Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:26:47 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 36 z 161 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-07-2015 21:30
och ju z wiem, co powinno znaleźc się w klubie

http://www.filmweb.pl/film/Koko+smoko-2014-715338

smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 26-07-2015 21:30
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-07-2015 18:49
Ai no mukidashi: Love exposure



Nie wiem nawet co napisac po czterogodzinnym seansie tego filmu. Zrył mi trochę mózg jak Kościół Zero... Zacznę więc może od oceny. Przez cały film wahałam się pomiędzy 7-9. Ostatecznie stawiam 8/10
A teraz dlaczego:


Przede wszystkim: film bardzo mi się podobał ;O Pierwszy film w tej turze, który oglądało mi się naprawdę świetnie smiley Tak, pomimo, że trwał aż 4 godziny, to trudno było się od niego oderwać. No i sam ten fakt to już jest plusik.

Drugą zaletą jest jego specyficzna stylistyka. Film można podzielić właściwie na dwie części. Pierwsza jest typowo komediowa, druga zdecydowanie bardziej poważna. Nie ukrywam, że o wiele bardziej podobała mi się ta pierwsza część i średnio mi sie podobało takie jakby sztuczne sklejenie dwóch stylistyk. Pierwsza część łączy elementy komediowe, w dodatku dość dewianckie smiley z powagą i tematyką religijną. Pełno tam momentów w stylu WTF, czyli to co lubię smiley Generalnie to zestawienie erotyki z religią było takie trochę na pozór gryzące się i na początku miał mega WTF, potem jednak do tego przywykłam i podobało mi sie to smiley Moje ulubione wątki to zejście Yu na drogę grzechu i panna Skorpion smiley
Co zaś do Kaori, to jej zachowanie jakoś mi sie kojarzyło z postaciami Tin Peaks, takie mocno przerysowane.

Kolejnym plusem sa postacie. W sumie wszystkie główne postacie były mocne: Yu, Yoko, Aya a także przydupasy Tu i Ayi. Ogólnie lubie takie przerysowane postacie, tak samo jak ich historię. Jedyną wada dla mnie tutaj były niektóre sceny, kiedy oni krzyczeli. Takie to było dość japońskie, ale mi się nie podoba taki sposób gry za bardzo.

Zresztą cały film był taki jakby eklektyczny: dewianctwo i religia, miłość i erotyka, powaga i humor, podniosłość i totalne WTF. Czasami film przypominał mi taki jakby kolaż posklejany z różnych elementów.

Kolejnym plusem jest wykorzystanie muzyki Beethovena i Ravela. Te utwory oczywiście też wystepowały w kotraście do scen, którym towarzyszyły. Ulubione to pierwsze grzechy Yu i napierdlanka w rytm Bolero <3
Jedyne co mi nie pasowało, to gdy muzyka ta leciała dość głośno i przekrzykiwali ją bohaterowie. Chyba najgorzej to wyszło, gdy Yoko wykrzykiwała list do Koryntian i przekrzykiwała 7 symfonię... ;p

Jesli chodzi o całą akcję z Kościołem Zero, to to mi sie podobało trochę mniej, ale też było spoko. Zwłaszcza psychopatyczna Aya. Było jednak o wiele poważniej i nawet momentami lekko dramatycznie.

Podsumowując, był o jeden z niewielu filmów o miłości, który mi sie podobał. A tymczasem ten utwór mi się już nigdy nie będzie kojarzył normalnie:



PS Zmieniam Dzień na 6




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 28-07-2015 17:41
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-07-2015 17:15
lol dopiero teraz to sobie puściłem, fragment tej symfonii się przewija też w innych filmach Shiona Sono smiley moze ma jakąś manię na jej punkcie xd
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 28-07-2015 17:40
Lion napisał/a:
lol dopiero teraz to sobie puściłem, fragment tej symfonii się przewija też w innych filmach Shiona Sono smiley moze ma jakąś manię na jej punkcie xd


No właśnie ten film mnie zachęcił, żeby obejrzeć inne jego filmy ;p




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-07-2015 22:30
Nie chce mi się rozpisywać xD

Film jest mega długi, jak dla mnie za długi. Mimo, że podobał mi się, to jednak czas trwania jest dość męczący. Oglądałem go na 3 razy xD, ale w sumie warto było. I to, że ma 4 godziny nie oznacza, że jest rozwleczony, nudny czy coś w ten deseń. Po prostu dla mnie 4h cięgiem przy jednym filmie to za dużo.

Podobnie jak Arletwoman podzieliłbym film na 2 części (w sumie tak go pobierałem, ale nie wiem czy to przypadek, czy celowy zabieg).
Pierwsza to ta bardziej komediowa, dewiancka i bardzo WTF, a druga poważniejsza, o kościele 0.

Mnie też dużo bardziej podobała się część 1.
Panował w niej fajniejszy klimat, taki luźny styl bardziej mi odpowiadał. No i miałem dużo powodów do śmiechu.
Już początek niszczy system w sumie. Wymyślanie grzechów pokroju "nie przeprowadzenie staruszki przez skrzyżowanie", później wymyślanie grzechów smiley
Najbardziej mnie rozwalają sceny, jak Yu uczy się robić fotki majtek. Te wszystkie gwiazdy, salta, piruety smileysmileysmiley Potem Panna Skorpion smiley No ciągle było coś zabawnego mocno.

A scena z łamaniem penisa i ucinaniem go pozostanie na zawsze w mej pamięci (niestety!!!).

Druga część podobała mi się mniej i nie chodzi o to, że było mniej zabawnie (bo dewiancko to niekoniecznie xD), ale jakoś nie bylem fanem tego wątku z Kościołem 0, a w drugiej części był on przodujący.

A! I niszczyły mnie ciągłe rozmowy o wzwodzie Yu i pokazywanie tego. smiley

I scena, gdy Yu jest księdzem i odpuszcza grzechy zboczeńcom. smiley

Postacie świetne, bardzo charakterystyczne, przerysowane, świetnie wykreowane i zagrane. W sumie tak typowo japońsko. I ja w przeciwieństwie do Arletwoman uwielbiam te japońskie okrzyki (choć nie ogarniam czemu oni nie potrafią normalnie mówić smiley).

Co tu dodać? Ogólnie podoba mi się właśnie to wymieszanie różnych rzeczy: religii, miłości, zboczeń itd. Dodatkowo w sumie film porusza ważne i poważne tematy w taki luźny i przewrotny sposób. Ciekawe też było takie łączenie religii z życiem, to było mocno wtf: szukanie Marii, Jezus jako jeden z dwóch fajnych facetów itd.

Pierwsza część na 9, druga na 7, więc 8/10.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 29-07-2015 22:46
I scena, gdy Yu jest księdzem i odpuszcza grzechy zboczeńcom.


No, ten zlot dewiantów mnie rozjebał smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-07-2015 22:00
Dobra trza nadrabiać bo zaraz będę gorszy niż mrOTHERsmiley

Rocky

Zacznę nietypowo czyli od oceny - 8/10

Czemu tak wysoko dość? Po pierwsze muzyka jest w tym filmie świetna. Motyw muzyczny przewijający się w filmie stał się kultowy i chyba każdy go kojarzy. Do tego do każdej sceny bardzo fajnie dobrane żywsze lub spokojniejsze kawałki.
Po drugie klimat filmu w stylu od zera do bohatera. Nie będę ukrywał, że lubię takie filmy, a jak są sportowe to nawet jeszcze bardziej. Podobał mi się w tej roli Stallone, który idealnie zagrał rolę nierozgarniętego boksera, który dostaje szansę. Postacie drugoplanowe również spoko, a w szczególności trener, brat ukochanej no i mistrz Apollo.
Czemu nie wyżej? Dla mnie 9 to już ocena dla filmu, który robi u mnie w pewnym sensie wrażenie w stylu wow. W tym filmie zaś dostajemy świetne kino, ale nie ma tego czegoś ponad. Ten kto widział moje konto na filmweb ten chyba zauważył tą przepaść między oceną 8 a 9 więc zostawiam 8 i mam nadzieję, że kolejny film nie zawiedzie i zasłuży chociaż na 7.

Pozdrawiamsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-07-2015 22:05
adi1991 napisał/a:

Czemu nie wyżej? Dla mnie 9 to już ocena dla filmu, który robi u mnie w pewnym sensie wrażenie w stylu wow. W tym filmie zaś dostajemy świetne kino, ale nie ma tego czegoś ponad. Ten kto widział moje konto na filmweb ten chyba zauważył tą przepaść między oceną 8 a 9 więc zostawiam 8 i mam nadzieję, że kolejny film nie zawiedzie i zasłuży chociaż na 7.

Pozdrawiamsmiley


Widzę, że mamy bardzo podobne kryteria oceniania filmów na 8 i 9. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-07-2015 22:30
Ostatnio prawie w ogóle przestałem filmy oglądać (za dużo wychodzenia z domu w letnia pogodę xD), ale postanowiłem się zmusić, żeby nie narobić sobie zaległości smiley

"Dzień"
- niestety nie za wiele mam o tym filmie do napisania.
- podobał mi sie tajemniczy początek, ładnie nakręcony i przydymiony. Post-Apo daje ogromne pole do popisu w tworzeniu historii, mieszaniu stylistyk itp. więc liczyłem na coś cool
- lol Charlie. I jeszcze ta jego pierwsza kwestia ("Where are we?"smiley, brakowało tylko guys smiley. Jednak po chwili dziwna niespodziewana śmierć Charliego której się spodziewałem. Jakiś szpikulec w piwnicy go przebił na wylot, a drugi gościu go z tego ściąga i przekonuje, że nic się nie stało. Ok.
- Potem jakoś wszystko dla mnie oklapło. Niby coś sie działo, ale niestety mnie to jakoś nie zainteresowało. W sumie to kanadyjski film, więc nie można się spodziewać rewelacji, ale mógł być fajny film, a taki fajny nie był. W sumie jakiś zły też nie był. To, że niewiele mi przychodzi do głowy co można o tym filmie napisać skłania mnie do typowego 5/10, bo był to bardzo apatyczny seans. Parę scen było fajnych, ale parę było dziadowskich, więc wyszło coś pośrodku.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-07-2015 23:02
P.S. widziałem nawet inny film tego reżysera Aarniokoskiego (wtf) i był tragiczny

filmweb.pl/film/Perwersyjna+siostra-2013-623763

więc "Dzień" relatywnie mu się udał smiley
Edytowane przez Lion dnia 31-07-2015 23:03
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 31-07-2015 23:23
Faraday napisał/a:
adi1991 napisał/a:

Czemu nie wyżej? Dla mnie 9 to już ocena dla filmu, który robi u mnie w pewnym sensie wrażenie w stylu wow. W tym filmie zaś dostajemy świetne kino, ale nie ma tego czegoś ponad. Ten kto widział moje konto na filmweb ten chyba zauważył tą przepaść między oceną 8 a 9 więc zostawiam 8 i mam nadzieję, że kolejny film nie zawiedzie i zasłuży chociaż na 7.

Pozdrawiamsmiley


Widzę, że mamy bardzo podobne kryteria oceniania filmów na 8 i 9. smiley

W sumie też mam podobnie, bo 8 często z łatwością wystawiam, a 9 zdecydowanie rzadziej, nie mówiąc o 10-tkach których mam w tej chwili aż dwie z czego żadnej nie jestem pewny smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-07-2015 23:34
Analiza Filmowa nr 2- udział procentowy ocen 9 lub wyższych u niektórych użytkowników MP

36% - mrOTHER
24% - Umbastyczny
15% - agusia
12% - mremka
9% - Lion, Otherwoman
8% - Flaku, Faraday
6% - Gooseberry
5% - adi1991

podliczyłbym Amarancie ale nie mam jej w znajomych smiley

Psychologiczno-polityczno-czarodziejskich wniosków brak.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 01-08-2015 02:19
Jak 36%, jak oceniłem na 10 jeden film z 10.

Moja propozycja:
http://www.filmweb.pl/film/Witaj+w+klubie-2013-657859

Niestety część osób widziała (Lion, Flaku), ale nie da się tego uniknąć, o ile nie chcę oglądać jakichś japońskich filmów erotycznych klasy B smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-08-2015 02:54
Jak 36%, jak oceniłem na 10 jeden film z 10.


była rozmowa ogólnie o filmach, więc statystyki ukradłem z filmweba ;P


Pfff znowu widziałem, ale film może się spodobać w klubie smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-08-2015 07:24
"ai no mukidashi"

Film jest mega długi, jak dla mnie za długi. Mimo, że podobał mi się, to jednak czas trwania jest dość męczący. Oglądałem go na 3 razy xD, ale w sumie warto było. I to, że ma 4 godziny nie oznacza, że jest rozwleczony, nudny czy coś w ten deseń. Po prostu dla mnie 4h cięgiem przy jednym filmie to za dużo.


Film miał trwać 6 godzin, ale został skrócony na prośbę producentów. Szkoda xD

Po seansie na pewno jestem w małej euforii, bo mogę wystawić 10/10. Być może jest to bliżej 9.5 niż pełnej 10, ale już 9.6 łapie się u mnie na 10, więc nie ma o czym mówić. Tak dziwnie wychodzi, że swoje filmy oceniam najwyżej, ale prawdą jest też, że daję do klubu te co miałem upatrzone od dłuższego czasu i pokładałem w nich spore nadzieje. "Love Exposure" podobnie jak "Miasto Boga" spełnił u mnie oczekiwania i to z nawiązką.

O filmie mogę powiedzieć, że okazał się być w "moich klimatach". Doszedłem do tego w taki sposób, że podczas seansu nachodziły mi skojarzenia z trzema innymi filmami, którym dałem 10: Pierrot le Fou, Moonrise Kingdom i A Clockwork Orange. Może wspólny element który mi się nasunął to groteska, ale i tak to nie do końca to. Z Mechaniczną Pomarańczą ten film łączy częściowo tematyka, właściwie nie zrozumiałem całego Love Exposure (a kto zrozumiał?) i będę potrzebował jeszcze iluś seansów, ale wydaje mi się, że Sono trochę polemizuje z Mechaniczną Pomarańczą- Kościół Zero przywodzi mi na myśl udział Alexa w eksperymencie, także te wcześniejsze sceny gdy jest zboczeńcem łatwo się kojarzą z wybrykami Alexa ze swym (czteroosobowym tak jak tutaj) gangiem. Można byłoby się o tym rozpisać i przeanalizować, ale w Love Exposure moralność jest tak pokręcona i zmienna, że sobie to daruję. No i nawet dewiancka scenografia- epatowanie kutasami, cipami itp. kojarzy się z ww. filmem. I oczywiście Ludwig Van, który w filmie Kubricka istnieje nawet w fabule, a w sensie stylistycznym Love Exposure również sporo z tego czerpie- przytaczane przez Otherwoman kontrasty poważnej muzyki i dewiacji na ekranie to kolejna oczywista inspiracja.
Z "Moonrise Kingdom" to już luźne skojarzenie- romans dwójki outsiderów i plejada ironicznych postaci (inspiracja mogła być conajwyżej u Wesa Andersona.. ok kolejna dygresja- spotkałem się z porównaniami obu reżyserów i w sumie mają wiele podobieństw, a Love Exposure jest dla mnie magnum opus Shiona Sono, tak jak Moonrise Kingdom u W. Andersona)
No i z nowofalowym "Szalonym Piotrusiem" podobne luźne skojarzenie- wątek romantyczny wplątany w dziwną historię.
Porównanie do filmów Jodorowsky'ego to już by było zbyt wiele, ale Panna Skorpion skoajrzyła mi się nieco z którąś z postaci z jego filmów przez swój wygląd. Ale uświadomiłem sobie tez, że wygląda prawie dokładnie jak Yoko Ono w tym swoim czarnym kapeluszu i stroju (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/1a/8a/30/1a8a30137d06a4496f40211bc4220200.jpg), ale pewnie to inspiracja jeszcze czym innym

"Love Exposure" jest nawet bliższy tym filmom niż niektórym filmom Sono. Tzn. inne jego filmy oczywiście polecam jesli komus sie spodobał (Arlecie, Umbie), ale chyba tylko "Zabawmy się w piekle" jest w miarę podobny, te inne są raczej bardziej dramatyczne/mroczne/dziwne/pesymistyczne (nie że gorsze, ale inne), bo w Love Exposure mimo dramatów mamy tyle frajdy z oglądania, że nie bierzemy tego aż tak na serio.
Jakoś nie dzielę sobie filmu na dwie części jak Arlety i Mateusze. Początek w sumie był poważny, później był śmiech, później poważniej, ale elementy beki wracały co krótki czas, więc dla mnie to bardziej płynna konstrukcja. W sumie przez to ten film zaliczę do jednego z najbardziej nieprzewidywalnych jakie widziałem. Wprowadził miejscami takie zamieszanie, że nie miałem pojęcia gdzie się akcja przeniesie za chwilę, czy może znów będą jakieś retrosy, czy tempo spadnie, wzrośnie, czy będzie dramatyczniej czy bardziej satyrycznie. Właśnie dzięki temu film oglądało się z zaciekawieniem i jak na 4-godzinny film, to się wcale nie dłużył (jak komuś odpowiadał klimat).
Wyróżnić trzeba cudowną ścieżkę dzwiekową.. Reżyser dobiera sobie to co mu się żywnie podoba- klasycznie, chóralnie, rockowo, jazzowo.. Nie sama muzyka ale luźne tempo filmu skojarzyło mi się z "Birdmanem", którego konstrukcja jest właściwie jak 2-godzinna improwizacja jazzowa.. Może przez to pierwszą rzeczą po seansie co zrobiłem to włączyłem sobie znienacka Johna Coltrane'a, tak mi ten film rozluźnił umysł xD Wszystko jest bardzo swobodne, luźne, przybiera różne formę, układające się w mozaikową całość która akurat mi idealnie przypadła do gustu.. Znacznie lepiej to wygląda niż w "Zabawmy się w piekle", który przytaczałem jako jedyny podobny film Sono.

Rozpisywać się więcej na temat wszystkich wątków i tematyki nie zamierzam, bo wszystkiego nie ogarnąłem (no i trzeba już iść spaćsmiley) i przyjemnie jest nawet bez ogarnięcia wszystkiego. Mogę napisać tyle, że baaardzo ryzykowne przemieszanie religii, seksu, miłości, wiary, nadziei, rodziny, zemsty...... wyszlo zdumiewająco udanie. Przynajmniej mi się praktycznie wszystko podobało, jakoś poczułem sympatię do bohaterów, nawet tych okrutnych (lol) i do ukazania pewnych prawd jak relatywizm moralny, geneza naiwnej romantycznej miłości (jednoczesnie w opozycji i w zespoleniu z instynktownym erotyzmem), struktury religijne, ludzkie uprzedzenia, zaufanie, przemoc itp itd.. oklepane wszędzie wątki zostały poprzekładane i to nadało im świeżości. Widocznie reżyser czuł się na tyle pewnie, że postanowił złamać logiczne bariery, no bo tak nie powinien wyglądać ani porządny dramat, bo za dużo groteski, komedia też niepełna, na film akcji za dużo przestojów, może najłatwiej wczuć się w romans, ale nie było nawet pewne czy Yu lub Yoko nie zamordują się gdzieś w połowie filmu, a druga połowa będzie o czymś innym..
Co do postaci też nie ma co się rozpisywać, podobały mi się takie jakie były, dopracowane, niejednoznaczne, zmienne i szalone.
Co do scen, o kurde.. oczywiscie wszystkie "dewianckie" były moimi ulubionymi. Robienie tych upskirtowych fotek czy też notoryczne wzwody i inne macania smiley Zamieszki na ulicy, spowiedzi, sceny szkolne rodem z anime, sceny rodzinne, sceny z krwią xD Bardzo polubiłem długą akcję nad morzem gdzie było bodajże najwięcej dramatu. Wgl morze i plaża jest bardzo filmowe i kocham tę scenerię (odsyłam do arcydzieł jak szwedzka "Persona", polski "Ostatni dzień lata", czy japońska "Kobieta z wydm"smiley. Te niekoniecznie dewianckie ale groteskowe również, pod koniec w tej siedzibie Kościoła Zero zaczęło to podchodzić pod surrealizm. Ucieszyło mnie wymienienie paru wykonawców typu Patti Smith no i Kurta Cobaina, porównywalnego tutaj z Jezusem smiley No własnie, nie sposób nie wspomniec tu o tym, że lwia część dzisiejszych najlepszych japonskich filmów i ogolnie japonskiej kultury jest adresowana po prostu do nastolatków lub co najwyżej 20-parolatków.. Jak porównać Polskę do tego, to.. Eh, lepiej nie.

nie wiem, to chyba tyle. Super film, na pewno do niego wrócę jak przystało na osobiste TOP20 i oglądajcie go, chociaż od adiego czy mrO wróżę po jakiejś piątce, to liczę na Flaka na Amarantę smiley
Edytowane przez Lion dnia 01-08-2015 07:35
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-08-2015 09:46
Lion napisał/a:
nie wiem, to chyba tyle. Super film, na pewno do niego wrócę jak przystało na osobiste TOP20 i oglądajcie go, chociaż od adiego czy mrO wróżę po jakiejś piątce, to liczę na Flaka na Amarantę smiley


żebyś się nie zdziwił jak będzie jakaś 3 bo ja filmów "typowo" japońskich nie znoszę, ale może ten okaże się lepszy i dam mu te 5 jak piszeszsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-08-2015 10:33
Obstawiam 3 lub mniej w sumie, ale może mnie zaskoczysz smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-08-2015 12:03
Odnoszac sie do postu Liona, to mi sie ten film bardzo kojarzyl z Jodorowskim, chocby poprzez to epafowanie symbolika religijna i laczenie jej kontrastowo z innymi konwencjami.

Podobnie kojarzyl mi sie z manga. Niektore sceny wrecz widzialam w koncepcji mangowej ogladajac film

I ja pewnie go obejrze go jeszcze raz, bo wciaz mi chodzi po glowie




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 01-08-2015 15:42
Witaj w klubie - wątpię że będzie mi się chciało jeszcze raz to oglądać, odkąd nie chce mi się nawet tych nowych filmów oglądać, więc powiem w skrócie: mocna rola Makkonegeja ale i tak Dikaprio powinien wygrać smiley

PS. Proponuję wprowadzić zasadę dawania filmów, które widziała maksymalnie jedna osoba z klubu (nie licząc osoby dającej) smiley



Edytowane przez Flaku dnia 01-08-2015 15:48
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-08-2015 15:57

PS. Proponuję wprowadzić zasadę dawania filmów, które widziała maksymalnie jedna osoba z klubu (nie licząc osoby dającej) smiley


czemu akurat jedna osoba i czemu nie licząc osoby dającej? smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 36 z 161 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum