Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 18 2024 08:39:39 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny19:32:09
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta21 weeks
Andzia38 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 147 z 161 << < 144 145 146 147 148 149 150 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 25-08-2019 22:53
panda napisał/a:
Flaku napisał/a:
W "movie się" użyli jeszcze określenia czuły albo ciepły i z tym też się zgadzam.



XDDDDDD cmon

pewnie jutro rozwine, bo watkow ogolnie mnostwo, i recki/interpretacje bardzo tez sie scieraja, ale prosze nie czuly/cieply

Sposób przedstawienia Sharon ma w sobie dużo ciepła, szczególnie myślę tu o scenie w kinie, więc nie wiem o co ci chodzi. Cała ta fantazja o jej ocaleniu. To samo postać Ricka Daltona i jego zmagania, nostalgia, portret epoki, scena z dziewczynką na planie, itd. Wygląda to dość nietypowo jak na Tarantino i widać, że miał do tego filmu trochę inne podejście niż zwykle.
Edytowane przez Flaku dnia 25-08-2019 22:54
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-08-2019 23:56
Może np to, ze jest przemocowcem i jego przekaz do mnie nie trafia; to nie jest ciepło, a pobłażanie i robienie ołtarzyka z jednoczesnym udawaniem, ze jego traktowanie podobnych legend kina, np Umy nie miało miejsca?
Polecam tekst recenzje z czasu kultury, nie chce mi się pisać tego co już ktoś mówił

Poza tym, wydawanie wyroków śmierci ku tradycyjnej już uciesze gawiedzi (która u mnie w kinie śmiała się na serio z rasistowskich żartów, a to nie dla krytyków a właśnie dla takich ludzi są robione filmy T, bo większość nie łapie tych wszystkich rzeczy na drugim powiedzmy etapie rozkminy jego filmów) co prawda może dawać poczucie rozprawienia się ze złym światem i próby pokazania rdobregor1; rozwiązania, ale to jest iluzja po prostu, piękna, ale iluzja. I nie chodzi tu wcale o koncept, bo uważam go za bardzo dobry akurat

Fajne było jak ten brad pitt obczajke robi na hipisce, a w jego radyjku leci zapowiedź bill cosby show
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 26-08-2019 10:01
Może np to, ze jest przemocowcem i jego przekaz do mnie nie trafia; to nie jest ciepło, a pobłażanie i robienie ołtarzyka z jednoczesnym udawaniem, ze jego traktowanie podobnych legend kina, np Umy nie miało miejsca?
Polecam tekst recenzje z czasu kultury, nie chce mi się pisać tego co już ktoś mówił

ehh a ja polecam podcast Oleszczyka - fajnie mówi o tym o co mi chodzi smiley

panda napisał/a:
Poza tym, wydawanie wyroków śmierci ku tradycyjnej już uciesze gawiedzi (która u mnie w kinie śmiała się na serio z rasistowskich żartów, a to nie dla krytyków a właśnie dla takich ludzi są robione filmy T, bo większość nie łapie tych wszystkich rzeczy na drugim powiedzmy etapie rozkminy jego filmów) co prawda może dawać poczucie rozprawienia się ze złym światem i próby pokazania rdobregor1; rozwiązania, ale to jest iluzja po prostu, piękna, ale iluzja. I nie chodzi tu wcale o koncept, bo uważam go za bardzo dobry akurat

no oczywiście, że iluzja, przecież to film z gatunku alternatywne historie, dokładnie to samo co Bękarty wojny i Django (marzycielska wizja świata, który nie istnieje i nigdy nie będzie istniał)
Edytowane przez Flaku dnia 26-08-2019 10:05
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-08-2019 11:19
Podcast i tekst oleszczyka jest pisany z perspektywy człowieka z klapkami na oczach bo Tarantino

Przecież napisałam ze nie chodzi o koncept już wcześniej (ostatnie zdanie mojego posta) a Ty piszesz o koncepcie. Iluzja, o której ja pisze, dotyczy wyimaginowanego czarno-białego świata rzeczywistego, który istnieje w głowie Tarantino, a tak naprawdę nikt w tym świecie, nawet Sharon, nie był kryształowy i on sam nie jest teraz,, przez co dla mnie ten film jest pełen fałszu. Przecież nawet teraz historia nie jest tak jednoznacznie zła albo jednoznacznie dobra. A Tarantino ot tak wydaje sobie wyrok, publika cieszy jape, a ostatnie pol godziny filmu jest absurdalne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-08-2019 11:16
O kurde, bardzo dobry film, ale jak dla mnie ciężki w odbiorze, ze względu na poruszony temat/problem.

Już sam początek jest mocny, gdy matka chorego Mateusza rozmawia z bezpośrednią i szczerą do bólu lekarką. No, ale nie będę opisywał scena po scenie, bo nie o to chodzi.

W filmie podobało mi się wiele elementów. Po pierwsze ten podział na rozdziały, tytułowane tymi obrazkami z języka, którego Mateusz się uczył. Po drugie bardzo mi się podobała muzyka, ładna i przyjemna, ale nienachalna, dobrze się komponowała z całością i robiła klimacik. Po trzecie gra aktorska. Obaj aktorzy w roli Mateusza wypadli w moim odczuciu bardzo dobrze. Zagrali wiarygodnie osobę niepełnosprawnę, ale też nie poszli w drugą stronę, jakiejś przesady czy karykatury, co mocno psułoby odbiór. I taki mój prywatny plusik dla Jakubika, który jakoś kojarzy mi się z innym typem ról czy aktorstwa.

Użycie narracji też było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu mogliśmy lepiej wczuć się w postać Mateusza, zrozumieć jego tragizm i zobaczyć, ze został on niejako uwięziony w więzieniu swojego niesprawnego ciała.

Co jeszcze mi się podobało? Miło było zobaczyć takie tło społeczno-historyczne w czasach komuny jeszcze. Rozśmieszyła mnie scena z otwieraniem paczki od wuja z Niemiec i zastanawianie się co to kokos czy folia aluminiowa smiley

Sam problem niepełnosprawności został dobrze pokazany, mieliśmy jego wiele aspektów. Z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej, jego najbliższej rodziny (troskliwi rodzice, rodzeństwo znajdujące się w cieniu i mające dość). Do tego dochodzą sąsiedzi i jakieś lokalne otoczenie, poznaliśmy też punkt widzenia świata medycznego: lekarze, wolontariusze, ośrodki, komisje itd. I tak jak w filmie, myślę, że są cudowni ludzie, którzy mają odpowiednie podejście i serce do swoich zajęć, czy to lekarze czy wolontariusze czy ktoś tam jeszcze, ale są na pewno ludzie, którzy się do tego kompletnie nie nadają.

Podobało mi się zakończenie, które było swego rodzaju happy endem w dość gorzkim filmie.


A największy minus filmu to (choć to infantylne pewnie) moje podejście do problemu niepełnosprawności, czyli coś czego się boję, pewnie nie do końca rozumiem. Ciężko mi się to oglądało. W miarę regularnie pomagam w krakowskim schronisku dla zwierząt i już do jest dla mnie trudne, bo mam miękkie serce, a jak kiedyś byłem pół dnia na wolontariacie w domu dziecka, to nie mogłem się otrząsnąć przez długi czas i w sumie choć było to ze 4 lata temu, to do tej pory czasami myślami wracam to tamtych wspomnień.

8/10 - bardzo dobry film smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-08-2019 13:05
Stulejarze, nadrabiać smiley

panda:
W objęciach węża
Karolina i tajemnicze drzwi
Chce się żyć


Flaku:
Magnolia
W objęciach węża
Karolina i tajemnicze drzwi
Chce się żyć


Otherwoman:
Chce się żyć


Umba Mistrzunio:
NIC


adi1991:
Oczy szeroko zamknięte
Chce się żyć



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 11:34
Dobra wiec tak
w objeciach weza obejrze dzisiaj/jutro

chce sie zyc 7/10
no wiec nie jest to arcydzielo kina i sporo watkow mi przeszkadzalo
ale historia zostala przedstawiona na tyle wzruszajaco i autentycznie zarazem ze czyms tam mnie ujela
plus ogrodnik jest kosmiczny w tym filmie, drugi plan tez jest calkiem niezly, generalnie aktorsko wyciagnieto z troche kulejacego scenariusza co sie dalo
muzyka tragedia
efekt jest zadowalajacy, na pewno bardzo uniwersalny
spk filmiak ale pewnie nie obejrze 2 raz

koralina 6/10
ech czego te studia poza monopolista pixarem nie probuja zrobic zeby dostac tego oscara
zawsze mi szkoda tych innych nominowanych bajek bo technicznie czesto one sa duzo lepsze od animacji disneyowskich, i koralina jest swietnym przykladem, to totalnie nie jest moja estetyka ale widac napracowanko i to serio na wysokim poziomie
tyle ze o ile sam przekaz jest jakis no powiedzmy dla kazdego dziecka i o tym pisaliscie, o tyle to nie jest serio baja z ktorej na kazdym etapie rozwoju dzieciak cos wyniesie
a najgorszy jest totalnie koszmarny, przesadzony, zle dobrany, zle napisany i zle zmontowany dubbing - myslalam ze w Polsce nie ma zlych dubbingow a on mi tak podniosl cisnienie ze masakra, totalnie nie wspolgral z historia, dziewczynka byla wkurwiajaca i mowila takim tonem jak takie bachory co ich najbardziej nienawidze
kurcze a szkoda bo to mogla byc super rzecz

a teraz

film na ten tydzien to koniec bajek i plakania
czekam na kolejne 2 od adiego, wracamy do formy kochani

https://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+pogryz%C5%82+psa-1992-31281
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-09-2019 12:07
a najgorszy jest totalnie koszmarny, przesadzony, zle dobrany, zle napisany i zle zmontowany dubbing - myslalam ze w Polsce nie ma zlych dubbingow



Oglądałaś z dubbingiem? smiley
Ja unikam jak ognia, bo zwykle mi opuszcza ocenę o jeden, dwa w dół...
Specjalnie ściągnęłam angielską wersję i napisy, żeby sobie filmu nie psuć.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 02-09-2019 12:07
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 12:10
Otherwoman napisał/a:
a najgorszy jest totalnie koszmarny, przesadzony, zle dobrany, zle napisany i zle zmontowany dubbing - myslalam ze w Polsce nie ma zlych dubbingow



Oglądałaś z dubbingiem? smiley
Ja unikam jak ognia, bo zwykle mi opuszcza ocenę o jeden, dwa w dół...
Specjalnie ściągnęłam angielską wersję i napisy, żeby sobie filmu nie psuć.


do tej pory tylko baje ze wschodniego kregu kulturowego byly dla mnie takimi, ktorych oryginalna wersja byla niezbedna do poprawnego ogarniecia filmu

ogolnie nasz ubbing polski nie jest taki zly i np we wszystkich bajkach pixarowskich sie serio broni, przy okazji oscarow ogladam tez baje spoza pixara i wiekszosc jest po prostu 'ok', ale tutaj.... koszmar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 12:38
Też nie lubię bardzo dubbingu polskiego, popieram Otherwoman.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-09-2019 16:56
Chce się żyć



To uczucie, gdy niepełnosprawny ma więcej szczęścia w miłości, niż ty...


Film ogólnie dobry, choć nie jakiś wybitny. Niestety ucięło mi ostatni 20 minut. Mógłby mi ktoś (Umba) streścić? Bo mimo wszystko chciałabym wiedzieć, jak się skończyło...


Na plus narracja z perspektywy osoby niepełnosprawnej, która wpisywała się w ideę filmu - próbę zrozumienia i akceptacji społecznej osoby z niepełnosprawnością. Nie wiem, na ile film był zgodny z rzeczywistością, bo kompletnie się na tym nie znam. Jak to faktycznie jest z tą świadomością...?

Aktorstwo też dobre. Fajny podział na rozdziały, choć to częsty zabieg (i lubiany przeze mnie).

Co do muzyki - była sobie gdzieś tam i nie zwracałam na nią zbytniej uwagi.

Jedna kwestia, która może niekoniecznie jest minusem, ale jednak jakoś trochę uwiera. Mamy przedstawione bogate relacje Mateusza z rodziną i otoczeniem. Dochodzi nawet do tego, że przez chwilę ma narzeczoną. Mam poważne wątpliwości, czy taka sytuacja mogłaby być w ogóle realna. Ja rozumiem, że chcieli przedstawić tutaj problem włączenia osoby niepełnosprawnej do normalnego życia. Osoby niepełnosprawne fizycznie często mają swoje drugie połówki, to normalne. Ale czy osoba z tak silnym porażeniem mózgu, z którą niemal nie sposób się porozumieć faktycznie mogłaby liczyć na coś takiego? Jakoś powątpiewam. Trochę mało realistyczne mi się to wydaje, ale może się nie znam.


Jak już jesteśmy przy prawach osób z różnego rodzaju niepłenosprawnościami, to film trochę przypominał mi "55 steps" z Heleną Bohnam Carter. Film oparty na faktach, przedstawiający prawo do godnego życia osoby z, dla odmiany, chorobą psychiczną. Jeśli kogoś interesuje taka tematyka, to polecam.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 17:18
ej otherw ale to tez film na faktach xd

wez se na vod walnij ten filmiak za darmoszke jest i na koncu jest wyjasnienie, to troche wazne jednak, i jest on pokazany
Edytowane przez panda dnia 02-09-2019 17:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-09-2019 17:30
panda napisał/a:
ej otherw ale to tez film na faktach xd

wez se na vod walnij ten filmiak za darmoszke jest i na koncu jest wyjasnienie, to troche wazne jednak, i jest on pokazany



Nie dam rady niestety... Przez mój stary system już ostatnio nawet na cda nie moge odtworzyć nic. Z online tylko zalukaj mi chodzi.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 19:07
Mogę streścić, a co widziałaś jako ostatnie mniej więcej?



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-09-2019 20:47
Umbastyczny napisał/a:
Mogę streścić, a co widziałaś jako ostatnie mniej więcej?



Jak ta laska wolontariuszka zrezygnowała. Przyszła jego matka i wtedy zaczął płakać.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-09-2019 22:25
Kurde, a nie dasz rady obejrzeć jutro albo kiedyś na zalukaj? smiley Przegapiłaś cały finał i najważniejsze sceny smiley Aż szkoda tylko tak streścić...



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-09-2019 14:25
Umbastyczny napisał/a:
Kurde, a nie dasz rady obejrzeć jutro albo kiedyś na zalukaj? smiley Przegapiłaś cały finał i najważniejsze sceny smiley Aż szkoda tylko tak streścić...



Właśnie kurde na zalukaj ucina akurat wtedy...
Ściągnąć próbowałam, ale nie idzie...

Spróbuje jeszcze raz na zalukaj. Może to chwilowe problemy...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 03-09-2019 14:28
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-09-2019 17:29
Otherwoman napisał/a:
Umbastyczny napisał/a:
Kurde, a nie dasz rady obejrzeć jutro albo kiedyś na zalukaj? smiley Przegapiłaś cały finał i najważniejsze sceny smiley Aż szkoda tylko tak streścić...



Właśnie kurde na zalukaj ucina akurat wtedy...
Ściągnąć próbowałam, ale nie idzie...

Spróbuje jeszcze raz na zalukaj. Może to chwilowe problemy...



Ok, udało się smileysmileysmiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 03-09-2019 18:52
smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-09-2019 15:02
A ja mam taki szalony plan, żeby zrobić rewatch filmów z pierwszej odsłonu klubu (tych, które widziałem przed odpuszczeniem) i zrewidować oceny.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.

Edytowane przez Umbastyczny dnia 06-09-2019 15:04
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 147 z 161 << < 144 145 146 147 148 149 150 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum