Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 23:17:27 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 19 z 161 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 23-05-2015 15:44
Akurat to jest bardzo względne podejście - dla jednych to co jest banalne dla inny nie jest (przykład Wstydu dobitnie to pokazuje). To jest oczywiste, ale mówię o tym bo mam wrażenie, że od kilku postów zaczęły się tu tylko słowne przepychanki na głoszenie tzw. prawd objawionych albo "argumentów" w stylu "Non-Stop jest lepszym filmem, bo przynajmniej coś się w nim dzieje, a Wstyd jest nudny i chciało mi się spać" które wręcz powalają merytoryką. Otherw wypowiedziała się się najsensowniej z Was, mrOTHER wprawdzie się starał, ale jego ocena była zbyt - tutaj użyję mojego nowego ulubionego słowa - powierzchowna, Umba nie powiedział nic konkretnego co można by skomentować, ale przynajmniej nie krył się z tym, że woli bezmyślne kino, a adi zrobiłby niezłą karierę jako troll na forum fw bo ma do tego talent. W sumie nie jestem pewny czy te niskie oceny, które oczywiście są skrajnym - tutaj użyje mojego drugiego nowego ulubionego słowa - nieporozumieniem, wynikają z tego że po prostu temat wam nie siadł i tyle czy z tendencyjnego sposobu oceniania, ale każdą następną propozycją będę się starał tego dowiedzieć smiley

PS. Zapach kobiety obejrzę jakoś pod koniec tygodnia, jakby co mogę się nawet spóźnić bo wypadło mi coś niespodziewanego na przyszły tydzień więc nie wywalajcie z klubu smiley



Edytowane przez Flaku dnia 23-05-2015 15:49
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 23-05-2015 19:49
adi1991 napisał/a:
Dobra, skoro tak się pieklicie to maciesmiley

Scent of a Woman(1992) - polecam wersję z napisami gdyż lektor sprawia, że nie wszystkie emocje bohaterów można dostrzecsmiley

Z osób z filmwebu nikt chyba nie oglądałsmiley


smiley smiley smiley smiley smiley smiley naprawdę? smiley toć to jest klasyk gatunku smiley 11/10


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 23-05-2015 21:48
panda napisał/a:
adi1991 napisał/a:
Dobra, skoro tak się pieklicie to maciesmiley

Scent of a Woman(1992) - polecam wersję z napisami gdyż lektor sprawia, że nie wszystkie emocje bohaterów można dostrzecsmiley

Z osób z filmwebu nikt chyba nie oglądałsmiley


smiley smiley smiley smiley smiley smiley naprawdę? smiley toć to jest klasyk gatunku smiley 11/10


ja oglądałem, ale ostatnio kilka lat temu więc dałem bo trzeba było w końcu jakiś dobry film wybraćsmiley zresztą jak obejrzę teraz to wypowiem się obszernie dośćsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 23-05-2015 23:02
Umba nie powiedział nic konkretnego co można by skomentować, ale przynajmniej nie krył się z tym, że woli bezmyślne kino


Brzmi to brutalnie trochę smiley, ale ogólnie taka jest prawda. I dodatkowo chyba nie umiem po prostu pisać o filmach tak ładnie/ciekawie/fajnie jak Wy i moje oceny wychodzą mocno powierzchowne i nijakie, choć mam w głowie więcej przemyśleń, ale nie umiem ich odpowiednio ubrać w słowa jak Wy smiley

W sumie nie jestem pewny czy te niskie oceny, które oczywiście są skrajnym - tutaj użyje mojego drugiego nowego ulubionego słowa - nieporozumieniem, wynikają z tego że po prostu temat wam nie siadł i tyle czy z tendencyjnego sposobu oceniania


W moim przypadku po prostu nie siadł i się nie podobał.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 24-05-2015 01:38
Mówisz o słownych przepychankach i głoszeniu prawd objawionych?

niskie oceny, które oczywiście są skrajnym - tutaj użyje mojego drugiego nowego ulubionego słowa - nieporozumieniem


Czuję się, jakbym rozmawiał z politykiem... i jak tu merytorycznie debatować ;p



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 24-05-2015 01:38
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-05-2015 20:58
Może ktoś poratować linkiem do znośnej wersji online? :/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 25-05-2015 21:37
ja nie miałam zbyt znośnej, z pedalskim lektorem, ale oglądałam na zalukaj.tv




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 25-05-2015 22:45
Online tylko beznadziejny lektor jest. Ja ściągnąłem smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 01:03
Dobra, dałem film to trzeba by było go troszkę opisać i uzasadnić czemu go Wam poleciłem do oglądania w klubie.

Zacznę może od tego kiedy widziałem go po raz pierwszy co trochę da światło dlaczego uważam ten właśnie film za chyba najlepszy jaki oglądałem obok może jeszcze jednego czy dwóch tytułów(jak ktoś widział moje konto na filmweb to wie raczej, że u mnie najwyższa ocena nie wędruje do zbyt wielu filmów). Wracając jednak to tematu to pierwszy raz z tym filmem zdarzył się w pewną wakacyjną noc w czasach gdy miałem 16 lat. Leciał gdzieś tam w nocy na TVP, a jako, że nie miałem co robić i do tego tam nie ma reklam podczas filmu zacząłem oglądać. Ponad 2 godziny zleciały tak szybko, że nawet nie zauważyłem tego, że na dworze zaczęło świtać.

Idąc od początku mamy historię młodego ucznia, stypendysty otoczonego przez bogatych chłopców z dobrych domów. Zdarza się incydent i po chwili mamy mały dylemat czy być kapusiem lecz iść na Harvard czy zostać wiernym ideałom, ale za to wrócić na prowincję pracować w sklepie. Wybór iście trudny, a do tego na horyzoncie pojawia się szalony ślepiec. Już od pierwszego spotkania widać, że kreacja ta jest świetna. Doskonała gra emocjami targającymi od środka pułkownika ukazana jest genialnie. W każdej kolejnej scenie widać z jednej strony fatalną sytuację wojskowego, a z drugiej strony mamy nieustającą naukę życia. I to właśnie o to chodzi. Nauka życia jaka w tym filmie jest pokazana sprawiła, że uwielbiam ten film. Oglądając go po raz pierwszy jako młody chłopak, który siedział samotnie w nocy przed telewizorem czułem się, że to co ukazuje ten film jest czymś ważnym. Może i ja jestem naiwniakiem co wierzy w wyjątkowość relacji między kobietą, a mężczyzną, ale ten film idealnie ukazuje jak powinno traktować się kobiety. Fajna pod tym względem jest scena w samolocie o tym jak Frank mówi o kobietach.

Co do dalszych scen to oczywiście podobnie jak Otherwoman lubię sceny z Ferrari czy wystąpienie przed komisją. Wyjątkowa jest też scena z tańcem w restauracji, ale chyba największe wrażenie zrobiła na mnie scena gdy pułkownik chce się zabić, a Charlie odbiera mu broń. Emocje były tam świetnie ukazane za pomocą słów, ale również mowy ciała.

Poza głównym wątkiem wyprawy mamy też świetne postacie poboczne jak bogaci chłopcy z dobrych domów chowający się za ojcami i ich pieniędzmi oraz postać dyrektora, który również został świetnie odegrany.

Podsumowując moją zapewne zagmatwaną wypowiedź, którą ciężko zrozumieć napiszę tylko, że jeśli jakiś film mnie w pewnym sensie choć trochę ukształtował to właśnie Zapach Kobiety. Może i niektórzy napiszą, że historia jest banalna, a poza grą aktorską pana Pacino niewielu tu zostaje, ale dla mnie ten film stanowił pewien przełom i ocena może być tylko jedna.

10/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 20:31
Zapach Kobiety

Po pierwsze jestem zaskoczony, że tak mało osób z nas widziało wcześniej ten film. Sobie się nie dziwię, bo mało filmów oglądam i wielu takich klasyków nie widziałem. A Zapach Kobiety to nie wątpliwie klasyk, film bardzo znany i z dobrą reputacją.

Po drugie byłem do niego pozytywnie nastawiony dzięki ocenom z filmweba czy imdb.

I nie zawiodłem się. Niewątpliwie bardzo dobry film, zdecydowanie najlepszy do tej pory w naszym klubie (choć na tle dotychczasowego gówna, to nie trudne).

Nie wiem od czego zacząć opisując plusy smiley. Niech na początek będzie Al Pacino. Krótko mówiąc: zagrał genialnie. Może jak ktoś ma kontakt z niewidomymi to oceniłby to inaczej, ale dla mnie to było mistrzostwo. Takie puste spojrzenia, ale wszystko: gestykulacja, sposób mówienia itd. No miodzio. I robił zajebiście takie dźwięki "u-a!" co jakiś czas smiley

Film świetnie gra na emocjach i przeplata je. Nie nudzimy się, bo mamy sceny poważne i zabawne, dzięki czemu ciągle jesteśmy skupieni.

Postać pułkownika genialna. Tak jak wspomniała Other - miło jest popatrzeć na różnicę między tym jaki ktoś jest naprawdę, a jak go postrzegają inni. Dodatkowo lubię kiedy główne postacie nie są wyidealizowane. Frank Slade powierzchownie na pewno nie jest sympatyczny czy dobry. Jest starym, zrzędliwym, gderliwym, gburowatym, sarkastycznym chamem. Jednak później widzimy jak traktuje Charliego, kobiety, że jest dobrym człowiekiem, troskliwym, opiekuńczym itd. Zresztą wolę takich ludzi, którzy może czasem powiedzą coś niemiłego, ale są pomocni i można na nich liczyć, a nie ciągle w dupę uprzejmi, ale sztuczni, fałszywi. Zresztą kto z nas nie powie czasem czegoś głupiego/chamskiego? Wiadomo, że jego zachowanie może być irytujące i przez to ciężko mu nawiązać dobre kontakty z innymi, ale jak już to się uda, to widać jego wnętrze i prawdziwy charakter. W gruncie rzeczy to dobry człowiek o wielkim sercu.
Na jego te złe cechy na pewno wpływa historia, która była ciekawa i została nam przekazana po kawałku.

Ulubione sceny w taki pozytywny i zabawny sposób to niewątpliwie ferrari (genialne smiley) i obiadek rodzinny smiley. A z takich poważniejszych to próba samobójcza na pewno ma miejsce pierwsze, a miejsce drugie przemówienie.

Wątek łatwej i trudnej drogi - dla mnie wyszło to na plus. Zwłaszcza, że generał nie naciskał na Charliego, nie mówił mu co należy zrobić. No i sam problem wydaje mi się ponadczasowy, ciągle wiele osób staje przed takimi wyborami.

Mentor - nie wiem czy można nazwać to motywem, ale tak to nazwę. Dla mnie to świetny motyw. Sam uważam, że właśnie czasami dobrze byłoby mieć kogoś takiego, mentora/nauczyciela/doradcę, który mógłby nam przedstawić swój punkt widzenia, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Cała więź pułkownika z Charliem jest czymś super i godnym pozazdroszczenia.

Co z plusów jeszcze? Nie będę już się rozpisywał i powtarzał po adim i Arlecie, ale inne postacie też jak najbardziej ok. Tango wyszło na plus.

Jedyny minus filmu to końcówka. I nie, nie chodzi mi o genialne wystąpienie przed komisją, a o jego efekt. Może jestem pesymistą, ale takie pozytywne zakończenie dla Charliego, wydaje mi się nierealistyczne. Jak dla mnie świat niestety wygląda tak, że w 99% przypadków to Ci dobrzy dostają w dupsko, a takie szumowiny, które podążają po trupach do celu, wychodzą na tym dobrze. Bogate dupki, które mają rodziców z wpływami, kupę kasy, która ich wybroni, zawsze (prawie) są góra i wszystko uchodzi im na sucho. Ja to przynajmniej tak widzę (ale to nie znaczy, że trzeba wybierać tę łatwiejszą ścieżkę, trzeba mieć kręgosłup moralny).


Moja ocena to 9/10. Dlaczego? Po pierwsze do 10 zabrakło mi jakiegoś jeszcze "wow", czegoś bardziej zaskakującego, albo przynajmniej zaświtania myśli "ja chcę jeszcze raz". Tych fajerwerków nie było, ale i tak naprawdę kawał dobrego kina. No i jeszcze na minus właśnie to optymistyczne zakończenie. smiley

EDIT: Tak się zastanawiam teraz... Bo ogólnie takie filmy to nie moje klimaty. A może jednak to moje klimaty, tylko rzadko trafiają się tak dobre filmy, a większość to po prostu kał i kicz?



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.

Edytowane przez Umbastyczny dnia 26-05-2015 20:34
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-05-2015 21:51
Jedyny minus filmu to końcówka. I nie, nie chodzi mi o genialne wystąpienie przed komisją, a o jego efekt. Może jestem pesymistą, ale takie pozytywne zakończenie dla Charliego, wydaje mi się nierealistyczne. Jak dla mnie świat niestety wygląda tak, że w 99% przypadków to Ci dobrzy dostają w dupsko, a takie szumowiny, które podążają po trupach do celu, wychodzą na tym dobrze.


To jest prawda. Ale spójrzmy na to z innej strony. Inne zakończenie zupełnie nie pasowałoby do koncepcji filmu. Choć dość banalne i naiwne, było to moim zdaniem, najlepsze zakończenie z możliwych dla tej konkretnej historii. Jestem pewna, że gdyby nie skończyło się pozytywnie bylibyśmy bardzo rozczarowani i ja z pewnością nie dałabym 10/10. Taka ocena wynikła m.in. z tego, że wszystko było dopięte na ostatni guzik, łącznie z zakończeniem.


Bo ogólnie takie filmy to nie moje klimaty. A może jednak to moje klimaty, tylko rzadko trafiają się tak dobre filmy, a większość to po prostu kał i kicz?



Generalnie rzecz biorąc, nie tylko w przypadku takich filmów, większość to kał i kicz ;p




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 26-05-2015 21:51
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 21:55
Otherwoman napisał/a:
Jedyny minus filmu to końcówka. I nie, nie chodzi mi o genialne wystąpienie przed komisją, a o jego efekt. Może jestem pesymistą, ale takie pozytywne zakończenie dla Charliego, wydaje mi się nierealistyczne. Jak dla mnie świat niestety wygląda tak, że w 99% przypadków to Ci dobrzy dostają w dupsko, a takie szumowiny, które podążają po trupach do celu, wychodzą na tym dobrze.


To jest prawda. Ale spójrzmy na to z innej strony. Inne zakończenie zupełnie nie pasowałoby do koncepcji filmu. Choć dość banalne i naiwne, było to moim zdaniem, najlepsze zakończenie z możliwych dla tej konkretnej historii. Jestem pewna, że gdyby nie skończyło się pozytywnie bylibyśmy bardzo rozczarowani i ja z pewnością nie dałabym 10/10. Taka ocena wynikła m.in. z tego, że wszystko było dopięte na ostatni guzik, łącznie z zakończeniem.



Może i racja. Wiadomo, że dzięki temu film ma pozytywny wydźwięk, kończy się niejako optymistycznie i radośnie. Gdyby Charliego wylali to film byłby dość przygnębiający/dołujący. Rozumiem, że miło ogląda się dobre zakończenia, ale to było mało realistyczne. Wolałbym, żeby np. wylali Charliego, a potem Frank (albo nadziany tatuś któregoś z uczniów) załatwił i opłacił mu uczelnię smiley

I miło, że pułkownik znalazł sobie kobietę smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-05-2015 22:06
Gdyby Charliego wylali to film byłby dość przygnębiający/dołujący.



Nie chodzi o to, że byłby przygnębiający, ale o to, że motyw, który był motywem przewodnim filmu nie miałby w ogóle sensu. Mowa była o wyborze jednej z dwóch dróg. W przypadku dzieciaka to było: donieśc i uratować własną skórę, bądź zachować się honorowo. Gdyby chłopak zachował się honorowo, a i tak zostałby ukarany, to wówczas wydźwięk byłby taki, że popełnił błąd i powinniśmy wybierać tę drugą (łatwiejszą) drogę. A chyba nie o to chodzi. Nie mogli na sam koniec filmu samemu sobie zaprzeczyć i pokazać, że jednak postępowanie słuszne jest bez sensu i cała ta gadanina i przeżycia bohaterów, które śledziliśmy przez dwie i pół godziny, także nic nie znaczą.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 26-05-2015 22:06
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 22:15
No nie wiem. Dla mnie taki morał jest dość naiwny i zbyt baśniowy, wyidealizowany. W końcu sam Charlie czy pułkownik zdawali sobie niejako sprawę, że wybór tej właściwej i słusznej drogi nie jest korzystny i może przynieść poważne konsekwencję. Charlie liczył się z tym, że wybierając milczenie tak naprawdę sfrajerzy i choć będzie miał czyste sumienie, to będzie po jego nauce. Jak dla mnie przesłanie brzmi "wybieraj słusznie", a nie "wybieraj słusznie, to zawsze spotka Cię nagroda".

Dla mnie lepiej wyglądałaby jednak porażka Charliego, ale późniejsze zwycięstwo dzięki wstawiennictwu chociażby pułkownika.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-05-2015 22:21
Jak dla mnie przesłanie brzmi "wybieraj słusznie", a nie "wybieraj słusznie, to zawsze spotka Cię nagroda".


To miałoby zbyt słaby wydźwięk chyba. Pozytywne zakończenie to tylko taka kropka kończąca zdanie "wybieraj słusznie".

Dla mnie lepiej wyglądałaby jednak porażka Charliego, ale późniejsze zwycięstwo dzięki wstawiennictwu chociażby pułkownika.


Poniekąd tak było, tylko to skrócili. Zanim pułkownik się odezwał dyrektor szkoły juz miał zamiar ukarać Charliego. Dopiero mocna przemowa pułkownika wywróciła wszystko do góry nogami. Po prostu nie rozwlekli tego na kolejne 20 min.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 22:24
No w sumie racja z tym ostatnim. Bez przemowy pułkownika byłoby ewidentnie po Charliem. Choć dyrektor należy do tej grupy z wyłączonym myśleniem i moim zdaniem dla niego przemowa nic nie znaczyła i gdyby on miał podjąć decyzję, to wciąż byłaby niekorzystna dla naszego bohatera. "Na szczęście" rada nadzorcza była bardziej ludzka i rozsądna.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 23:02
Umba może i rozumujesz po dzisiejszemu, ale zastanów się co byś sam zrobił będąc na miejscu rady, która decydowała o losie Charliego. Czy po takiej przemowie dalej upierałbyś się, że za krycie żartownisiów należy przekreślić całą przyszłość młodego chłopaka? Może i dyrektor dalej by wymierzył karę bo dotknęło go to osobiście ale dla mnie zakończenie i tak nie jest do końca cukierkowe. Przecież ci co najbardziej zawinili dostali okres próbny, a drugiemu krętaczowi też nic się nie stało. Poza tym jak pisze Other, jaki sens jest iść właściwą drogą skoro i tak czeka cię kara. To w końcu film, a nie każdy dobry film musi kończyć się smutnym czy przewrotnym zakończeniem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-05-2015 23:54
Może macie rację, bo w sumie rada nadzorcza podjęła decyzję nie ze względu na przekonania i to, że urzekła ich mowa pułkownika, a ze względu na dbanie o renomę itd.

Powiedzmy, że zgadzam się z Wami, ale nie w pełni smiley

Poza tym jak pisze Other, jaki sens jest iść właściwą drogą skoro i tak czeka cię kara.

Żeby mieć czyste sumienie, żeby postępować zgodnie z własnymi przekonaniami, żeby postępować honorowo itd. Jeśli wiesz, że Ci się upiecze i nie spotka Cię kara, to czy mówimy tu w ogóle o wyborze właściwej drogi?



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-05-2015 10:21

Żeby mieć czyste sumienie, żeby postępować zgodnie z własnymi przekonaniami, żeby postępować honorowo itd. Jeśli wiesz, że Ci się upiecze i nie spotka Cię kara, to czy mówimy tu w ogóle o wyborze właściwej drogi?



No dobrze, ale przecież gdyby chłopca spotkała kara, to każdy odbiorca mógłby sobie pomyśleć "Co za debil, mógł ich wydać. Na co mu to było". A twórcy filmu ewidentnie chcieli pokazać, że postępowanie słuszną drogą prędzej czy później sprawi, że w zamian otrzymasz dobro. To tak jak w religii z piekłem i rajem po smierci, czy tam gadkam, że za dobro inni odpłłaca dobrem smiley Ludzie generalnie uważają, że kara spotyka ich za to, że zrobili coś złego. Wniosek byłby zatem taki, że Charlie postapił niesłusznie, co przecież nie zgadzałoby się z ideą filmu.

To oczywiste, że można z tym polemizować i ja osobiście się z tym nie zgadzam (podobnie jak Umba), ale przesłanie filmu miało być takie, a nie inne. Był to film raczej moralizatorski niż ukazujący tę ciemną stronę rzeczywistości. Trochę jak Harry Potter ;p

Ponadto jak pisze adi, nie było do końca cukierkowo i różowo, gdyż donosicielowi się przecież upiekło.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 28-05-2015 21:47
odbiegając od tematu

W czerwcu w kinach pojawią się dwa filmy mniej lub bardziej związane z tematyką geologiczną, czyli taki, na które osobiście muszę się wybrać smiley

4 czerwca

San Andreas

(jako że rok temu pisałam na zaliczenie prace o San Andreas, jest to pozycja obowiązkowa)



Scenariusz, wiadomo, na kolana nie powali, ale jestem ciekawa, jak podejdą do tematu od strony technicznej smiley

A ponadto jednym ze scenarzystów jest Carlton Cuse



12 czerwca

Jurassic World



Film generalnie w tym samym guście, czyli durni Amerykanie krzyczą "run", "omg" i uciekają. Polecam jednak fanom dinozaurów oraz MP: JP (ciekawe, czy pojawi się kultowy wątek anteny)




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 28-05-2015 21:48
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 19 z 161 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum