Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 19 2024 11:39:14 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny15:27:47
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 5 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 150 z 161 << < 147 148 149 150 151 152 153 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-10-2019 22:37
https://m.filmweb.pl/film/Begotten-1990-111423

Prosze
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-10-2019 00:01
Pierwsze słyszę, ale zapowiada się ciekawie. Tak po opisie wydaje się być filmem kontrowersyjnym, może się bardzo spodobać lub bardzo nie spodobać. Póki co obstawiam niską ocenę u adiego.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-10-2019 13:58
panda napisał/a:
https://m.filmweb.pl/film/Begotten-1990-111423

Prosze


Znam. Kiedyś ogladalam fragment i nawet mnie zachęcił smiley
Podejrzewam jednak ze adiemu nie przypadnie do gustu smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-10-2019 10:58
Begotten




OK, film rzeczywiście bardzo dziwny i nietypowy, a przez co trudny do oceny, podobnie jak Wilczy Dom, choć tu było jeszcze dziwniej.

I pasuje napisać parę słów uzasadnienia, ech.


Do surrealizmu samego w sobie nic nie mam. Mimo formy i konwencji fabuła była dość przejrzysta i zrozumiała. Historia sama w sobie była OK, choć nie była jakaś porywająca.

A co do formy. Film został celowo wystylizowany na starszy. Wizualnie lepszą jakość miały produkcje braci Lumiere z XIX wieku. Do tego brak jakichkolwiek dialogów, a zamiast jakiejś muzyki tylko szumy i jakieś rytmiczne postukiwania. Aha. Choć powiem szczerze, że te dźwięki pasowały i nadawały jakiegoś klimatu, nawet mnie jakoś wciągnęły, taki lekki trans, więc to na plus. Generalnie nie jestem przeciwnikiem innowacyjnych rozwiązań czy jakichś ciekawych pomysłów twórców, ale forma oprócz bycia oryginalną musi nieść coś więcej, pomagać w ogólnym przekazie i dopełniać treść. O ile dźwięki jestem wstanie zaakceptować, to obraz na którym często nie wiedziałem co się właściwie znajduje to przesada, to mi najbardziej przeszkadzało - nie byłem nawet wstanie dojrzeć na co patrzę smiley Także finalnie film był dla mnie takim średniakiem, a ze względu na "jakość" obrazu musze obniżyć ocenę. Dla mnie takie 4/10 z możliwością zmiany jak to przemyślę bardziej, przy czym zmiana ewentualna to jednak w dół.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-10-2019 19:06
Begotten

Plusy:

1) 1h 10 min

Minusy:
1) jakość filmu, najpierw myślałem, że mam jakąś chujową wersję ale okazało się, że nie, jakość dorównywała filmowi i nie wyniosła się ponad dno
2) o czym w ogóle był ten film? gdybym nie przeczytał opisu to bym za cholerę nie wiedział
3) bez słowa w filmie co trwa ponad godzinę, no super
4) denerwujące dźwięki, jakby znowu było lato i cholerne świerszcze za oknem dawały koncert(urok mieszkania na wsi)
5) czarno-biały - o ile czasem ma to dobre zastosowanie to tutaj nie ma

Ogólnie pewno ktoś napisze, że to była jakaś tam artystyczna wizja wybitnego twórcy ale dla mnie to goście co to kręcili musieli nieźle zaćpać czy pochlać by takie coś wymyślić. Film ten jest takim gównem, że gorszego nie widziałem bo już Święta Krew, która to była dana w poprzednim klubie mogła się wybronić ze swoich ocen gdyż to mnie tematyka tam przedstawiona mierziła ale film był technicznie ok. Ten tutaj to takie badziewie że aż szkoda słów.

Przepraszam za kilka wulgaryzmów ale po prostu po obejrzeniu tego czegoś człowiek musi dosadniej napisać.

1/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-10-2019 12:57
Pewnie niektórzy będa narzekać, że mało ambitny film, ale po dłuższej serii nudnych (;p) i poważniejszych filmów, czas na coś lekkiego i przyjemnego. Do tego jest to pewnego rodzaju klasyk wśród filmów o tej tematyce, więc na pewno warto się zapoznać smiley

Straceni chłopcy

https://www.filmweb.pl/film/Straceni+ch%C5%82opcy-1987-11918




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-10-2019 13:00
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-10-2019 14:37
O, nawet chciałem to kiedyś obejrzeć smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-10-2019 17:36
Begotten



Film znałam juz od dość dawna. Kiedys widziałam jego fragmenty i przyznam, że zaintrygowała mnie forma. No właśnie, forma. Bo jeśli idzie o treść, to ciężko dojść do tego, "co autor miał na myśli" bez uprzedniego przeczytania streszczenia...

Co do estetyki, to na pewno trudno określić ją jakoś pozytywnie, ale mi się własnie nawet podoba ta dziwna, niezbyt przyjemna jakość obrazu. Kojarzy się trochę z nagraniami typu wrak smoleński i ludzie z niego machający do kamery smiley

Niewyraźny, zamazany obraz, szumy, kiepska jakość zarówno wizji jak i fonii mi sie osobiście kojarzy troche z takimi tajnymi nagraniami scen, które nie miałby być nagrane i nie miały ich ujrzeć ludzkie oczy. Biorąc pod uwagę tematykę (o której trzeba było doczytać) pasuje to jakoś do siebie. Czuć, że kryje się za tym jakaś jakby nieziemska tajemnica, co w moim odczuciu plusuje dla filmu. Trudno jednak mu chyba dać więcej niż 6, bo mimo wszystko jest męczący, nudny (!) i jednak nie tak intrygujący, jak mi się kiedyś wydawało.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 18-10-2019 15:51
Straceni chłopcy



Zacznę od tego, że film dałam z tej okazji, że teraz lata 80, w szczególności horrory w scenerii lat 80. są mega na topie. Każdy zna Stranger Things, ale to nie tylko to. Teraz nowy sezon AHS: 1984 również nawiązuje do tych klimatów; Lato 1984 (film), wznowienie powieści "Letnia noc" i "To" oraz ekranizacje i wiele wiele innych. Nawet w RPGach to widać na przykładzie np. "Tales from the loop". Sam film "Straceni chłopcy" także powrócił do łask i jest wyświetlany przy różnych okazjach kulturalnych. Ostatnio Bemowskie Centrum Kultury także zapraszało na seans. Zresztą od fanów wiem, że to absolutne "must see" dla fana tematyki wampirów.

Film jest taki, jaki powinien być. Przede wszystkim dużo kiczu lat 80. i tamtejszego klimatu, strojów, samochodów, motocykli, stylu życia i oczywiście muzyki.
Fajne były też różne nawiażania, np. imiona braci: Edgar i Alan smiley

Pola do samej interpretacji nie ma wielkiego, film raczej jest dla klimaciarzy i fanów gatunku smiley
Podobał mi się, choć nie aż tak, jak moim znajomym, którzy filmem się mega zachwycają, a w ocenach widze same 8 i 9 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-10-2019 20:30
Straceni chłopcy


Generalnie lata 80. są ok - np. wspomniany przez Other Stranger Things uwielbiam. Za to wampiry to nie moje klimaty, choć sam nie wiem czemu, bo jestem fanem fantastyki szeroko pojętej, a wampirów nie trawię. I to chyba będzie widoczne przy mojej ocenie.

Podobał mi się motyw muzyczny, taki powtarzający się kilka razy. Poziom kiczowatości momentami przytłaczał. Poczucie humoru bardzo nierówne, niektóre gagi/żarty spoko, a przy innych przewracałem oczami. Plus za postać dziadka smiley

Chyba wolałbym, żeby film był obyczajowy, o rodzinie w nowym miejscu, bo każde pojawienie się wampirów mnie irytowało. Dla mnie zabrakło jakiegoś klimatu grozy, wszystko było takie niedołężne. Także parę scen mi się podobało, ale główny wampirzy motyw do mnie nie przemówił, jakoś ta historia była tak nudno poprowadzona.

Też zwróciłem uwagę na Edgara i Alana, to było akurat fajne smiley

Czy Wam też Michael przypominał trochę Billy'ego ze Stranger Things? smiley

Wahałem się między 5 i 6, ale jednak 5.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-10-2019 17:53
Film na kolejny tydzień to

Sześcian / The Cube

https://www.filmweb.pl/film/Sześcian-1969-34682


Tylko zwróćcie uwagę, żeby to był film z 1969, a nie innego, i ma być dokładnie "The Cube", bo powstał film o podobnym tytule w 1969 xD



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 21-10-2019 18:23
telewizyjny, dziwne

pierwowzór Cube, fajnie, bo tamten oglądałam, można zobaczyć, czym się inspirowali smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-10-2019 19:30
Otherwoman napisał/a:
pierwowzór Cube, fajnie, bo tamten oglądałam, można zobaczyć, czym się inspirowali smiley


No właśnie ja lubię ten Cube z lat 90. za klimat, za liczby pierwsze i inne takie smiley

Otherwoman napisał/a:
telewizyjny, dziwne


Wiem, że telewizyjny, ale film to film, a dla klubu jakaś innowacja smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 22-10-2019 07:07
56 min!! <333
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-10-2019 20:16
Sześcian



Hmm.. tak jak pisałem w SB, wybierając ten film spodziewałem się czegoś innego, ale to co dostałem było bardzo spoko.

Po pierwsze film wydaje mi się dość innowacyjny i oryginalny jak na rok produkcji (1969).

To czego się spodziewałem, to jakiś lekki film grozy, facet zamknięty w sześcianie, nie wie co się dzieje, próbuje uciec, panikuje. A film był utrzymany w konwencji absurdu. Totalnego absurdu. Poczucie humoru było dla mnie ok. Niektóre gagi były średnio, inne bardziej zabawne. Nie wiem czemu, ale najbardziej mnie rozbawiło jak ten pan monter/woźny/złota rączka naprawiał dziurę w ścianę i miał idealnie gotowy kawałek.

Jeśli chodzi o postaci, to mieliśmy ich cała paletę i generalnie byli spoko. Najbardziej zapadł mi w pamięć rzeczywiście ten pan monter smiley Główny bohater na plus w sumie. Na początku trochę nie podobało mi się jego bierne zachowanie, ale no, ono w zasadzie pasowało do klimatu i konwencji, a finalnie polubiłem go.

Akcja była bardzo wartka. Ledwie ktoś wyszedł i już pojawiał się ktoś nowy. Podobało mi się to, bo nie mogę powiedzieć, że się nudziłem. Ostre tempo utrzymywało mnie w ciągłym skupieniu. Jedynie może dodam, że jednak chwile wytchnienia przydałaby się, zwłaszcza po jakichś bardziej filozoficznych gadkach, żeby się na chwilę zatrzymać i coś sobie przemyśleć.

Podoba mi się tez dość duże pole do popisu jeśli chodzi o analizę "czym" był filmowy sześcian. Każdy może go widzieć jako coś innego, symbol całego życia albo jakiejś jego części.

Cóż, dla mnie 8/10. Film ciekawy, dość zabawny, ale jednocześnie skłaniający do przemyśleń i refleksji.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-11-2019 11:50
FILM na ten tydzień
https://m.filmweb.pl/film/Kwiat+granatu-1968-101741
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 08-11-2019 15:40
Cube



Generalnie niby spoko, film o życiu człowieka, ale na takim dosyć niewysokim poziomie. Bardziej przypominał mi kabaret inspirowany twórczością Paulo Coelho, niż normalny film. Tak więc w sumie wychodzi na takie 6/10.


Kwiat granatu


Jeszcze przed seansem wiedziałam, że średniowieczna liryka ormiańska to nie jest temat, który byłby mi szczególnie bliski. "Kwiat granatu", równie "interesujący", co "Smak wiśni" tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że nie jest to coś, z czym miałabym ochotę jakoś szczególnie obcować. Można powiedzieć, że podobnie jak dla poety życie, ciało i dusza były męczarnią, tak dla mnie męczarnią był film o tym. Tak więc łączę się w bólu. Zwłaszcza, że muzyczka towarzysząca obrazowi mogła przyprawić o ostry ból głowy. W ogóle te wszystkie odgłosy były dosyć nieprzyjemne.

Film z całą pewnością dla miłośników tematu i nie dla adiego. Dla mnie w sumie też nie. Właściwie, żeby ten ten film oglądać, trzeba znać poezję, o której mowa, a także co nieco życiorys poety. I trzeba to lubić, bo inaczej oglądanie czegoś takiego, to czysta męka smiley

4/10




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-11-2019 12:24
Cube

Denerwował mnie ten film. Może jestem człowiekiem trochę zbyt prostolinijnym, ale trzeba było po prostu wyjść jak inni otwierali drzwi i tyle. A tak to główny bohater mnie irytował. Wiem, że tu trzeba inaczej to interpretować, że to taka metafora itd. ale mnie ten film zwyczajnie irytował jak komar latający nad głową gdy człowiek próbuje zasnąć.

4/10 bo nie jest to znowu jakieś gówno, ale patrząc na inne oceny z klubu nie dam 5.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-11-2019 14:48
adi1991 napisał/a:
Cube

Denerwował mnie ten film. Może jestem człowiekiem trochę zbyt prostolinijnym, ale trzeba było po prostu wyjść jak inni otwierali drzwi i tyle. A tak to główny bohater mnie irytował. Wiem, że tu trzeba inaczej to interpretować, że to taka metafora itd. ale mnie ten film zwyczajnie irytował jak komar latający nad głową gdy człowiek próbuje zasnąć.

4/10 bo nie jest to znowu jakieś gówno, ale patrząc na inne oceny z klubu nie dam 5.



Pomyśl sobie, że to był taki escape room, jak ten nasz we Wrocławiu i pan nie mógł po prostu wyjść smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-11-2019 18:04
Kwiat granatu


Cóż, generalnie film mi się nie podobał. Zgadzam się z Arletą, że do seansu przydałaby się lepsza znajomość tematu, a ja wiedzy na temat pana poety czy jego twórczości po prostu nie miałem.

Zgadzam się również co do muzyki i dźwięków, które były dość męczące i irytujące.

A plusy? To co mi się podobało to zaprezentowane obrazy. Wszystkie sceny były bardzo dopieszczone wizualnie i naprawdę dobrze się prezentowały. Scenografia, rekwizyty, kostiumy - jakoś pod tym kątem film mnie przyciągnął i chyba tylko dla tych widoczków obejrzałem całość przez przerywania.

Bo niestety film był dość NUDNY, mocno przeintelektualizowany i przefilozofowany.

Daję 3/10, ale jest to film nie dla mnie, o którym mogę powiedzieć, że ma potencjał na coś podobającego się innym. Niektóre filmy, którym dałem 2 lub 3 to filmy przy których mnie dziwi każda dobra ocena i nie mogę zrozumieć co się tam ludziom podoba. Tutaj też daję tylko 3, czyli surowo, ale jestem wstanie w pełni zrozumieć zachwyty, których ja po prostu nie podzielam.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 150 z 161 << < 147 148 149 150 151 152 153 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum