Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:00:17 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 54 z 161 << < 51 52 53 54 55 56 57 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-11-2015 16:49
adi1991 napisał/a:

9/10 daję tylko dlatego, że praktycznie nie daję dziesiątek i głupio mi dawać 10 bajce.


być może dam do klubu jeden z filmów co ma u ciebie 10 za który zbieram się już dłuższy czas więc zobaczymy co są warte te twoje dziesiątkismiley


Jestem ciekaw który. smiley Teraz tak zauważyłem, że 3 z 5 moich dziesiątek ma w sobie coś z klimatu LOST smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-11-2015 23:52
Faraday napisał/a:
adi1991 napisał/a:

9/10 daję tylko dlatego, że praktycznie nie daję dziesiątek i głupio mi dawać 10 bajce.


być może dam do klubu jeden z filmów co ma u ciebie 10 za który zbieram się już dłuższy czas więc zobaczymy co są warte te twoje dziesiątkismiley


Jestem ciekaw który. smiley Teraz tak zauważyłem, że 3 z 5 moich dziesiątek ma w sobie coś z klimatu LOST smiley


no chodziło o Absolwenta więc tego raczej bez klimatu Lost, ale skoro już obejrzałem to do klubu go nie damsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-11-2015 23:52
Umba smiley

http://ihorror.com/new-rocky-horror-picture-show-retro-toys-coming-in-december/

prezent na gwiazdkę smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 05-11-2015 23:53
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 00:24


lol ja wciaz nie moge z tej parodii briana eno..
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 09:14
smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 13:05
W sumie mam przygotowaną listę filmów do Klubu i teraz wybieram, który akurat zadać. Dziś padło na:

x+y

Opis: Nathan to nastoletni geniusz matematyczny, który ma problemy z nawiązywaniem kontaktów, zwłaszcza ze swoja matką. Najlepiej odnajduje się w bezosobowym świecie liczb. Zrozumienie odnajduje u niekonwencjonalnego nauczyciela, pana Humpheysa, dzięki któremu dostaje się reprezentacji Wielkiej Brytanii na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej.

http://www.filmweb.pl/film/X%2BY-2014-697341

Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego taki film jest na mojej liście smiley





A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-11-2015 13:09
OMG matematyka....

może być ciężko smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 13:58
lol
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 15:33
film angoli, a nie amerykańców więc może być oksmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 15:40
Jak coś to widzę, że film ma dodatkowy tytuł "A brilliant young mind", może tak łatwiej będzie znaleźć, choć widziałem go już i na torrentach i na różnych serwisach online.


A tymczasem obejrzałem film Circle z 2015 roku i muszę powiedzieć, że to było dobre smiley

Krótki opis fabuły: grupa 50 osób budzi się w ciemnym pomieszczaniu, są ustawieniu w kółeczko, prawie nic nie pamiętają i tak średnio co 1-2 minuty umiera kolejna osoba. Wkrótce się orientują, że mają wpływ na to kto akurat umiera.

No i tu przechodzimy do sedna. Film ma bardzo szybkie tempo, 50 potencjalnych ofiar daje pole do popisu smiley No i ogólnie cały film to jedna bardzo długa rozmowa o tym, kto zasługuje na życie albo śmierć. Są poruszane kwestie wieku, zdrowia, rodziny, wykształcenia, koloru skóry itd. Ogólnie całość bardzo ciekawa, daje trochę do myślenia. Jak pisałem tempo jest dość szybkie i ogrom postaci mogą trochę zakłócać odbiór, ale dla mnie było spoko. Jedynie kilka wyborów grupy i śmierci było z dupy, bo nijak się miały do aktualnych rozmów itd, ale nie można mieć wszystkiego.

9/10



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-11-2015 22:29
Umbastyczny napisał/a:
x+y

wtf

ale na rym 3,22 czyli nie tak nisko i w gatunkach: drama, coming-of-age, romance, czyli pewnie mentalnie w stylu tego:

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12196258_954758927930020_5171853077238455032_n.jpg?oh=be10d6230ae697c7745555a11f5faa01&oe=56C768A6


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-11-2015 23:03
Flaku napisał/a:
Umbastyczny napisał/a:
x+y

wtf

ale na rym 3,22 czyli nie tak nisko i w gatunkach: drama, coming-of-age, romance, czyli pewnie mentalnie w stylu tego:

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12196258_954758927930020_5171853077238455032_n.jpg?oh=be10d6230ae697c7745555a11f5faa01&oe=56C768A6



też miałam wstawić tego linka smiley może umba się skusi ;p

ps. Flaku, dupa w troki, ogarniaj filmy, bo teraz twoja kolej...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-11-2015 23:39
no ja wciaz czekam na co poniektórych żeby obejrzeli zaległości bo już piąta kolejki leci, a statystyk nawet z trzeciej się nie da zrobić smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-11-2015 00:03
X+Y

Cóż, przychodzi mi jako pierwszemu pisać o tym filmie więc kilka przemyśleń z którymi część osób się na pewno nie zgodzi(choćby Umba patrząc na ocenę z filmweb ), a część może się i zgodzi.

Po pierwsze. Oglądając ten film miałem wrażenie, że ludzie tam przedstawieni mają strasznie smutne życie. Może i są geniuszami, ale co z tego? Fakt, nigdy geniuszem w żadnej dyscyplinie życia czy nauki nie byłem i nie będę, ale tak sobie oglądając ten film jedna myśl krążyła w mej głowie, a mianowicie: Czy warto?.

Po drugie. Film ten przedstawia w znacznej mierze psychopatów. Oglądając go przypomniały mi się zawody sportowe w których i uczestniczyłem jako obserwator, ale
i jako uczestnik(dawne czasy, ale mistrzostwa Polski to już były więc jakaś ranga już była) i widząc sytuację w filmie zdałem sobie sprawę, że wolałbym zadawać się ze sportowcami. Fakt, zdarzają się psychopaci w sporcie, ale chyba też znacznie więcej jest tam człowieczeństwa. W tych zawodach była rywalizacja i widać było, że mało komu chodziło już o najważniejszy cel zawodów czyli samą matematykę. Nie wiem jak jest na prawdę w zawodach takich geniuszy, ale w sporcie jest chyba więcej sportu niż w takiej olimpiadzie matematyki.

Po trzecie. Może trochę bardziej o filmie i mniej o spostrzeżeniach z życia to film oceniałem w trakcie na takie 6, ale zakończenie jest dziwne i z dupy. Do tego takie wplatanie wątku miłosnego średnio mi pasowało. Inną sprawą jest to, że do prawie żadnej postaci nie czułem sympatii(poza Lukiem).

Podsumowując. Film na 5/10. Może i nie rozumiem matematyki, ale ludzie w tym filmie mi się nie podobali i nie chciałbym z nimi obcować mimo, że mogli by stworzyć na prawdę ważne i pożyteczne rzeczy dzięki swojemu geniuszowi. Jeśli tak na prawdę wyglądają takie zawody to tylko czuję pewne rozczarowanie bo za dużo rywalizacji i inteligencji, a za mało człowieczeństwa i mądrości życiowej.
Edytowane przez adi1991 dnia 07-11-2015 00:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-11-2015 10:18
adi1991 napisał/a:
X+Y


Ech, obejrzałem wczoraj film, ale poszedłem spać zamiast pisać recenzję i adi mnie wyprzedził, a chciałem być pierwszy smiley Ale przynajmniej mam się do czego odwoływać. smiley

adi1991 napisał/a:
Po pierwsze. Oglądając ten film miałem wrażenie, że ludzie tam przedstawieni mają strasznie smutne życie. Może i są geniuszami, ale co z tego? Fakt, nigdy geniuszem w żadnej dyscyplinie życia czy nauki nie byłem i nie będę, ale tak sobie oglądając ten film jedna myśl krążyła w mej głowie, a mianowicie: Czy warto?.


Z tym się jak najbardziej zgadzam. Osoby biorące udział w konkursie to w zasadzie dzieciaki, a przez to, że cały czas siedzą w książkach i niejako nie znają prawdziwego życia, są jeszcze bardziej niedojrzali i mają problemy z normalną egzystencją. Ich życie jest rzeczywiście smutne. Ciągła rywalizacja, żeby dostać się do 16, potem do 6, zdobyć medal itd. Presja otoczenia, pewnie naciski i oczekiwania rodziców, rodziny, co widać na przykładzie reprezentantów Chin, wyalienowanie ze społeczeństwa przez to, że jest się mądrzejszym... trener, który zamiast pogratulować awansu, mówi, że wynik jest rozczarowujący. Cóż, Ci młodzi matematycy nie mają wiele powodów do radości, ich szczęściem może być tylko sukces na olimpiadzie, a ten jest przeznaczony dla nielicznych. Pozostali są skazani na wieczne nieszczęście. A jeszcze jak dołożymy do tego osoby chore jak Nathan czy Luke, czy ogólnie z problemami jak np. Rebecca to już naprawdę szukać szczęścia. Oczywiście w lepszej sytuacji są osoby jak Izaak i jego grupka, bo są zdolni, ale jednocześnie na pewien sposób są "cool", nie czują się wyrzutkami i jeszcze sami gnębią innych, przez co ich życie, choć może nie jest szczęśliwe, nie jest pasmem udręk jak dla innych.

Wiem też coś o tym z doświadczenia, na przykładzie kolegi z gimnazjum i mogę powiedzieć, że NIE, nie warto.

adi1991 napisał/a:
Po drugie. Film ten przedstawia w znacznej mierze psychopatów.

No cóż, tak to już jest, że wielki talent często/czasami idzie w parze z czymś więcej, niestety nieprzyjemnym. Przy czym i tak patrząc na charaktery postaci to wolałbym zadawać się z Nathanem, Rebeccą i Zhang Mei, niż z Izaakiem i jego spółką. Jedynie Luke mnie już za bardzo przerażał. A wujek Zhang Mei też się zachowywał psychopatycznie, ale to takie typowo chińskie pierdoły w sumie były, więc nie było zaskoczenia. smiley

Tak w sumie myślę jeszcze o ludziach z mojego kierunku. Wiadomo, że AGH i mój wydział to nie Cambridge, ale trochę osób-perełek było i wszyscy byli stosunkowo normalni, może niektórzy lekko nieśmiali, ale niegeniusze też się tacy trafiają, więc u mnie oceniam, że było normalnie smiley Choć było zabawnie, jak np. w przerwach między zajęciami, siedzimy, gadamy o pierdołach, a Ci najmądrzejsi wyjmują jakieś książki i czytają sobie ciekawe dowody, ale opowiadają sobie jakie ciekawe zadania ostatnio widzieli smiley

Co do konkursów matematycznych, to nie byłem może na zbyt wielu, ale na tych co byłem było OK. Ja jeździłem z nastawieniem, że jadę się sprawdzić, bo na cuda nie liczyłem i jak się udało gdzieś przejść dalej to było spoko. Ale wiele osób było BARDZO zestresowanych i widać było, że są bardzo nastawieni na awans/sukces. Zresztą to na pierwszy rzut oka było widać kto jest wyluzowany (i pewnie odpadnie), a kto się mega stresuje (i jest megageniuszem).

Co do samego filmu już to 10 może lekko naciągnięte, ale na pewno mocne 9.
Podobał mi się ten świat matematyki: liczby pierwsze przy zamawianiu jedzenia, liczenie ciągiem Fibonacciego w samolocie itd. Dodatkowo to zadanie, które Nathan rozwiązywał przy tablicy, o odwracaniu kart, robiłem je na studiach smiley Miło było zobaczyć coś znajomego smiley

Co do fabuły i historii Nathana, jego matki, jego nauczyciela, dla mnie było spoko. Akcja dość ciekawa, momentami zabawnie, momentami smutno. Do tego świetna muzyka, fajnie utrzymany klimat. No 10/10 i tyle smiley Jedynie to zakończenie, tak jak pisał adi, mogłoby być ciut lepsze.

PS: Urocza była też scena, jak mały Nathan mówi do psychologa, że nie boi się dinozaura, bo to stegozaur i one są roślinożerne smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-11-2015 23:50
X + Y


Cóż... Film podobał mi się ze względów psychologicznych. Zawsze lubię patrzeć na ludzi, którzy są inni i ciekawi mnie, jak w konkretnych sytuacjach się zachowają. Do tego brat mojej koleżanki ma lekki autyzm. Jest dorosły i zachowuje się bardzo podobnie, w sensie podobnie traktuje ludzi, a szczególnie swoją matkę, która mu we wszystkim usługuje. I też często doprowadza ją do płaczu. Więc tak oglądając miałam jakieś skojarzenia, co zawsze pozytywniej wpływa na odbiór filmu.

Natomiast kiedy widziałam jakieś zadania matematyczne, to aż mnie rozbolał brzuch smiley

Nie podobało mi się natomiast zachowanie rodziców Nathana. Z całym szacunkiem, ale zachowywali się jak upośledzeni umysłowo. Dobrze, że moi nie byli tacy durni.

Aha i jeszcze ten sposób wypowiadania się tego typa mądrali (Luke?)tak mi się mocno kojarzył z Eugenem z TWD smiley


Fakt, nigdy geniuszem w żadnej dyscyplinie życia czy nauki nie byłem i nie będę, ale tak sobie oglądając ten film jedna myśl krążyła w mej głowie, a mianowicie: Czy warto?.



Cóż, wydaje mi sie że te osoby nie stawiają sobie tego pytania i nie mają zbytniego wyboru. Szczególnie osoby z autyzmem typu Nathan. W dzisiejszych czasach i tak nie mają takiego życia, jak kiedyś, gdy ludzie nie rozumieli ich dziwnego zachowania i traktowali jak wyrzutków społeczeństwa.

Poza tym nie oceniałabym filmu pod kątem tego, jakie życie mają geniusze, bo przecież film to ukazuje, jak jest lub jak bywa. Dla mnie jest to ciekawe, bo lubię obserwować ludzi, a z takimi typami nie mam zbyt wiele do czynienia.



Tak w sumie myślę jeszcze o ludziach z mojego kierunku. Wiadomo, że AGH i mój wydział to nie Cambridge, ale trochę osób-perełek było i wszyscy byli stosunkowo normalni, może niektórzy lekko nieśmiali, ale niegeniusze też się tacy trafiają, więc u mnie oceniam, że było normalnie



heh to mi przypomniało, że w moim kole naukowych był taki typek (z wydziału biologii)...Nie dość, że nazywał się Edwin, to był dziwniejszy od tych wszystkich ludzi z filmu razem wziętych... Taka legenda kampusu trochę... jak widac, nie tylko na matmie są tacy ;p

PS: Urocza była też scena, jak mały Nathan mówi do psychologa, że nie boi się dinozaura, bo to stegozaur i one są roślinożerne


A mnie śmieszyło "What does "fucking" men"? smiley

Ogólnie oglądałam z zainteresowaniem, ale nic więcej niż 7/10 dać nie mogę




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-11-2015 18:43
Teraz sobie uświadomiłem, że w tym filmie nikt nie całkował smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-11-2015 09:32
LESZCZU FILM DZISIAJ ALBO DO WIDZENIA Z KLUBU


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-11-2015 11:25
fajna suczka w avku


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-11-2015 19:12
W tym tygodniu zabawa przednia:

http://www.filmweb.pl/film/Cyrk-1928-89817

smiley

Na wypadek gdyby ktoś narzekał, że stary, czarno biały, niemy i inne tego typu biadolenie - Chaplina nie można nie polubić i tyle. A jak zgłębiać kino nieme to właśnie zaczynając od niego. No i chyba nikt z klubu nie oglądał więc ekstra smiley



Edytowane przez Flaku dnia 13-11-2015 19:16
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 54 z 161 << < 51 52 53 54 55 56 57 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum