Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 10:54:12 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny14:42:45
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 157 z 161 << < 154 155 156 157 158 159 160 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 19-05-2021 22:21
jak komus sie nudzi to macie 19 minut o Tarkowskim z najlepszego polskiego kanału o filmach, pod koniec jest co nieco o Offret smiley zreszta pisałaś prawie dokładnie o tym samym, więc albo widziałaś/znałaś podobne źródła albo masz podobną intuicyjną ścieżke interpretacji smiley

(trzeba obejrzec na stronie youtube a nie tu, bo Mosfilm się dojebał, chociaż akurat ich kanał na youtube udostępnia całe pełnometrażowe filmy typu Stalker czy Idź i patrz w najwyższej jakości z napisami, nawet polskimi, co jest seksownie anarchokomunistyczne)


Edytowane przez Lion dnia 19-05-2021 22:30
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2021 13:39
Jeszcze nie obejrzałem filmiku wstawionego przez Liona.

Generalnie zgadzam się z Otherw, że film jest bardzo religijny, ale jeśli ktoś się pokusi o inną interpretację to można go przedstawić jako antyreligijny:
- "żałosny" główny bohater
- grzech drogą do wybawienia co jest trochę sprzecznością samą w sobie
- można uznać, że żadnego zagrożenia w ogóle nie było i to tylko wymysły głównego bohatera, dla którego jego wiara kończy się chorobą psychiczną



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2021 17:28
ja zresztą nie odczytuję filmu jako atak na religię czy coś takiego, mi wystarczy samo przyglądanie się człowiekowi, który się z wielkiego ateisty nagle przemienia w wielkiego wierzącego, w centrum są tu same mechanizmy psychologiczne i zniekształcenia poznawcze, myślenie magiczne itp., a nie "hurr durr religia zła" (chociaż słabość i hipokryzja protagonisty to sugerują), ale też nie "Alleluja, należy wierzyć i się modlić bo tak" xD tak mi sie przynajmniej wydaje, na żywca po seansie mógłbym to klarowniej wyjaśnić (oceny wystawia się zawsze na gorąco, bo uczucia z jakimi seans cię zostawia uważam za integralną część tego czym jest samo dzieło, a nie jakimś dodatkiem).
Edytowane przez Lion dnia 20-05-2021 17:29
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-05-2021 19:05
Filmiku ani żadnych źródeł nie sprawdzałam, bo jakoś nie ciągnęło mnie do tego...



można uznać, że żadnego zagrożenia w ogóle nie było i to tylko wymysły głównego bohatera, dla którego jego wiara kończy się chorobą psychiczną



No tak. Samo zakończenie może na coś takiego wskazywać. Ta jego rodzina swoim zachowaniem nie wskazuje na to, że niebezpieczeństwo przeminęło, tylko na to, że w ogóle go nie było. Ten główny bohater wprawdzie zażyczył sobie właśnie, by wszystko było tak jak rano, więc albo sobie wymodlił, albo faktycznie mu odjebało.


mi wystarczy samo przyglądanie się człowiekowi, który się z wielkiego ateisty nagle przemienia w wielkiego wierzącego


Co ciekawe znam dwie takie osoby i ta ich obecna religijność zahacza o fanatyzm i jakieś niezrównoważenie psychiczne... Coś w tym może więc być. Tylko co właściwie mogłoby być katalizatorem w filmie, jeśli nie faktyczne pojawienie się zagrożenia? Bo tak z godziny na godzinę bez żadnej pobudki, raczej to to się nie dzieje.


"hurr durr religia zła"


To na pewno nie, bo tam było zbyt wiele zachwytów nad sztuką i symboliką religijną. Nie sądzę, by ktoś, kto chce potępić religię, wykorzystywałby te elementy w tak niemal poetycki sposób.
Atak na religię prędzej widać np. w takim "Przełamując fale" i tam wygląda to diametralnie inaczej.

W mojej opinii twórca takiego filmu jest osobą wierząca, nawet niekoniecznie w jakiegoś konkretnego Boga konkretnej religii, ale w jakiś sposób uduchowiona. No a szaleństwo zawsze w jakiś sposób łączy się z religią. Dawniej wierzono, że osoby chore psychicznie mają jakiś kontakt z Bogiem, są naznaczone itd. W niektórych religiach stosowano różne środki, żeby w sobie trochę tego szaleństwa wywołać. To nieracjonalnego zachowanie bohatera bardzo tu pasuje i wcale nie jest jakoś negatywnie ukazane. Raczej jako taka integralna część aspektu religijności.






We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2021 19:36
Filmiku ani żadnych źródeł nie sprawdzałam, bo jakoś nie ciągnęło mnie do tego...


w tym filmiku powyżej nawet pojawia sie von Trier xD


lol smiesznie wyszlo bo najwieksza dyskusja w tej edycji klubu powstała o filmie ze średnią ocen 4/10 xD to zazwyczaj wskazuje, że tematyka jest jakoś tam ciekawa i zachęcająca do dyskusji, ale wykonanie słabiutkie, ale nie wiem czy Offet można do tego przypadku zaliczyć smiley
Edytowane przez Lion dnia 20-05-2021 19:38
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-05-2021 20:19
Lion napisał/a:
Filmiku ani żadnych źródeł nie sprawdzałam, bo jakoś nie ciągnęło mnie do tego...


w tym filmiku powyżej nawet pojawia sie von Trier xD


lol smiesznie wyszlo bo najwieksza dyskusja w tej edycji klubu powstała o filmie ze średnią ocen 4/10 xD to zazwyczaj wskazuje, że tematyka jest jakoś tam ciekawa i zachęcająca do dyskusji, ale wykonanie słabiutkie, ale nie wiem czy Offet można do tego przypadku zaliczyć smiley



Może jakby więcej osób dołączyło do klubu, średnia byłaby jakoś bardziej miarodajna smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2021 20:45
Otherwoman napisał/a:
Lion napisał/a:
Filmiku ani żadnych źródeł nie sprawdzałam, bo jakoś nie ciągnęło mnie do tego...


w tym filmiku powyżej nawet pojawia sie von Trier xD


lol smiesznie wyszlo bo najwieksza dyskusja w tej edycji klubu powstała o filmie ze średnią ocen 4/10 xD to zazwyczaj wskazuje, że tematyka jest jakoś tam ciekawa i zachęcająca do dyskusji, ale wykonanie słabiutkie, ale nie wiem czy Offet można do tego przypadku zaliczyć smiley



Może jakby więcej osób dołączyło do klubu, średnia byłaby jakoś bardziej miarodajna smiley


dzwoncie do pandy bo zapomniała ze miała obejrzeć to smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2021 21:28
btw. akurat dzisiaj na jednym z wiekszych polskich kanałów o filmach (chociaz to wg mnie jest bardziej kanał o branży filmowej, bo potrafią 2 godziny analizowac box office xD) gadali o Lost, nawet wspominają fora internetowe o Lostach gdzie "było forum internetowe o lost i ludzie rozkminiali każdy odcinek i mieli liste pytań bez odpowiedzi" smiley Ciekawe czy to o nas czy o jakimś lost.xn xD

(fragment od 25:30)


Edytowane przez Lion dnia 20-05-2021 21:34
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-05-2021 21:38
Lion napisał/a:
btw. akurat dzisiaj na jednym z wiekszych polskich kanałów o filmach (chociaz to wg mnie jest bardziej kanał o branży filmowej, bo potrafią 2 godziny analizowac box office xD) gadali o Lost, nawet wspominają fora internetowe o Lostach gdzie "było forum internetowe o lost i ludzie rozkminiali każdy odcinek i mieli liste pytań bez odpowiedzi" smiley Ciekawe czy to o nas czy o jakimś lost.xn xD

(fragment od 25:30)





Pewnie zagubieni.pl. U nas ciężko byłoby się przedrzeć przez spam smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 21-05-2021 23:17
ołkej, porzućmy już rozkminy i Bogu i przejdźmy do filmu Umby...


Wyspa psów



Powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się jakiegoś filmu w stylu Pixara, a tymczasem dostałam polityczną animację z japońskim klimatem i specyficznym humorem. Nie lubię filmów o zwierzętach (nie lubię patrzeć jak zwierzęta cierpią, odbiera mi to przyjemność oglądania; za to lubię patrzeć jak ludzie cierpią smiley), ale ten film mi się podobał smiley

Przede nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam równie fajne przedstawienie kwestii polityczno-społecznych. Z jednej strony podjął temat, z którego trudno żartować. "Ostateczne rozwiązanie kwestii psiej" kojarzy się wiadomo, z rozwiązaniem kwestii żydowskiej. To samo przesiedlenia, getta/obozy, pomysł zagazowania psów, informacje o rzekomym przenoszeniu chorób itp. Ale z drugiej strony, jak fajnie (tak, to dobre słowo) zostało to ukazane. Tak, że nawet jest to w stanie bawić. Dla mnie mega na plus, bo trochę mnie bawiło, a trochę niepokoiło jednocześnie.

Co mi się jeszcze podobało, to specyficzna estetyka. Pewnie nawiązująca jakoś do japońskiej. Niestety nie znam się na tyle. Zauważyłam jednak pewną różnicę. Otóż filmy azjatyckie są z reguły niesamowicie emocjonalne. Aż za bardzo, dla Europejczyka wręcz nieznośnie. Tymczasem tutaj wszystko jest ukazane z mega dystansem (czyli tak jak lubię). Dla przykładu scena, gdy Ciapek trafia na wysypisko śmieci albo dowiaduje się, że zdechnie z głodu, tymczasem jego reakcja to takie "whatever". Totalnie w moim stylu smiley

Inne ciekawostki to np. zabiegi z tłumaczeniami bądź ich brakiem. Nie chce mi się o tym rozpisywać, ale fajnie, oryginalnie to dla mnie wyglądało.

Druga poważna kwestia, jak na tak luźny i zabawny film, to siła i szkodliwość szeroko pojętych plotek. W większym wymiarze dotyczy to plotek o psach kanibalach. Tak mi się jakoś skojarzyło o plotkach, że Żydzi przerabiają dzieci na macę smiley Zabawne, ale bardzo niebezpieczne. Wiadomo, do czego mogą doprowadzić tego rodzaju plotki. W mniejszym pojawiają się plotki dotyczące suczki, która rzekomo puszcza się z jakimś tam psem. No cóż, to każdy zna chyba z własnego życia smiley

No i na koniec ostatni plus, czyli zajebisty soundtrack. Musiałam sobie aż odsłuchać po seansie. Do głowy by mi nie przyszło, że to ten sam gość, co robił muzykę do Zmierzchu i Harrego Pottera smiley




Ocena: 8/10 smiley


PS. Ja tak ogólnie jestem kociarzem smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 22-05-2021 00:15
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-05-2021 23:37
Wyspa psów

Film oceniłem na 8

Ocena: 8/10
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 22-05-2021 19:31
Generalnie to zgadzam się bardzo z opinią Arlety.

Otherwoman napisał/a:
Powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się jakiegoś filmu w stylu Pixara, a tymczasem dostałam polityczną animację z japońskim klimatem i specyficznym humorem.


Szczerze mówiąc też jestem zaskoczony. Przed seansem nie wnikałem dokładnie co to za film i po opisie spodziewałem się takiego familijnego kina, animacji o chłopcu, który chce znaleźć swojego ukochanego pieska. A dostałem dużo, dużo więcej.

Otherwoman napisał/a:
Nie lubię filmów o zwierzętach (nie lubię patrzeć jak zwierzęta cierpią, odbiera mi to przyjemność oglądania; za to lubię patrzeć jak ludzie cierpią smiley), ale ten film mi się podobał smiley


Ja tam lubię filmy o zwierzętach, ale rzeczywiście ciężko się patrzy na ich cierpienie. A ludzie? Mogą sobie cierpieć smiley

Otherwoman napisał/a:
Przede nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam równie fajne przedstawienie kwestii polityczno-społecznych. Z jednej strony podjął temat, z którego trudno żartować. "Ostateczne rozwiązanie kwestii psiej" kojarzy się wiadomo, z rozwiązaniem kwestii żydowskiej. To samo przesiedlenia, getta/obozy, pomysł zagazowania psów, informacje o rzekomym przenoszeniu chorób itp. Ale z drugiej strony, jak fajnie (tak, to dobre słowo) zostało to ukazane. Tak, że nawet jest to w stanie bawić. Dla mnie mega na plus, bo trochę mnie bawiło, a trochę niepokoiło jednocześnie.


Tak samo. Też mi się to kojarzyło generalnie z holocaustem, aż sobie poczytam czy taki był zamiar, bo w sumie nie wgłębiałem się w to jeszcze. No i też mi się to podobało, że mimo wszystko było w tym trochę humoru.

Otherwoman napisał/a: Tymczasem tutaj wszystko jest ukazane z mega dystansem (czyli tak jak lubię). Dla przykładu scena, gdy Ciapek trafia na wysypisko śmieci albo dowiaduje się, że zdechnie z głodu, tymczasem jego reakcja to takie "whatever". Totalnie w moim stylu smiley


smiley Dokładnie. Albo jak temu jednemu psu odgryźli ucho smiley


Otherwoman napisał/a:Inne ciekawostki to np. zabiegi z tłumaczeniami bądź ich brakiem. Nie chce mi się o tym rozpisywać, ale fajnie, oryginalnie to dla mnie wyglądało.


Tak, też mi się to bardzo spodobało smiley W ogóle inne zabiegi też było tutaj ciekawe. Już na początku moją uwagę zwróciła scena, gdy Kobayashi przybija pieczęć na tej ustawie i czerwony atrament się rozbryzguje i ochlapuje twarz tego naukowca. Wyglądało to jakby ranił jakiegoś psa i chlusnęła jego krew.

Otherwoman napisał/a:Druga poważna kwestia, jak na tak luźny i zabawny film, to siła i szkodliwość szeroko pojętych plotek. W większym wymiarze dotyczy to plotek o psach kanibalach. Tak mi się jakoś skojarzyło o plotkach, że Żydzi przerabiają dzieci na macę smiley Zabawne, ale bardzo niebezpieczne. Wiadomo, do czego mogą doprowadzić tego rodzaju plotki. W mniejszym pojawiają się plotki dotyczące suczki, która rzekomo puszcza się z jakimś tam psem. No cóż, to każdy zna chyba z własnego życia smiley


True

Otherwoman napisał/a:No i na koniec ostatni plus, czyli zajebisty soundtrack. Musiałam sobie aż odsłuchać po seansie. Do głowy by mi nie przyszło, że to ten sam gość, co robił muzykę do Zmierzchu i Harrego Pottera smiley


O, to nie wiedziałem, że to ten sam pan. Ale soundtrack był super, mega klimat zrobił.

9/10



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-05-2021 19:55
ok, to jak już wszyscy klubowicze (smiley) obejrzeli i napisali, to wrzucam film:

https://www.filmweb.pl/film/Jackie+Brown-1997-73

Chyba jedyny film od Tarantino, którego nie widziałam. To przy okazji Umba tez sobie obejrzy smiley

Ps. Oczywiście głupi link nie działa...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 22-05-2021 19:55
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 22-05-2021 20:13
Pomyślałem, że mogę wrzucać swoje oceny z excela smiley Ocena to średnia z 3 składowych: Widzimisię, treść i forma. Treść to średnia 2 ocen: tematyki i sensu. Forma to średnia ważona 7 ocen: Atmosfery (waga 7), Kompozycji (6), Scenerii (5), Zdjęć (4), Muzyki (3), Zakończenia (2) i Intra (1).



Czyli zdecydowanie najlepsza była muzyka (i intro), niestety to są oceny o słabej wadze. Najgorsza tematyka, płaska i typowa dla filmu sensacyjnego, co takiemu twórcy nie przystoi.

Sumarycznie daje to 62,452 czyli 6/10 [od 55 do 64,(9)], bo zdecydowanie najbardziej normikowy film Tarantina i jednak zbyt długi, ale polecam stópkarzom (jak każdy film Tarantina)
Edytowane przez Lion dnia 22-05-2021 20:20
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-05-2021 20:53
lol niezłe wyliczenia smiley

Ja zaczęłam oglądać i już bez wyliczeń widzę, że więcej niż 6/10 nie będzie. Szkoda, bo po Tarantino spodziewałam się czegoś lepszego...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-05-2021 17:53
Jackie Brown



Niestety chyba najsłabszy film Tarantino smiley
Dość zwyczajny jak na tego reżysera, choć miał kilka momentów, powiedzmy, tarantinowskich, jak np. nieco groteskowe zastrzelenie Melanie.

Nie za bardzo jest tu o czym pisać, bo film jakoś specjalnie się nie wyróżnił spośród innych o tej tematyce.

Główna wada tego filmu, to jego długość - na trzy razy oglądałam...


Naciągane 6/10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-05-2021 10:36
Jackie Brown


O Jackie Brown, o Jackie Brown, kto Ciebie ukochać będzie umiał?

Nie mam doświadczenia z filmami Tarantino, więc nie miałem żadnych oczekiwań.

Zgadzam się z Otherką, że film jest za długi, ja oglądałem na 2 podejścia. No i po prostu trochę się momentami dłużył, był niepotrzebnie rozciągnięty, zwłaszcza w pierwszej połowie seansu miałem takie odczucia.

Śmierć Melanie rzeczywiście groteskowa i nawet mnie to rozbawiło. Jedyne co, to ja miałem wrażenie, że on celuje jakoś nisko, powiedzmy w nogi, a nie w klatkę piersiową czy wyżej.

Na plus postać Jackie, była wykreowana na tyle dobrze i pozytywnie, że rzeczywiście trzymałem za nią kciuki, żeby jej się udało.

W sumie nie ma za bardzo o czym pisać. Taki typowy przeciętniak.


6/10


Kolejny film dam chyba jutro, bo jeszcze nie mam pojęcia co wybrać. smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-05-2021 16:12
No to daję:

https://www.filmweb.pl/film/Poradnik+pozytywnego+my%C5%9Blenia-2012-506803



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-05-2021 19:34
tabelki z excela nie dam, bo film widziałem przed 2018. kojarzy mi się z pierwszą galą oscarową jaką widziałem (2013), od tamtego czasu katuje się wszystkimi xD Aha i był to okres kiedys prawie umarłem na zęba, zaczęła mi puchnąć twarz aż do oczu, ale dentysta mnie uratował, ale stwierdził że jeszcze 2-3 dni i by bakterie weszły do mózgu smiley i Poradnik pozytywnego myślenia to był jeden z pierwszych filmów które byłem w stanie obejrzeć po długim okresie antybiotykowo-gorączkowym. Pamiętam jak wszyscy się wtedy zachwycali Jennifer Lawrence i że to nowa gwiazda, dziś już troszkę ciszej o niej jest, no cóż, może to spadający rodzaj gwiazdy smiley więc wtedy na haju że żyję dałem 8 albo nawet 9, później przy rewatchu bodajże 7, dziś wyczuwam, że jednak byłoby to 6, bo to taki tam amerykański weekendowy filmik jakich wiele smiley
Edytowane przez Lion dnia 28-05-2021 19:35
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-06-2021 13:47
Poradnik pozytywnego myślenia


Hmm... miałem problem z oceną tego filmu i długo wahałem się między 7 i 8, ale po kolei.

Generalnie jest to rzeczywiście trochę taki przeciętniak i film jakich pewnie wiele. ALE... no mnie bardzo podpasował. Postacie były bardzo dobrze napisane (no i zagrane), Tiffany i Pat mieli ciekawe osobowości i dobrze się oglądało rozwój ich relacji. Do tego rodzice Pata też spoko wykreowani i cały ten wątek zakładów. Na plus też warstwa humorystyczna, która może nie była czarna jest serce Arlety, ale mimo wszystko całkiem spoko i trochę czarnawa.

Niby zwykły film, ale dostarczył mi naprawdę dobrą rozrywkę, pobudził różne emocje i skłonił do myślenia, a chyba o to chodzi. Nie każdy dobry film musi się wyróżniać czymś bardzo charakterystycznym.

Jedyny minus to trochę scena na konkursie tanecznym. W sensie te profesjonalne pary dostawały około 7 punktów, a Tiffany i Pat dostali 5 choć ich taniec wyglądał no mocno amatorsko. Nie znam się na tańcu, ale to była ogromna przepaść smiley Więc albo mogli ich nauczyć lepszego układu, albo zrobić zakład o średnią 3.0.

8/10



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 157 z 161 << < 154 155 156 157 158 159 160 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum