Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 17 2024 08:43:02 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 4 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku 9 weeks
shimano11 weeks
Amaranta21 weeks
Andzia38 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 57 z 58 << < 54 55 56 57 58 >
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-01-2022 23:21
Otherwoman napisał/a:
Na drugim miejscu będzie ostatni sezon The Walking Dead. Niektórym może ten serial się nudzi, ale mnie. Stęskniłam się za bohaterami i fajnie było do nich wrócić. Moim ulubionym wątkiem na ten sezon był wątek Negana oraz relacji Maggie-Negan. Strasznie mnie ciekawiło, jak to się rozwinie. Fajnie też, że przedstawiono jego historię sprzed czasów skóry i bejsbola.


Ja też lubię The Walking Dead i mnie nadal nie nudzi. Wiadomo miał słabsze sezony, trafiają się drętwe odcinki, ale ogólnie wciąż trzyma poziom. A te 8 odcinków wyemitowanych jesienią było serio spoko.

Może też zrobię podsumowanie seriali 2021, dużo nie widziałem, ale kilka obejrzałem smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 03-01-2022 23:45
To może krótko o wszystkim co widziałem (o ile nic nie pominąłem), trochę nowości, trochę kontynuacji.

Widziałem kilka seriali z uniwersum Marvela. WandaVision był spoko, ciekawa zabawa formą. Potem The Falcon and the Winter Soldier, który był chyba najbardziej klasyczny z tych seriali, był ok, ale mnie nie porwał. Następnie Loki, który miał chyba najlepszą fabułę. Później What If...? animowany i nawet spoko, ale jednak aktorskie wychodzą im lepiej. I na koniec bardzo przyjemny Hawkeye z wybitną rolą Adamczyka xD

Z innych nowości:

Otwórz oczy, czyli polski serial Netflixa na podstawie książki "Druga szansa" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Przyjemne zaskoczenie, ciekawie pokazany ten dziwny klimat psychiatryka, młodzi aktorzy momentami trochę drętwi, ale całość na plus.

Squid Game - mnie się bardzo podobało. Lubię takie klimaty, kojarzyło mi się trochę z Igrzyskami czy Battle Royale, cudowne scenografie, dobra fabuła i bohaterowie.

Z kolejnych sezonów:

The Walking Dead - jak pisałem post wcześniej, ja wciąż lubię i uważam, że trzyma poziom, czekam na kolejne odcinki w lutym smiley

The Walking Dead: World Beyond - to z kolei straszna kupa. Irytujący bohaterowie, którym życzyłem rychłej i bolesnej śmierci, fabuła nijaka i często przewidywalna. Oglądałem trochę z przyzwyczajenia i chęci poznania rozwiązania głównego wątku. W sumie z całego serialu najlepsza była scena po napisach ostatniego odcinka i chyba tylko to zapamiętam na dłuższą metę.

Wiedźmin - drugi sezon moim zdaniem słabszy od pierwszego, wciąż było w miarę ok i dało się oglądać, ale mój entuzjazm spadł na tyle, że nie wiem czy wrócę na kolejne sezony.

You - o matko, lubiłem ten serial i w sumie dalej lubię, ale każdy kolejny sezon to ciągłe odgrzewanie tego samego kotleta i jechanie na schematach, ile można oglądać w kółko to samo.


Love, Death & Robots - bardzo fajna antologia-animacja, kojarzy mi się z taką uproszczoną wersją Black Mirror.

Aggretsuko - to polecam gorąco z całego serduszka, chyba mój faworyt z całej tej listy. Jest to japońska bajka o małej czerwonej pandzie, która pracuje w korporacji i tego nienawidzi, szczerze trochę się utożsamiam z główną bohaterką smiley mnie to bawi i relaksuje, polecam <3

Chilling Adventures of Sabrina - szkoda, że się to skończyło, bo serial był spoko, taki niby młodzieżowy, niby trochę zabawny, ale jednocześnie pseudomroczny xD spoko klimat



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-03-2022 22:50
lol czemu ja dopiero teraz widzę tego posta smiley


The Walking Dead - jak pisałem post wcześniej, ja wciąż lubię i uważam, że trzyma poziom, czekam na kolejne odcinki w lutym



Oglądam i trochę nie podoba mi się odejście Negana...

Ale ale słyszałeś, że podobno powstaje/ma powstać spin off, który będzie dotyczył Negana i Maggie? smiley
Chętnie bym obejrzała, bo lubię ich wątek smiley

Link do newsa: https://www.serialowa.pl/322523/the-walking-dead-spin-off-isle-of-the-dead/


The Walking Dead: World Beyond


Co to w ogóle jest? smiley


Chilling Adventures of Sabrina - szkoda, że się to skończyło, bo serial był spoko, taki niby młodzieżowy, niby trochę zabawny, ale jednocześnie pseudomroczny xD spoko klimat


Ja uwielbiam i chyba sobie zrobię rewatch smiley


PS. Jakie są twoje ulubione postacie TWD?




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 10-03-2022 23:29
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2022 20:10
Negana też mi szkoda, że odszedł, ale mam nadzieję, że wróci, kilkanaście odcinków zostało. Wiem, że w komiksie też odszedł, ale w sumie nie wiem czy wrócił xD Akurat jego wątki ponoć dość mocno szły w linii z komiksem.

Podobno dużo rzeczy ma powstać, ja słyszałem o 3 filmach fabularnych o Ricku, Michonne i kimś tam. Akurat o serialu o Maggie i Neganie nie słyszałem, ale spoko, pewnie zacznę oglądać.


A generalnie już były/są 2 seriale spin-offy. Pierwszy to Fear The Walking Dead i oglądałem kiedyś jak już to miało parę sezonów (obecnie jest 6), ale było to dla mnie beznadziejne i przerwałem jakoś w połowie drugiego. Teraz widziałem jakieś newsy, że niektóre postacie mniej ważne się tam pojawiły po odejściu z głównego serialu np. Dwight (ten z przypaloną mordą) czy Morgan (ten czarnoskóry z kijem co ześwirowałem po śmierci syna). Dla mnie przede wszystkim odpychający główni bohaterowie, pierwsze 2 sezony skupiały się na rodzince irytujące bardziej niż Carl i Lori xD

I drugi serial to Walking Dead: World Beyond, miał 2 sezony zaplanowane, oba wyszły i nie polecam. Tutaj głównymi bohaterami są nastolatkowie i oczywiście są strasznie irytujący, więc skupiałem się głównie na kibicowaniu zombie, żeby ich zabiły... Tak jak pisałem, najciekawszym elementem 20 odcinków była scena po napisach z finału 2 sezonu, gdzie . No i tutaj pojawiła się Jadis (ta co rządziła złomowiskiem w głównej serii) i to był jeden z bardzo nielicznych pozytywnych aspektów tego syfu.

Kogo lubię z TWD?

Kolejność losowa, ale z żyjących to Daryl, Rosita, Negan, Princess xD, Yumiko, Connie, Aaron i pewnie więcej, ale tam jest milion postaci smiley

Z żyjących najbardziej irytują mnie: Ezekiel i Gabriel.

I np. Carol mam mieszane uczucia, bo są momenty, że jest spoko, czasami irytuje. Niby jest złożoną postacią, ale moim zdaniem za bardzo się zmienia, jakby miała kompletnie inny charakter co sezon xD I dawniej np. lubiłem Eugune'a mocno, a teraz jakoś coraz częściej mnie wkurza.

A Ty kogo lubisz / nie lubisz? smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-03-2022 20:23
Widzę, że mamy bardzo podobnie smiley

Ulubione postacie: Daryl, Negan, Maggie, Rosita też spoko
Wkurzające: Gabriel i Ezekiel smiley

I dokładnie to samo myślałam sobie ostatnio o Carol smiley
Najpierw była taką mocną postacią, a teraz jej wątki skupiają się głównie na... gotowaniu zupy i zabawy w domek. Jakoś mi to nie leży.
W tej chwili rolę takiej twardej babki przejęła chyba Maggie.

W ogóle mało tych odcinków zostało, a tu nic nie słychać o tych główniejszych bohaterach. Ricka nie ma od wieków. Michonne też odeszła. Dobrze byłoby jednak zakończyć serial z tymi postaciami. A w szczególności z Rickiem, bo to taki odpowiednik Jacka trochę smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 11-03-2022 20:24
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-04-2022 12:14
Ok, TWD mi się skonczyło, to jaki serial byście polecili?




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-04-2022 14:05
Polecam Aggretsuko smiley i mówię to serio. Bardzo dobre na odmóżdżenie, prosta i przyjemna rozrywka. Ja też lubię w sumie "Rick & Morty", ale to dość specyficzne poczucie humoru, nie wiem czy podejdzie Ci.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-04-2022 20:44
Ricka i Morty'ego oglądałam. Pierwsze dwa sezony 9/10, ale potem mocny spadek formy.
Moje ulubione odcinki to o Titanicu i Nocy oczyszczenia ("Chodź, Morty, pozabijamy sobie ludzi" smiley )

Tego pierwszego nie kojarzę. W wolnej chwili obczaję.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-04-2022 20:35
Tal myślałam, co by tu obejrzeć... Brakuje mi MP, Lostów, a i Nidy nie ma dalszych odcinków, więc... postanowiłam zacząć oglądać słynnego Survivora smiley


Póki co jestem po pierwszym odcinku i w sumie czuję się, jakbym oglądała Nidę.
Jak zwykle wszyscy uczestnicy działają mi na nerwy smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-04-2022 22:16
Pierwszy odcinek, którego sezonu? Pierwszego?





A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-04-2022 11:37
Umbastyczny napisał/a:
Pierwszy odcinek, którego sezonu? Pierwszego?




No tak. Zaczęłam póki co od początku smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-04-2022 15:41
Te pierwsze sezony miały swój urok, ale to była inna gra niż teraz i inna od tego co mogłaś widzieć na Nidzie. Ja sobie oglądam obecnie sezon 42 xD polecam



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-04-2022 23:01
No właśnie jest bardzo podobne do Nidy. I ludzie mają podobne problemy smiley

A teraz oglądam drugi odcinek i gadają o jedzeniu papai smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 23-04-2022 23:18
Obejrzałam pierwszy sezon Survivora smiley

Generalnie spoko, ale ja cały czas miałam wrażenie, że oglądam jakąś Nidę smiley
Ba, wydaje mi się, że nawet w Nidzie czasem było więcej emocji.
Nie ogarniam też hejtu na tę polską Wyspę przetrwania, która była w sumie lepsza od tego sezonu na Borneo. Może potem Survivor wszedł na wyższy level. Zobaczę jeszcze. Ale te początki naprawdę nie są jakieś wybitne. W sumie też nie winię nikogo za to. W końcu to początki. Nasze pierwsze MP też były jakieś niedorobione w porównaniu z późniejszymi smiley

Po pierwszym sezonie to oceniam na jakieś 7/10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-12-2022 22:09
Jako, że zbliża się koniec roku to czas podsumować 2022 rok serialowo.

Podzielę ten wpis na 2 części, czyli "nowości" i "kolejne sezony".

Z nowości, drugi rok z rzędu oglądam seriale od Marvela, ale 2022 stał na niższym poziomie niż 2021.

Moon Knight - niby ciekawy klimat (superbohaterowie + mitologia egipska), niby sympatyczny i fajnie wykreowany główny bohater, niby poczycie humoru typowe dla Marvela (czyli odpowiadające mi), ale całość wyszła tak sobie, nie czekałem szczególnie na kolejne odcinki, a seanse mi się momentami dłużyły

Ms. Marvel - też mi czegoś zabrakło. Serial bardzo ładny wizualnie, twórcy bawili się formą, bohaterowie ciekawi, ale z kolei fabuła trochę nijaka.

I am Groot - to taki mini serialik, odcinki miały po parę minut i dla mnie to było mega słabe. Oczywiście miał to być tylko dodatek dla fanów, ale mnie te odcineczki w ogóle nie bawiły, chyba mi nawet kąciki ust nie drgnęły.

She-Hulk: Attorney at Law: tu z kolei mamy dobre poczucie humoru, fajnych bohaterów, zabawę formą przy przełamywaniu czwartej ściany. ALE finał był mocno z dupy + ten serial nie miał fabuły jak dla mnie. Gdybym miał komuś powiedzieć o czym to było, to poza ogólnym zarysem, że kuzynka Hulka zyskuje moce, nie umiałbym nic powiedzieć, bo to było no o niczym po prostu.

A co oprócz Marvela?

Tales of The Walking Dead - czyli antologia osadzona w uniwersum The Walking Dead. Przyjemna, lecz nierówna seria. Na pewno o niebo lepsza od tych 2 niedołężnych seriali, które publikowali w poprzednich latach. Z perspektywy czasu najlepiej oceniam odcinek skupiony na historii "Alfy" znanej z głównej serii, a także jeden epizod z motywem "dnia świstaka", który był dość dziwny i powalony, ale w pozytywnym sensie.

1899 - nowy serial twórców "Dark". Mnie ten poziom dziwności, tajemniczości i ogólnego zamotania fabuły odpowiada. Dark uwielbiałem i 1899 też mi się bardzo spodobał.

Wednesday - bardzo przyjemny klimat i poczucie humoru. Wizualnie też super. Jedynie minus trochę, bo jakoś od razu oczywiste wydało mi się kto będzie głównym złym, ale i to mi nie popsuło przyjemności z oglądania.

The Witcher: Blood Origin - serial słaby. Banda nijakich bohaterów, podejmujących bezsensowne decyzje i brnących w bezsensowną fabułę. Jest to po prostu słaby twór, już pomijam niezgodności z prozą Sapkowskiego...


No i na koniec, kolejne sezony.

The Walking Dead - finalnie oceniam ten serial jako bardzo dobry. Miał lepsze i gorsze momenty, ale całość mi się podobała i będę wspominał historię o zombiakach. Nawet zacząłem szukać komiksy do kupienia, ale trzeba mieć miliony monet na cała kolekcję. Ostatni sezon (a w zasadzie 2/3 wypuszczone w 2022) bardzo dobry. Jedynie trochę finał mnie zirytował, za bardzo skupili się na promowaniu nowych seriali niż domknięciu głównej produkcji, ale cóż...

Rick and Morty - jestem jeden sezon do tyłu, bo w 2022 nadrobiłem sezon 5 (z 2021), a 6 wciąż przede mną. No cóż, wciąż jest to ok, ale jednak czuć spadek formy tak od 4 sezonu i to już nie to samo. Szósty sezon obejrzę i liczę, że obędzie się bez kolejnego spadku formy.

Stanger Things - dla mnie ten serial jest genialny i tyle. Choć trochę za bardzo ich poniosła fantazja z długością odcinków.

Love, Death & Robots - trzeci sezon wciąż trzyma poziom, bardzo przyjemna, ładnie wykonana antologia.



Hmmm... i chyba to tyle. Być może zapomniałem o czymś, ale powinien to być komplet.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 31-12-2022 20:13
Ja w tym roku nie oglądałam zbyt wielu seriali...


Rick and Morty - jestem jeden sezon do tyłu, bo w 2022 nadrobiłem sezon 5 (z 2021), a 6 wciąż przede mną. No cóż, wciąż jest to ok, ale jednak czuć spadek formy tak od 4 sezonu i to już nie to samo. Szósty sezon obejrzę i liczę, że obędzie się bez kolejnego spadku formy.



Porzuciłam to właśnie po 4 sezonie. Jakoś mocno się opuściło i nie chciało mi się już po to sięgać.

Moje kontynuacje:


1. The Walking Dead

Również oceniam jako dobry w ogólnym rozrachunku. Nawet te nudniejsze odcinki mnie nie odstraszały, bo chyba dość mocno przyzwyczaiłam się do uniwersum i jego bohaterów. Trochę też mnie zawiodło to otwarte zakończenie. Teraz trzeba oglądać kolejne seriali, żeby choćby dowiedzieć się, co się stało w końcu z Rickiem. Mimo, że dość długo się to ciągnęło (ponad 10 lat), to jakoś nie miałam przesytu i brakować mi będzie tego serialu. Moi ulubioeni bohaterowie to Negan, Daryk, Carol i Maggie smiley

Ocena: 7,5/10


2. Stranger Things

Fajny sezon. Podobał mi się motyw "satanistyczny", rosyjski i MP-owy klimat. W ogóle dużo było w tym sezonie podobieństw do naszego MP na podstawie tego serialu smiley

Ocena: 7,5/10


3. Westworld

4 sezon o niebo lepszy od 3. Trochę taki mix 3 i starych sezonów. Lekki powrót do korzeni. Mnie się podobał i szkoda, że już ostatecznie skasowali ten serial.

Ocena: 7/10


Nowe lub stare, ale nowe dla mnie


1.Wednesday

Taka mieszanka Pottera, Sabriny i Tima Burtona. Mnie się bardzo podobało. Lubię taki klimat i czarny humor, tak więc całkiem trafiło w moje gusta.

Ocena: 8/10


2. Ród smoka

Na początku ciężko mi się to oglądało. Taki zbitek scen i wątków bez ładu i składu. Potem jakoś polubiłam duet Rhaenyra - Daemon, więc i serial mnie bardziej wciągnął.

Ocena: 7/10


3. Dark Winds

Taki westernowaty kryminał/thriller. Całkiem spoko, ale bez fajerwerków.

Ocena: 6/10


4. Riverdale

Zaczęłam oglądać, bo lubię takie seriale o nastolatkach uwikłanych w mroczne sprawy w małych miasteczkach. Pierwszy sezon bardzo mocno nawiązuje do Twin Peaks (zresztą w jednym z kolejnych sezonów mówią to wprost otwarcie). W ogóle sporo tam różnych nawiązań, co jest fajne. Sam serial jednak nie jest jakimś arcydziełem. Dla mnie to typowy serial do kotleta, albo do piwa. Taki klasyczny odmóżdżacz.

Ocena: 5,5/10




Nie pamiętam, czy coś jeszcze oglądałam...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 31-12-2022 21:47
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-01-2023 17:22
Otherwoman napisał/a:

Moi ulubioeni bohaterowie to Negan, Daryk, Carol i Maggie smiley




Ja nie jestem fanem Carol, dla mnie ona jest źle rozpisana, co sezon (albo i częściej) kompletna zmiana osobowości xD

Ale rzeczywiście bardzo lubiłem Negana, Daryla, Maggie i ja jeszcze byłem, od jej pierwszego pojawienia się, fanem Rosity.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-12-2023 17:36
SERIALOWE PODSUMOWANIE 2023

Tradycyjnie podzielę wpis na 2 części: kontynuacje oraz nowości (dla mnie nowości, niekoniecznie coś wyprodukowanego w 2023).

KONTYNUACJE

Rick i Morty - sezony 6 i 7 - serial był coraz słabszy. Sezony 4 i 5 zaliczyły spadek formy. Sezon 6 oglądałem jakoś na początku roku, więc już sporo wspomnień się zatarło, ale pamiętam, że dobrze mi się oglądało i uważałem, że poziom się odbił i idzie to w dobrym kierunku. Sezon 7 znowu był słabszy, wymęczyły mnie trochę te odcinki.

Aggretsuko - sezon 5 (ostatni) - super animacja. Osobiście dużo bardziej wolałem początkowe sezony z przygodami Retsuko w wielki korpo świecie, ale w sumie rozumiem, że twórcy chcieli pokazać coś więcej, rozbudować postać itd. Sezon ok, ale to nie to samo, co na początku.

You - sezon 4 (ostatni) - po kiepskim sezonie trzecim, ten był trochę lepszy, ale nie wrócił na poziom z początków serialu. Największym problemem tej produkcji była powtarzalność i kopiowanie własnych pomysłów z poprzednich sezonów.

Black Mirror - sezon 6 - uwielbiam ten serial. Do szóstego sezonu mam tylko taki zarzut, że kilka odcinków, choć dobrych, to kompletnie klimatem i tematyką nie pasowało do całości. Mimo wszystko całość na duży plus.

Wiedźmin - sezon 3 - chyba z całego sezonu tylko 1 czy 2 odcinku mnie zainteresowały choć w minimalnym stopniu, a reszta była totalnie nijaka. Niestety marny ten serial... coraz bardziej marny.

I Am Groot - sezon 2 - krótkometrażowe animacje o bohaterze z filmów Marvela. Totalnie nie dla mnie. Pierwszy sezon był żenująco słaby. Ten jakby ciut mniej żenujący, ale wciąż słabiutko.

Loki - sezon 2 - tutaj z kolei bardzo dobra produkcja Marvela. Ciekawi bohaterowie, wciągająca fabuła, dobre poczucie humoru.

What If - sezon 2 - kolejna produkcja Marvela. Nawet ok, ale słabiej niż w pierwszym sezonie.

NOWOŚCI


Czarnobyl - wspaniały serial. Wiele osób mi go polecało i miało rację.

The Last of Us - lubię tematykę zombie, więc dałem serialowi szansę i przepadłem. Bardzo mnie to wciągnęło, dobrze wykreowani bohaterowie, ciekawa fabuła. Jedynie dałbym więcej samych zombiaków, bo rzadko się pojawiali...

Dead City- spin off TWD z Maggie i Neganem. Dla mnie serial był średni. Początkowe odcinku mnie nudziły i jakoś ciężko było mi się wciągnąć. Byłem tym trochę zaskoczony, bo lubię i Maggie i Negana, zwłaszcza jego. Końcówka sezonu była spoko i z chęcią zacznę drugi sezon. Mam nadzieję, że tam poziom będzie równiejszy i bardziej angażujący od początku.

Daryl Dixon - kolejny spin off z TWD. Moim zdaniem o niebo lepszy. Bardziej rozszerzał ten świat, dużo bardziej wciągająca fabuła, lepszy klimat. Widać tutaj inspiracje z The Last of Us, ale w sumie nie jest to jakiś minus.

Secret Invasion - kolejny serial od Marvela, dość przeciętny. Niby ogląda się przyjemnie, ale dziurawa fabuła, nijacy bohaterowie i beznadziejne zakończenie.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.

Edytowane przez Umbastyczny dnia 31-12-2023 17:39
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-01-2024 17:13
Rick i Morty - sezony 6 i 7 - serial był coraz słabszy. Sezony 4 i 5 zaliczyły spadek formy.



Ja sobie właśnie odpuściłam chyba po 4, bo spory zawód był...


Czarnobyl - wspaniały serial. Wiele osób mi go polecało i miało rację.



Zgadzam się, też mocno mnie wciągnęło.



Dead City- spin off TWD z Maggie i Neganem. Dla mnie serial był średni. Początkowe odcinku mnie nudziły i jakoś ciężko było mi się wciągnąć. Byłem tym trochę zaskoczony, bo lubię i Maggie i Negana, zwłaszcza jego. Końcówka sezonu była spoko i z chęcią zacznę drugi sezon. Mam nadzieję, że tam poziom będzie równiejszy i bardziej angażujący od początku.

Daryl Dixon - kolejny spin off z TWD. Moim zdaniem o niebo lepszy. Bardziej rozszerzał ten świat, dużo bardziej wciągająca fabuła, lepszy klimat. Widać tutaj inspiracje z The Last of Us, ale w sumie nie jest to jakiś minus.



A mnie właśnie Dead City bardziej się posobało. Mocno podszedł mi klimat, no i lubię tę "parę". Za to Dixon mnie nudzi... Nadal nie obejrzałam do końca, bo jakoś nie wciągają mnie te odcinki. Ale niedługo dobrnę chyba smiley



Swoje podsumowanie dam potem, choć nie oglądałam w tym roku zbyt wielu seriali. Jakoś nie miałam fazy na seriale...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-01-2024 13:55
U mnie z serialami baaaardzo krucho. Obejrzałam jedynie "Dead City", które mi podeszło i czekam na dalszą część.

Natomiast drugim (którego nadal nie skończyłam) jest "Daryl Dixon" - jak dla mnie fabuła średnio wciągająca, nieco się wlecze, a bohaterowie trochę irytujący, szczególnie gówniarz wybraniec.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 57 z 58 << < 54 55 56 57 58 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum