Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:31:07 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 136 z 161 << < 133 134 135 136 137 138 139 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2019 14:04
Fatamorgana


Ehhh znowu te podróże w czasie. Totalnie nie mam mózgu do takich filmów, mimo że sama tematyka jest interesująca.

Zacznę od tego, że przy okazji obejrzałem jeszcze "Contratiempo" tego samego reżysera, które zajmuje aż 75 miejsce w rankingu filmwebu (smiley), żeby lepiej się zorientować w jego stylu. Niestety Oriol Paulo raczej swojego stylu nie ma i bazuje głównie na zagmatwanych, logicznych scenariuszach. Trochę taki przerost treści nad formą. W obu filmach miałem wrażenie, że wszystko jest podporządkowane intrydze i brakuje tam życia. W "Contratiempo" nawet bardziej, bo ten film jest niby-realistyczny, ale ma 1500 zwrotów akcji i na siłę chce zaskakiwać, co w efekcie sprawia, że jest nieco kuriozalny. Mimo wszystko dobrze mi się to oglądało i szanuję Paulo za umiejętność tworzenia takich historii, ale nie jest to moje kino, bo nie oglądam filmów dla twistów.

"Fatamorgana" jest na pewno mniej skomplikowanym filmem, a bohaterowie wydają się być bardziej ludzcy, choć i tak niezbyt ciekawi. Znowu mamy pętle czasową, tylko trochę inaczej, ale film poza tym nie ma w sumie zbyt wiele do zaoferowania. Zarzuty, które się pojawiły na filmwebie pod kątem "telenowelowej" formy są moim zdaniem trochę uzasadnione. Film bardziej przypomina kino obyczajowe, a nie sci-fi. Czy to jest lepsze od "Zbrodni czasu"? Kłóciłbym się, bo tamten film przy wszelkich swoich wadach miał jednak jakiś osobliwy, abstrakcyjny klimat, były wątki humorystyczne i nawet obyło się bez żadnego ckliwego i płaskiego wątku romantycznego (co tutaj ma miejsce).

Ogólnie jednak nieźle mi się to oglądało, bo sama tematyka jest fajna, ale nie chce mi się tego rozkminiać od logicznej strony, bo nie mam do tego mózgu. Od strony formalnej jest to dla mnie jednak dość nijakie, czułem się jakbym oglądał jakiś film telewizyjny albo odcinek serialu, co nie pozwala mi na wystawienie wyższej oceny niż 6.

Edytowane przez Flaku dnia 13-05-2019 14:13
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2019 14:06
strasznie chaotyczna wypowiedź, przepraszam xd
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2019 18:08
Trzej idioci

https://www.filmweb.pl/film/Trzej+idioci-2009-471947
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2019 19:01
Co do filmu adiego. Opis ciekawy, Indie na plus, ale czas trwania mnie przeraża lekko.

Co do opinii Flaka. Mnie oba te filmy sie bardzo spodobały. Contratiempo 8 i Durante la tormenta 9. Takie granie zwrotami akcji mi odpowiada, zwłaszcza, że w moim odczuciu wszystkie te twisty fabularne są z jednej strony bardzo klimatyczne, a jednocześnie bardzo logiczne.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-05-2019 19:44
3 godziny komedio-romansu - HEEEELP!




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 13-05-2019 19:46
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2019 22:27
Otherwoman napisał/a:
3 godziny komedio-romansu - HEEEELP!

no właśnie smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2019 01:16
ech jeszcze żebyście jakies klasyki dawali do tego klubu to bym wróciła (tak na serio to jutro obejrzę coś pewnie)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-05-2019 09:04
Kurde, mam to samo, ciągle jakieś anonimowe filmy. Ale z drugiej strony nigdy bym ich pewnie nie obejrzał, więc jest okazja. A te klasyki prędzej czy później i tak zobaczę smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-05-2019 14:07
Flaku napisał/a:
Kurde, mam to samo, ciągle jakieś anonimowe filmy. Ale z drugiej strony nigdy bym ich pewnie nie obejrzał, więc jest okazja. A te klasyki prędzej czy później i tak zobaczę smiley


No własnie ja nie daję klasyki, bo uważam, że takie filmy każdy sam se zobaczy smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2019 16:26
Zgadzam się. Fajniej jest oglądać filmy, na które nigdy by się samemu nie trafiło. Szkoda, że niektóre to męczarnia smiley, ale i tak lepiej niż klasyki



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2019 16:52
ten mój film ma 300 tys. ocen na imdb więc nie taki anonimowy wcalesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-05-2019 21:02
Umbastyczny napisał/a:
Zgadzam się. Fajniej jest oglądać filmy, na które nigdy by się samemu nie trafiło. Szkoda, że niektóre to męczarnia smiley, ale i tak lepiej niż klasyki


No ja nam totalnie odwrotnie, mnie interesują klasyki bo bez nich nie da się w mire obiektywnie ocenić mniej znanych filmów, które często obfitują w nawiązania do klasyków właśnie. Poza tym jest ich tyle ze trochę szkoda mi czasu na rzeczy które niewiele do mojego życia wnoszą. Każdy film który dałam zreszta do klubu jest w jakimś kręgu klasykiem i kolejny tez taki będzie
Edytowane przez panda dnia 15-05-2019 21:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 16-05-2019 13:51
panda napisał/a:
Umbastyczny napisał/a:
Zgadzam się. Fajniej jest oglądać filmy, na które nigdy by się samemu nie trafiło. Szkoda, że niektóre to męczarnia smiley, ale i tak lepiej niż klasyki


No ja nam totalnie odwrotnie, mnie interesują klasyki bo bez nich nie da się w mire obiektywnie ocenić mniej znanych filmów, które często obfitują w nawiązania do klasyków właśnie. Poza tym jest ich tyle ze trochę szkoda mi czasu na rzeczy które niewiele do mojego życia wnoszą. Każdy film który dałam zreszta do klubu jest w jakimś kręgu klasykiem i kolejny tez taki będzie


Zgadzam się z pandą, to jest właśnie powód dla którego moje członkostwo w klubie filmowym zazwyczaj kończy się po miesiącu smiley
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-05-2019 13:58
A ja się zgadzam ze wszystkimi smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-05-2019 14:15
mrOTHER napisał/a:
panda napisał/a:
Umbastyczny napisał/a:
Zgadzam się. Fajniej jest oglądać filmy, na które nigdy by się samemu nie trafiło. Szkoda, że niektóre to męczarnia smiley, ale i tak lepiej niż klasyki


No ja nam totalnie odwrotnie, mnie interesują klasyki bo bez nich nie da się w mire obiektywnie ocenić mniej znanych filmów, które często obfitują w nawiązania do klasyków właśnie. Poza tym jest ich tyle ze trochę szkoda mi czasu na rzeczy które niewiele do mojego życia wnoszą. Każdy film który dałam zreszta do klubu jest w jakimś kręgu klasykiem i kolejny tez taki będzie


Zgadzam się z pandą, to jest właśnie powód dla którego moje członkostwo w klubie filmowym zazwyczaj kończy się po miesiącu smiley



Ty się nie usprawiedliwiaj, bo twoje członkostwo się skończyło po tym, jak nie mogles obejrzeć swojego własnego filmu smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 16-05-2019 14:16
właśnie mrother, nie pajacuj
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-05-2019 22:04
Trzej idcioci



Hehehe... Film zaczął się kiepsko, żeby nie powiedzieć tragicznie głupio... I w mojej opinii nie rokował większych nadziei. Myślałam, że to będą trzy godziny męki, które podzielę sobie na małe kawałki, żeby to przetrwać. Tymczasem, mimo że byłam ledwie przytomna, obejrzałam film cały na raz i nawet się nie obejrzałam, jak zrobiło się bardzo późno smiley

Żeby nie było. To nie jest arcydzieło. I nadal uważam, że ma pełno głupich momentów (żarty z pierdów... serio?). Ale o dziwo jest dobry smiley

Nie wiem od czego zacząć... Może niech będzie najpierw temat filmu. No więc śmiesznie się złożyło, bo dokładnie trzy godziny wcześniej czytałam sobie Sens i tam był artykuł o dokładniej tej samej tematyce w podobnym ujęciu. Zaskoczył mnie ten zbieg okoliczności, ale wyszło na plus. No więc pojawia się tutaj kilka kwestii: wyścig szczurów, pogon za pieniędzmi, spełnianie czyichś oczekiwań, brak samodzielnego myślenia, rezygnacja z realizacji samego siebie versus podążanie za głosem serca i niezależne myślenie. Wszystko to zostaje podane w bardzo lekkiej zabawnej formie. Ogólnie zarówno temat jak i sposób jego przedstawienia nie jest jakiś specjalnie głęboki czy oryginalny, ale to nie przeszkadza. Ogląda się przyjemnie, łatwo wchodzi i jednak mimo wszystko pozostawia jakieś pozytywne wrażenie po seansie.

Co do samej formy to było trochę gorzej. Ja rozumiem, ze to kolorowy indyjski festyn, ale ta eskalacja kiczu momentami mnie dobijała smiley

Sam humor też był z reguły dość prymitywny czyli pierdy, sikanie, gołe dupy itp. Ale przyznam, że raz nawet parsknęłam śmiechem: scena, gdy Rancho mówi "Wyciągnij Wirusa" i koleś zaczyna ciągnąć tego profesora smiley To było tak absurdalne i głupie, ale mnie jakoś rozbawiło smiley

Postacie.
Bohaterowie byli dość mocno przerysowani i jednowymiarowi. Rancho - wyluzowany intelektualista, jego kumple to dwa Rony Weasleye, Farhan połączenie Dudleya z Hermioną. Ale do tego filmu nie pasowałyby raczej jakieś szczególnie rozbudowane osobowości smiley
No i poza tym była jeszcze studentka medycyny: mremka smiley


Daję 7/10, bo dobrze się bawiłam smiley





We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-05-2019 19:43
Fatamorgana

Jestem troszkę rozczarowany. Może i nie spodziewałem się filmu na jakieś 9 ale liczyłem na solidne 7 a tu klops. Film był mocno średni. Po pierwsze to podróże w czasie to tylko pretekst do ukazania ckliwej historii jak to babka ratuje chłopca by stracić córkę. Niestety sensem są nie same podróże w czasie i jego konsekwencje tylko melodramat głównej bohaterki i Nico. Zbrodnie czasu może i były zrobione mocno chałupniczo(pewno z powodu niskiego budżetu) ale znacznie bardziej mi się podobało. Tutaj mamy taki przeciętniaczek co ni to ziębi, ni to grzeje więc daję 5 gdyż mimo wad film jakoś strasznie nie nudził i na niższą ocenę też nie zasługuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2019 05:28
Ja to nadrobie wszystko obiecuje, została mi tylko poezja ale nie wiem jeszcze tez co dam temu indyjskiemu filmowi...

anyway znowu oczywiście jakies straszne amerykańskie nudy, dałabym coś innego ale muszę obejrzeć normalne filmy po tym co widziałam

Jak zwykle klasyk klasyków jest wszędzie gdzie się da
https://m.filmweb.pl/film/Midnight+Express-1978-7714
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 20-05-2019 11:28
mam go na mojej liście "new hollywood" do obejrzenia smiley
Umba, 1/10? XD
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 136 z 161 << < 133 134 135 136 137 138 139 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum