Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:21:15 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 113 z 161 << < 110 111 112 113 114 115 116 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-02-2017 15:09
lol Aż do piekła póki co podobało mi się najbardziej, a skoro dałam mu 7, muszę zrobić rewizję ocen...


Aż do piekła 7
Nowy początek 7
La La Land 7
Przełęcz Ocalonych 6
Lion 6


średnia Przełęczy spadła z 8,3 na 8,2




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 15-02-2017 15:12
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-02-2017 16:07
Arleta - Henry: Portret Seryjnego Zabójcy (1986)

Podziekujesz potem smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-02-2017 16:22
Obejrzę, ale wygląda troche na zwykły thriller dla motłochu. Mogę się mylić, wypowiem się, jak zobaczę...

Bardziej ciekawi mnie jednak ujęcie von Triera smiley smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-02-2017 19:45
Otherwoman napisał/a:
Obejrzę, ale wygląda troche na zwykły thriller dla motłochu. Mogę się mylić, wypowiem się, jak zobaczę...


Oglądałem tylko zapomniałem na filmwebie ocenić... Film po premierze doczekał się masy nominacji na niszowych festiwalach a mimo to przez 4 lata nikt nie chciał go w kinach dystrybuować. Tylko tyle powiem smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-02-2017 20:00
Dobra dobra smiley
I tak obejrzę z ciekawości smiley
A tego typu filmów to jest masa, tylko większość, to gnioty, ze tak powiem, stąd moje obawy smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-02-2017 01:27
Manchester by the Sea


Ok, opinia na gorąco, bo właśnie wróciłem z kina. Historia niby oklepana, forma ukryta, film pozornie zwyczajny, ale jednak świetny. To co robi Affleck to mistrzostwo świata, nie wiem czy dałoby się to zagrać lepiej. Ale nie tylko on, bo drugi plan niemal dotrzymuje mu kroku. Jedynie nominacja dla Michelle Williams może budzić lekkie kontrowersje i nie przez samą rolę, ale przez to, że było jej strasznie mało w tym filmie smiley Pojawiła się właściwie w trzech scenach, choć to co zrobiła w rozmowie na ulicy w duecie z Affleckiem to czapki z głów (najwyraźniej ta jedna scena wystarczyła do nominacji). Ogólnie pod takim wrażeniem aktorstwa byłem ostatnio chyba przy okazji Birdmana, choć wydaje mi się, że tamte efekciarskie role były jednak łatwiejsze do zagrania, a tutaj trzeba było po prostu zagrać zwykłych zgnojonych przez życie ludzi. Szczególnie Affleck, który był niezwykle powściągliwy i wycofany. Historia niby niewyszukana, ale wiele dzieje się tu w sferze niedopowiedzeń. Podobał mi się też zabieg z zaburzeniem chronologii. Można było odnieść wrażenie lekkiego chaosu, szczególnie na początku, ale potem się to wszystko płynnie krystalizowało. Film ucieka od typowych, schematycznych zabiegów. Nie ma ckliwych momentów, które spokojnie można było tu wcisnąć. Nie było np rozpaczania przy stole po powrocie z pogrzebu czy nawet w chwili pożaru gdzie w większości typowych filmów bohater zacząłby biec do domu i krzyczeć, a tutaj Lee po prostu stał, bo wiedział, że i tak już nic nie zdziała. Po za tym te dialogi i chemia między aktorami cud miód. Jest tu dużo takiego fajnego, czarnego humoru, który lubię. Ma on oczywiście na celu równoważyć cały ten rozgrywający się dramat, choć mimo to atmosfera i tak jest wystarczająco przytłaczająca. Film jest niezwykle subtelny, a przez to tak bardzo prawdziwy. No i właśnie te wszystkie niuanse sprawiają, że mimo iż historia wydaje się na pierwszy rzut oka prosta i wtórna, to sam scenariusz jest świetny, z którym konkurować może jedynie Lobster (bo przecież nie La La Land). Daję 9/10 choć początkowo się wahałem, bo film wydawał mi się na takie 8,5, ale nie ma się właściwie do czego przyczepić (smiley) więc po co kombinować. Poprzeczka wysoko zawieszona, zobaczymy czy Moonlight doskoczy smiley




Edytowane przez Flaku dnia 16-02-2017 02:15
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-02-2017 07:05
jakim ty jestes zjebem, nie spoileruj niczego z tego filmu bo zaburzysz odbior

warto jeszcze przy oikazji czarnego humoru zwrocic uwage na muzyke ktora zostala bardzo ciekawie polaczona z kolejnymi scenami z filmu, to jeszcze bardziej poteguje efekt tragikomicznej karuzeli spierdolenia glownego bohatera

a co do nominacji ''za scene'', przy moonlight bedzie to samo i przy lionie bylo to samo. am wrazenie ze jedyna drugoplanowka tradycyjna jest rola violi davies w fences, i ona pewnie tego oscara otrzyma. no ale nie ogladalam jeszcze elle i nocturnal animals - jedno z nich pewnie ogarne sobie dzisiaj, jedno jutro chociaz bardzo kusi mnie paterson. smiley

co do wszystkiego sie w sumie zgadzam, lacznie z tym lobsterem ktory jest meeega pokrzywdzony przy tych oskarach. dla mnie mimo wszystko 8.5 juz na chlodno. moonlight nie doskoczy - zabraklo w konstrukcji historii czasu na rozwiniecie watku Chirona (2 czesc filmu); obraz przez to sprawia wrażenie niedokończonego, ale ogolnie tez jest bardzo okej
Edytowane przez panda dnia 16-02-2017 08:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-02-2017 11:32
jakim ty jestes zjebem, nie spoileruj niczego z tego filmu bo zaburzysz odbior

kurwa w tym temacie wszyscy spoilerują

bardzo kusi mnie paterson

no Paterson przebija większość tych oscarowych filmów smiley



Edytowane przez Flaku dnia 16-02-2017 11:39
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-02-2017 00:14
Smoleńsk

Cóż to był za film. Wykonanie tragiczne. Sztuczność bijąca od tworów komputerowych raziła w oczy. Od razu było widać co jest wygenerowane. Kolejna sprawa to drewniani aktorzy. Pomijam już, że musiałem oglądać tego menta Zelnika, ale weźmy choćby główna bohaterkę. Ta sama mina cały film, zero jakiś emocji na twarzy. Ja rozumiem, że scenariusz leży i kwiczy, ale lepiej dało się to zagrać. Z kwestii technicznych nie ma się co więcej rozpisywać więc przejdę do kwestii odbioru filmu. Bardzo nie podobały mi się te tendencyjne wstawki typu rozmowa Tusk-Putin, źli Rosjanie, dobrzy Amerykanie i mąż stanu w Gruzji. Do tego z góry było wiadomo jaka dana postać jest. Hrupy protestujących też przedstawione fatalnie. Ci dobrzy "obrońcy krzyża" i źli czyli tamci gdzie stało zomo. Jak była demonstracja o Wawelu to aż tym ludziom piana z ust szła. Do tego ta scena na końcu. Ja pierdzielę.

Podsumowując bo nie ma co marnować więcej czasu na pisanie o tym filmie(bo już niemal 2 zmarnowałem na oglądanie) film fatalny. Już pomijam wydźwięk filmu ale serio nie dało się tego zrobić lepiej? Dziadostwo.

Na koniec taka mała dygresja. Zawsze w temacie katastrofy zastanawiała mnie jedna zasadnicza rzecz. Jakim trzeba być człowiekiem by robić politykę na barkach martwych matek, ojców, braci, żon czy mężów?
Edytowane przez adi1991 dnia 17-02-2017 00:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-02-2017 18:28
Manchester by the Sea



Cóż mogę powiedzieć. Film na pewno dobry, ale dupy nie urywa smiley

Co mi się podobało. to świetne dialogi. Twórcy Liona mogliby się uczyć od scenarzystów tego filmu. No i co za tym idzie to humor, który bardzo przypadł mi do gustu. Te wszystkie rozmowy o pogrzebach, cmentarzach i wymiany zdań okraszone przekleństwami były genialne. Można by pomyśleć, że nadużywanie przekleństw jest już nudne, ale w tym filmie to było naprawdę świetne, kilka razy nawet się zaśmiałam w kinie. Ulubione sceny to te typu:
- rozmowa przy samochodzie i spotkanie z przypadkowym przechodniem <3
- wizyta w domu pogrzebowym (Ludzie w południa umierają na północy i ta obrotowa wystawka <3)
Ale w sumie tego typu sceny były co chwilę i jak dla mnie to największy plus tego filmu.

Drugim plusem jest powściągliwość. Ukryte emocje, stoickie postawy bohaterów, no i tu oczywiście wielkie uznanie dla Afflecka - faktycznie póki co najlepszy kandydat na Oskara smiley


Mimo wszystko film na jakieś 7,5, bo właściwie jakoś szczególnie mnie nie poruszył i nie oczarował niczym.

panda, kiedy ty się niby wzruszyłaś na tym filmie? smiley

Dla mnie film był tak stonowany, że właśnie wywoływał taki spoko, a nie emocje, co w sumie sprawiało, ze dobrze mi się oglądało.

Aaa i muzyka - bardzo podobało mi się też tło muzyczne smiley

Na FW na razie 7, może potem zmienię, bo coś nie mogę się zdecydować przy tych ocenach...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 17-02-2017 18:29
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 17-02-2017 18:33
panda, kiedy ty się niby wzruszyłaś na tym filmie?

Jak można się nie wzruszyć na tym filmie smiley

No a ogólnie widać, że doceniamy te same rzeczy, tylko ocena jakaś za niska...


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-02-2017 18:42
DAJ OSIEM. TO JEST FILM NA OSIEM.

SPOILER SPOILER SPOILER - TOP 3 SCEN W TYM FILMIE KTORE BYLY CO NAJMNIEJ TROCHE WZRUSZAJACE

3. Pierwsze poznanie historii konca rodziny glownego bohatera, cala akcja z pozarem (PLUS MEGA SUPER DOBOR MUZYKI)
2. osobno dla calego monologu na policji, wtedy sie poryczalam wlasnie
1. scena na drodze duet Affleck-Williams, to jest najlepsza scena tegorocznych oscarow imo, zaraz przed piosenka Mii w Lalaland i nauką pływania w Moonlight.
Edytowane przez panda dnia 17-02-2017 18:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-02-2017 18:42
Nie wzruszyła mnie nawet jedna scena...
W sumie nie wiem, która w ogóle mogłaby być taka znowu wzruszajaca. One wszystkie są tak zdystansowane. Może poza rozmową Randi z Lee (czy też raczej jej monologiem), która była jedyną mocno emocjonalna sceną w tym filmie, ale nadal jakoś nie przesadnie wzruszającą. Ja prawdę mówiąc bardziej skupiłam się na jej świetnym aktorstwie w tym momencie, niż wymowie emocjonalnej sceny, która sama w sobie jakoś bardzo mnie nie przekonywała.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-02-2017 18:44
Otherwoman napisał/a:
Nie wzruszyła mnie nawet jedna scena...
W sumie nie wiem, która w ogóle mogłaby być taka znowu wzruszajaca. One wszystkie są tak zdystansowane. Może poza rozmową Randi z Lee (czy też raczej jej monologiem), która była jedyną mocno emocjonalna sceną w tym filmie, ale nadal jakoś nie przesadnie wzruszającą. Ja prawdę mówiąc bardziej skupiłam się na jej świetnym aktorstwie w tym momencie, niż wymowie emocjonalnej sceny, która sama w sobie jakoś bardzo mnie nie przekonywała.



To że była zdystansowana nie znaczy że nie było w niej momentu na wzruszenie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-02-2017 18:44
2. osobno dla calego monologu na policji, wtedy sie poryczalam wlasnie



Lol a mnie rozśmieszyła tekstem, że niezastawienie piecyka nie jest grzechem i że go nie aresztują.

Ogólnie nie ma się co kłócić, czy było wzruszające, czy nie, bo każdy odbiera to inaczej, ale to ty panda jesteś socjopatką, stąd było moje zdziwienie smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 17-02-2017 18:48
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 17-02-2017 19:08
To że była zdystansowana nie znaczy że nie było w niej momentu na wzruszenie

Dokładnie tak!!! Oczywiście nie ma co tego drążyć, bo to zbyt subiektywna kwestia na dyskusję, ale tylko się wtrącę na moment xD Niestety dzisiaj problem jest taki, że większość filmów, szczególnie tych mainstreamowych jest bardzo nachalna we wzbudzaniu emocji i ludzie się już tak do tego przyzwyczaili, że gdy nie ma patosu, ekspresyjnej gry aktorskiej i innych podobnych zabiegów, to dziwią się nagle, że tu przecież nie było nic wzruszającego. Manchester by the Sea jest po prostu w tym względzie bardziej wymagającym filmem. Ja akurat na tego typu "prostackie" zabiegi jestem podatny, z tymże podczas oglądania Przełęczy miałem świadomość, że moje wzruszenie jest trochę tanie i jest głównie efektem nagromadzenie tych wszystkich środków wyrazu, a w przypadku Manchesteru czułem, że to było bardziej autentyczne (jakkolwiek głupio to nie zabrzmismiley). No ale nie płakałem jak coś, bo akurat byłem w kinie i to nad dodatek z koleżanką więc nie chciałem się kompromitować xDDD



Edytowane przez Flaku dnia 17-02-2017 19:13
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-02-2017 19:16
większość filmów, szczególnie tych mainstreamowych jest bardzo nachalna we wzbudzaniu emocji i ludzie się już tak do tego przyzwyczaili, że gdy nie ma patosu, ekspresyjnej gry aktorskiej i innych podobnych zabiegów, to dziwią się nagle, że tu przecież nie było nic wzruszającego


Akurat to nachalne pchanie się z tym całym patosem wywołuje u mnie odruch wymiotny. I oczywiście Przełęcz też mnie w ogóle nie wzruszyła. Natomiast podobały mi się tam po prostu sceny z bitwy i latające flaki (sorry, Flaku) smiley

Przykładem filmu, który naprawdę mnie wzruszył jest "Przełamując fale", który do mainstreamu z pewnością nie należy smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 17-02-2017 19:16
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 17-02-2017 19:21
Nie no spoko, tylko kilka postów wyżej napisałaś to tak jakby Manchester nie mógł wzruszać z samego założenia, że jest powściągliwy smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-02-2017 19:28
Flaku napisał/a:
Nie no spoko, tylko kilka postów wyżej napisałaś to tak jakby Manchester nie mógł wzruszać z samego założenia, że jest powściągliwy smiley



Nie o to mi chodziło. Chodzi o to, ze był powściągliwy i dlatego mi się go tak spokojnie oglądało. Ja w ogóle lubię takie sceny pozbawione nadmiernych emocji, podczas gdy w innych filmach w podobnych sytuacjach ludzie drą ryja, a łzy leją się strumieniami. Lubię też sceny przepełnione emocjami, ale nie do końca typowymi, jak w "Przełamując fale". No ale każdy może lubić co innego. I mnie bardziej chodziło, ze dziwi mnie wzruszenie pandy, której nie ruszają zarzynane zwierzątka, a rusza ją płaczliwa wymiana zdań dawnych małżonków. smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-02-2017 19:42
Otherwoman napisał/a:
Flaku napisał/a:
Nie no spoko, tylko kilka postów wyżej napisałaś to tak jakby Manchester nie mógł wzruszać z samego założenia, że jest powściągliwy smiley



Nie o to mi chodziło. Chodzi o to, ze był powściągliwy i dlatego mi się go tak spokojnie oglądało. Ja w ogóle lubię takie sceny pozbawione nadmiernych emocji, podczas gdy w innych filmach w podobnych sytuacjach ludzie drą ryja, a łzy leją się strumieniami. Lubię też sceny przepełnione emocjami, ale nie do końca typowymi, jak w "Przełamując fale". No ale każdy może lubić co innego. I mnie bardziej chodziło, ze dziwi mnie wzruszenie pandy, której nie ruszają zarzynane zwierzątka, a rusza ją płaczliwa wymiana zdań dawnych małżonków. smiley


Ruszyło mnie ze względu na okolicznosci rozstania i dramat który przeżywał główny bohater, to jednak warte zaznaczenia smiley wygladalo to bardzo prawdziwie i sie wczulam
Edytowane przez panda dnia 17-02-2017 19:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 113 z 161 << < 110 111 112 113 114 115 116 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum