze coś nie jest Muzyką po wpływie jaki wywiera na ludzi. Przykład: siedzą ludzie w autobusie szkolnym i puszczają głupawa piosenkę, w której mężczyzna niemęskim głosem śpiewa (?) w kółko: "Seksi lala, seksi lala", a ci ludzie... podniecają sięsmiley I wydają przy tym dźwięki, które mają niby przypominać stosunek seksualny (?). Właściwie trudno powiedzieć, o co tym dzieciom ery techno & disco chodzismiley W każdym razie napala się chłopcy, pójdą do domu, rozepną spodnie... a to wszystko z powodu faceta, który niemęskim głosikiem woła: "Seksi lala!".

Ja osobiście słucham Boba Marleya. Po moim odtwarzaczu wala się też jakiś rock, reggae innego pochodzenia niż Bob... tzn. właściwie to tego samego (te same genysmiley), metal- kolorowa mieszanka różnych artystów, ale główny nurt to Bob.
Codziennie po powrocie ze szkoły (a zwykle wtedy buzują we mnie negatywne emocje) zakładam słuchawki i słucham Marleya. Być może są lepsi* artyści, ale do mnie przemawia tylko to... teksty, muzyka, głos Boba, ta cała ideologia- takie antidotum na wszystkosmiley

* Trudno ocenić kto jest lepszy, a kto gorszy. Właściwie się nie da. Tak samo z poezją. Nikt mi nie wmówi, że jakieś mickiewiczowskie teksty o miłości są lepsze od tego arcydzieła:

Trawo, trawo do kolan
Podnieś mi się do czoła
Żeby myślom nie było
Ani mnie ani pola

Żebym ja się uzielił
Przekwiecił do rdzenia kości
I już się nie oddzielił
Słowami o twej świeżości

Abym tobie i sobie
Jednym imieniem mówił
Albo obojgu - trawa
Albo obojgu - Tuwim


Ten oto tuwimowski tekst o miłości jest moim zdaniem... doskonałysmiley I niech sobie poloniści mówią, że List do M*** to większe dzieło sztukismiley


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:22
von Veron napisał/a:
Ja na przykład uważam, że disco, techno i pop, taki typowo współczesny pop, nie są Muzyką. Tzn. niby mają tam jakieś dźwięki, spełniają wszystkie wymogi definicji muzyki, ale nie są Muzyką przez wielkie M.


to twoje zdanie subiektywne. jednak obiektywna prawda jest taka iż są to gatunki muzykismiley gitara elektryczna i piecyk to nie maszyny sterowane przez człowieka?smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:28
vV, Tobie też nietolerancja wychodzi bokiem. Z całym moim szacunkiem i sympatią do Ciebie- głupoty gadasz, dzieląc muzykę na muzykę i Muzykę.



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:33
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
Ja na przykład uważam, że disco, techno i pop, taki typowo współczesny pop, nie są Muzyką. Tzn. niby mają tam jakieś dźwięki, spełniają wszystkie wymogi definicji muzyki, ale nie są Muzyką przez wielkie M.


to twoje zdanie subiektywne. jednak obiektywna prawda jest taka iż są to gatunki muzykismiley gitara elektryczna i piecyk to nie maszyny sterowane przez człowieka?smiley


von Veron napisał/a:
Ja na przykład uważam, że...

Lion napisał/a:to twoje zdanie subiektywne.

No coś ty?smiley A ja myślałam, że jestem jakimś ogromnym organem społeczeństwa i w sondażach mój głos robi za 50% smiley

von Veron:
Tzn. niby mają tam jakieś dźwięki, spełniają wszystkie wymogi definicji muzyki, ale nie są Muzyką przez wielkie M.

Lwisko:
jednak obiektywna prawda jest taka iż są to gatunki muzykismiley

smiley

gitara elektryczna i piecyk to nie maszyny sterowane przez człowieka?smiley

Oczywiście. tyle, ze one mają Duszę. jest w nich Moc! Jest Tajemnica! Spójrz na komputer i powiedz to o nimsmiley

agusia:
vV, Tobie też nietolerancja wychodzi bokiem. Z całym moim szacunkiem i sympatią do Ciebie- głupoty gadasz, dzieląc muzykę na muzykę i Muzykę.

Zauważyłam, ze w tym kraju nietolerancja jest cnotą, więc przyjmuje to jako komplementsmiley
Taka jest prawda. Jeśli robisz coś z dusza, jeśli coś jest Dobre to to jest prawdziwe, a tym samym Wielkie i zasługuje na miano Muzyki, a jeśli ktoś składa na komputerze jakieś kawałki... To nie jest Sztuka! Każdy może zrobić sobie w ten sposób piosenkę. To jest pójście na łatwiznę.


smiley
Edytowane przez von Veron dnia 08-10-2010 21:39
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:35
myślę, że "Tajemnica" nie decyduje o jakości obiektywnej muzykismiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:41
Lion napisał/a:
myślę, że "Tajemnica" nie decyduje o jakości obiektywnej muzykismiley

A ja myślę, że w Sztuce nie ma czegoś takiego jak "jakość obiektywna"smiley


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:43
a ja myślę, że jestsmiley ja nie myślę... ja to wiemsmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: muzyka
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2010 21:48
No dobrze. To posłuchaj pierwszej lepszej piosenki z instrumentami, a potem pierwszej lepszej z komputerem i powiedz, która "jakościowo" lepsza.


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum