Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 03 2024 22:30:55 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny05:30:34
Otherwoman 1 day
chlaaron 1 week
Lincoln 3 weeks
mrOTHER 3 weeks
Diego 3 weeks
Flaku 8 weeks
shimano 9 weeks
Amaranta19 weeks
Andzia36 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 41 z 41 << < 38 39 40 41
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 19-11-2022 22:15
Też dawno nie robiłam żadnej topki, więc zrobię TOP 5 ulubionych zespołów smiley


1. Satyricon

gatunek: Black Metal, Black 'n' Roll
pochodzenie: Norwegia
Przykładowy utwór:




2. Septicflesh

gatunek: symfoniczny death metal
pochodzenie: Grecja
przykładowy utwór:




3. Medico Peste

gatunek: black metal
Pochodzenie: Kraków
ulubiony utwór:




4. Rotting Christ

gatunek: melodyjny black metal z dodatkami symfonicznymi i folkowymi
pochodzenie: Grecja
przykładowy utwór (zupełnie nietypowy):



5. Żywiołak

gatunek: folk rock
Pochodzenie: Warszawa
przykładowy utwór:






We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 18-01-2023 10:23
Tak jeszcze na fali podsumowań 2022 roku stwierdziłem, że zrobię topkę reality-show obejrzanych w ubiegłych 12 miesiącach. Jest to nawet TOP6.

1. Survivor 42

Bardzo udany sezon - świetny cast, dużo ciekawych osobowości, dobry przebieg gry, do tego plemię "Kula Kula" xD, którego nazwa mi się dobrze kojarzyła.

2. The Mole (Netflix)

Netflix wypuścił swoją wersję programu znanego w Polsce pod nazwą Agent. Sezon bardzo mi się spodobał. Format lubiłem, uważam, że edycje na TVN były całkiem ok, ale ten sezon Netflixowy był dużo lepszy. Ładna realizacja, ciekawe zadania, sporo strategii.

3. Survivor South Africa: Return of the Outcasts

Sezon z powracającymi graczami, dużo ciekawych osobowości (i sporo osób, których powrót nie miał kompletnie sensu). Potencjał był, ale jednak edit był momentami dziwny, do tego przebieg czasami robił się nudnawy.

4. The Circle US (sezon 4)

Kolejna odsłona tego reality show. Format bardzo lubię, ale ten sezon nie zagrał ze względu na nieciekawych uczestników. W sumie było mi wszystko jedno kto wygra, kto odpadnie itd.

5. Survivor 43

Bardzo mnie irytował ten sezon, kiepski edit, sporo nieciekawych osób.

6. Australian Survivor: Blood v Water

O matko, jakie to było złe. Ostatnie sezony australijczyków są żenujące (a kiedyś uważałem ich wersję programu za najlepszą). Mają 24 uczestników z czego większość to duchy, a kilku ulubieńców produkcji jest pokazywanych w kółko. Dochodzi do nonsensów, gdy ktoś odpada w n-tym odcinku bez żadnej wypowiedzi do kamery, a inni dostają po kilka(naście) takich scenek na odcinek. I w kazdej mówią te same dyrdymały!!!


Dodatkowo obejrzałem kilka odcinków programu "Snake in the Grass" ze względu na udział kilku uczestników Survivora, ale format kompletnie nie dla mnie. Pomysł na grę może i ciekawy, ale zasady programy głupie i niedopracowane, przez co gra w sumie nie ma sensu...



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-08-2023 10:37
TOP5 sportów do oglądania w telewizji:

1) Lekkoatletyka

W sumie lubię większość konkurencji, a podoba mi się to, że całość jest bardzo dynamiczna. Zazwyczaj kilka konkurencji odbywa się równolegle, dzięku czemu ciągle dzieje się coś ciekawego i są emocje.

2) Biathlon

Tutaj w sumie trochę zależy od rodzaju biegu, najbardziej lubię bieg pościgowy albo ze startu wspólnego, gdzie najlepiej widać bezpośredną rywalizację, ale i sprint jest spoko.

3) Siatkówka

Lubię oglądać siatkówkę i trochę paradoksalnie, w telewizji mi się ogląda nawet lepiej. Raz w roku staram się obejrzeć jakiś mecz na żywo, ale osobiście odpycha mnie ten jarmark na hali, milion durnych zabaw, głośna muzyka, sterowanie dopingiem i przyśpiewkami - wszystko mi utrudnia oglądanie. A w telewizji elegancko wszystko widać.

4) Biegi narciarskie

Zostało mi to chyba z czasów Justyny Kowalczyk, ale bardzo lubię oglądać biegi, zwłaszcza w kobiecym wykonaniu.

5) Skoki narciarskie

No to trochę taki klasyk polski, ale też oglądam regularnie.


Honorowe wyróżnienia: tenis ziemny, piłka ręczna, short track, łyżwiarstwo szybkie, żużel, formuła 1.


Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 08-09-2023 17:55
Top 7 stolców (według skali bristolskiej):

1. Stolec wydłużony z pęknięciami na powierzchni - typ 3 - zdecydowanie mój ulubiony, duży, konkretny, jak wyjdzie to czujesz totalna ulgę. No i zdrowy

2. Smukly, wężowaty - typ 4 - mniejszy od poprzedniego więc i mniejszy fun, ale wciąż zdrowy i łatwo wydalany

3. Stolec o wydłużonym kształcie, wydłużony - typ 2 - duzy, i konkretny, ale grudki brudzą odbyt

4. Miekkie drobiny z wyraźnymi krawędziami - typ 5 - małe skurwysyny, ale łatwo wychodzą

5. Pojedyncze grudki podobne do orzechów - typ 1 - trudne, takie zatwardzeniowate, ale jak już wyjdą to jest super

6. Klaczaste kawałki z postrzepionymi krawędziami - typ 6 - chyba jeden z gorszych, nie ma funu z wydalania i brudzą odbyt więc same minusy

7 . Wodnisty - typ 7 - zdecydowanie najmniej ulubiony, bo to nawet nie jest sranie
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-12-2023 13:12
Kończy się rok, więc to dobry moment na jakąś topkę smiley

TOP5 spotkań ze zwierzakami w tym roku:


1. spotkanie z trzema gronostajami (lub łasicami) na drodze w Wojcieszowie (Góry Kaczawskie)

Nagle z krzaczków pobocza wyłonił się jeden, stanął na tylnych łapkach, rozejrzał się, czy droga wolna i zaczął kicać na drugą stronę (one tak śmiesznie chodzą, bo mają krótkie nóżki i długie ciałko). Zaraz za nim wyskoczył kolejny, a potem jeszcze kolejny.

Dlaczego miejsce w topce:
- nigdy nie widziałam tego zwierzaka w naturze
- te zwierzęta wychodzą praktycznie tylko nocą (dlatego trudno je zobaczyć), to była 16.00 i do zmroku było jeszcze dużo czasu
- nigdy nie żyją w grupach, bo są samotnikami (podejrzewa, że to mogła być matka z dorosłymi młodymi)


2. spotkanie sarny goniącej lisa (lasy pod Warszawą)

Zarówno sarna jak i lis, to raczej polarne zwierzęta, ale nigdy nie widziałam, żeby sarna ścigała lisa. Potem zobaczyłam młodego koziołka, więc pewnie odganiała go od dzieciaka.


3. potknięcie się o jeża


Jeże też są raczej powszechne, ale pierwszy raz zdarzyło mi się po ciemku potknąć o jeża na moim własnym ogródku. Najpierw moja noga trafiła na coś miękkiego, a potem zwierzak zaburczał, a ja omal nie dostałam zawału serca. Od razu złapałam za telefon, żeby zapalić latarkę i okazało się, że to jeż jadł sobie ślimaka centralnie na chodniczku do furtki.


4. spotkanie słynnego ostatnio włoskiego ptaszka - pokrzewki aksamitnej i spółki - Metro Centrum

Ostatnio głośno jest o tym, że w samym centrum Warszawy, przy wejściu do metra urzęduje pokrzewka aksamitna, dotąd nie obserwowana w Polsce. Zawsze pełno tam stoi ludzi z aparatami. Pisali też o tym w gazetach i gadali w radiu. Nie to jednak było dla mnie jedyną ciekawą rzeczą. Otóż przy okazji spotkania z tym ptaszkiem, można było zaobserwować swoisty łańcuch pokarmowy:

Pokrzewka zobaczyła jedzonko 9ludzie tam dokarmiają gołębie) i zaczęła tuptać w jego stronę. Pokrzewkę zauważył tuptający (również do jedzonka) szczur, który stwierdził, że ptaszek będzie lepszy niż suchy chleb i rzuciła się w jego stronę (ptaszkowi udało się uciec). A szczura zobaczyły gawrony, które uznały, że będzie on słabszym kąskiem i zaczęły na niego polować. Szczur schował się w krzakach, ale gawrony obstawiły wszystkie wyjścia z kępy krzaków, a jeden nawet latał ponad nią i obserwował z góry. Nie wiem, jak to się skończyło...


5. spotkanie gromady dzików, które nic sobie nie robiły z mojej obecności i dalej szukały tłustych robaczków (Otwock, nad Świdrem)





We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-12-2023 13:21
Wspaniały post <3 Zwierzątka są super smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-12-2023 14:00
Umbastyczny napisał/a:
Wspaniały post <3 Zwierzątka są super smiley



<3




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 25-12-2023 19:08
Otherwoman napisał/a:
Kończy się rok, więc to dobry moment na jakąś topkę smiley

TOP5 spotkań ze zwierzakami w tym roku:


1. spotkanie z trzema gronostajami (lub łasicami) na drodze w Wojcieszowie (Góry Kaczawskie)

Nagle z krzaczków pobocza wyłonił się jeden, stanął na tylnych łapkach, rozejrzał się, czy droga wolna i zaczął kicać na drugą stronę (one tak śmiesznie chodzą, bo mają krótkie nóżki i długie ciałko). Zaraz za nim wyskoczył kolejny, a potem jeszcze kolejny.

Dlaczego miejsce w topce:
- nigdy nie widziałam tego zwierzaka w naturze
- te zwierzęta wychodzą praktycznie tylko nocą (dlatego trudno je zobaczyć), to była 16.00 i do zmroku było jeszcze dużo czasu
- nigdy nie żyją w grupach, bo są samotnikami (podejrzewa, że to mogła być matka z dorosłymi młodymi)


2. spotkanie sarny goniącej lisa (lasy pod Warszawą)

Zarówno sarna jak i lis, to raczej polarne zwierzęta, ale nigdy nie widziałam, żeby sarna ścigała lisa. Potem zobaczyłam młodego koziołka, więc pewnie odganiała go od dzieciaka.


3. potknięcie się o jeża


Jeże też są raczej powszechne, ale pierwszy raz zdarzyło mi się po ciemku potknąć o jeża na moim własnym ogródku. Najpierw moja noga trafiła na coś miękkiego, a potem zwierzak zaburczał, a ja omal nie dostałam zawału serca. Od razu złapałam za telefon, żeby zapalić latarkę i okazało się, że to jeż jadł sobie ślimaka centralnie na chodniczku do furtki.


4. spotkanie słynnego ostatnio włoskiego ptaszka - pokrzewki aksamitnej i spółki - Metro Centrum

Ostatnio głośno jest o tym, że w samym centrum Warszawy, przy wejściu do metra urzęduje pokrzewka aksamitna, dotąd nie obserwowana w Polsce. Zawsze pełno tam stoi ludzi z aparatami. Pisali też o tym w gazetach i gadali w radiu. Nie to jednak było dla mnie jedyną ciekawą rzeczą. Otóż przy okazji spotkania z tym ptaszkiem, można było zaobserwować swoisty łańcuch pokarmowy:

Pokrzewka zobaczyła jedzonko 9ludzie tam dokarmiają gołębie) i zaczęła tuptać w jego stronę. Pokrzewkę zauważył tuptający (również do jedzonka) szczur, który stwierdził, że ptaszek będzie lepszy niż suchy chleb i rzuciła się w jego stronę (ptaszkowi udało się uciec). A szczura zobaczyły gawrony, które uznały, że będzie on słabszym kąskiem i zaczęły na niego polować. Szczur schował się w krzakach, ale gawrony obstawiły wszystkie wyjścia z kępy krzaków, a jeden nawet latał ponad nią i obserwował z góry. Nie wiem, jak to się skończyło...


5. spotkanie gromady dzików, które nic sobie nie robiły z mojej obecności i dalej szukały tłustych robaczków (Otwock, nad Świdrem)




Dodam jeszcze mały bonus. Otóż jakoś wczesną wiosną wracałam sobie z Ząbek do Zielonki przez las. Niestety po drodze trzeba przejść przez ruchliwą drogę wojewódzką, czego wole nie robić. Owa droga jest poprowadzona po dawnym nasypie carskiej kolei i pod nią znajduje się stary kamienny przepust z tamtych czasów. Stwierdziłam więc, że przejdę pod drogą. Przepust jest wąski, dość niski i ciemny, ale nie chciało mi się zapalać latarki w telefonie. Wlazłam więc do środka na pałę. A w środku... coś na mnie zawarczało... Wyskoczyłam na zewnątrz z prędkością ponaddźwiękową i zdecydowałam się na przejście górą. Co tam siedziało? Tego nie wiem. Ale właśnie przed chwilą przeczytałam, że w tej okolicy są ostatnio obserwowane wilki...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-12-2023 13:01
Właśnie jak napisałaś o warczeniu, to od razu pomyślałem, że wilki smiley




A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-12-2023 18:03
To w ramach podsumowania 2023 roku przygotowałem topkę programów typu reality-show

1. The Devil's Plan



Coś genialnego.

Zasady w skrócie: zawodnicy rywalizują w 2 typach zadań. Pierwszy z nich to rozgrywka o 'żetony' - gdy nie masz żadnego żetonu, odpadasz. Drugie zadanie jest o powiększenie puli nagród.

Całość była imponująca, zadania były, powiedzmy na inteligencję, różnego rodzaju łamigłówki, gry logiczne itd. Do tego były wymyślone tak, że pojedynczo nie dało się wypaść dobrze, więc trzeba było współpracować z innymi, wchodzić w sojusze itd. No i dochodził czynnik eliminacji w przypadku utraty żetonów, więc dochodziła rywalizacja i kombinowanie jak przetrwać i dojść do finału. Wow. Wow. Wow.

2. The Traitors (edycja USA)



Generalnie jest to gra w mafię, tyle, że bez kart i trwająca ponad tydzień, czyli mamy Zdrajców, którzy co noc mogą kogoś zamordować oraz uczciwych graczy, którzy co wieczór mają prawo wygnać jednego uczestnika. Jeśli na końcu zostaną sami uczciwi, dzielą się nagrodą. Jeśli do końca przetrwa choć jeden zdrajca, zabiera on cała nagrodę.

Moja ulubiona edycja (a widziałem US, UK, NZ, 2xAU oraz CND), w sumie pierwsza, którą widziałem. A zacząłem oglądać ze względu na udział jednej uczestniczki, którą znałem wcześniej z Survivora.

3. The Traitors (edycja UK)



Też świetny sezon.

4. Survivor 45



Bardzo dobry sezon mojego ulubionego programu. Ze względu na strajki scenarzystów i aktorów oraz związane z nimi dziury w ramówce, odcinki wydłużono do 60 minut - efekt był super. Mogliśmy lepiej poznać uczestników, edit był równiejszy i sprawiedliwszy.

5. Squid Game: The Challenge



Reality-show zrobione na bazie serialu. Bardzo przyjemna produkcja. Na plus klimat, te wszystkie scenografie, kostiumy, rekwizyty bardzo w linii z serialem. Do tego muzyka.

A sama gra też na plus. Oprócz zadań znanych z serialu, było kilka zmian/nowości. A dodatkowo pomiędzy głównymi grami, odbywały się dodatkowe mini-zadania w sypialni co wprowadzało więcej chaosu i kombinowania.


~~~~~~~~~~~~~

Generalnie to był dobry rok dla mnie pod kątem reality show.

Oglądałem jeszcze Survivor 44, który był wspaniały. The Traitors z Kanady oraz pierwszy sezon australijski też na bardzo dobrym poziomie. The Traitors z Nowej Zelandii i drugi sezon australijski były trochę słabsze. Do tego The Circle US sezon 5 - program wrócił na dobre tory po bardzo słabym sezonie 4.

Obejrzałem też po raz pierwszy Big Brother (US - sezon 25), ale format nie do końca mi podszedł, przy czym też było to ok, po prostu inne programy były o niebo lepsze.

No i międzynarodowy Survivor. Sezon australijski (Heroes V Villains) był dość nierówny, ale generalnie przyjemny. Po wielu latach przerwy odżył Survivor UK - sezon był średni, ale miał fajne momenty.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.

Edytowane przez Umbastyczny dnia 31-12-2023 18:04
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-01-2024 17:08
Kurczę, chyba będę musiała sobie obejrzeć jakiś reality-show, bo tak zachęcasz. Survivora oglądałam tylko 1 i jakoś mnie nie zachwycił smiley Ale pewnie wrócę sobie do niego jeszcze.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 41 z 41 << < 38 39 40 41
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum