Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 03 2024 07:08:33 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny11:38:39
Otherwoman16:09:20
chlaaron 1 week
Lincoln 3 weeks
mrOTHER 3 weeks
Diego 3 weeks
Flaku 7 weeks
shimano 9 weeks
Amaranta19 weeks
Andzia36 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 161 z 161 << < 158 159 160 161
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-01-2024 13:43
Nie miałam wcześniej zupełnie czasu na filmowe podsumowanie, więc dopiero teraz się za to biorę.


Wydawało mi się, że również nie obejrzałam w tym roku za wielu filmów, bo prawdę mówiąc ostatnio nie mam fazy na filmy i seriale. Według filmwebu było ich jednak 50... Czyli chyba nie tak źle...

Poniżej pięć najlepszych, które mogę szczerze polecić:

1. Lament

Gatunek: horror
Produkcja: Korea Poł./USA
Ocena: 9/10

Azjatyckie horrory często bardzo dobre i do takich należy Lament. Dodatkowym plusem jest to, że oprócz mrocznego klimatu i tematyki horroru, jest też dużo humoru i czasami można się zastanowić, czy ogląda się horror, czy czarną komedię. Podam cytat jednego z krytyków, który dobrze oddaje istotę filmu: "Lament [...] jest nie tylko policyjnym kryminałem, thrillerem o zombie czy horrorem satanistycznym, ale i moralitetem z silnym społecznym sumieniem, a momentami wręcz komedią; slapstick, gore i metafizyczny niepokój stoją tu w jednym domu".



2. Duchy Inisherin

Gatunek: dramat
Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania
Ocena: 8/10

Nominowany do Oscara i mój osobisty faworyt. Z jednej strony film nieco dziwny, budzący często sprzeczne uczucia, a z drugiej przedstawiający najnormalniejszy temat, jakim jest przyjaźń i stosunki międzyludzkie. Bardzo poruszający, nietypowy, trudno się na nim nie popłakać.



3. Wszystko wszędzie naraz

Gatunek: Komedia, Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Ocena: 8/10


Drugi film oscarowy, który bardzo mi się podobał. I chociaż gatunek zupełnie inny, forma stanowiąca przeciwieństwo "leniwego" stylu "Duchów...", to również porusza i motywuje do refleksji.



4. Opętanie

Gatunek: horror, Dramat
Produkcja: Francja, RFN
Ocena: 8/10

Staroć w reżyserii Żuławskiego. Ale to dobry staroć. Nie jest to typowy horror, bardziej dramat psychologiczny, w którym elementy fantastyczne służą jako symbole do ukazania pewnych aspektów człowieczeństwa i mrocznych stron ludzkiej natury. Film jest raczej dziwny, niepokojący z bardzo charakterystyczną grą aktorską Isabelle Adjani. Ten film może się bardzo podobać, albo bardzo nie podobać.



5. Jako w piekle, tak i na Ziemi

Gatunek: horror
Produkcja: USA
Ocena: 7


Jest to horror typu found footage i według mojej opinii najlepszy found footage, jaki oglądałam. Akcja rozgrywa się w paryskich katakumbach, które grupka przyjaciół eksploruje z kamerą. Ich celem jest znalezienie zaginionego skarbu, w tym również kamienia filozoficznego. Film trzyma w napięciu, ma świetny klimat, a do tego mnóstwo w nim ciekawej alchemicznej i satanistycznej symboliki. Zdecydowanie polecam smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 15-01-2024 18:31
A ja robię pierwszy w życiu (czyli od dzieciaka) pełny rewatch Harry'ego Pottera. Okazało się, że moja żona nigdy nie widziała niektórych części. Już widzę, że aktualne odczucia mam zupełnie inne niż obraz utarty w pamięci...

Kamień Filozoficzny - 7/10
... z wyjątkiem pierwszej części, która jest mniej więcej taka, jak ją zapamiętałem. Przyjemny, familijny film wprowadzający w uniwersum HP. Ciekawie patrzy się na poczynania Snape'a, znając całą historię. Aczkolwiek widać, że twórcy filmu nie do końca wiedzieli, w jakim kierunku to zmierza. Jednocześnie - jest go jakoś zaskakująco mało.

Komnata Tajemnic - 7/10
Jedna z moich ulubionych książek (choć nie bez znaczenia ma na pewno fakt, że za dzieciaka dużo grałem w grę o HP2)... a teraz uświadamiam sobie, że jeden z gorszych filmów. Teraz rozumiem, dlaczego ma najniższą ocenę na IMDB ze wszystkich części. Uproszczony, dziurawy scenariusz (bo książka nie była tak bezsensowna... prawda?). Bezjajeczny Tom Marvolo Riddle. Naiwne zachowanie bohaterów. I chyba przede wszystkim - totalny zawód postacią Dumbledore'a, który zamiast śmieszkowanego arcymaga wygląda na totalnego nieogara.

CDN

PS Już zapomniałem jak przyjemne jest pisanie postów na forach internetowych xd



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 15-01-2024 18:32
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-01-2024 16:54
A ja robię pierwszy w życiu (czyli od dzieciaka) pełny rewatch Harry'ego Pottera. Okazało się, że moja żona nigdy nie widziała niektórych części.


smiley - zarówno do pierwszego jak i drugiego zdania

Bezjajeczny Tom Marvolo Riddle.


W 6 części jest jeszcze gorszy... Szkoda, że taka dobra postać z potencjałem tak zyebana w filmach... Ciekawe, jak to będzie w serialu.


totalny zawód postacią Dumbledore'a, który zamiast śmieszkowanego arcymaga wygląda na totalnego nieogara.


No w tych pierwszych częściach wygląda jak dziadek z demencją...


PS Już zapomniałem jak przyjemne jest pisanie postów na forach internetowych xd


No to mam nadzieję, że będziesz kontynuować, bo tak to tylko my z Umba piszemy smiley

A mi też brakuje właśnie pisania forumowego smiley





We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 08-02-2024 09:25
Miałem pisać na bieżąco i dupa z tego wyszła smiley więc już zapomniałem jakie miałem odczucia świeżo po seansie. No ale dobra, jedziemy:

Więzień Azkabanu - 8/10
Komnata Tajemnic była jedną z moich ulubionych książek i jednym z najgorszych filmów. Więzień Azkabanu był jedną z najmniej lubianych przeze mnie książek (pewnie dlatego, że za dzieciaka mnie interesował tylko Voldemort smiley )... i jednym z najlepszych filmów. Zmiana reżysera i klimatu wszystkim wychodzi na dobre. Aczkolwiek muszę przyznać, że końcowa konfrontacja we Wrzeszczącej Chacie była dość chaotyczna i słabo wyreżyserowana. Za to już użycie zmieniacza czasu wypadło sympatycznie. Wspomniałem o pozytywnym zaskoczeniu filmem, natomiast do postaci Syriusza nadal nie mogę się przekonać. Tak jakby casting mógł być lepszy. Więzień to również część, z której chyba najbardziej będę wspominać Hagrida. Teraz widzę, że w filmach nie mieli za bardzo czasu na jego postać.

Czara Ognia - 7/10
Niby wszystko zagrało, ale miałem wrażenie, jakby cały Turniej Trójmagiczny przedstawili na prędkości 1,5x - w szczególności ostatnie zadanie zostało sprowadzone do bezsensownego biegania po labiryncie. Poza tym, postacie z tych dwóch innych szkół (nie pamiętam nazw) przedstawione trochę prześmiewczo i bezjajecznie. Poza tym, uważam że scena otwierająca z MŚ w Quidditcha i Mrocznym Znakiem miała większy potencjał. No ale, to nadal Czara Ognia, z dużą ilością ciekawych motywów, więc film trochę lepszy od pierwszych dwóch części...

Zakon Feniksa - 7,5/10
Kiedy zabieraliśmy się za część 6 po kilku dniach, to Monika mnie zapytała: "a co tak właściwie wydarzyło się w części 5, my ją w ogóle skończyliśmy"? I faktycznie, to chyba pierwszy film w którym ze względu na opasłość tomu twórcy musieli pójść tak mocno na skróty. Wątek przepowiedni nie został dobrze wyjaśniony. Ani to, jak została wypowiedziana, ani jej konsekwencje, ani jej znaczenie w teraźniejszości. Musiałem tłumaczyć Monice po seansie wspomagając się wikipedią smiley A przecież o to chodziło w tym filmie! Duża bura dla scenarzysty. Natomiast "wątek poboczny" w postaci Umbridge jest przezabawny, walka w Ministerstwie dość satysfakcjonująca... I jeszcze jedno. Bellatrix również nigdy nie była moją ulubioną postacią. Fascynację Otherwoman zawsze komentowałem w głowie takim: "no ok, każdy ma ulubioną postać". Ale kurde, przecież to jest najlepiej odegrana postać w tej serii smiley oddaję honory! (z kolei do Syriusza się nie przekonałem, jego śmierć nie wzbudziła w nas większych emocji)

Książę Półkrwi - 8/10
W końcu, w 6 części, doczekałem się Dumbledora na poważnie! Nie robił takiego wrażenia jak w książkach czy za dzieciaka, ale jest ok. Świetni śmierciożercy (każda scena z Bellatrix to złoto), główni bohaterowie trochę mniej irytujący niż zazwyczaj (no, może trochę przeciągnięte te trójkąty miłosne)... i tak naprawdę jedyne, czego brakuje temu filmowi, to czas. W Zakonie Feniksa pierwszy raz odczułem chodzenie na skróty. Tym razem jest to po prostu główną wadą tego filmu (tym bardziej czekam na serial). Nie mogę pojąć, dlaczego przycięli nawet jedną z najważniejszych scen w sadze, czyli śmierć Dumbledora. Według mnie wyrzucenie motywu Harry'ego sparaliżowanego pod peleryną niewidką to wywrócenie jego postaci do góry nogami, a zajęło by to 2 minuty. Gdyby nie to, byłoby 9/10.
Natomiast wyprawa po horkruksa, dynamika ze Snapem i Draco mi się podobały (czegoś mi zabrakło w motywie książki Snape'a, ale nie wiem czego smiley ). Ach, no i Tom Riddle... Szczerze, nie jestem zawiedziony. Taki młody psychol. Jeszcze niezbyt mroczny, no ale dopiero zaczynał? Nie pamiętam jak był przedstawiony w książce za młodu.

Generalna uwaga: jeny, jak nas irytuje zachowanie głównych bohaterów smiley albo w filmie nie mają czasu tego wyjaśnić, albo książki było po prostu głupie smiley W szczególności robienie wszystkiego w tajemnicy przed Dumbledorem. Na początku to jeszcze rozumiem, ale teraz już powinni rozumieć stawkę.



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 08-02-2024 09:29
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 08-02-2024 13:40
Fascynację Otherwoman zawsze komentowałem w głowie takim: "no ok, każdy ma ulubioną postać". Ale kurde, przecież to jest najlepiej odegrana postać w tej serii smiley


Świetni śmierciożercy (każda scena z Bellatrix to złoto)



NO! smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 10-02-2024 23:50
Insygnia Śmierci cz. 1 - 8/10

Nie wiem, czy materiału źródłowego jest wystarczająco dużo, żeby zrobić pełny sezon o każdej książce bez zbędnej inwencji twórczej scenarzystów nowego serialu HBO. Ale na pewno rozbicie ostatniej książki na 2 filmy było świetną decyzją. Od pierwszej chwili czuć inne tempo, jest czas na dłuższe sceny, zarówno pod względem stricte kinematograficznym, jak i pod kątem relacji między bohaterami (np. scena tańca Harry'ego i Hermiony... mi się podobała, nawet jeśli nie było jej w książce i wzbudziła dużo kontrowersji).
Oczywiście, z tego względu kilka razy mi się ziewnęło, ale uważam że zalety przykrywają wady tego rozwiązania. Tym bardziej, że chwilę później zabierałem się za część drugą, więc traktowałem go nie jako samodzielny film, lecz bardziej jako podbudowę pod kontynuację. W związku z tym mam świadomość, że gdybym oglądał film w kinie w dniu premiery, to pewnie byłbym zawiedziony (a tak się składa, że to był jedyny film na którym w kinie nie byłem - obejrzałem go dopiero przed premierą ostatniej części).
Dobra, koniec pie..lenia, jak widać nie mam nic ciekawego do powiedzenia o tej części oprócz tego, że mi się podobała smiley

Insygnia Śmierci cz. 2 - 8/10

Część 1 dała fabule czas, a część 2 dała fabule akcję, więc teoretycznie - zgodnie z np. rankingiem imdb - powinna to być najlepsza część sagi? I chyba była, bitwa o Hogwart imponująca, całkiem sprawnie poprowadzone główne wątki... A jednak, mam nadzieję że kilka z nich "nie wybrzmiało".
Po pierwsze, jak wszyscy wiemy, zarówno książka jak i film kończą się ogólnym happy endem. Natomiast wspomnienia z książki miałem takie, że jednak sporo osób w bitwie o Hogwart zginęło, bohaterowie ponieśli olbrzymie straty, i nie miałem wrażenie jakoby zakończenie było cukierkowate. W filmie "smak zwycięstwa" jest niestety inny, bardziej słodki. Mniej czasu poświęca się śmierciom poszczególnych postaci - może to kwestia tego, że w poprzednich filmach nie było czasu na to, aby je odpowiednio zbudować - w związku z czym balans zostaje zachwiany.
Ponadto fabuła toczy się optymalnym tempem... z wyjątkiem śmierci Snape'a i ujawnienia, że Harry jest horkruksem. Mam wrażenie, że to jest najważniejsza scena całej sagi, a została przedstawiona trochę na zasadzie: "dobra musimy to wyjaśnić, miejmy to z bańki i lećmy się dalej napieprzać błyskawicami".
Kolejna rzecz to Śmierciożercy, którzy w przeciwieństwie do części 5 czy 6 byli bardzo anonimowi. Mało sensownych scen z Bellatrix, o innych nawet nie wspomnę, jedyna postać, której dano sporo czasu, to Lucjusz.
Zmartwychwstanie Harry'ego trochę karykaturalne, w książce było to chyba lepiej zrobione z peleryną niewidką.
No i finalny pojedynek Harry'ego z Voldemortem... mam wrażenie, że nie do końca zostało wyjaśnione to, co się stało (czyli że zaklęcie się odbiło bo Harry był właścicielem Czarnej Różdżki).
Pomarudziłem na szczegóły, bo w przeciwieństwie do poprzedniej książki, przed/po seansie przypomniałem sobie więcej szczegółów z książki smiley ale oglądało się dobrze, więc 8 smiley

I teraz najlepsze!

Nigdy nie oglądałem żadnej części Fantastycznych Zwierząt, więc... Johny Depp, here we go!



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 10-02-2024 23:52
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-02-2024 11:18
W związku z tym mam świadomość, że gdybym oglądał film w kinie w dniu premiery, to pewnie byłbym zawiedziony (a tak się składa, że to był jedyny film na którym w kinie nie byłem - obejrzałem go dopiero przed premierą ostatniej części)



My z Furfonem byliśmy na tej części w kinie jakoś zaraz po premierze. Ale mi się podobała i jakoś nie byłam zawiedziona.


Część 1 dała fabule czas, a część 2 dała fabule akcję, więc teoretycznie - zgodnie z np. rankingiem imdb - powinna to być najlepsza część sagi? I chyba była, bitwa o Hogwart imponująca, całkiem sprawnie poprowadzone główne wątki... A jednak, mam nadzieję że kilka z nich "nie wybrzmiało".


Jak dla mnie część pierwsza była lepsza od drugiej, głównie z powodu wad drugiej, które sam wymieniłeś smiley


Fantastyczne Zwierzęta są... mało potterowe, ale rozrywka w miarę spoko smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 17-02-2024 16:39
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - 7/10

No nie powiem, sympatycznie się oglądało, choć tak jak mówisz, były mało Potterowe. I to nawet nie chodzi o to, że fabularnie były oderwane od sagi HP. To akurat uważam za największą zaletę filmu. Mimo że fabuła jest mocno związana z HP poprzez postać Dumbledora (i Czarną Różdżkę?), to jednak twórcy postanowili to przemilczeć w tej części i wrócić do tematu dopiero w części 2. W części 1 odcięli się od HP grubą kreską. Myślę że to był bardzo dobry ruch, żeby uniknąć oskarżeń o odcinaniu kuponów itp. oraz przyciągnąć nowych widzów.
Natomiast klimat filmu, świata przedstawionego i "struktura fabuły" były już zupełnie inne - krótko mówiąc, czułem się jakbym oglądał kolejny film Marvela. Coś złego niszczy świat i grupa dziwacznych superbohaterów musi to naprawić... No ewidentnie jest to walka o widza "spaczonego" 10 latami oglądania MCU. Ponadto, czuć że jest to jedynie "wprowadzenie" w większą historię, dlatego wyższe oceny pozostawiłem na kolejne części...

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - 7/10

... i wygląda na to, że nigdy ich nie przydzielę. Dołączę się do chyba najbardziej popularnej opinii - Rowling nie dała rady napisać scenariusza, który był bardziej skomplikowany niż w części 1. I nie chodzi tu o ilość szczegółów, lecz ich przedstawienie. Totalnie nie rozumiem dlaczego Leta Lestrange się poświęciła - i w jaki sposób to pomogło głównym bohaterom. Nawet nie chodzi o pierwsze wrażenia po seansie, bo później przeglądałem wikię i tłumaczenie zupełnie mnie nie przekonuje. Przedstawienie historii Credence'a/Aureliusza też bardzo średnie. Yusuf Kama wydawał mi się w ogóle zbędną postacią (choć motyw z zamianą niemowlaków ciekawy). A już najsłabszym i najmniej przekonującym motywem było dla mnie przejście Quennie na ciemną stronę mocy, które określę krótko: z dupy. Na plus wyjaśnienie motywacji Grindenwalda i powiązanie tego z "mugolską" historią... Suma summarum, nie dziwię się że Rowling pozostała u sterów, natomiast do części 3 przydzielili jej scenarzystę do pomocy.



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 161 z 161 << < 158 159 160 161
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum