Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:19:39 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 70 z 161 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 05-04-2016 23:45
Otherwoman napisał/a:
w Hana bi nie było nic z wrażliwości ;p

Było, ale jest to trochę inny rodzaj wrażliwości smiley

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że kiedyś jak nie miałem jeszcze internetu oglądałem dużo typowych amerykańskich filmów w tv i potem ciężko było mi się przestawić na jakieś kino bardziej artystyczne czy właśnie z innych części świata, ba nawet na kino europejskie, które z reguły jest bardziej surowe i powolniejsze, już nie mówiąc o azjatyckim, irańskim itd. 5 lat temu gdyby ktoś zadał mi pytanie: filmy amerykańskie czy europejskie - bez wahania odpowiedziałbym, że amerykańskie. Dziś już zupełnie inaczej na to patrzę. Ogólnie podpisuję się w 100% pod tym co piszę Lion, nasze postrzeganie sztuki zależy głównie od doświadczenia, im więcej obejrzymy czegoś w danym gatunku, danego kraju, danej konwencji itp tym inaczej będziemy na to patrzeć i to jest normalne i dotyczy chyba każdego, jednych może mniej, a innych trochę bardziej z racji że są bardziej zmienni, ale generalnie w jakimś stopniu wszystkich ponieważ jesteśmy ludźmi, a nie robotami smiley Np. kiedyś bardzo podobał mi się film "Sekretne okno", ale potem obejrzałem "Lokatora" Polańskiego i mój stosunek do tego pierwszego filmu zupełnie się zmienił i dziś już inaczej go oceniam. To samo mam zresztą z muzyką. Dawniej jak znałem niewiele, to ciężko było mi się przyzwyczaić do bardziej niszowych gatunków i zespołów. Idealnym przykładem jest Sonic Youth, dziś jeden z moich ulubionych zespołów, ale jeszcze jakieś 3 lata temu w ogóle mi nie podchodził. Można jeszcze dorzucić przykład kina niemego, które chyba najbardziej odbiega od naszej współczesnej wrażliwości, jeszcze bardziej niż filmy azjatyckie itp przez co mało kto już to dziś ogląda. Dałem w tym klubie jeden film niemy i posypały się hejty, nawet pojawiły się opinie, że ktoś nie lubi kina niemego więc film mu się nie podobał i tutaj należy zadać sobie pytanie jak mogę czegoś nie lubić skoro zwykle tego nie oglądam. Myślę, że nawet adi jakby obejrzał kilkanaście filmów niemych, a potem wrócił do Cyrku to być może już inaczej by na niego patrzył.

Ja oceniam filmy trochę tak, trochę tak, ale jednak z przewagą mojego widzimisię, nie wiem jak wy.

Kiedyś jak ci powiedziałem, że oceniam filmy subiektywno-obiektywnie to się ze mnie śmiałeś smiley

Zgadzam się też, ze istnieje coś takiego jak obiektywizm w sztuce. Oczywiście w większości decyduje subiektywizm, nasze odczucia, coś nam się tak po prostu podoba lub nie i tyle, ale istnieją pewne kategorię, które możemy, a nawet powinniśmy traktować obiektywnie. Jeśli chodzi o mnie to też oceniam trochę subiektywnie i trochę obiektywnie, przy czym w przypadku ocen 9-10 decyduje już bardziej czynnik subiektywny, bo jeśli wystawiam 9 to film musi mnie jakoś szczególnie zaciekawić, dotknąć, czy nawet być jakimś duchowym przeżyciem, a nie że po prostu film obiektywnie świetny, więc dam 9. Największy subiektywizm zostawiam sobie zwykle dla serduszka (filmwebowego) i tutaj jakość filmu nie ma za wiele do rzeczy.


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-04-2016 23:54
Ogólnie podpisuję się w 100% pod tym co piszę Lion, nasze postrzeganie sztuki zależy głównie od doświadczenia, im więcej obejrzymy czegoś w danym gatunku, danego kraju, danej konwencji itp tym inaczej będziemy na to patrzeć i to jest normalne i dotyczy chyba każdego, jednych może mniej, a innych trochę bardziej z racji że są bardziej zmienni, ale generalnie w jakimś stopniu wszystkich ponieważ jesteśmy ludźmi, a nie robotami smiley Np. kiedyś bardzo podobał mi się film "Sekretne okno", ale potem obejrzałem "Lokatora" Polańskiego i mój stosunek do tego pierwszego filmu zupełnie się zmienił i dziś już inaczej go oceniam.



No to cytat z Dużej Ryby ("Te same sprawy widzimy inaczej na różnych etapach życia" ) aktualny ;p

Nie no, ja się z tym w stu procentach zgadzam. W sumie to samo pisałam. smiley


Zgadzam się też, ze istnieje coś takiego jak obiektywizm w sztuce. Oczywiście w większości decyduje subiektywizm



Ja sobie obiektywizm zostawiam na sprawy naukowe. Sztuka to bardziej odczuwanie niż myślenie, dlatego tutaj stawiam na subiektywizm jednak smiley


Największy subiektywizm zostawiam sobie zwykle dla serduszka (filmwebowego) i tutaj jakość filmu nie ma za wiele do rzeczy.



To samo. Dlatego zdarza mi się dac serduszko nawet przy siódemkach.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 05-04-2016 23:54
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-04-2016 00:21
9

Ładna bajka. Z technicznego punktu widzenia oglądało się fajnie. Fabuła lekko naiwna, ale film na porządne 6 zasłużył. Nie porwał mnie, ale też spodziewałem się czegoś gorszego, a dostałem coś przyzwoitego.


Co do zaś dyskusji o ocenianiu filmów to szczerze ja mam gdzieś obiektywizm i oceniam filmy swoją miarą. Jak coś jest dla mnie super to daję wysokie oceny. Jak coś jest dla mnie gównem i filmowym bublem to nie mam zamiaru dawać wysokiej oceny bo jakaś tam część ludzi większa bądź mniejsza uważa owy film za arcydzieło. To tylko film, a one są po to by wywoływać określone emocje u ludzi. Jak mi się coś nie podoba nie mam zamiaru męczyć się kolejnym badziewiem by "docenić" jakiś tam film po latach. Jak się ocena mi zmieni to zmieni, ale ja nie mam zamiaru dodawać do oceniania filmów jakiś wyszukanych filozofii.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-04-2016 00:32
bo jakaś tam część ludzi większa bądź mniejsza uważa owy film za arcydzieło.

Nie o taki rodzaj obiektywizmu nam chodziło, ale mniejsza z tym xd


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-04-2016 01:31
Zombiebobry


Nie no, kto nazwał to horrorem? Przecież to typowa amerykańska komedia

- typowo amerykańskie gadki o sraniu
- typowo amerykańskich mało śmieszny humor
- typowo amerykańskie nastolatki bez mózgow
- typowo amerykański świr ze strzelbą

W sumie to nawet taka parodia wyszła.

Podobały mi się tylko te animowane wstawi z początku i muzyczka. W sumie samo to już nastawia by podejść do filmu z dystansem.


Mimo wszystko film i tak wyszedł głupszy nawet niż Lalelczka Chucky więc 2 to maksymalna ocena.

PS. Ten gościu bez stopy zapierdalal, jak postać adiego z edycji bigbrotherowej smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 06-04-2016 01:33
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-04-2016 01:34
W sumie to nawet taka parodia wyszła.

bo to jest i miała być parodia lol


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-04-2016 01:37
Flaku napisał/a:
W sumie to nawet taka parodia wyszła.

bo to jest i miała być parodia lol


No ale właśnie to jedyna zaleta. Jak pisałam, po początku filmu widać, że to miała być parodia. Ale podobnie jak ty uważam, że za mało było parodii w tej parodii. Dlatego tylko 2.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-04-2016 02:04
A jeszcze do dyskusji odnosnie filmow amerykanskich i japonskich, to pamietam jak dawno temu ogladalam Krag - obie wersje, ameruykanska i japonska. I bylam jedyna osoba w szkole, ktora uwzala, ze amerykanska jest do dupy, a japonska jest bez porownania lepsza...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 00:50
Harmonie Werckmeistera

Cóż, film ten nawet obiecująco się zaczął. Scena w barze była nawet ciekawa choć nie śmiem twierdzić, że nie była dziwna. Główny bohater jednak z baru wyszedł i zaczęło się. Kwintesencją filmu była scena gdzie jadł on zupę przez kilka minut. Po prostu siedział i jadł. No kurde wybaczcie, ale ja nie ogarniam czemu ma służyć kilkuminutowa scena z jedzeniem zupy. Film miał z pewnością pewną symbolikę, ale ja jej zbytnio nie zrozumiałem(wybaczcie ale jestem człowiekiem ze wsi). Przytłoczyła mnie jednak nuda i znużenie i na koniec dodam tylko, że rozmowa trzech typowych dresów siedzących na ławce przed blokiem i spożywających napoje wysokoprocentowe o kobietach była znacznie ciekawsza od tego filmu i bardziej mnie pouczyła rozmowa o puszczalskiej kuzynce jednego z rozmówców niż ten film. Na koniec jeszcze dodam, że ja nigdy nie rozumiem po jaką cholerę robić czarno-białe filmy skoro technika daje tyle możliwości. Uważam że znacznie ciekawszym jest ukazanie pewnego stanu rzeczy za pomocą kolorów innych niż odcienie szarości choć jest to pewno znacznie trudniejsze i łatwiej zwyczajnie dowalić widzom czarno-biały film.

3/10 - za dużo złego by podnieść ocenę za początek i muzykę
Edytowane przez adi1991 dnia 07-04-2016 01:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 07-04-2016 02:06
Miałem nie odpisywać, ale takich bzdur nie sposób czytać smiley

No kurde wybaczcie, ale ja nie ogarniam czemu ma służyć kilkuminutowa scena z jedzeniem zupy.

Kontemplacji, zastanowieniu, jakiejś głębszej zadumie, wtopieniu się w dziwny, monotonny, ponury świat, scharakteryzowaniu bohatera itp itd. I tak oto dziwnym trafem nieciekawa scena jedzenia zupy może stać się zaiste ciekawa smiley

Film miał z pewnością pewną symbolikę, ale ja jej zbytnio nie zrozumiałem(wybaczcie ale jestem człowiekiem ze wsi).

Sorry ale teraz to tak zabrzmiało jakby z zasady ludzie ze wsi byli głupsi od tych z miasta i nie rozumieli pewnych rzeczy. Tak się składa, że też jestem ze wsi, więc mów za siebie smiley

rozmowa trzech typowych dresów siedzących na ławce przed blokiem i spożywających napoje wysokoprocentowe o kobietach była znacznie ciekawsza od tego filmu

Pewnie dlatego, że dres siedzący na ławce opowie ci wszystko wprost (z racji tego, że jest tępym dresem), ale widzisz, sztuka nie polega na tym, żeby podawać wszystkiego na tacy tylko zmuszać do myślenia smiley

Na koniec jeszcze dodam, że ja nigdy nie rozumiem po jaką cholerę robić czarno-białe filmy skoro technika daje tyle możliwości. Uważam że znacznie ciekawszym jest ukazanie pewnego stanu rzeczy za pomocą kolorów innych niż odcienie szarości choć jest to pewno znacznie trudniejsze i łatwiej zwyczajnie dowalić widzom czarno-biały film.

Ja zaś nie rozumiem jak można skrytykować film za to, że nie jest kolorowy. Po za tym co to znaczy "dowalić czarno-biały film", tak jakby oglądanie filmów czarno-białych było jakąś męczarnią? Tak się składa, że ten zabieg jest tutaj w 100% uzasadniony, bo mamy wiochę w ruinie, klimat post-apo (ten film można też odczytywać trochę jako taki swoisty koniec świata), przeciętną, szarą społeczność, realizm świata przedstawionego... Zaproponuj może własny zestaw kolorów dla lepszego przedstawienia takiego stanu rzeczy. Nawet jeśli udałoby ci się znaleźć odpowiedni, to i tak nie pojmuję jak można się do tego przyczepić...

W sumie jak ogląda się filmy tak powierzchownie i tylko dla samego przebiegu fabuły, to każdy film odbiegający od tej normy i trochę bardziej artystyczny będzie słaby i nudny. Właściwie każdy tytuł w tym klubie, który ma bardziej skomplikowaną i nietypową formę oceniłeś negatywnie, a każdy który jest łatwiejszy, bardziej oczywisty i nastawiony głównie na treść - pozytywnie. Nie mówię, że mnie to dziwi, bo spodziewałem się raczej niskiej oceny, ale z drugiej strony jeśli mamy do czynienia z filmem tak uniwersalnym w wymowie, tak wielowarstwowym gdzie praktycznie w każdej scenie można coś znaleźć, a ty nie dostrzegłeś w nim kompletnie nic, to trochę smutne.

Ogólnie to liczę jeszcze tylko trochę na Otherwoman (czyt. na ocenę 5-6), a reszta to też pewnie 4 albo w dół :/


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 12:20

Kontemplacji, zastanowieniu, jakiejś głębszej zadumie, wtopieniu się w dziwny, monotonny, ponury świat, scharakteryzowaniu bohatera itp itd. I tak oto dziwnym trafem nieciekawa scena jedzenia zupy może stać się zaiste ciekawa smiley


W celu głębszej zadumy nie trzeba pokazywać gościa, który je zupę przez kilka minut. Zresztą dla mnie film jeśli już powinien wywoływać zadumę, ale nie w taki sposób bo powinien mieć też inne funkcję. Ja traktuję filmy jako rozrywkę, coś co można obejrzeć w gronie rodziny i przyjaciół. Tego czegoś z kimś bym w życiu nie obejrzał. Jeśli chcę podumać to film jest tu elementem często zbędnym, a jak dla mnie tego typu filmy to zwykły bubel.


Sorry ale teraz to tak zabrzmiało jakby z zasady ludzie ze wsi byli głupsi od tych z miasta i nie rozumieli pewnych rzeczy. Tak się składa, że też jestem ze wsi, więc mów za siebie smiley


Chodziło mi bardziej o to, że(piszę o sobie żeby nie było, że generalizuję) jako człowiek ze wsi inaczej wszystko pojmuję. Dla mnie takie filmy to marnotrawienie czasu bo czas jest po to by działać, a nie dumać pół życia.


Pewnie dlatego, że dres siedzący na ławce opowie ci wszystko wprost (z racji tego, że jest tępym dresem), ale widzisz, sztuka nie polega na tym, żeby podawać wszystkiego na tacy tylko zmuszać do myślenia smiley


Tylko ja mam wrażenie, że to zmuszanie do myślenia poszło w drugą stronę. Jak ktoś czegoś nie rozumie bo jest to dla niego zwyczajnie głupie i bezsensowne to jest od razu "tępy". Przykładem jest choćby dzisiejsze malarstwo gdzie większość to szajs, a ludzie się tym zachwycają jakby to nie wiadomo czym było. Z filmami jest podobnie. Jeśli jakiś jest "ambitny" według pewnego grona to jak ktoś ma odmienną opinię to mówi, że się nie zna itp. Prawda jest jednak taka, że ludzie oczekują czegoś innego i ja osobiście nie lubię filmów gdzie ktoś coś stara się na siłę pokazać jak najdziwniej bo wie, że potem ludzie będą się zachwycać jakie to wspaniałe, innowacyjne itd.


Ja zaś nie rozumiem jak można skrytykować film za to, że nie jest kolorowy. Po za tym co to znaczy "dowalić czarno-biały film", tak jakby oglądanie filmów czarno-białych było jakąś męczarnią? Tak się składa, że ten zabieg jest tutaj w 100% uzasadniony, bo mamy wiochę w ruinie, klimat post-apo (ten film można też odczytywać trochę jako taki swoisty koniec świata), przeciętną, szarą społeczność, realizm świata przedstawionego... Zaproponuj może własny zestaw kolorów dla lepszego przedstawienia takiego stanu rzeczy. Nawet jeśli udałoby ci się znaleźć odpowiedni, to i tak nie pojmuję jak można się do tego przyczepić...


Przyczepiłem się do tego gdyż uważam, że twórcom jest po prostu łatwiej zrobić coś w czarno-białych barwach niż starać się ukazać "wiochę w ruinie, klimat post-apo (ten film można też odczytywać trochę jako taki swoisty koniec świata" w kolorze. Świat nie jest czarno-biały i o to mi chodzi.

W sumie jak ogląda się filmy tak powierzchownie i tylko dla samego przebiegu fabuły, to każdy film odbiegający od tej normy i trochę bardziej artystyczny będzie słaby i nudny. Właściwie każdy tytuł w tym klubie, który ma bardziej skomplikowaną i nietypową formę oceniłeś negatywnie, a każdy który jest łatwiejszy, bardziej oczywisty i nastawiony głównie na treść - pozytywnie. Nie mówię, że mnie to dziwi, bo spodziewałem się raczej niskiej oceny, ale z drugiej strony jeśli mamy do czynienia z filmem tak uniwersalnym w wymowie, tak wielowarstwowym gdzie praktycznie w każdej scenie można coś znaleźć, a ty nie dostrzegłeś w nim kompletnie nic, to trochę smutne.


No i takie argumenty zawsze mnie rozwalają. Coś jest takie, takie i jeszcze takie i trzeba zganić osobę myślącą inaczej za to, że jest płytka i powierzchowna. Ja mam gdzieś co o mnie ludzie myślą, ale nigdy nie rozumiem osób co uważają się za na tyle wrażliwe by zrozumieć jakieś tam wielkie artystyczne bzdety, a nie są na tyle mądrzy by zrozumieć, że inni ludzie czego innego oczekują od filmów. Ja oczekuję, że przy filmie będą mógł spędzić czas z rodziną by wspólnie się pośmiać czy pomyśleć na poważne tematy. A takie filmy jak Harmonie Werckmeistera mi tego nie zapewniają. Na koniec jeszcze napiszę, że nie uważam, że smutne jest to, że ja tak uważam tylko to, że osoby, które uważają się za w pewnym sensie "lepsze" nie potrafią dostrzec, że ludzie myślący inaczej i idący łatwiejszą drogą są równie wartościowi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-04-2016 13:26
Co do filmów czarno-białych, to ja w sumie nie do końca rozumiem zarzut. Przecież dziś np. stosuje się mnóstwo filtrów, żeby pokazać film np. w sepii (np. Królestwo), czy tez inne, które nie wiem nawet jak się nazywają (The Walking Dead, Breaking Bad itp), czy np. różne kolory filtrów w Trzech Kolorach Kieślowskiego. Ma to tworzyć odpowiedni klimat. Podobnie jest z barwami czerni i bieli, to w końcu też są kolory. smiley

Tak samo jest ze zdjęciami. Teraz robi się w większości zdjęcia kolorowe, ale te czarno-białe mają swój niepowtarzalny klimat i niejednokrotnie bardziej przyciągają uwagę.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 14:19
Kręcenie filmów czarno-białych wcale nie jest łatwiejsze... Operator "Idy" kiedyś opowiadał, że stosował czasami trochę inne kolory niż naturalne bo naturalne wyglądały źle w skali szarości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-04-2016 17:46
9



Film całkiem niezły, ale widać, że zlepek różnych pomysłów, głownie z filmów postapo. W ogóle podobny był do tego filmu Sky Kapitan - też naukowiec, też maszyny i jakieś totalitarne władze. W ogóle ciekawe, że zwykle kreuje się je na wzór hitlerowców ;p

Ale ja miałam jeszcze jedno skojarzenie - uwięzienie fragmentów duszy w 9 laleczkach to przecież niemal to samo co stworzenie 7 horkruksów przez Voldemorta smiley Tylko cel tego działania był nieco inny ;p


7/10




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 07-04-2016 23:27
No i takie argumenty zawsze mnie rozwalają. Coś jest takie, takie i jeszcze takie i trzeba zganić osobę myślącą inaczej za to, że jest płytka i powierzchowna. Ja mam gdzieś co o mnie ludzie myślą, ale nigdy nie rozumiem osób co uważają się za na tyle wrażliwe by zrozumieć jakieś tam wielkie artystyczne bzdety, a nie są na tyle mądrzy by zrozumieć, że inni ludzie czego innego oczekują od filmów. Ja oczekuję, że przy filmie będą mógł spędzić czas z rodziną by wspólnie się pośmiać czy pomyśleć na poważne tematy. A takie filmy jak Harmonie Werckmeistera mi tego nie zapewniają. Na koniec jeszcze napiszę, że nie uważam, że smutne jest to, że ja tak uważam tylko to, że osoby, które uważają się za w pewnym sensie "lepsze" nie potrafią dostrzec, że ludzie myślący inaczej i idący łatwiejszą drogą są równie wartościowi.

A mnie rozwala, że każdą moją krytykę traktujesz jako formę wywyższania się. Akurat ten temat jest chyba po to, żeby dyskutować o filmach toteż postarałem się w miarę delikatnie powiedzieć co o tym myślę i jak dla mnie bardzo powierzchownie oceniłeś Haromonie. No prostu nie mam na to innego słowa, bo to wynika z twojego postu, w którym najpierw czepiasz się sceny z jedzeniem zupy tak jakby ona w tym filmie była w ogóle ważna, potem przytaczasz rozmowę dresów, a na końcu krytykujesz film za to, ze jest czarno biały. Dodam, ze ja też nie przepadam za sztuką dla sztuki, bo chyba o to ci chodziło wspominając o współczesnym malarstwie ale akurat w Harmoniach Werckmeistera jest bardzo dużo treści tylko nie jest ona wypowiedziana wprost, co nie czyni filmu słabym.


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 23:54
adi1991 napisał/a:

Tylko ja mam wrażenie, że to zmuszanie do myślenia poszło w drugą stronę. Jak ktoś czegoś nie rozumie bo jest to dla niego zwyczajnie głupie i bezsensowne to jest od razu "tępy". Przykładem jest choćby dzisiejsze malarstwo gdzie większość to szajs, a ludzie się tym zachwycają jakby to nie wiadomo czym było.


Jezu jak ja uwielbiam jak ten argument o malarstwie jest przytaczany, jako muzyk który sie spotyka z roznymi nowymi rzeczami w tej dziedzinie musze powiedziec ze gdyby isc Twoim tropem to nie robilibysmy sztuki w ogole bo wszystko co nowe byłoby bezsensownym szajsem.

poza tym po co malowac te same obrazy co w XIX wieku jelonki na rykowisku? jezu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-04-2016 00:01
panda napisał/a:
adi1991 napisał/a:

Tylko ja mam wrażenie, że to zmuszanie do myślenia poszło w drugą stronę. Jak ktoś czegoś nie rozumie bo jest to dla niego zwyczajnie głupie i bezsensowne to jest od razu "tępy". Przykładem jest choćby dzisiejsze malarstwo gdzie większość to szajs, a ludzie się tym zachwycają jakby to nie wiadomo czym było.


Jezu jak ja uwielbiam jak ten argument o malarstwie jest przytaczany, jako muzyk który sie spotyka z roznymi nowymi rzeczami w tej dziedzinie musze powiedziec ze gdyby isc Twoim tropem to nie robilibysmy sztuki w ogole bo wszystko co nowe byłoby bezsensownym szajsem.

poza tym po co malowac te same obrazy co w XIX wieku jelonki na rykowisku? jezu


Zacznę może od tego, że raczej nie znam się na malarstwie, ale mi nie chodzi o to, że nowe jest czymś złym, bardziej chodzi mi o to, że pianie nad obrazem, który równie dobrze mógłby namalować dziesięciolatek i płacenie za niego grubych milionów to przesada. Poza tym w ostatnim roku kilka razy byłem w galerii sztuki w Toruniu(fakt, że raczej w innym celu, ale nieważne to) i przyglądając się niektórym eksponatom zastanawiałem się jak ludzie mogą zachwycać się takim szajsem. Nie zmienia to faktu, że z pewnością jest wiele rzeczy w sztuce, które się obecnie dzieją i są to rzeczy zapewne wartościowe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-04-2016 12:20
adi1991 napisał/a:
Zacznę może od tego, że raczej nie znam się na malarstwie, ale mi nie chodzi o to, że nowe jest czymś złym, bardziej chodzi mi o to, że pianie nad obrazem, który równie dobrze mógłby namalować dziesięciolatek i płacenie za niego grubych milionów to przesada.


Tu wcale nie chodzi o obraz sam w sobie tylko:
1) obraz jako nośnik wartości. To świetny materiał do spekulacji i tworzenia kosmicznych baniek inwestycyjnych bo w przeciwieństwie do np. firm internetowych tutaj nikt się nie może doczepić, że obraz jest przeszacowany bo nie ma jak tego obiektywnie ocenić.

2) snobizm - bogaci ludzie często mają potrzebę pokazania się. Tych ekstremalnie bogatych nie bawi posiadanie 5 Ferrari bo nawet te tworzone pod zamówienie mają mniej lub bardziej podobną konstrukcję. Z obrazami jest inaczej bo każdy jest unikalny a nawet jeśli artysta tworzy wszystkie na jedno kopyto to w ciągu życia jest w stanie wykonać ograniczoną ich ilość. Często malarzy docenia się już po śmierci a wtedy wiadomo, że np. Picasso czy Van Gogh już więcej nie namaluje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-04-2016 21:33
Czas na mój film więc daję to bo o dziwo nikt z klubu tego jeszcze nie oglądał. Film oczywiście z tych łatwychsmiley

http://www.filmweb.pl/Stowarzyszenie.Umarlych.Poetow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 08-04-2016 21:57
Mam wrażenie iż to oglądałem mimo, że nie mam zaznaczone/ocenione smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 70 z 161 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum