Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 21 2024 00:11:45 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 40 z 161 << < 37 38 39 40 41 42 43 > >>
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-08-2015 19:45
PS: Dlaczego Crow to Kruk?



No wiem, sama też kiedyś tam się nad tym zastanawiałam.
Faktycznie, typowy kruk to raven, a typowa wrona to crow (kto ogląda GoT ten kojarzy;p), ale z tego co wiem, język angielski jest dość swobodny i często jedno słowo znaczy coś więcej (często mam tak w geologii, co mnie irytuje). Tak więc oni często nie rozróżniają kruka od wrony/gawrona i wrzucają te ptaki do jednego wora (w sumie coś w tym jest, bo należą do jednej rodziny krukowatych). Czyli coś jak "pies", gdzie masz zarówno rotweillera jak i ratlerka. Zresztą słowo "crow" jest bardziej zbliżone do łacińskiego corvus (a raven to nie wiem skąd się wzięło). Uważam więc, że takie tłumaczenie jest całkiem ok. smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 19:46


ROCKY HORROR PICTURE SHOW

Czas trwania: 100 min
Gatunek: Komedia, Musical, Sci-Fi
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji: 1975

Parze narzeczonych psuje się auto na środku pustkowia. Trafiają do zamku szalonego naukowca.


Dlaczego ten film?
Od dawna chciałem go obejrzeć, ale nie mogłem się zebrać. Jest to swego rodzaju klasyk, który pewnie warto obejrzeć, niezależnie od tego czy się spodoba czy nie. Dodatkowo nikt z Klubu go nie widział (a przynajmniej filmweb tak twiedzi). I oprócz mnie Lion i Flaku chcą go zobaczyć.

Moje obawy...
Po pierwsze to jest musical i jak będzie dużo śpiewania i w dodatku jakichś słabych piosenek, to może wyjść słabo. No i ten film ma 40 lat, czyli jest starszy nawet od Otherwoman, co ciężko ogarnąć.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-08-2015 19:50
A mi wygląda zachęcająco, sama chciałam dać jakiś musical smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 19:53
Nie jestem uprzedzony do musicali i liczę, że film będzie mocny, ale jednak musical moim zdaniem to film o podwyższonym ryzyku i łatwiej go spierdolić smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 20:06
a takie dobre oceny miały filmy Umby ode mnie do tej pory...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-08-2015 20:11
wziąłeś ten pomysł z Glee?? smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 20:20
to ponoć jeden z najbardziej kultowych filmów wszech czasów smiley Bardzo dobry wybór bo jestem strasznie ciekaw czego to zasługa xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 20:28
W sumie nie z Glee, nie pomyślałem o tym.
Mnie kiczowatość Glee odpowiadała, ale liczę jednak na coś innego i lepszego zdecydowanie. smiley

Oby nie śpiewali durnych piosenek i tańczyli w każdym możliwym momencie jak w High School Musical smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-08-2015 20:49
Umba, genialny wybór. Nareszcie coś co z wielką chęcią obejrzę smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-08-2015 20:54
Flaku napisał/a:
Umba, genialny wybór. Nareszcie coś co z wielką chęcią obejrzę smiley



ale najpierw masz chyba coś do nadrobienia smiley
może to cię zmotywuje smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-08-2015 21:03
Otherwoman napisał/a:
Flaku napisał/a:
Umba, genialny wybór. Nareszcie coś co z wielką chęcią obejrzę smiley



ale najpierw masz chyba coś do nadrobienia smiley
może to cię zmotywuje smiley

No tak naprawdę mam trzy na swój sposób legendarne filmy i jedno japońskie widzimisię, które jednak może być dosyć ciekawe, więc nie jest tak źle smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-08-2015 21:07
Flaku napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
Flaku napisał/a:
Umba, genialny wybór. Nareszcie coś co z wielką chęcią obejrzę smiley



ale najpierw masz chyba coś do nadrobienia smiley
może to cię zmotywuje smiley

No tak naprawdę mam trzy na swój sposób legendarne filmy i jedno japońskie widzimisię, które jednak może być dosyć ciekawe, więc nie jest tak źle smiley


Zgadza się, nawet miałam to napisać, ale olałam, a japońskie widzimisię akurat tez jest dobre smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-08-2015 21:10
Nadgoniłem trochę z pisaniem pracy, więc być może pozwolę sobie na odrobinę rozpusty i obejrzę wszystko któryś film w ten weekend <szok>



Edytowane przez Flaku dnia 14-08-2015 21:10
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-08-2015 23:38
Urlopowałam, ale zacznę nadrabiać filmy !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 15-08-2015 15:04
Flaku napisał/a:
Umba, genialny wybór. Nareszcie coś co z wielką chęcią obejrzę smiley

pierdolisz


The Rocky Horror Picture Show


Zaczynam od dupy strony, żeby być na czasie, bo jak zacznę od tych najstarszych filmów, to potem nie zdążę z tymi najnowszymi i będę tkwił wyobcowany w niekończącym się pościgu. A tego nie chcę. Rozumiecie? Tak.

Tak więc... O TRHPS słyszałem już od dawna i jest to dzieło, które tak czy siak prędzej czy później bym obejrzał. Mimo, że nie lubię musicali (bo nie lubię). Film niestety nie zrobił na mnie takiego wrażenie na jakie liczyłem. To co mi się podobało to bardziej oderwane pojedyncze sceny, niż całość. Na plus przede wszystkim zapadający w pamięć Tim Curry oraz soundtrack, w szczególności sekwencja otwierająca z rewelacyjnym "Science Fiction/Double Feature". Zresztą soundtrack jest najmocniejszym elementem tego filmu, dlatego że pasuje do całego klimatu i dlatego że same piosenki są co najmniej dobre. Niestety film jest dla mnie zbyt przeładowany tym całym kiczem, przez co męczący. W dodatku za dużo tutaj musicalu w musicalu, co powoduje, że po pewnym czasie nawet te fajne glamowe kawałki "oglądane" na ekranie zaczęły być dla mnie nużące.

Niestety jestem osobą, która zazwyczaj (bo są i wyjątki!) stawia wyżej treść niż formę, a i na tym polu niewiele się doszukałem. Niby coś tu się dzieje, są różne wątki ale każdy z nich zostaje ledwie naszkicowany, by zaraz potem gdzieś przepaść. Przez co cała historia nie jest zbyt interesująca. Rozmywa się. Taki trochę cyrk dla samego cyrku. Jeden powie "przerost formy na treścią", a ktoś inny "zwycięstwo formy nad treścią". I tak naprawdę nikt do końca nie ma racji. Bo nie da się ukryć i widać to gołym okiem, że ta cała glamowo-groteskowo-absurdalna (można dodać jeszcze kilka przymiotników) konwencja jest bezwstydnie zamierzona.

Myślę, że kultowość "The Rocky Horror Picture Show" opiera się na podobnych zasadach jak kultowość innych tego typu dzieł tj. "Martwica mózgu", "Martwe zło", "Teksańska masakra piłą mechaniczną" itd., w których panuje prosta reguła: forma>treść i są to zasady opierające się na czysto subiektywnych, czasem infantylnych odczuciach. Albo się to lubi albo nie. Walka na argumenty nie ma sensu. Ja np. nie do końca rozumiem fenomen "Martwicy mózgu", ale z kolei "Teksańską masakrę..." uważam za najlepszy slasher w historii kina.

Po za tym, film jest oczywiście bardzo wpływowy bo został nakręcony w połowie lat 70. a wygląda bardziej jak lata 80. w pigułce, co z pewnością jest jego niezaprzeczalną wartością. Z tego co wiem to ma nawet swoich wyznawców i do dziś jest puszczany w kinach w USA smiley

Reasumując: powiedziałbym, że jestem rozczarowany (?), ale z drugiej strony czego innego mógłbym się spodziewać po glamowym musicalu jeśli nie glamowego musicalu? Tak więc 5/10 i ani słowa więcej smiley




Edytowane przez Flaku dnia 15-08-2015 15:07
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-08-2015 23:34
The Rocky Horror Picture Show



W przeciwieństwie do Flaka, cenię sobie formę dość wysoko, choć może nie drastycznie wyżej niż treść. Dlatego film podobał mi się całkiem. Do pełnego zachwytu jednak trochę brakuje.

Tak więc forma wywołała u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony jestem fanką wszelkiej dziwaczności, więc oczywiście znalazłam tutaj coś dla siebie, z drugiej, podobnie jak w przypadku Flaka, nadmiar kiczu wydawał mi się trochę męczący. Dlatego cały czas wahałam się co do oceny filmu.

Jeśli chodzi o musicale, to też mam mieszane uczucia. Czasem bardzo mi się podobają, innym razem nie jestem w stanie znieść tego całego śpiewania. Tutaj było różnie. Niektóre piosenki były faktycznie niezłe i przyciągające uwagę, jak choćby słynne Sweet Transvestite. Innym razem piosenki wydawały się nieco nużące.

Co do postaci to na plus ich przerysowanie, szczególnie Doktor Frank-N-Furter i Riff Raff mi się spodobali. Zresztą ja w ogóle przepadam za takimi zbieraninami odmieńców. Aha i podobał mi się tez narrator smiley

Natomiast te wszystkie odpały w zamku jakoś mi się cały czas kojarzyły z Charlim i fabryką czekolady smiley

Ostatecznie dam ocenę 7. Gdyby było mniej kiczu, nieco więcej treści, byłoby 8, jak w przypadku Ai no mukidashi, które spełniło ten warunek.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-08-2015 20:22
O tak! Jestem w końcu w pełni usatysfakcjonowany swoim wyborem.

Nie wiem za bardzo co mogę napisać. Ogólnie mówiąc, dostałem film jakiego się spodziewałem i jakiego oczekiwałem.

Zacznę od strony musicalowej. Całe szczęście piosenki były całkiem ok. Jedne lepsze, drugie słabsze, ale w sumie żadna mnie nie wynudziła czy nie wywołała ochoty przewinięcia sceny. Powiedzmy, że najsłabsze piosenki wciąż były na poziomie 'ok'. A moje ulubione to chyba "Dammit Janet" i "Touch-a, Touch-a, Touch-a Touch Me", choć podobał mi się też układ taneczny z bioderkami i narrator pokazujący te ruchy smiley

Postacie bardzo ok, oczywiście mocno przerysowane, ale w tego typu filmie dla mnie to plus. Frank-N-Furter bardzo spoko i świetnie zagrany.

I mam takie pytanie od razu do damskiej części forum (Arleto, odpisz). Co sądzicie o wyglądzie Rocky'ego? Serio jest taki boski? smiley

Co dalej? Dla mnie ilość kiczu, dziwności, niedołężności i odpałowości była w sam raz. Odpowiadał mi też filmowy humor, momentami się naprawdę mocno zaczynałem śmiać.

Ogólnie rozwalał mnie ten cały dr. Scott. Scena jak jego wózek wjeżdżał na górę smiley Albo jak jeździł na wózku i machał nogami w pończochach smiley

O! Narrator genialny, fajny pomysł z dołożeniem narratora, świetnie rozpisany i genialnie zagrany.

Najmniej podobał mi się chyba wątek Eddiego, choć jak go jedli to spoko. smiley

No i podobały mi się jeszcze bardzo 2 sceny.
Jedno to takie zdublowanie nocnej wizyty Franka u Janet i Brada.

A druga to jak Janet została przyłapana z Rockym i:

-Janet?
- Dr. Scott?
-Janet?
-Brad?
-Rocky?


i tak kilka razy smiley

Dla mnie film genialny, mocne 9/10. smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.

Edytowane przez Umbastyczny dnia 16-08-2015 20:25
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-08-2015 20:29
I mam takie pytanie od razu do damskiej części forum (Arleto, odpisz). Co sądzicie o wyglądzie Rocky'ego? Serio jest taki boski?


Nie wiem, czemu do mnie to pytanie. Jak zapewne wiesz, mój gust jest bardziej zbliżony do Top Dollara, więc Rocky był dla mnie dość obleśny. Ale o gustach się nie dyskutuje ;p

Ogólnie rozwalał mnie ten cały dr. Scott. Scena jak jego wózek wjeżdżał na górę smiley Albo jak jeździł na wózku i machał nogami w pończochach


No to była jedna z lepszych scen ;p W ogóle to mi się jakoś kojarzyło z Lockiem i dodatkowo mnie śmieszyło, zwłaszcza, że układaliśmy kiedyś piosenkę "John Locke tańczy, tańczy, tańczy na wózku inwalidzkim" smiley

Te zdublowane sceny tez były spoko. smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 16-08-2015 20:30
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 17-08-2015 13:48
Rocky


Na wstępie powiem, że film pozytywnie mnie zaskoczył, bo spodziewałem się jakiejś zwykłej historyjki o podrzędnym bokserze, a dostałem solidny dramat z wątkiem bokserskim gdzieś w tle. Dodam też, że kiedyś myślałem, że "Rocky" to taki "Rambo" tylko że tu się boksują, a tam strzelają smiley A ten drugi kojarzy mi się znowu z jakimś absurdem gdzie jeden gościu z karabinem wybija cały pluton. Rocky to jednak trochę innym poziom smiley

Po pierwsze, film niby opowiada o "amerykańskim śnie" ale robi to z pewnym dystansem, momentami wręcz ironią. Z jednej strony przedstawia Amerykę jako miejsce gdzie zdarzają się cuda, ale jednocześnie nie wynosi jej na piedestały. No i to duży plus moim zdaniem. Być może to nadinterpretacja ale widać to np. w tej scenie kiedy jeden gościu reaguje na pomysł Apollo żeby dać szansę walczyć nieznanemu bokserowi słowami "Podoba mi się. Bardzo amerykańskie". Zaskoczeń zresztą było więcej, np. zakończenie. Byłem wręcz przekonany, że Rocky jednak wygra tę walkę, nawet przez nokaut, ale na szczęście nie o to w tym filmie chodziło. Taką historię można było przedstawić w o wiele bardziej trywialny sposób, a "Rocky" jest taki właśnie subtelny i nienachalny, co dodaje realizmu nierealnej sytuacji. Pewnie nie udałoby się tego zrobić gdyby nie zaskakująco mocna rola Stallone'a. Uważam go raczej za przeciętniaka, ale Rocky to chyba jego rola życia. Idealnie wczuł się w postać niezbyt inteligentnego, ale sympatycznego gościa. Na początku denerwował mnie trochę tą swoją manierą w głosie, ale potem już się do tego przyzwyczaiłem i nawet polubiłem. Do bólu charakterystyczna postać. Idealny bohater do pokochania przez widownię, zresztą powielany później setki razy. Chociaż jak na tamte czasy to było oczywiście coś nowego, o czym napisał Lion. Na plus oczywiście też klimat lat 70.

Podsumowując: zastanawiałem się gdzieś pomiędzy 7, a 8. Gdyby było 7,5 to dałbym bez wahania, ale pewne niuanse i fakt, że bardzo dobrze mi się to oglądało skłania mnie ku ocenie 8. Mimo wszystko film nadal jest dość zwyczajny, nie przepadam też zbytnio za takimi historiami w stylu "od zera do bohatera", więc nie dam nic powyżej. Boksu też nie lubię, ale jak widać, nie przeszkadza to żeby polubić Rockiego smiley



Edytowane przez Flaku dnia 17-08-2015 13:50
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-08-2015 14:28
Boksu też nie lubię, ale jak widać, nie przeszkadza to żeby polubić Rockiego


u mnie był to główny czynnik nie polubienia go smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 40 z 161 << < 37 38 39 40 41 42 43 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum