Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 19:50:34 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 1 day
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 56 z 161 << < 53 54 55 56 57 58 59 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 25-11-2015 07:58
adi1991 napisał/a:
Flaku napisał/a:
Cyrk


Tak wiem, że to się robi irytujące ale nadrobię filmy... Po prostu muszę ogarniać nieme kino na studia i jak już coś oglądam to właśnie to smiley

Tak więc, Chaplin - gusta są różne ale dla mnie Tramp sam w sobie już jest fenomenem. Ubiór, zachowanie, mimika, wrażliwość i ogólny urok, to wszystko składa się na wręcz mityczną postać. A jeśli dołożyć do tego jakąś fabułę i talent Chaplina do tworzenia wiekopomnych gagów to praktycznie otrzymujemy pełnowartościowe kino. Filmy Chaplina są rzecz jasna w chuj naiwne, już wczasach w których powstawały takie były, a co dopiero teraz. Oczywiście oceniać kino nieme z dzisiejszej perspektywy to chyba ostatnia rzecz jaką bym zrobił (Chaplin i tak sobie z tym świetnie radził, wystarczy spojrzeć choćby na "Modern Times" które nawet dziś jest mocno aktualne). Krytykować za naiwność też. Na tym polega jego urok i tyle.

Jeśli chodzi o "Cyrk" to ogólnie mi się podobał, chociaż jak na Chaplina to i tak jest mało zabawny. W innych jego filmach (oprócz "Brzdąca" ), które póki co widziałem zawsze była chociaż jedna taka scena którą mogłem spokojnie nazwać wybitną. W "Modern Times" oczywiście legendarny taniec na końcu w którym Chaplin perfekcyjnie połączył zalety tego co przyniosła era dźwiękowa z tożsamością kina niemego jak i swoją własną. W "City Light" końcowa scena w kwiaciarni (opcja dramatyczna) lub rozbrajająca walka bokserska (opcja komediowa). Nie wspominając o "Gorączce złota" gdzie takich scen znalazło by się pewnie z kilka. W Cyrku" na pewno tego mi brakło, bo akcja z lwem czy na linie co by nie powiedzieć, przy tych powyżej blado wypadają. No i zakończenie mnie trochę zaskoczyło, bo wydaje mi się że film przez większość czasu zmierzał bardziej w stronę "Gorączki złota" (która była czystą groteską z happy-endem), a zakończenie sprawiło że jakbym miał podać inny film Chaplina któremu najbliżej do "Cyrku" to pewnie byłby to "Brzdąc" (ze względu na poziom dramatyzmu). Warto się skupić na tym zakończeniu, bo jest ono wybitnie humanistyczne przez co mało autentyczne, a wiarygodność to na razie jedyny poważny zarzut z jakim się spotkałem ze strony może nie tyle przeciwników Chaplina co fanów Bustera Keatona, czyli nazwijmy to - jego "slapstickowego rywala". Oczywiście Chaplin w każdym filmie przemyca podobne wartości ale tutaj zrobił to wyjątkowo dosadnie, więc tym bardziej ciężko postawić go w miejsce Trampa.

Reasumując - daję 7. Film na pewno słabszy od najlepszych dzieł Chaplina ale też całkiem przyjemny, zabawny, uroczy i ogólnie spoko.


serio?

2/10

Tak i nie ośmieszaj się smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-11-2015 21:07
"Nic do stracenia"

Niestety film nie spodobał mi się za bardzo.
Film był dla mnie dość nudny i nijaki przez większość czasu, taki na 5 w sumie.
NA SZCZĘŚCIE ta mocno przeciętna produkcja zawierała kilka całkiem przyjemnych scen, które bardzo umiliły mi seans, np:
- napad na sklep Henry'ego i dyskusja o tym kto jest bardziej przerażający
- matka Terrance'a, gdy ten wraca z Nickiem do domu
- Nick zostaje przypadkowo postrzelony przez Terrance'a
- Nick + pająk + płonące nogi + Scatman w tle

Dzięki tym fajnym przerywnikom podnoszę notę na 6. Czyli dalej dość przeciętnie.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-11-2015 13:09
Obiecuję coś nadrobić a tymczasem łapcie moją propozycję. Ja osobiście jestem filmem zachwycona.

http://www.filmweb.pl/film/Magia-2013-627656#
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-11-2015 17:09
ciekawa tematyka smiley Emily Browning fajnie zagrała w "Sleeping Beauty" a Michael Cera to jeden z tych aktorów który wydaje się, że przypadkiem został wplątany w aktorstwo i był zbyt nieśmiały by odmówić, no bo ciągle gra takie niezdarne postacie xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 28-11-2015 21:53
Emily Browning niezła suka


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-11-2015 21:57
Flaku napisał/a:
Emily Browning niezła suka


No to musisz obejrzeć Sleeping Beauty. Pół filmu jest goła albo w bieliźnie. smiley
Edytowane przez Faraday dnia 28-11-2015 21:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 28-11-2015 22:04
Faraday napisał/a:
Flaku napisał/a:
Emily Browning niezła suka


No to musisz obejrzeć Sleeping Beauty. Pół filmu jest goła albo w bieliźnie. smiley

olol


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 29-11-2015 13:26
Emily Browning fajnie zagrała w "Sleeping Beauty"

No to musisz obejrzeć Sleeping Beauty. Pół filmu jest goła albo w bieliźnie.

hahaha



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-11-2015 16:07
mrOTHER napisał/a:
Emily Browning fajnie zagrała w "Sleeping Beauty"

No to musisz obejrzeć Sleeping Beauty. Pół filmu jest goła albo w bieliźnie.

hahaha


To sie nie wyklucza bo poza prezentowaniem cyckow coś tam jednak grała. XD
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-11-2015 21:50
Jaracie się Emily, a w tym filmie, który podałam, jej praktycznie w połowie nie ma.
Tam Juno jest najważniejsza!
Edytowane przez Amaranta dnia 29-11-2015 21:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-11-2015 21:54
Ellen Page spoko, ale szkoda, że lesbijka smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 29-11-2015 22:58
Faraday napisał/a:
Ellen Page spoko, ale szkoda, że lesbijka smiley

i tak byś nie zaruchał


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-12-2015 20:39
Japonia była to żryjcie Koreę

http://www.filmweb.pl/Wiosna.Lato.Jesien.Zima.Wiosna




zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-12-2015 20:53
Bardzo interesujący tytuł....




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-12-2015 22:21
Film Liona tym razem nie zapowiada się dobrze :<


MAGIA

Ło matko, dziwny film.

Ogólnie nawet mi się podobał, ale nie mam konkretnych przemyśleń. smiley

Na pewno nie podobało mi się hipnotyzowanie Alicii, bo wyszło jakoś dziwnie i nie pasowało do reszty.

Końcówka z tymi obrzędami była spoko.

Największy plus filmu to Alicia, dziewczyna z problemami. Ogólnie dziwna osoba, po prostu chora, więc momentami ciężko ogarnąć jej zachowanie. Inni bohaterowie też jej nie ułatwiali pobytu na wyspie. W sumie na początku mnie Alicia irytowała, bo myślałem, że jest po prostu przewrażliwiona i wydziwia. Film utrzymany w spoko klimacie, dam 7/10.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 08-12-2015 12:02
Magia




Ok, to po pierwsze: ktoś ogarnia jak się ma tytuł do filmu? Bo ja nie potrafię znaleźć żadnego powiązania, nawet poprzez zaprzeczenie. No serio, jakoś nic nie przychodzi mi do głowy... jedyna dość odległe skojarzenia to imię Alicja i te szamańskie czary mary... ;p


Po zobaczeniu oceny na filmwebie do filmu zabierałam się z "szalonym entuzjazmem"... No i w sumie nie wiem, czemu ten film ma tak niską ocenę, bo taki zły wcale nie jest smiley

Niestety zabrałam się za niego w dość kiepskim momencie. Bardzo źle się czułam zarówno fizycznie jak i psychicznie, a ten film mnie dobił. Trzeba powiedzieć, że był on dość przygnębiający i nieprzyjemny. Od razu skojarzył mi się z "Powrotem": ludzie z jakimiś problemami natury psychicznej wyprawiają się na wyspę, by spędzić tam sobie miło czas. No i w ten sposób mamy spełniony pierwszy warunek do zrobienia filmu, który ma być nieprzyjemny i niepokojący. W tym filmie właściwie zastosowano wszystkie główne elementy temu służące:
- odosobnienie
- brak możliwości nawiązania normalnych relacji między ludźmi
- brak pewności odnośnie tego, co miało miejsce naprawdę, a co nie
- no i oczywiście zwierzęta, czyli jedna z lepszych metod wywoływania niepokoju; zabrakło jeszcze tylko kur z ich dziwnymi spojrzeniami i jakiegoś poroża rodem z Hannibala

Co do głównej bohaterki, to... z jednej strony postać całkiem niezła i dobrze zagrana, z drugiej strony, męczyłam się, jak na nią patrzyłam...

W sumie na początku mnie Alicia irytowała


No mnie niestety tez irytowała. I to nawet nie tym, że jej zachowanie było niezrozumiałe, bo zauważyłam kilka momentów, które nie były mi całkiem obce.... ale... irytowało to mimo wszystko...


Ogólnie film całkiem dobry, ale jakoś specjalnie mnie nie ujął za serce...
7/10




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 08-12-2015 12:03
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 09-12-2015 14:57
Obejrzałem filmy smiley

Magia


Ocena: 6

Nie wiem czemu akurat zacząłem od tego filmu biorąc pod uwagę że miałem jeszcze dziewięć innych smiley Pewnie trochę przez obsadę i powiedźmy interesującą tematykę. Nie nastawiałem się jednak na nic szczególnego, no bo wiadomo: anonimowy reżyser bierze na bary trudny temat w amerykańskim filmie z amerykańskimi gwiazdeczkami... Mogło być różnie. W moim odczuciu wyszło nawet nieźle. Naturalnie trochę drażniła mnie warstwa psychologiczna filmu (szczególnie że jestem po przygodzie z filmami Haneke), ale nie było jakoś tragicznie. Michael Cera był i trochę irytujący i trochę śmieszny jednocześnie, główna bohaterka trochę denerwująca ale po części ją rozumiałem więc nie miałem większego problemu z akceptacją jej zachowania. No i pokazała cycki więc też na plus. Kilka średnio trafionych zagrań, w tym szczególnie budowanie pretensji na scenie psa ruchającego Alicie. Naprawdę trzeba mieć wyczucie i być dobrym reżyserem żeby pchać się w takie rzeczy. Ja się na tej scenie zaśmiałem razem z Michelem Cerą, a chyba nie o to do końca chodziło sądząc po przyjętej konwencji. Z lepszych momentów wybrałbym scenę nad jeziorem gdzie nawet było sporo napięcia. No i nie powiedziałbym że film jest dziwny, dla mnie był raczej zwyczajny, a nawet zbyt prosty jak na thriller psychologiczny.

Ogólnie film do obejrzenia, ale raczej niewiele wnosi do poruszanej tematyki. Skojarzył mi się o dziwo z ""Wstrętem" Polańskiego, ale nie będę porównywał bo to trochę inna półka. Tamtemu wystawiłem bodajże 8 więc "Magii" mogę dać max. 6. To i tak wysoko.

PS. Też nie mam pojęcia o co chodzi z tytułem.


W głowie się nie mieści


Ocena: 8

Tutaj trochę bardziej się rozpiszę, bo i jest o czym. Film bez wątpienia spełnił moje oczekiwania. Nastawiałem się na niego już od dłuższego czasu, szczególnie po miażdżących recenzjach i się nie zawiodłem. Tutaj należą się brawa już za sam koncept, ale i to spokojnie można było zepsuć wykonaniem. Nic takiego się oczywiście nie stało. Inside Out to kopalnia pomysłów, film jest mega kreatywny i to chyba jego największa zaleta. Może nie wszystko mi się tu podobało, ale skupię się na pozytywach bo było tu kilka, w moim odczuciu świetnych wątków. Najbardziej chyba podobały mi się relacje na linii radość-smutek, które są pozornie swoimi przeciwnościami ale ostateczny sukces mogły osiągnąć tylko razem. No i też fajne było że paradoksalnie to właśnie smutek (moja ulubiona postać!) okazał się kluczowy i mimo tego że początkowo narobił sporo szkód ostatecznie odkupił winy. Nie stałoby się to jednak bez pomocy radości, która musiała zrozumieć, że paradoksalnie (znowu!) nie zawsze jest lekarstwem na wszystko. Ten film jest nie tyle o dojrzewaniu samej Riley co o dojrzewaniu jej emocji. Fajnie to widać, np. w tym śnie kiedy radości wydaje się że sama może obudzić Riley, a przecież oczywistym jest że do tego potrzebny jest strach (strachu akurat nie było, ale smutek ogarniał temat xD). W końcowej sekwencji rozumie już jednak, że aby zmusić Riley do powrotu do domu musi odsunąć się w cień i pozwolić działać smutkowi. Smutek z kolei zdaje sobie sprawę, że nie jest bezużyteczny, nie musi zawsze wszystkiego psuć. Wręcz przeciwnie - może naprawiać! Naprawdę Pixar fajnie sobie to wszystko wykombinował, tworząc z pozornie banalnej historyjki o zbuntowanej nastolatce, ambitne kino, które jednak przy całych swoich ambicjach nadal pozostaje kinem w pełni rozrywkowym, praktycznie dla każdego. Dlatego podoba się i krytykom i widzom. Co jeszcze? Podobała mi się scena przy stole i zabieg wykorzystanie emocji trójki bohaterów. Fajne było też jak inne emocje próbowały udawać radość co rodziło sprzeczności w zachowaniu Riley. Po za tym, że film jest oczywiście bardzo inteligentny, jest też autentycznie zabawny. Przynajmniej dla mnie. Rozwalała mnie ta reklama, która przewijała się przez cały film i to było tak absurdalne że aż śmieszny. Scena z chłopcem, który spotkał Riley i to co działo się w jego głowie też było dobre. No i zlepek scenek na napisach końcowych też był śmieszny.

Ogólnie film bardzo bardzo, ale po tym co tu napisałem i jak go wychwaliłem zastanawiam się czy nie powinienem dać jednak ""dziewiątki". Może się to stanie przy następnym seansie (o ile taki nastąpi), bo im dłużej analizuję ten film tym co raz bardziej mi się podoba, a podejrzewam, że jest tam jeszcze milion innych smaczków, których nie zauważyłem za pierwszym razem. Póki co przyjmę, że lepsza mocna ósemka niż naciągane 9.




Edytowane przez Flaku dnia 09-12-2015 15:00
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-12-2015 15:16
Flaku napisał/a:
miażdżących recenzjach


Frazę "miażdżące recenzje" używa się chyba tylko w sensie "bardzo negatywne". smiley
Edytowane przez Faraday dnia 09-12-2015 15:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-12-2015 15:31
pokazała cycki więc też na plus.


o, to chyba czas pościągać zaległe filmy smiley

budowanie pretensji na scenie psa ruchającego Alicie.


albo niekoniecznie xD


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 09-12-2015 15:38
Faraday napisał/a:
Flaku napisał/a:
miażdżących recenzjach


Frazę "miażdżące recenzje" używa się chyba tylko w sensie "bardzo negatywne". smiley

jebać polski język


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 56 z 161 << < 53 54 55 56 57 58 59 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum